Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes orvosok. Miért is olyan nagy szenzáció? fórum

Önkéntes orvosok. Miért is olyan nagy szenzáció? (beszélgetős fórum)


21. reload (válaszként erre: 20. - Derya)
2011. okt. 18. 13:57

Végül is van 2 Tb-s fogszabályzós rendelés a térségben, az egyik a túlterhelt (első időpontot 3 hónapra kaptuk) lentebb említett rendelés tőlünk 15 km-re, a másik 40 km-re.


Lehet tényleg nem indokolt :S

20. Derya (válaszként erre: 19. - Reload)
2011. okt. 18. 13:04

:-D

háááát, pedig sok esetben nagyon is indokolt....

19. reload (válaszként erre: 18. - Reload)
2011. okt. 18. 13:01
Jah, a fogorvosunk már 2X próbált leszerződni a Tb-vel fogszabályzós rendelésre, de nem engedték neki, mert szerintük nem indokolt. :S
18. reload (válaszként erre: 17. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 18. 12:59

Úgy, hogy pl a lányomat 1,5 évig hordtam a Tb-s fogszabályzós rendelésre. Laikus számára is egyértelműen kell neki a fogszabályzó.

Azt mondták, majd 2-3 év múlva megcsinálják, rögtön egy rögzítettet. Igen ám, csak mivel a fogsora mögé nőttek csontfogak úgy, hogy az előtte levő tejfogak sem estek ki, így gyakorlatilag nincs hely hova tolni a fogakat.

A mi fogorvosunk megcsinálta a kivehetőt, ami az elkövetkezendő években tágítja a fogívet, hogy majd beférjenek a fogak és utána kap rögzítettet.


Utólag megtudtam, hogy a kivehetősért nem sokat fizet a tb, nem úgy a rögzítettért. Hozzáteszem az ingyenes Tb-s fogszabiért is fizetni kell! Igaz nem annyit, de akkor sincs ingyen.


Sajnos mivel nem csinálták meg, így ki kellett fizetnem 50 ezret a fogszabályzóért 15 helyett. Ezért fizetem a Tb-t?? :(

17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 16. - Reload)
2011. okt. 18. 12:27
Jajj.Ezt hogy érted?:O
16. reload (válaszként erre: 15. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 18. 12:14

Sajnos ez sok esetben így van :(

Én örülök, mert az én körzetisem nagyon jó, de így is vannak dolgok, amiket magán úton kell megcsinálnia :S

15. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Reload)
2011. okt. 18. 11:25
A fogorvos kérdésben talán az a legneccesebb,hogy nem te választod meg.Egy körzetist bezzeg...Mert miben mér az ember egy dokit?Fájdalomban,és annak ahhoz való viszonyában.Na ez a fogorvosnál hatványozottabban jelentkezik,ez a gond.Ha meg magánban gondolkodik az ember,az egy vagyon.Azt gondolom,hogy nagy hányadának nem azért nincsenek rendben a fogai,mert igénytelen.Hanem mert egy f*sz a lecserélhetetlen körzetise,magánra meg nem futja.Tiszta szívás.
14. Frommer (válaszként erre: 12. - Reload)
2011. okt. 18. 11:15

Ahogy az sem szerepel a sajtóban, hogy kinek mennyit vonnak le a fizetéséből, de attól még mindenki tudja. :D Ahogy az sincs benne, hogy ki mennyi számlát fizet be, miután megkapja a 'zsíros' fizetését, de attól még mindenki tudja, hogy kiba**ott sokat. :D

Ilyen ez a sajtó! :D

De ha a dikk zebrának eltörik a lába, az tutira benne lesz! :D

13. reload (válaszként erre: 11. - Frommer)
2011. okt. 18. 11:09
Igazából rossz kifejezés erre, hogy ez nekem fáj. Egyszerűen csak elgondolkodtam a dolgon és kíváncsi vagyok mások véleményére :)
12. reload (válaszként erre: 9. - Frommer)
2011. okt. 18. 11:08
hehe, és nyilván ez a sajtóban sem szerepel...
11. Frommer (válaszként erre: 10. - Globus)
2011. okt. 18. 11:08
Én sokszor örülök, hogy lyuk van a se**emen.. :D De hát, kinek mi fáj..
10. globus (válaszként erre: 4. - Derya)
2011. okt. 18. 11:01
Hát igen, a rosszat szeretjük sápítozni, a jó dolgok marhára természetesek.
9. Frommer (válaszként erre: 8. - Reload)
2011. okt. 18. 11:00
Az biztos, hogy sza*ban a Haza. S az is biztos, hogy van segítség itt is.. Csak nem azoknak, akik rá vannak szorulva. :)
8. reload (válaszként erre: 5. - Frommer)
2011. okt. 18. 10:57

Egyáltalán nem az fáj, hogy odamentek, hanem az, hogy az egész úgy lett beállítva, hogy jajj ott vannak azok a szegény emberek. Holott nagyon jól tudjuk, hogy a saját országunkban is mi van, mégsem hallani olyat, hogy önkéntes kereteken belül mondjuk pótolnak egy fogat vagy akármi.

Nem az a lényeg, hogy hova menetek :) Ha Hollandiába mentek volna, akkor is ugyanígy gondolnám. :)

7. Frommer (válaszként erre: 6. - Derya)
2011. okt. 18. 10:56
Biztos itthon is van, ami ingyenes.. Csak nem Neked és nem nekem.. ;)
6. Derya (válaszként erre: 5. - Frommer)
2011. okt. 18. 10:55
nekem nem fáj, de mielőtt Erdélybe mennek, itthon is segíthének egy kicsit. így gondolom.
2011. okt. 18. 10:52
Most miért fáj az bárkinek is, hogy Erdélybe mentek segíteni? :)
4. Derya (válaszként erre: 3. - Globus)
2011. okt. 18. 10:49

itthon nem lehetne karitatívkodni?

de lehetne, csak azt lehet, hogy a sajtó nem kapná annyira fel.

2011. okt. 18. 10:45
A karitatív célú munkának azért más a fekvése, mint életen át bagóért dolgozni.
2. Derya (válaszként erre: 1. - Reload)
2011. okt. 18. 10:41
nincs rendjén.
2011. okt. 18. 10:37

Vasárnap néztem a Napló című műsort, ahol az egyik riport arról szólt, hogy évente kétszer magyar orvosok önkéntes munkát végeznek Erdélyben.

Mert szegények, akik ott élnek, milyen rossz körülmények között vannak, havi 42.000Ft-ból élnek a falvakban, nincs pénz fogorvoshoz se menni.


Ami felháborított az az, hogy konkrétan itt Magyarországon se jobb a helyzet, talán annyival, hogy nem 42-ből, hanem 55-ből élnek az emberek-sajnos nagyon sokan-. A fogászat itt is egy vagyon, hiába van helyben orvos, a többiről ne beszéljünk.


De kérdem én, ezek a fogorvosok nem tudnának itt, a hazájukban önkéntes munkát végezni??? Mert ok, hogy az itt is ingyen van ha belenéz a szádba, de egy tömés, ne adj isten fogpótlás az már pénzbe kerül. És ez még csak egy fogorvos :(


Szerintetek rendjén van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook