Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkényuralmú szolgáltatókkal szemben, én a fogyasztó! fórum

Önkényuralmú szolgáltatókkal szemben, én a fogyasztó! (beszélgetős fórum)

2009. okt. 3. 16:49

Bizonyos szolgáltató kamatmentes kölcsönt ígér tagjainak. Néhányan boldogan felveszik! Persze nem gondolnak arra, hogy ugyan kamat nélkül, de lehetséges, hogy tíz évre elnyújtva kell visszaadni, és addig a céghez vannak kötve.

Ébresztő...

2009. szept. 29. 13:28

A tékozló homár telis tele van ilyenekkel! Van hogy sikerül segítenie a pórul járt fogyasztónak!


[link]

2009. júl. 28. 14:17

:((


Nekem az áramszolgáltatóval van bajom, mert elég véletlenszerűen számláznak. Kiküldik a csekket, azt befizetem, majd sztornózzák, aztán tartozásunk van -szerintük-, majd túlfizetésünk, most megint tartozásunk... Mindezt pár hónapon, úgy fél éven belül, és úgy, hogy az összes általuk küldött csekket befizettem...


A másik "kedvencem" a szemetescég, aki egyszerűen nem küld csekket, és ha nem fizetsz (már miért is fizetnél, ha nem kaptál csekket? ráadásul negyedévente küldenék, így nehéz észben tartani, hogy mikor is lenne esedékes), ügyvédet üszítanak a nyakadba, hogy "8 napon belül, ha nem fizat..."

Most befizettem az ügyvéd által küldött csekket, de írtam a szemeteseknek, már harmadjára, hogy észre kéne venniük magukat, az egész utca ilyen ügyvédi fenyegető levelet kapott... Összefogott az utcánk, hogy csakazértse fizetünk szemétdíjat? Ó, nem. Csak a szemetesek b*sztak kiküldeni a csekket. És ez már a sokadik eset.


Egyszer már írtam nekik ilyesmi miatt, amire küldtek válaszlevelet. kb. az állt benne, hogy ha máskor is előfordul, hogy nem kapunk csekket, akkor telefonáljak be nekik, és küldenek (ó, persze, saját telóról, még fizessem azt is!), de most a "tartozásom" rendezhetem a mellékelt csekken. Csak csekket nem mellékeltek a levélhez...


Bakker, én szentül meg vagyok róla győződve, hogy az összes monopolhelyzetben lévő szolgáltatóhoz csak analfabétákat vesznek fel dolgozni...

2009. jún. 19. 09:12

Aki ismer egy nem SZEMÉT szolgáltatót az azonnal írja meg nekem, vagy terjessze mint a pestist.

Csak ne új szolgáltató legyen, mert az elején, mig összegyűlik a kiszolgáltatottak köre az ember seggét is kinyalják, utána pedig szépen leszarják.

A "SZOLGÁL"tatók erős tudatzavarban szenvednek, mert a nevük szerint, minket, ELTARTÓIKAT kellene SZOLGÁLniuk, de mivel a jogrendszerünk detto kategória, vissza is élnek vele.

És mivel a demokráciánk is döglött, hagyjuk...

Vágod!!!


Nevet kellene változtatniuk!

Mondjuk használhatnák a parazita, genszter, gátlástalan, élősködő, Mi nagyobbat hazudunk...,

Mi jobban át...szunk, Mi szemetebbek vagyunk..., Mi nem értetek vagyunk..., cégneveket, viszont a SZOLGÁLtató név használata semmikép nem indokolt.


Ja..., igen! Figyelj....!

HŰSÉGNYILATKOZAT !!! Érzed milyen alattomos, gátlástalan kifejezés.

Hűségnyilatkozat, ahoz/amit még nem is ismersz.

Jó mi?

12. haaeen (válaszként erre: 11. - Ee50b7c391)
2009. ápr. 30. 19:17
szia, a fogyasztok.hu-t nézted már? oda is írhatsz panaszt, lehet segítenek is.
2009. ápr. 30. 18:01

Most jöttem haza, elzavart az eső :-( és azt hittem több hozzászólás vár majd itt.

Hát senki nem járt még hasonlóan, senki nem tudja megmondani,hogy milyen kiut van ebből?

2009. ápr. 30. 12:17

megdobbento amiket leirtal..

jo tudni ,csak kar hogy te a sajat karodon kellett, hogy tapasztald.


a nagy T-et elkerulom messzirol,

d szerintem is jelentsd fel oket, minel elobb...

mit kepzelnek ezek??

sok sikert ,es drukkolok, hogy sikerrel jarj

2009. ápr. 30. 11:40

halllottam már a tv ügyvédjéről, ha nem rendeződik a dolog meg fogom keresni(persze nem személyesen) Juszt Lászlót és leirom neki ezt az egészet.

Hátha véget lehetne vetni ennek a szemét rendszernek amit ezek képviselnek.

8. ee50b7c391 (válaszként erre: 5. - Ada12)
2009. ápr. 30. 11:36

az az érdekes,hogy a levélben amire ma válaszoltam irták a kötbért, de csekk nem volt hozzá és az sem,hogyan milyen számlán tudnám befizetni. Tehát valszinű,hogy tudják ,hogy ők a hibásak de huzzák nyuzzák mert mégsem mondhatják ki világosan , hogy elbaszták ?

vagy nem tudom.

Meg ez is olyan hogy a levél amit ajánlva kiküldtek meg kellett volna próbálják ujra kiküldeni és ha akkor sem ér célba akkkor onnantól számitva él a kézbesitési vélelem.


Tehát zavaros az egész.

2009. ápr. 30. 11:34

Nekünk másik szolgáltató sz@rakodott, elrontották a modemünket, ugyanígy a befizetés megtörtént, csak nem regisztrálták, visszakapcsolási díj, visszakapcsolták, de hupsz... mégse kapcsolták vissza...


Nekünk egyévként másik téren nagy céggel gyűlik a bajom, drága aranyos áramszolgáltató, és sajnos nem ennyi kárunk lett belőlük, hanem mostmár kezdi karcolni a millióst, mert nem szolgáltatnak. Fogyasztóvédelem se mer semmit lépni, most ott tart a dolog, hogy hozzáértő személy pert javasolt, mert ez már tényleg lehetetlen..

Van egy szerződés, be lett fizetve, X időpontig nekik szolgáltatni kellett volna, de évek teltek el a határidő óta. Mindent próbáltunk.. :( Egyszerűen bezsebelték a pénzt, és nem hajlandóak szolgáltatni.


Én azt mondom Neked, hogy próbáld meg a fogyasztóvédelmet.. Nekünk nem volt náluk szerencsénk, de hátha a rózsaszín T-vel nem puszipajtások...

6. ee50b7c391 (válaszként erre: 2. - Kiscsirke)
2009. ápr. 30. 11:34

én is gondoltam erre, még várok mit válaszolnak a mai levelemre


addig is kérlek titeket mondjátok minél több ismerősnek itt a hoxán olvassa el, egyrészt nehogy igy járjon mint mi, másrészt hátva valaki tud megoldást a problémámra.


Köszönöm

2009. ápr. 30. 11:33

Ha nem csinálsz semmit akkor még kamatot is tesznek a 36000-re és utána fizetési felszólítást, majd ha arra sem reagálsz fizetési meghagyást kapsz, ami bíróságra kerül és jogerős lesz, v adósságrendező cégnek adják ki.

Ez a hivatalos menete, viszont szerintem itt nem Te Vagy a hunyó, ezért nem biztos, h idáig el is mennek.

Ha úgy érzed bajba kerülhetsz kérdezz meg egy ügyvédet, talán van ismerős, Ő mit javasol.

2009. ápr. 30. 11:31
Szia!nem akarlak elkeseríteni de ez egy szemét cég,mi is náluk vagyunk,amióta egyszer a mi csekkünk is elkeveredett és kikellett fizetni a 30-et,pedig egyszerűen nem kaptunk csekket és elkerülte a figyelmünket...azóta mindig úgy fizetem be a csekkeket,hogy jó pár nappal a határidő előtt!Egy ismerősünk nagyon rosszul járt velük,ugyanúgy 36ezer...az ő hibájukból,utána újrakötötték a szerződést,tehát nekik is már olcsóbb járt volna de továbbra is a drágábbat fizetik!Próbáltak mindent,bementek erre az ügyfélszolgálatra meg arra és semmi.Szemétládák az tuti,talán a mobiltelefonos T annyira nem de az internetes katasztrófa.Remélem neked sikerül megoldani,sajnos elszokták érni hogy nekük van igazuk és csak akkor szokott vége lenni amikor az ember kiperkálja a 36ezer ft-ot.
2009. ápr. 30. 11:30
Egyébként ők tényleg ennyire gázosak. Hiába a nagy T, egy nagy SZ!
2009. ápr. 30. 11:30
Jelentsd fel őket a fogyasztóvédőknél!
2009. ápr. 30. 11:19

Sziasztok!

Újra ebbe a hibába estem pedig megfogadtam , többet nem kötök szerződést ezzel a céggel.Nem irom ki a nevét de azt hiszem a nagy T betű magárét beszél remélem.

Évekkel ezelőtt,bementem az egyik irodájukba és netre akartam előfizetni.Városomban 3 helyen van kirendeltségük, én a központiba mentem.Szépen megkötöttem a szerződést, közölték 3háten belül jönnek és bekötik. Letelt a 3 hét, ne történt semmi. Bementem oda ahol kötöttem, majd közölték menjek el a másik kirendeltségbe mert ez nem ide tartozik. Ott visszaküldtek az eredeti helyre, ahogy kiderült,hogy épp amikor kötöttem a szerződést, nem volt jó a rendszer és a kolléga a saját gépéből nyomtatott nekem szerződésmintát és miután helyre állt a dolog elfelejtette berögziteni.De mivel nem volt igy a rendszerben ujra 3 hetet kellett várni. Nem falun lakunk, megyeszékhely kérem szépen,hát akkor miért ilyen lassú a dolog??? Ehhez a sztorihoz hozzá tartozik,hogy mire lett netünk ujra be kellett menni és uja küldözgettek kirendeltségről kirendeltségre, még jó hogy van belőle három.

Ez a történet évekkel ezelőtt volt, amint lejárt a húség pont költöztünk és megszünetttem a szolgáltatás.Ekkor még szüleimmel laktam , nekik mobil netjük van ezért nekik nem kellett.

Mikor saját otthonunkba költöztem a párommal, előző dolgokból nem tanulva megint nálunk kötöttünk szerződést.Egyrészt mert telefon vonal nem volt, és nem is akartunk,a mobilnet korlátlanul drága illetve a hárombetűs szolgáltató sajnos nálunk csak műholdon közvetit nincs kábeles csomagjuk tehát maradt megint a rózsaszin T.

2007.04.01 én költöztünk, akkor 3300ft-os tv-hez 5900ft-os netet fizettünk elő.2008.juliusában tudomásomra jutott,hogy ugyan ez a csomag ami nekünk van 5900 helyett 4400. Bementem hát,és megkérdeztem nekünk miért nem enniy. Közölték,hogy én még régen kötöttem és ez csak annak enniy aki uj előfizető. Lévén , hogy letelt az egy éves hűség, mondom jó kössük ujra. Már az is elég rossz szerintem,hogy ugyan azon szolgáltatásért ha kevesebbet kérnek az uj előfizetőktől, a régiek miért fizetnek többet? Na mindegy lenyeltem ezt a békát.Tehát 2007 augusztus 8-án ujra egy évet aláirtunk és immár 4400ft-os havidij ellenében neteztünk.

Mignem eljött 2009 húsvétja és egyszer csak nem volt net.Gondoltunk biztos rendszerhiba de mikor már másnap sem volt, felhivtam a központot ahol közölték számlatartotás miatt szerződést bontottak velünk.Bementem hát gyorsan a központba ahol közölte az ügyfélszolgálatos,hogy „nullás” az egyenlegünk tehát nem érti mi a baj.Közben ugye én vittem magammal a csekkeket melyből kiderült,hogy valóban a 03. havi csekk elkeveredett és 04.08-án fizettem be a 04. havival együtt. Már akkor is gyanus volt,hogy csinálhatnek e ilyet, hizs elkeveredett a csekk, na bumm, miért nem küldtek ujat hogy figyelmeztessenek, de nem ők ehelyett kikapcsolták s szerződést bontottak velünk.És az ügy pikantériáját fokozza hogy mivel 2008 augusztusában ujra kötöttük a szerződést,hogy mint uj ügyfél olcsóbban netezzünk, még hűségidőn belül voltunk és most 36000ft-os kötbért követelnek tőlünk.

Továbbrra sem volt világos,hogyan lehet,de kiderült,hogy 03.15én ők kipostáztak nekem tértivevénnyel egy szerződés felbontó levelet, mely visszaérkezett hozzájuk,hogy valamilyen okból nem lett kézbesitve. Nem nem vettem át, hanem valamilyen okból.Gyanus is volt nekem,hogy 03.05 fizetési határidős csekk be nem fizetése miatt 03-15én felboltja a szerződést ahelyett,hogy felszólitana, de ez van ezt már most meg kell oldani.De ugye közölték,hogy kötbér terhel 36000ft.Mondtam,hogy akkor jó, kösség ki a tv-t is, mert ez nem állapot igy. Bevittem a net modemjét és mondom felejtsük el egymást, nagyon mérges voltam.Hazajöttem és irtam egy levelet a pesti központba, és amiközben irtam csengetett a postás és hozott egy levelet mely a „második fizetési felszólitás” – ról szólt. Csak néztem mint borju az ujkapura, hisz már nem volt net sőt szerződést bontottak, erre akkor kapom meg a fizetési emlékeztetőt. Előg jó, nem?

Na mindegy lefénymásoltam és a postás kézjegyével ellátva bizonyitván,hogy aznap kaptam meg elküldtem nekik.

Ez 04.14-én volt. E hét hétfőjén kaptam egy csekket 16000 ft ról,miszerint a modem le nem adása miatt szintén kötbéreznek.A feladási dátum 04.21 volt. Én 14én leadtam a modemet az első történetben emlitett helyen, ugy látszik nem javult a helyzet, mert megint valami hiba csuszott a számitásba, hisz leadtam de mégis azt irják fizessem ki mivel nem adtam le.

Hát bementem és vittem a levelet és a papirt amit a modem leadásakor kaptam, majd közölték , ki fogják törölni a rendszerből,hogy tartotásom van.

Ma pedig kaptam egy levelet az ajánlott levelemre válaszul.A történet fokozódik.

Sajnálatos módon a csekk amit 02.06.-án fizettem be és ami itt van nálam, ők 04.14 én rögzitették be.

Tehát 2 hónappal később mint ahogy befizettem.De még igy sem tiszta minden, mert továbbra is követelik a 36000ft-ot hisz a kikapcsolás napján, 13.án, a rendszer szerint tartozásom volt, ez a bizonyos februárban befizetett csekk.

Kérdezem én, tehetek én arról,hogy 2 hónapig csavargott valahol a befizetésem?? Nem hiszem.Tehetek arról,ogy emiatt hűségidőn belül szeződést boltottak velem és ezáltal még én tartozom nkei 36000 ft kötbérrel????



KÉREM AKI ELOLVASSA IRON, MIT TEGYEK mert teljesen tele a puttonyom velük , a levelezgetéssel, az ideggel, a postaköltségre szánt pénz …stb.

Illetve ha valaki járt már hasonlóan irjon,hogyan rendeződött a dolog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook