Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Önkormányzati lakás bérleti jog - Érdemes fórum

Önkormányzati lakás bérleti jog - Érdemes (beszélgetős fórum)


1 2
39. Zoria
2015. okt. 8. 08:53
Mi akkor is szeretnénk elcserélni Pest megyei családi házunkat - betegség miatt - akár önkormányzati pestire. Igényes, szép lakást keresünk. A megoldást tudjuk :) Legalizálja az önkormányzat közgyűlése, amikor a csereszerződést jóváhagyja.
38. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Mirbar)
2015. szept. 21. 13:35
legálisan sehol nem lehet ilyet csinálni
37. nefaria (válaszként erre: 36. - Mirbar)
2015. szept. 21. 13:31
Ezt hogy érted? Az önkori bérlakásért egy tulajdonjogot kérnél?
36. mirbar
2015. szept. 21. 13:28

sziasztok

tudja e valaki hogy a xv. kerületben önkormányzati bérlakást lehet e cserélni öröklakásra ha határozott idejű szerződésem van

2011. márc. 14. 10:57

sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Önkormányzati bérlakáshoz szeretnénk jutni 5 kiskorú gyermekkel, biztos jövedelemmel, jelenleg albérletben lakunk. belváros érdekelne minket a munka, iskola, óvoda miatt, V, VI, VII, VIII, IX. kerületek. Szocpolt sajnos még mindig nem lehet igényelni. Ha valakinek lenne ötlete, kérem írjon nekem. Előre is köszönöm.

34. Zoria (válaszként erre: 33. - Pitypangvirág)
2011. febr. 17. 12:02

"Tisztán" nem adható bérbe önkormányzati lakás. Ha igen, akkor is ugyanannyit kérnek érte, mint bármelyik másikért. Teljesen mindegy, hogy milyet bérelnek.

Ha az önkormányzattól akarnak, az meg lehetetlen, mert nem pesti lakosok:((

2011. jan. 24. 08:59

Helló!

Egy tanítványom családja szeretne önkormányzati lakást bérelni. Borsodból származnak, Pesten laknak albérletbe 6 éve. Mit kell tenniük? Hova kell menniük?

32. Zoria (válaszként erre: 31. - Helena_28)
2011. jan. 6. 07:23
Ezt jól teleírtad:-))
2010. dec. 16. 19:37
_
30. Zoria
2010. szept. 7. 07:21

Nagyon szép [link]

Acsán lévő családi házunkat akarjuk elcserélni - értékegyeztetéssel - önkormányzatira . Max. első emeletig jöhet számításba. Nyugdíjasok vagyunk picike előkertet még bevállalunk, de többet nem nem.:-(( Azért, mert nyugdíjasok vagyunk, mégy igényesek is:-)))

2010. aug. 31. 01:56
Kap valaki önkormányzati lakást úgy, ha van valakinek már ingatlanja és az ingatlanon 3 és fél millió jelzálog teher van? A 27 éves beteg autista fiának szeretne (vagyis nekem) önkormányzati lakást igányelni? Van e ennek veszélyei, következményei?
28. Zoria (válaszként erre: 17. - Caxayc)
2010. márc. 30. 08:06

Bocsáss meg, most olvastam az üzeneted.

Vegyük fel a kapcsolatot. Nem igazán sokat léptünk azóta. Már a kertben megcsináltunk szinte mindent, de azt tudjuk, hogy muszáj lesz cserélni. Nem bírjuk fizikailag!

27. Zoria (válaszként erre: 20. - 88e297a0b8)
2010. márc. 30. 08:05
Nagyon köszönöm. Aranyos vagy. Én jóindulatnak és nem tolakodásnak veszem, amiért köszönet jár!
26. Viorica82 (válaszként erre: 23. - 88e297a0b8)
2010. márc. 20. 17:14
Én viszont nagyok köszönöm, nekem nagyon jól jön.
25. 021a029148 (válaszként erre: 23. - 88e297a0b8)
2010. márc. 19. 06:57
De lehet, hogy mint csak "egyszerű" érdeklődő, felhívom. Bár tapasztalataim szerint nem szeretnek így információkat adni...
24. 021a029148 (válaszként erre: 23. - 88e297a0b8)
2010. márc. 19. 06:56
Köszi, aranyos vagy. Ezt én is megtaláltam, csak megmondom őszintén, hogy nem akarjuk idő előtt felfedni előttük a terveket, és gondoltam, hátha valakinek van személyes tapasztalata.
2010. márc. 18. 19:43

ezen az oldalon:


Knauszné Nagy Magdolna


lakásügyi ügyintéző


knausz.magdolna@erzsebetvaros.hu


bérlőkihelyezési ügyek, minőségi lakáscsere ügyek, életjáradéki szerződések előkészítése, vagyonkataszteri adatszolgáltatás


462-3297

22. 88e297a0b8 (válaszként erre: 21. - 021a029148)
2010. márc. 18. 19:42

Őket keresném:


[link]

2010. márc. 18. 09:49

Sziasztok!


Arról érdeklődnék, hogy milyen kilátásaink lehetnek a következő helyzetben:


A VII. kerületben lakott a nagymamám egy önkormányzati lakásban (nem szükséglakás, hanem önkorm.-i bérlakás).

Amikor meghalt, Anyukám megkapta a bérleti jogviszony folytonosságot. Sajnos a ház is és a lakás is nagyon rossz állapotú, szinte lehetetlen benne lakni, mert a wc az udvaron van, fürdőszoba nincs (vagyis komfort nélküli lakás), vizesek a falak, széntüzeléssel lehet fűteni. Megvenni nem lehetett volna, mert vagy 20 éve bontásra ítélték, de aztén sosem valósult meg.

Most azon gondolkodik anyukám, hogy egy családtaghoz költözik, és akkor visszaadná a lakást az önkormányzatnak.


Ilyen esetben fizet vissza valamennyi pénzt az önkormányzat? Én hallottam lelépési díjról, de hogy ez igaz-e vagy sem, nem tudom. Ha igaz, milyen nagyságrendről lehet szó?

És az önkormányzatnál hová kell fordulni?


Előre is köszönöm mindenkinek a választ! :)

20. 88e297a0b8 (válaszként erre: 19. - Zoria)
2010. márc. 16. 16:33
Próbáljatok meg fás, csendes környéket keresni. Plusz, csengessetek be a közvetlen szomszédokhoz, bármilyen ürüggyel (közösképviselő számát kéritek) és jól nézzétek meg, ki nyit ajtót! Ha nincs lift, ne vállaljátok. A földszinti lakást szintén kerüljétek! (zaj, betörések). Több napszakban nézzétek meg a lakást, a zaj, a napjárás, stb miatt. Én megnézném az önkormányzatnál a rendezési tervet is, ami nyílvános, hogy terveznek-e nagyobb beruházást a környéken, mert építkezés közvetlen környezetépen lakni egy pokol. Kb ennyi jutott eszembe, remélem nem voltam tolakodó.
19. Zoria (válaszként erre: 18. - 88e297a0b8)
2010. márc. 16. 07:04
Nagyon kedves vagy! Muszáj!!! 100 m2-es házat építettünk és most keressük benne egymást! Nem jönnek a gyerekek, mert nem érnek rá, mi megyünk. Ennek semmi értelme, hogy napokig ott áll üresen. Megvalósítottuk életünk nagy vágyát - így nyugdíjas éveinkre - és rájöttünk, hogy minek?? Fizetünk azért, mert a füvet nyírják, fizetünk azért, mert ha nem vagyunk legyen aki a kutyust megetesse... szóval nem a bűz szeretete visz be Pestre, hanem a kényszer! Hidd el, ha ez a kis falu nem lenne szép /van uszodája is/, akkor nem laknak pár háznyira tőlünk Kemény Dénes!:-)) Sajnáljuk mi is, de ez az egyetlen megoldás van. /Ha nem az, hogy egy nyugdíjas lakóparkban keresünk egy kis lakást. Ez utóbbi a legszimpatikusabb/.
18. 88e297a0b8 (válaszként erre: 13. - Zoria)
2010. márc. 4. 19:53
Jesszus. Csak előre jelzem, ebbe a költözésbe lelkileg bele fogtok halni. Fogalmatok nincs, mi az, feladni egy kertesházat, és társasházba költözni itt Pesten. Nem lesz kert, napsütés, levegő, csend. Helyette kaptok hajléktalanokat, mogorva pesti szomszédokat, akikre nem számíthattok, de még köszönni sem fognak a lépcsőházban! Kaptok még állandó monoton zajt, légszennyezést. Ez egy húsdaráló. Én innen lentről, a daráló aljáról szólok, hogy ne ugorjatok!
17. caxayc (válaszként erre: 13. - Zoria)
2010. márc. 3. 20:25

Üdvözlöm, Zoria!


Sikerült megoldást találni? Zaglóban van a lakásunk, esetleg felvehetnénk egymással a kapcsolatot?

- valamiért nem enged privát üzenetet küldeni :( -

Caxayc

16. Zoria (válaszként erre: 15. - Dudubear)
2010. febr. 17. 07:41

Vagy az M5-öshöz, vagy az M3-hoz legyen közel... vagy ezek "közös" pontjához, az M0-hoz.

gyeremekeinknek akarunk elérhetőek maradni.

15. dudubear (válaszként erre: 13. - Zoria)
2010. febr. 11. 14:47

Kedves Zoria!


Érdeklődni szeretnénk, hogy Budapesten belül milyen környékre gondoltak, ahol önkormányzati lakás bérleti jogáért elcserélnék a saját tulajdonú lakásukat?


Küldtünk privát üzenetet is!


Üdvözlettel:


D.Gábor

2010. jan. 23. 23:00
Sziasztok. Mi is most szeretnék pestre költözni, és önkormányzati lakásra gondoltunk. az az igazság, hogy a IX. kerültet nétük ki magunknak. Nem tudja estleg valaki, hogy hogyan lehet ott ugy lakáshoz jutni, hogy csak béreljük, de megvenni nem biztos, hogy szeretnénk? Előre is köszi a válaszokat.
13. Zoria
2010. jan. 22. 11:31

Mi most akarjuk önkormányzati /pesti/lakásra cserélni a saját tulajdonú családi házunkat. Utánaérdeklődtem.

Nem járnánk rosszabbul. Igaz, nem is szerepel terveink között, hogy a gyerekeink majdani öröksége legyen a legfontosabb.

Mi építkeztünk, kicsit túlépítettük magunkat (100 m2-es csodaszép helyen.) Megvalósítottuk az álmunkat, de most beláttuk - nyugdíjasok vagyunk -, hogy mi megyünk a gyerekekhez és nem ők hozzánk:-(( Megértjük őket. Így feladjuk a szépen általunk parkosított családi házat (Bp-től 47 km-re) és önkormányzatiba akarunk menni.

2009. jún. 18. 15:28

Nem olvastam el, hogy a többiek mit írtak idáig a fórumon, de mi nagyon rosszul jártunk az önkormányzati lakással. Mi a nagymama bérleti jogát folytattuk, s most nagyon felemelték a bérleti díjat, 70%-al. Most 43000 Ft/hó, egy vidéki városban egy 100 nm-es belvárosi lakás. Csak folyik ki a pénz a semmire, valószínű, hogy elcserélni sem tudjuk jó áron , s ha az önkormányzatnak visszaadnánk egymillió forintot sem kapnánk érte.


Az önkormányzat úgy emelheti a bérleti díjat, ahogy akarja.


Akkor éri meg, ha kilátásban van, hogy az önkormányzat eladja a lakóknak a bérlakásokat, mert ők kedvezményesen juthatnak hozza.


Egyébként van szociális alapú bérlakás, van költség elvű, s van egy harmadik kategória is, mindegyikre más jogszabály vonatkozik.

2009. márc. 26. 00:53

Engem egyébként az érdekelne, hogy milyen alapon lehet igényelni az önkormányzati lakásokat. Nekem nagyon furcsa, hogy a bérleti jogot csak cserélni lehet másik bérleti jogára vagy tulajdonjogára. Képzeljük el, hogy egy családnak nincs már szüksége az önkormányzati lakására, mert félretettek, és emellett hitelre fanyalodva sajátot akarnak venni. Fel lehet egyáltalán mondani az önkormányzati bérletét? Vagy csak akkor, ha van kivel cserélni? Node ki lenne bolond egy saját lakást nem sajátra cserélni velük?

Én idén májusban fogok diplomázni, csak szeptembertől lesz állandó, igazi jövedelmem, a párom szakács, egyszerűen képtelenség olyan helyet találni, amit értelmesen megfizetnek és bejelentik. Nem akarják bejelenteni... Most a szüleimnél lakunk, az albérlet szinte teljesen értelmetlen, pont elmenne minden pénzünk rá havonta, abból nem lehet tovább lépni. Venni hitelből egy lukat tudnánk, amit mire kifizetnénk, gyerekekkel már rég nem férnénk el benne. Node még nem végeztem, nincs állásom (tanári diplomám lesz), milyen alapon jelentkezhetnénk lakás igénylésére, semmit nem tudunk felajánlani, főleg igazolható jövedelmet nem. A szükséglakások pedig azt hiszem, megint csak azok a bizonyos lukak...

10. cszilvi84 (válaszként erre: 9. - Fbab8271ce)
2009. márc. 26. 00:43
Van az a vicc, hogy három éve felvettem 8 milliót, jól állok, mára már csak 15-öt kell visszafizetni... Ki tudja, mi történik az alatt a 20 év alatt, amíg lejár a törlesztés. És ha nem tudom fizetni, akkor senkit nem fog érdekelni, hogy mondjuk 5 millió hiányozna még, elveszik a teszem azt 20 milliós lakást, és azt a pénzt, amivel többet ért a lakás a hiányzó összegnél, nem adják vissza... tehát meglopnak teljesen legálisan. Se pénz, se hajlék, helyette BAR-lista. Hát ennyit a bankról.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook