Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes nyugdijpénztári kifizetés 10 év lejárta után hogy müködik? fórum

Önkéntes nyugdijpénztári kifizetés 10 év lejárta után hogy müködik? (tudásbázis kérdés)

2012. jan. 6. 20:21
köszönöm szépen!Hogy miért nem őket kérdezem mert azt a választ kaptam hogy majd áprilisban ha aktuális lessz kiszámolják!Na ezért nem kérdezem őket!
2012. jan. 6. 15:27

A hozamot teljes egészében megkaphatod. A többire (tőke) nagyjából ez igaz más pénztárnál is:

Az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár az A/3-4., B/1. pontokban ismertetett kifizetések esetén 16 %-os mértékű adóelőleg levonásával fizetheti ki megtakarításait. (SZJA tv. 1995. évi CXVII.tv. 28.§ (8) bek.)


Az adóköteles szolgáltatás igénybevételével Ön további 27%-os egészségügyi hozzájárulás (EHO tv. 2.§., 11§. (11) bek.) fizetésére is kötelezett, amelyet a kifizetés negyedévét követő hónap 12. napjáig kell Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) megfizetni.


Bármely típusú kifizetés esetén 3.000 Ft és az utalás/készpénzutalvány tényleges költsége - amennyiben az a 100 Ft-ot meghaladja - kerül levonásra.


Tehát a bő felét kapod meg a tőkének.

2012. jan. 6. 15:06
Miért nem őket kérdezed? Az ügyfélszolgálaton biztosan tudnak felvilágosítást adni.
2012. jan. 6. 14:59
2012 áprilisában lejár az önkéntes nyugdijpénztári tagságom egy az egyben megszeretném szüntetni most a 1.552600.-ft van bent amiböl 452000.-ft a hozam szerintetek ebböl igy mennyit fogok meglapni kb vagy hogyan kell kiszámolni?Amugy még nem vagyok nyugdijas 35 évesen de a cégünk már több éve nem fizet igy sk oldottam meg de már nem tudom fizetni!valaki tudja mire számithatok?
2012. jan. 6. 14:56
Önkéntes nyugdijpénztári kifizetés 10 év lejárta után hogy müködik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook