Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes- és magánnyugdíjpénztárak fórum

Önkéntes- és magánnyugdíjpénztárak (beszélgetős fórum)

7. Emma* (válaszként erre: 6. - Anyuci91)
2009. szept. 22. 08:35

Köteleznek rá mindenkit már és ha ki akar lépni, akkor a megtakarított pénz több, mint felét lenyúlják? Mi jogon? Vagyis: belőlünk élnek meg és szereznek több százezres fizetést?! Szemétség!


Vagyis nem szabad belépni ebbe a rendszerbe!


Ha nem vállalnak garanciát, akkor mi jogon köteleznek a belépésre? NEM ÉRTEM!!!!!!

2009. szept. 21. 09:33

Igen én csatlakozom az előttem szólóhoz a rádióban nem rég hangzott el az önkéntes és magánnyugdijpénztárakról szóló riport és a következőt közölték, hogy aki már 10 éves tag értesitik, hogy kiveheti a pénzét, de 51%-ot pedig

levonnak belőle ezt felháboritónak tartom. De ezek közül ki tudja melyikben lehet megbizni. Én a Cateféria rendszerben voltam, az még aránylag rendesen müködött cégen belül. Sajnos a szomorú az egészben a megtakaritott összegekért nem vállalnak garanciát. Üdv.Anyuci91.

2009. szept. 21. 06:45
Most hallottam egy kisvállalkozótól, aki magánnyugdíj pénztári tag (is), hogy nem engedik kilépni. Mi ilyenkor a teendő?
2008. dec. 18. 19:38
A törzs tőkét nem lehet kivenni,csak lejárat(˙nálam ez 10 év ´) vagy nyugdíjba vonuláskor.A hozammal rendelkezhetsz csak.Én úgy csináltam mivel korom miatt nem volt kötelező a választás,hogy maradtam az államiban,de csináltam 10% önkéntest is.
2008. dec. 18. 19:36

én már benne vagyok magánban évek óta, úgy tudom az AB-Aegon az egyik legjobb.

Ha tévedek, nyugodtan világosítsatok fel:-))


Önkéntesem is van a cégnél, viszont dec. 1-től nem fizet oda már a cég, csak saját befizetés van, ami nem sok:( ezért gondolkodom, hogy kilépek, bár csak 2012-ben jár le a 10 évem.

2. 0b70c81da0 (válaszként erre: 1. - Mama_gold)
2008. dec. 18. 19:34

40 évesen már nem érdemes átlépni, én úgy tudom.

Az önkéntesnél meg az a lényeg, hogy kamatadómentesen csak 10 év után vehetsz ki, és csak a kamatot, vagy pedig ha már nyugdíjas vagy

tehát érdemes tovább gyűjtögetned saját magadnak, persze csak ha van rá pénzed...

2008. dec. 18. 19:27

Tudja-e valaki, hogy mikor érdemes még államiból átlépni (akár 40 évesen is?) magánba, ill. melyikbe érdemes?


Ha valaki önkéntesben tag, inkább benthagyja a pénzt, ha a cége már nem fizet, vagy kivegye az egészet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook