Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önkontroll a gyermekkel szemben fórum

Önkontroll a gyermekkel szemben (beszélgetős fórum)


23. ef7cce6019 (válaszként erre: 2. - Roni73)
2010. aug. 31. 15:04

Szia!

Nem vagy ezzel egyedül. Szerintem minden szülő azt hiszi, ő lesz majd a legjobb, a legtökéletesebb, de nem így van. Én is oda-odacsapok néha a fenekére, persze csak ha okot ad rá. Sajnos az utóbbi időben nem bántom ugyan, de kiabálok vele. 2-án halt meg édesanyám, és nehezen tudom feldolgozni. Sírni nem akarok előtte, és a felgyülemlett fájdalmat, feszültséget sajnos rajta töltöm ki. Utána pedig nem győzöm ölelgetni meg bocsánatot kérni tőle.

De hidd el, ha nem ok nélkül csapsz oda a gyereknek néha napján, nem ártasz neki. Nem fog utálni, vagy kevésbé, esetleg nem szeretni. Valahogy meg kell tanítanunk nekik mit szabad és mit nem. És én inkább a popijára, vagy a kezére csapok, hogy megtanulja a "rendet", mintsem hogy mindent ráhagyjak. Ugyan milyen felnőtt lenne belőle?! Azt hinné, ha gyerekkoromban lehetett, akkor most is lehet. És ez nem így van

22. a9e1c02a7b (válaszként erre: 21. - Édesmandula)
2008. júl. 22. 14:25
Általában az enyém sem beszél vissza, max. úgy tesz, mintha nem hallaná, ha rászólok. Ő négyéves, de szerintem a kicsi (1 éves lesz) sem lesz különb. Már tudja, hogy nem szabad az üveges szekrényt ütni, erre direkt csinálja, aztán nézi, rászólok-e. Ha igen, nevet, ha nem, tovább csinálja.
21. édesmandula (válaszként erre: 20. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 22. 14:13
na jó, az enyém 20hós :D még enm beszél vissza :DDD
20. a9e1c02a7b (válaszként erre: 19. - Édesmandula)
2008. júl. 22. 13:38
Na, kipróbáltam a hangos suttogást, hát, nem kiröhögött??! Kérdezte: anya, most viccelsz velem?
2008. júl. 22. 10:00

Megvolt nálunk is, egyszerűen semmi nem használt :) az udvaron elrohant ha hívtam, a másik irányba, felmászott, ha ezerszer levettem is a kanapé háttámlájára, persze egy idő után meguntam ,de nem értette, hogy leeshet onnan, akkor a pelusra csaptam, és mérgelődtem, ő halálra volt sértve. Végül kitaláltam a "hangos suttogást", ami nem tesz jót a hangszálaknak, de hatékonynak bizonyult :D Azaz suttogsz, akár az udvaron is :) csak épp olyan hangosan, ahogy csak bírsz. Eddig midig sarkonfordult és meglepve nézett rám: Mi történt anya?? A szokatlan hang eredményt hoz :) a szomszédasszony sajnos rendszeresen üvöltözik a kislányával, az fütyül rá. Kiabált, kiabált, a kislány ment, ment, ment, kértem, suttogjon hangosan, megtette, a kiscsaj döbbenten pördült meg :))


A türelem nagy kincs, mire nagymamák leszünk, egyszerűen nem fog érdekelni az unoka garázdasága, mert lesz időnk (talán), nem kell sietnünk és végre babázhatunk néha :)


Még annyit szoktam tenni, ha kérem ezerszer, hogy valamit ne tegyen, és mégis megteszi, és baja lesz, azaz pl. becsúszik a kanapé mögé, lebucskázik a nagy motorról, amit elvett a másik gyerektől, vagy mindenáron le akar jönni a ház előtti két lépcsőn motorral, ott vagyok mellette, tehát elkapom, de ha megijed és sírni kezd, otthagyom, megemlítve neki, hogy az előbb nem egyszer szóltam, hogy hagyja abba...többnyire párat szipog még és megy tovább. Nem az az "elestemrohanokanyához" típus, feláll, megnézi a tenyerét, a térdét, én megkérdezem, minden rendben van-e, de nem rohanok oda, csak sétálok, ha nincs bibi, többnyire mire odaérnék, már cikázik is tovább, ha vérzik, akkor megnézzük együtt, és ha picibibi, kap rá puszit, ha nagy, akkor felveszem és megyünk "kezelni" :) teszünk rá ragtapit, meg ami kell. :)

Néha én sem tudom megállni az ordítást, de csak nagyon veszélyes helyzetekre tartogatom, amikor valami menthetetlen történne :) pl. pohárledobásra, felmosónyéllel való tárgyleverésre, vagy autórongálásra (amit a szomszéd fiától látott), kődobálásra, esetleg a nagyok utánzásából adódó kerítésről leugrani akarásra :P Olyankor elkurjantom magam és száguldok :D amúgy sem szeretem, ha 4-5 méternél messzebbre megy el, mert biztos, hogy összetöri magát :)

18. a9e1c02a7b (válaszként erre: 17. - Urita)
2008. júl. 22. 09:22

Nálunk is ez kellene: mindig menni valahová, csinálni valami érdekeset. Viszont ez nem kivitelezhető, sajnos. Minden nap meg kell csinálni az embernek a dolgát is, és olyankor a gyereknek el kellene játszogatnia. Persze nálunk ezt nem teszi, sőt hisztizik, állandóan AKAR valamit, megszakít, azonnal kell neki minden. Na, én olyankor leszek ideges. Persze, én rontottam el, tudom.


Nekem van olyan "leszidás", amit megbánok, van, amit nem. Tény, hogy kívülről nézve nem tartanám magam jó anyának. Én is mindig elhatározom, hogy ezentúl csak a türelem vezérel. Megy is egy darabig, aztán egyszer csak kibillent valami a nyugalmamból és folytatódik minden ugyanúgy, mint régen. Azért nem adom fel.

17. Urita (válaszként erre: 2. - Roni73)
2008. febr. 24. 23:36
Szia, velem szóról szóra ugyan ez történik!!! Hidd el, többségönkkel így van. Én is csak a stresszre és a fáradságra tippelek, na meg a felelősség terhére. Én pl. ha kiszalad az útra pl. egy motor után, szinte kifordulok magamból, litániákat tartok. Aztán jön a bűntudat és a tévhitt, hogy holnaptól majd tudok uralkodni magamon... Soktől érdeklődtem, mit tegyek. Átvészelem. Bár egy kiadós alvás és napi egy-egy óra csak magamra szánva, nem lenne rossz. De nekem két gyerekem és egy kétműszakban dolgozó párom van, nincs túl sok segítségem. Állítólag a magnézim jó feszültség ellen. Az igazgat megvallva így télen, a négy fal között többnyire, szerintem kicsit depissé tesz egy gyermektelen embert is. Hátha tavasszal jobb lesz, a jó levegő, a séta.... Már arra is gondoltam, hogy azért hisztis a nagyobbik, mert unja, hogy nap mint nap ugyan az van. A boltban semmihez nem lehet nyúlni, túl sokat tévézni sem szabad stb., sőt, anyu arca és szövegelése is uncsi.. Én kifigyeltem, ha bejön valami "extra" program, kezelhetőbb. Nem bírja a monotonitást:)
16. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Jeno23)
2008. febr. 9. 19:50
Igen, anyum is folyton ezt mondta/mondja, és most hogy már nekem is vannak, és nődögélnek a gyerekeim, nagyon érzem, tapasztalom, hogy így van!
15. fe20557d00 (válaszként erre: 14. - Jeno23)
2008. febr. 9. 17:50
Nagy igazságot írtál!! A környezetemben most nagyon sok ember küzd különféle problémákkal a gyermekével a felnőttkor küszöbén!!!! És nem irigylem őket...olyankor jut eszembe mennyivel könnyebbek az én problémáim.:-)
14. jeno23
2008. febr. 9. 14:30
Szevasztok! Én már ugyan a kenyerem javát megettem, de felhivom figyelmeteket egy örök közmondásra: "Kisgyerek kis gond, nagygyerek nagy gond!!!" Ez tényleg igy igaz, minden időszaknak meg van a maga szépsége és gondja és azt hiszem valamennyien ugy érezzük, vagy fogjuk ugy érezni, hogy az elmult időszak volt a jobb és könnyebb! De hát azért vagyunk Édesanyák, Nagymamák, hogy leküzdjük a bajokat, ezt vállaltuk és ennek kell megfelelnünk! Csak kitartás, lesz ez még jobb is!!
13. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Delete)
2008. febr. 5. 20:55

Jól szóltál!

Szerintem is az a legrosszabb, ha soha nem kérdőjelezi meg magát az ember. Akkor könnyen elbizakodottá válhat és szem elől téveszti a lényeget.

12. Delete (válaszként erre: 1. - Roni73)
2008. febr. 5. 20:51

Szerintem soha sem a bánat, a panasz, vagy ripakodás, esetleg az elcsattanó pofon az ami hibás cselekedet!

A baj ott van ha nem látom be, ha rosszul reagáltam s nem revidiálom az álláspontom.

A jó szülő soha nem nyugszik, hogy mindent megtett, a jó szülő kétségek közt nevel. És mindig még jobbra törekszik és nem a hibátlanság az ami kiemeli!

Én is megkérdezem: jól szóltam most?

Csak a kérdező kap választ, és világosodik meg, a hibáiból.

11. fe20557d00 (válaszként erre: 10. - Potyek)
2008. febr. 5. 20:04
Hát igen igazad van. Soha nem tudhatjuk mikor milyen problémával kell megküzdenünk. Az biztos hogy valakinél a kamaszkor nehezebb valakinél a csecsemőkor...
10. potyek
2008. febr. 5. 18:18
Csajok,szerintem elkerülni sehogy sem lehet azt,hogy elfogy az emernél a cérna!Az én kisfiammal semmi baj nem volt.Szopott sokáig,soha nem hisztizett,mindig szót fogadott;soha nem kelt fel éjszaka,hamar szobatiszta lett,nem pakolt...szóval,sokan irigykedtek talán rám!Na de most:megkapom ám!Márciusban lesz 12 és néhány hónapja a nyakamban minden:magatartási-tanulmányi problémák,intők,egyesek-osztályfőnök-igazgató;sőt sexuális érdeklődés,csavargás...minden mi szem-szájnak ingere!Most persze azt mondom;de jó lenne,ha nekem is annyi bajom lenne,mint nektek:sír,nyüszög,nem alszik...De mindenkinek más van osztva;amit kapunk azzal kell megbirkózni!
9. dee7182d35 (válaszként erre: 8. - Fe20557d00)
2007. szept. 12. 12:45
Lehet,hogy nekem is azért volt nehéz,mert más gondom is volt,de ha választhatnék,akkor inkább egy nyűgös baba,mint egy "rossz"kisgyerek!A barátnőmé 6 hónapos koráig evett,aludt,átaludta az éjszakát,azóta meg mint egy kisördög.
8. fe20557d00 (válaszként erre: 7. - Dee7182d35)
2007. szept. 12. 10:17

Igen ilyenről már több esetben hallottam,hogy kicsinek nyugodt volt és később lettek gondok és pont a beszéd a kommunikáció terén.

Nekem is van egy illen barátnőm,akinek nagyon nyugis babuja volt csak evett és aludt,és amikor már nagyobb lett most már iskolás rettenetesen izgága lett.Egyszerűen ha valahova elmegyünk nem tud nyugodtan ülni mászik a földön,sikongat stb.Már én is örülök hogy vége babás kornak nekem nehéz volt én annyira nem élveztem,de azt is meg kell hagyni voltak magánéleti problémáim is.

7. dee7182d35 (válaszként erre: 6. - Fe20557d00)
2007. szept. 12. 10:10
A barátnőmé egyidős az enyémmel,kicsinek nyugodt volt,viszont most nem lehet vele bírni.Nem beszél még,csak üvölt naphosszat,semmi más kifejezési módja nincs.Örülök,hogy mi már túl vagyunk rajta,még ha egy kis segítség is kellett hozzá.Viszont én is hitetlenkedve fogadom azt,hogy halál nyugodt valaki babája.Persze ezzel nem azt akarom mondani,hogy ilyen nincs!
6. fe20557d00 (válaszként erre: 4. - Dee7182d35)
2007. szept. 12. 09:02

Nekem is sírós volt a babám nagyon amitől idegileg egy kissé én is megzuhantam.Egyszerűen nekem hihetetlen az amikor arról beszélnek ilyen meg olyan nyugodt baba stb...

Viszont most már hogy nagyobb nyugodt és jó alvó gyerek lett:)

5. fe20557d00 (válaszként erre: 1. - Roni73)
2007. szept. 12. 08:59

Nem vagy egyedül!!Én hasonlóan így jártam,és nekem még az is tetézte,hogy amíg nem volt gyerekem doliztam óvodába,majd nevelési tanácsadóba is.Gondolhatod milyen volt avval szembesülnöm,hogy totál nem úgy vannak dolgok amikbe addig hittem és úgy éreztem na majd én....:)

Az ember próbál jó szülő lenni,de ez nem is olyan egyszerű feladat,talán az életben a legnehezebb.Most már szülőként és pedagógusként is máshogy közelítek meg helyzeteket és próbálok felnőni a feladathoz?;))

4. dee7182d35 (válaszként erre: 2. - Roni73)
2007. szept. 12. 08:22
Szia!Az én elveim már 8 hónapos korában dugába dőltek,bár akkor még nem nagyon volt mit nevelni rajta.Az én gyerekem olyan,hogy az első1 évet végigordította,szinte egyfolytában szirénázott.Gyerekem születése előtt a fogadalmaim főleg a türelemről szóltak.Ilyen téren megbuktam.Szörnyű gondolatok jártak a fejemben,így inkább felkerestem egy pszihiátert.Tudom hogy most sokan felszisszennek,de akkor nem láttam más kiutat. Csak gyógyszerrel tudtam megélni a következő pár hónapot.Nem bántam meg ezt a döntést,mert nyugodtabb pillanataimban is attól féltem,hogy teszek valami kárt a kiscsajban.At önkontroll szintem egyenlő volt a nullával.Mostmár nyugodtabb,bár aludni nem akar,de már nincs szükség gyógyszerre,bár néha egy két hangosabb szó repül,de én is úgy vettem észre,hogy nem használ.
3. Hoxa
2007. szept. 12. 08:12

Nyugi, tuti, hogy az első terhessége alatt mindenki baromi okos és szép terveket szövöget. Én is ugyanígy voltam vele, mint te. Egy csomó minden dugába dőlt, elvek kerültek a kukába, fogadalmak repültek az ablakon...

Én is csaptam már a kezére, de rájöttem, hogy nem használ, így nem tettem többet. Rákiabálni is szoktam, az sem használ. :)

Teljesen átérzem a problémádat, én is ugyanebben a cipőben járok. Ő is másfél éves.

2007. szept. 12. 01:08
De volt rá alkalom, hogy kiabáltam is vele. Utána nagyon bánt a dolog de akkor már késő.Mindig megfogadom, hogy ez volt az utolsó alkalom, de aztán mindig van következő. Csak én vagyok ilyen szülő hogy néha elvesztem az önkontrollomat vagy ez más szülőknél is így működik?
2007. szept. 12. 01:00
Kislányunkra várva elképzeltem, elterveztem milyen szülő is leszek. Elnézve más szülőket pl. megfogadtam, hogy soha nem ütök a seggére, kezére és főleg nem a fejére vagy az arcocskájára. Hogy nem kiabálok vele és nem szankciózom a rosszaságait. Próbálok majd kizárolag a szépszóra és türelemre támaszkodni. Kislányunk most másfél éves és dugába dőlt jonéhány fogadalmam. Talán a fáradtság és stressz miatt de néha ha úgy hozza a helyzet rápaskolok a seggére és a kezére.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook