Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önmagamért szeretnek vagy azért mert teljesülnek az elvárásaik? fórum

Önmagamért szeretnek vagy azért mert teljesülnek az elvárásaik? (beszélgetős fórum)


2022. ápr. 29. 22:40
Önmagamért szeressenek, ha egy mód van rá! 😏
20. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 29. 21:53
Jelen, múlt vagy alternatív jövő ?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Érdekes73)
2022. ápr. 29. 20:48

Ezek nem agyalások, hanem kapcsolatok és tapasztalatok.

Ha valaki járt már így, biztosan meg tudja fogalmazni, hogy mi a véleménye erről. Nem kellemes, az egyszer biztos.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Sirga)
2022. ápr. 29. 20:45
Több mint kellemetlen helyzet, bárkiről is legyen szó.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 29. 20:44
Én pont ezt a problémát vetettem fel, amit itt megfogalmaztál. Ez a hozzáállás nem helyes egy egészséges kapcsolatnál.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 29. 20:43
Bizonyos szempontból az is vágy, ha szeretnék a másikkal együtt lenni, de nem azért, mert elvárok tőle valamit, hanem mert egyszerűen jó vele lenni, szeretem őt. Ez nekem elég.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 29. 20:41
Valóban az adás-kapás igénye minden emberben benne van és ez így természetes, ha mindenki gyakorolja.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2022. ápr. 29. 20:38
Én arra gondolok, amikor az összes hibájával együtt szeretjük egymást. Nem számít hova sodor az élet minket, mi együtt maradunk, mert a kötelék erős. Ha valakit nagyon szeretsz, nem szeretsz csak úgy ki belőle, mert akkor nem volt valódi. Nekem van egy pár kapcsolatom, rossz tapasztalatokkal, mégsem gyűlöltem meg őket, ugyanúgy fontosak nekem. Csak lényeges belátni mindenkinek a maga hibáját. Ami valódi, az tartós marad, én úgy gondolom.
13. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 29. 19:47
Szerintem ha rendben mennének a dolgaitok nem ilyeneken agyalnál.Ha meg facér vagy kár ilyen kifogásokat gyártani.Egyszerűen csak érezd magad jól egyedül.
12. Cicamica3 (válaszként erre: 7. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 29. 15:01
Az évek során jöttem rá,hogy így igaz ahogy leírtad.
11. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 29. 13:49

Használtak már ki - hajajj! Megszakítottam minden kapcsolatot. Lelkileg is, önbecsülés szempontjából is és anyagilag is sokba került a jóhiszeműségem.

(Hála Istennek, nem a Párom tette, de ettől még mély nyomot hagyott bennem.)

Szóval: nem, nekem sem kell ilyen ember az életembe - semmilyen minőségben.

10. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 29. 13:29
Mindenkinek vannak elvárásai. Van egy elképzelésünk, hogy milyen kapcsolatot szeretnénk. Ha nem úgy alakul, elégedetlenek vagyunk, és általában szakítunk. Vagy nem? Szerintem a szeretetünket a tetteinkkel bizonyítjuk. Ha semmit nem teszel a másikért, csak (önmagad) vagy, azt érezheti, hogy nem szereted. Amikor problémáink vannak, akkor sem kéne elhanyagolni, akit állítólag szeretünk, vagy rosszul bánni vele(?). De előfordul, hogy az egyik fél csak élősködik. Elvár, követelőzik, minden róla szól. Eszköznek tekinti a másikat. Az ilyenért nem kár. Bonyolult téma. Sok mindent írhatnék erről.
9. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 29. 10:54
Én se kérnék és számomra ez pillanatok alatt kiderülne. Nem voltam ilyen helyzetben. És magamat ismerve nem is leszek.
2022. ápr. 29. 10:44
Nem azért keressük más emberek társaságát, mert jobb velük, mint nélkülük? Valamit adnak, ha nem is kézzel foghatót.
2022. ápr. 29. 10:35
Olyan nincs, hogy is-is? 🤔 Azért szeret, mert azzal, aki vagyok, és amit teszek, teljesítem a vágyait. Szerintem minden kapcsolatot valamilyen érdek tart össze, és nincs ezzel semmi baj. Adunk és kapunk.
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 29. 07:29

Megismerkedéskor is nyújtunk a másiknak valamit. Látja kedvesek vagyunk vagy morcosak, bármilyen témában hogy reagálunk, hogy viselkedünk. Ha ez megtetszik valakinek, ezek által ismer és megszeret olyannak amilyen vagyok, akkor nagy valószínűséggel ez később se változik. A probléma leginkább abból adódhat, ha már az elején megjátszom magam, hogy biztosan megtetszek neki.


Ha fordítva elgondolod: Megismersz valakit aki kedves, segítőkész, odaadó, nyugodt marad minden körülmények között majd idő múltával elkezd kötekedni és ordibálni csipp-csupp dolgokért amit higgadtan, kedvesen is meg lehetne beszélni, lehet hogy te is kiábrándulnál, és a szereteted is elhalványulna. Főleg ha időnként hazugságon, átverésen kapod. Ilyenek után már hiába nyújt neked bármit, hiába figyelmes időnként, késő, mert mert kiszerettél belőle. Így működünk. Az élet ilyen. Van hogy először megbízunk valakiben, aztán meg nem. Ha minden téren megmarad a becsület, az odaadás, stb, akkor marad meg a szeretet is.

2022. ápr. 29. 06:37
Ahogy és amiért Te szereted önmagadat,más is pont úgy fog.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 28. 22:28
Van tapasztalatom is benne, csak tovább gondoltam. Én elsősorban az embert néztem, hogy szeretek vele lenni, nem azt, hogy mit kaphatok tőle. Ha nem úgy alakulnak a dolgok, nem úgy állok hozzá, hogy nem fog kelleni. Nagyon sok ilyet látok, hogy az első komolyabb problémánál szétmennek, de így hogyan alapozzunk egy kapcsolatra? Most én kellek neki, vagy hogy teljesüljenek a kívánságai?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 22:01
Te mit kapsz ebben a kapcsolatban? Te nem vársz el semmit, jó úgy, ahogy van?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 21:41

Nyilván én sem.

Mondjuk nem is voltam ilyen kapcsolatban, és nem is leszek, az biztos.

2022. ápr. 28. 21:18

"Szeret" a másik, de csak azért mert teljesülnek az elvárásai. Mert nyújtani tudok neki valamit. De ha ez megszűnne, akkor is szeretne? Ha valami problémám lenne, akkor is mellettem maradna? Sokan mondják, bajban derül ki... Hagytak már ott a bajban. Használtak már ki. Tényleg erről szól az egész? Van valaki, aki önmagamért lenne velem, nem csak azért, mert teljesülnek az elvárásai? Milyen kapcsolat az olyan, ahol az egyik fél befektetésnek nézi a másikat? Milyen kapcsolat az olyan, ahol addig érünk egymásnak valamit, amíg jól mennek a dolgok? Én az ilyenből nem kérek!


Ti hogy vagytok ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook