Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után, de hogyan? fórum

Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után, de hogyan? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
55. 480b578442 (válaszként erre: 53. - Ancsurii)
2010. nov. 29. 16:47

Pedig a papíron pont nem így volt leírva.

Ott ugy írták a megkapott összeg után sőt még egy példát is írtak rá.

Na majd meglátjuk:)

54. Ancsurii (válaszként erre: 53. - Ancsurii)
2010. nov. 29. 14:47
Az elszámoláson rajta van külön a tőke és a hozam (ha volt ilyen). A hozam után sem Szja-t sem EHO-t nem kell fizetni.
53. Ancsurii (válaszként erre: 52. - 480b578442)
2010. nov. 29. 14:45
Az EHO-t a bruttó összeg után kell megfizetned, nem az Szja-val csökkentett, ténylegesen megkapott pénz után!!!
52. 480b578442 (válaszként erre: 51. - Ancsurii)
2010. nov. 29. 14:02

Ez remek.

Akkor a héten bemegyek az APEH-ba.

Nagyon hiányzott karácsony előtt:(


Köszi a segítséget

51. Ancsurii (válaszként erre: 50. - 480b578442)
2010. nov. 28. 18:25
Késedelmi kamatot számol fel rá az Apeh, ha akkor fizeted. (nem egy őrült összeg, a mindenkori jegybanki alapkamat 2X).
50. 480b578442 (válaszként erre: 49. - Ancsurii)
2010. nov. 27. 23:50

Igen?!

Na ez király!

Én nem fizettem be a papírt pedig a héten kaptam.

Az adóbevalláskor nem ér rá?

49. Ancsurii (válaszként erre: 48. - 480b578442)
2010. nov. 25. 17:18
A kifizetés negyedévét követő hó 12-ig kell megfizetned, az adóbevallásban pedig a megfelelő negyedévhez bevallani, és beírni a befizetett összeghez.
48. 480b578442 (válaszként erre: 47. - 48aad0a7c4)
2010. nov. 25. 11:36

Igen tudom de azt kérdezném ezt most sorkívül kell befizetnem vagy ráér majd az adóbevallásban?

Adókedvezményt egyébként nem vettem igénybe.

47. 48aad0a7c4 (válaszként erre: 46. - 480b578442)
2010. nov. 25. 11:27

A törvényeket nem a nyugdíjpénztárak hozták.

Az adót az államnak fizeted, mert idő előtt vetted fel a pénzt. Gondolom előtte igénybevetted az adókedvezményt.

2010. nov. 24. 23:40

Nem tudom mennyire él ez a forum de megpróbálom.

Májusban megszünt a munkaviszonyom így a kiegészítő nyugdíjpénztáramat is megszüntettem.

Kikaptam a 180e-ből 100-at.

Zároltak a számlámon 15000-et (állítólag megszünéskor így szokás) amit most megkaptam egy kísérő levéllel mely szerint fizessek be 27% EHOt.

Ezt most még soron kívül kell befizetnem vagy majd az adóbevallásban?

Magyarul a 180000-ből így csak 80000-et kaptam ki mivel a kifizetett 100 után kb 20000-et kell EHO-ra befizetnem.Jól értelmeztem?

Éljenek a nyugdíjpénztárak!

45. epica (válaszként erre: 43. - Jótét csendben)
2010. jan. 30. 17:33

Üdv.

Azt azért tudni kell,hogy az önkéntes nyugdíjpénztár a az nyugdíj célú,azaz véglegesített nyugdíj esetén vehető ki adófizetés nélkül.

10 év után csak a hozamot érdemes kivenni(kamatadómentesen),de ha hozzányúlunk ilyenkor érdemes megnézni hogy állnak az árfolyamok(portfóliónak megfelelően).

Ha nem akarunk kevesebb pénzt kivenni 10-15 éves konstrukcióknál,akkor nem önkéntest érdemes indítani,hacsak nem 50 év körüli az ember!

44. 62cc0f78ae (válaszként erre: 43. - Jótét csendben)
2010. jan. 22. 20:04
Durva! Én az enyémnél azt számolgattam, hogy ha még adót is vonnak belőle, kevesebb pénzt kapok, mintha itthon, az inflációt nem követve gyűjtöttem volna a pénzt...
2010. jan. 22. 19:00

Üdv minden kedves fórumozónak!

Megosztom az "élményemet" az önkéntes ny.p.-i kifizetéssel kapcsolatban.Az Axánál (A Winterthour jogutódja.)1998 óta vagyok magán ny.p. tag,önkéntes pedig 1997 óta.Novemberben kitaláltam -Én balga..-,hogy mivel 2007-ben lejárt a 10 év,szabadon felvehetem a pénzemet a vélt hozammal.Bementem személyesen a székházukba.Ott az ügyintéző Hölgy készséggel segített.Kisebb agyvérzést kaptam,hogy mennyi pénz van a kimutatáson (Nem sokaltam...)és,hogy ebből még mennyit vesznek le adó formájában...5 perc alatt beletörődtem.Még abba is,hogy milyen sokat kell várnom,míg megkapom.Eltelt a meghatározott idő,ám a pénzem nem jött...Telefonon közöltek egy utalási dátumot,ami már későbbi volt az igértnél.Türelmes létemre kezdtem bepöccenni,amikor már az a dátum is letelt,majd telefon,és újabb,másik dátumot kaptam....Ejnye...Hányszor utalják át....Eltelt az idő,de semmi...Újabb telefon,újabb,ám már sokkal későbbi dátum jött....Tehát:Egy hónap alatt nem jutott el a pénzem egy pénzintézettől,ám még további közel három hetet kell várnom.Sehol egy hivatalos papír,értesítő,hogy bocsánat,késik,se semmi.Okot sem kaptam....Pénzt több,mint egy hónap után sem....Meglehet,hogy ez egy elszigetelt eset,ám akkor is jobban jár,aki nekivág felvenni a pénzét,hogy számíthat az álltalam leírtakra.

2010. jan. 13. 15:02
Hogyan kell,illetve kell-e adózni ha valaki előrehozott nyujdíjba megy 60évesen?
41. friderika78 (válaszként erre: 40. - Csore53)
2010. jan. 13. 14:37

Sziasztok!

Változott minden az önkéntes magánnyugdíjp. megszüntetésénél.....adókulcs17% 5000000-ig,viszont az EHO 11% HELYET 27!!!!!!!!!!

2010. jan. 12. 14:53

Sziasztok!

Ez a téma úgy gondolom sokunkat érint. Ezek után én azt nem értem, ha valaki nem érvényesítette a 30 % kedvezményt az adójából és az önkéntes befizetése nem munkáltatói, hanem saját, akkor is a 36+11 %-ot kell fizetnie? Ezt az összeget egy adózott jövedelemből fizette be, tehát nem értem, vagy csak az én felfogóképességemmel van a baj??

Üdv.mindenkinek csore

39. Crom (válaszként erre: 38. - Inci65)
2009. dec. 2. 14:31

Kedves inci65!


Ha megengeded egy-két dolgot hozzáfűznék az általad leírtakhoz. A téma engem is közelről érint, mert letelt a 10 év Önkéntes nypénztári tagságom, tehát kivehetem a pénzem a már említett nem túl kedvező feltételekkel (36% szja. + 11% eho). Ez a két százalék nekem se tetszett, ezért kicsit utánajártam a dolgoknak. A következőket találtam:


1. A munkáltató által havonta befizetett önkéntes és magánynyugdíjpénztári befizetések a minimálbér 50%.-ig adó- és járulék-mentesek. Ez azt jelenti, hogy havi 35750 Ft alatti befizetés esetén az adózatlan pénzed megy be az egészségpénztárba! (mivel 2009-ben ugye 71 500 forint a minimálbér) Ezután szerintem nem lehet csodálkozni azon, hogy ha nyugdíj korhatár elérése előtt ki akarja venni az ember a pénzét, akkor levonják belőle az adót. A mértéke mondjuk szerintem is eltúlzott.


2. A befizetett tagdíjak 30%-át (ami a személyi jövedelemadóból érvényesíthető), maximum évi 100.000 Ft-ot (a 2020. előtt nyugdíjba vonulók számára maximum évi 130.000 Ft-ot) az állam visszautalja. Ez azt jelenti, hogy minden 100 forinthoz az állam még 30 Ft-ot hozzátesz, amivel szerintem egyik értékpapír hozama sem nagyon tud versenyezni.


Ha ezt a két dolgot egyben értelmezzük, akkor arra jutunk, hogy kifizetéskor az állam gyakorlatilag visszaveszi az általa az éves befizetésekre adott 30%-ot, tehát az összes levonás már nem is tűnik olyan vészesnek, mivel az összességében 47-30=17% körül lesz. Feltételezve persze azt, hogy a tag élt az adókedvezmény nyújtotta lehetőségekkel az évek során.


Nyilván a tőke az évek alatt hozamot termelt a számlán, amiből a végén egyszer adót fizetni többletterhet jelent a korábban az állam által régebben adott 30%-okok képest. Viszont ha úgy nézzük hogy a visszakapott 30%-okat az ember megkapta és elköltötte, vagy csak ennyivel kevesebb adót fizetett be, akkor az évek alatt bőven jól járhatott vele.


Összegzésként én azt hiszem jó dolog az önkéntes nyugdíjpénztár, de nagyrészt csak akkor, ha munkáltató fizeti bele a pénzt és maximum csak a minimálbér 50%-át havonta, tehát a teljes adómentes összeg gyarapodik a számlán.


Viszont ha az ember a leadózott nettójából fizeti, tehát saját tagi befizetéseket tesz, akkor duplán adózik amikor 10 év után ki akarja venni a pénzét. Ez nyilván nem jön szóba, ha kivárja a nyugdíjkorhatár elérését.


Üdv,

Crom

38. inci65
2009. júl. 10. 11:45
Szia Kata! köszi a kielégítő válaszod, bocs, csak most volt időm elolvasni. Már túl vagyok ezen a dolgon, jól kimérgelődtem magam. Egyébként nem vagyok abban biztos, hogy amikor ha elmegyek és megérem a nyugdíjat, akkor lesz tartalékom. Sajna az a tapasztalatom, hogy rávesznek, fizess be, mert milyen jó lesz neked, de amikor kifizetésre kerül a sor (lásd biztosító társaságok) akkor mindent elkövetnek, hogy nem kapd meg azt a pénzt, vagy csak minimálist. Nem vagyok minimálbéres, én fizettem a tagdíjat, ugyanakkor adójóváírást sem kaptam, megy az a 9000 ft az APEH-nak, csak tudnám, hogy ők milyen bevételként számolják el? Ehhez senkinek nincs köze, az én pénzem az én keresetemből, akkor milyen jogon tartja meg, milyen jogcímen az APEH vagy bárki más. Eldöntöttem, hogy írok egy levelet, mert ennyit nekem megér. Szóval az egész átverés, a magánnyugdíj is meg az önkéntes stb. Az egész világon ez van, a pénzintézet jár jól, mert ő soha nem veszteséges. Gondolom, átlátod te is, hogy mire megy ki. Jobb ha te magad teszed félre a pénzed, hiába mondják, hogy a párna alatt nem fial. Valóban, csakhogy ha kiszámolom, hogy én az adómat, a tb-met a nyugdíjamat magam teszem félre, az biztos, hogy több marad, mint igy. Nekem ez a véleményem, nem vagyok teljesen hülye. De remélem igazad lesz, és nyugodt nyugdíjas éveid lesznek, tényleg kívánom másoknak is. Sok szerencsét és még 1x köszi a válaszod. Üdv.Inci
37. MásikJKata (válaszként erre: 36. - Gizke)
2009. júl. 4. 05:39

Azért kell utána szja-t fizetned, mert abban a pillanatban, hogy hozzányúlsz, jövedelem. Ha a munkáltatód fizette, pláne az. Ha te fizetted, akkor meg leírhattad az adóalapodból. Ezt a kedvezményt most mintha megszüntették volna vagy meg fogják szüntetni, nem tudom. Azt se, hogy ha igen, fog-e változtatni ezen.

A minimálbérre vonatkozó mondatrészt átugranám.

Mindenesetre az önkéntes nyp megtakarítás célja nem az, hogy kivedd a pénzt, ezért biztos, hogy az idő előtti megszüntetés aránytalanul magasan fog adózni mindig. Kvázi mint visszatartó erő.

Próbáld inkább megtartani. Pár 100e Ft piszok hamar elmegy, de ha tényleg minimálbéres vagy, marha nagy szükséged lesz rá, ha nyugdíjas leszel.

36. Gizke (válaszként erre: 35. - Hugabi)
2009. jún. 30. 13:32

Sziasztok!

Én most készülök megszüntetni az Önkéntesemet 14 év után .


A cégnél a leépítések során 4 órába tettek.

Szükségünk van a pénzre.

Nekem is azt mondta a Nypt. ügyintézője, hogy 36% szja. + 11% eho-t kell fizetni belőle.

Csak az nem tiszta , hogy miért, abból a leadózott pénzből amit, már befizettem, miért kell újabb adót vonni!


Az állami cégtől befizetett összegből kell adót befizetni? vagy az általam csekken fizetett összegből is? Ha abból is annak miköze az EHO-hoz meg a jövedelme adóhoz?

Amit én csekken fizetek a fizetésemből amit 9 évig minimál bérből fizettem miért kell adót vonni meg ehot?

Ha valaki tud erre válaszolni örülnék

Gizi

35. hugabi
2009. jún. 21. 11:00

Hát igen érdekes ez az önkéntes nyugdíjpénztár dolog is.

Amikor a belépésre ösztönöznek, akkor nem igazán domborítják ki a kilépés, megszüntetés körüli hercehurcát.

Én a keserves anyagi körülményeimet könnyítendő variációkat szondázva, kaptam tanácsot az egyik kolléganőmtől, aki éppen most lépett ki az önkéntes nyugdíjpénztárból, örömmel vettem észre, hogy már 11 év eltelt az én belépésem óta is.

Ezért, azonnal bementem a pénzintézetbe, ahol a szándékom bejelentésekor szúrós szemmel kezdtek vizsgálgatni, valamint közölték velem, hogy az azonnali pénzhez jutási örömöm még nagyon korai, mivel az ügyintézés nem kapkodják el "fönt".

??????

A kilépési nyilatkozat beadásától számíva 2 hónap is eltelhet. amíg a pénzt megkapom.

??????

Természetesen a 36%-os szja-val csökkentve.

Erre én nyilatkoztam, hogy a jövedelmem nem éri el a 36%-os adósávot.

Talán így esélyem lehet, hogy a 18% kerül levonásra és nem az APEH kotlik rajta.

Ami viszont igazán felháborít: mi a francért kell ennyi időt várni a pénzemre, ilyenkor miért nem adják ki ezt az összeget is úgy mint egy betétet?

Esetleg ezzel kapcsolatban írt már valaki kérelmet a pénzvisszafizetés meggyorsítása érdekében? Mi a tapasztalat?

Köszi.

34. cilus (válaszként erre: 33. - Inci65)
2009. jún. 16. 20:19
...dehogy!!!én megszüntettem,éz az összeget kétszerre utalták el.2 hónap különbséggel:((Rengeteget levontak,de sajnos szükségem volt a pénzre és ezért szüntettem meg.
33. inci65
2009. jún. 16. 16:55
kár a szóért, úgy látszik itt mindenkinek bejött az önkéntes
32. inci65
2009. máj. 20. 20:51
Sziasztok! Én még csak most kapcsolódok be, ugyanis érintve vagyok. Arra várnám valakitől a választ, hogy az önkéntes pénztári tagság megszüntetését követően miért kell kétszer adóznom, továbbá a befizetett összeg után járó adójóváírást miért nem én kapom meg, miért az APEH? Merthogy megszüntettem az önkéntest és így azt mondják, hogy az APEH-et illeti. De miért? Mi köze van az adóhatóságnak az én pénzemhez, továbbá hogyan könyveli el, milyen jogcímen. Kérek mindenkit, aki érintve van, vagy többet tud mint én, írja meg a választ. Nagyon várom. Üdv. Inci
2009. febr. 15. 13:29

Sziasztok!


Érdemes megnéznetek:


Kettő link közül valamelyiken bejön.


[link]


[link]



Akit érdekel bővebben priviben írjon emailcímet küldök anyagokat.


Én már keresem a legjobb megoldást, mivel 38 leszek és a szüleimet is segítenem kell majd úgy tűnik... Nekem a magánnyugdíjpénztárak nem a legjobbnak tűnnek, bocs.A + megtakarítással egyetértek, csak nem mindegy hova.



Sajnos 2012-ben meg fog szűnni az állami nyugdíj - 1997 LXXX.-as törvény,1997 LXXXll-as. törvény 1997.LXXXVll.-astörvény egyértelműen leírja - minimális összeget fognak kapni a nyugdíjasok és mi is. Lehetetlenség lesz megélni belőle, ezért hozták be a kötelező magánnyugdíjpénztárakat és fognak még többet, aminek a kamata pici és sokat veszítesz ha megszünteted.

30. nyta
2009. jan. 17. 08:18
igen mindent kivettem,mert a mostani munkáltatóm a rendes nyugdíjpénztáramba fizet,és amit megszüntettem az kiegészítő nyugdíjpénztár volt.szerintem nagyon jól jártam,mert ugy hogy leadózott,igy is maradt 388.000 ft,amiből csak a 11 % EHO-t kell befizetni.
29. cilus (válaszként erre: 28. - Nyta)
2009. jan. 16. 17:07
te is kivetted a tőkét is?
28. nyta
2009. jan. 16. 14:40
igen, de én eljöttem az előző helyemről,hála az égnek,és igy kivettem az egészet.
27. cilus (válaszként erre: 26. - Nyta)
2009. jan. 16. 14:14
Nekem is hozzájárult/járul/ a munkáltatóm:)).Ma mégis úgy döntöttem/anyagi okok miatt/hogy kiveszem a tőkét+kamat,de a tagságomat továbbra is fenntartom.3 évente pedig kiveszem a kamatot/adómentesen/
26. nyta
2009. jan. 16. 11:37

Sziasztok!

én 1 hónapja szüntettem meg az önkéntes nyugdíjpénztáramat.letelt a 10 év.

a hozam valóban adómentes,de a tőke és a lamatok után 38% adót,és 11 Egészségühgyi hozzájárulást kell fizetni.

Az adós automatikusan levonták,az EHO-t pedig fel kell tüntetnem a 2008-as adóbevallásban.

csak a nyugdíjkorhatár alérése esetén mentes minden adó és járuljék alól.

én jól jártam,mert az önkéntes péntáramba a melóhelyem fizetett,és én meg élvezhetem:)))))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook