Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önismereti csoport - csalódás fórum

Önismereti csoport - csalódás (beszélgetős fórum)


1 2
2017. márc. 8. 08:55

Honnan tudtad meg,hogy létezik ilyen csoport?

Így hirdetni bárhol,hogy a vezetőnek nincs megfelelő végzettsége-bátorság vagy teljes sötétség.

Simán mondhatod megtévesztésnek,tényleg jó lenne a csoport előtt,már csak azért is,hogy vigyék a "jó hírét" a csoportnak


Saját példám-nem teljesen ide vágó,de a lényeg igen.

Csúnyán váltunk el a munkáltatómtól,elmentem passzív táppénzbe.

Nem utaltak időben,pedig a táppénzes lapot időben leadtam.Felhívtam őket-majd.

Azonnal telefonáltam az OEP-be,elmondtam mi a probléma.Egy olyan ügyintézővel kerültem össze,aki tenni akart.Elkérte az adatokat és a telefonszámomat,ígérte,visszahív.30 perc múlva szólt,minden rendben,fizetnek.Itt tudtam meg a lényeget.Egy emberért nem mennek ki,ott már teljes vizsgálat lesz-ezt mindenki szeretné elkerülni.Egy órán belül megkaptam a pénzt.


Egy ellenőrzést ígérhetnél nekik

10. unom (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2017. márc. 8. 08:04

Egy vállalkozás bármilyen pénz átvételekor köteles elismervényt, nyugtát adni.

Kérdés, a csoportvezető képzettsége, illetve annak hiánya mikor derült ki?

Én a helyében a következő foglalkozás elején, mindenki előtt mondanám el, mi a problémám, és mit tervezek lépni. Lehet, nem maradnék egyedül.

Nagyon lehúzás szagú a dolog.

9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Bc681dac13)
2017. márc. 8. 08:02
Vajon kinek az alteregója a hölgy? :))
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - Mountain lake)
2017. márc. 8. 08:00

Nem akarod kifizetni, és most keresed a kifogásokat, és az önigazolásokat, hogy miként bújj ki a vállalt kötelezettséged alól.


Gondolom, már az elején sem volt megfelelő az elvárt képzettsége a csoportvezetőnek, mégis vállaltad. Azok az emberek ott, előtted felfedték a nyavalyájukat, mert elhitetted velük, hogy közéjük tartozol. Megosztották veled azokat a titkaikat, amelyeket tényleg nem akárki előtt fednek fel.


Rekem ember vagy, gratulálok. Összeveszni nem kell, jelentsd meg. Aztán majd ő eldönti, hogy rád küldi-e a behajtókat vagy sem. Ebben az esetben a szóbeli megállapodás is megállapodás, tanúja pedig van néhány. Arra ne alapozz, hogy nem adott eddig nyugtát, mert 10 alkalomra állapodtatok meg, elég ha a végén számlát ad.


"Ez - sajnos - nem egy OKJ-s tanfolyam: érthető, hogy nem kapok a végén oklevelet, bizonyítványt. Éppen ezért nem is akarok érte feleslegesen fizetni"


Nyugi, a pszichológustól sem fogsz diplomát kapni :DDD

7. bc681dac13 (válaszként erre: 5. - Zsú1965)
2017. márc. 8. 07:34

Ha ertelmesen akar vki gazdalkodni, akkor szerzodest kot benne a fizetesi feltetelekkel, vagy fizetni kell elore. Ez igy egy komolytalan csacskasag, csak arra baziroz a csoportvezeto, h az ilyen gyamoltalan emberek nem mernek nemet mondani.


Kellemetlen beszelgetesbe sem kell belemenni, elmondod, h nem vagy elehedett, nem mesz tobbe. Kb. oruljon, h egyaltalan szolsz neki.

2017. márc. 8. 07:31
Milyen elérhetőséget adtál meg? Mert ha csak egy telefonszámot akkor lehet, hogy csak nem kéne bemenned.
2017. márc. 8. 07:07

Azzal most nem foglalkoznék, hogy a lány alkalmas-e ilyen csoport vezetésére, kaptál-e számlát vagy sem.


Viszont egy hasonló csoport létszáma szerintem meghatározott, lehet, hogy azzal, hogy te vállaltad a részvételt, más viszont nem fért be. Illetve általában tervezett létszámmal tudnak jól működni, vagy így gazdaságos.

Aki elmegy az első alkalomra, és az alapján eldönti, hogy elkötelezi-e magát, akkor fizesse ki végig akkor is, ha közben meggondolja magát, hiszen nem zsákbamacskát vettél.


És ha tudtad, hogy nincs meg a megfelelő végzettsége, akkor miért vágtál bele? Szerintem egyáltalán nem korrekt a hozzáállásod...ez a meggondoltam magam, add vissza a babaruhát...

4. unom (válaszként erre: 1. - Mountain lake)
2017. márc. 8. 06:47

Nincs szerződés, nyugodtan mondd meg, hogy a részedr4ől ennyi volt.

Ha erősködnek, akkor említsd meg a NAV-ot is. A befizetett pénzről kellett volna valamilyen nyugtát. elismervényt kapnod, úgyhogy szerintem ez hatásos lesz.

2017. márc. 8. 06:31
Ha nincs semmilyen szerződés, nincs előre kifizetve, egyszerűen nem mennék többet!
2017. márc. 8. 06:05
Nekem az a véleményem, hogy ezek után egy kellemetlen beszélgetés vár Rád a csoportvezetővel.
2017. márc. 8. 01:57
Kedves Mindenki! Két hónapja kezdtem el járni egy önismereti csoportba, amiről egyre inkább úgy érzem, hatalmas csalódás. A foglalkozások 10 alkalomra szólnak, azaz a legelső alkalomkor el kell köteleződni (!) a csoport mellett, azaz, hogy vállaljuk azt, hogy 10 alkalmat biztosan fogunk járni. Én már a legelső alkalommal elbizonytalanodtam, mert nem pontosan ilyennek képzeltem el egy önismereti tréninget/csoportot. Ennek ellenére mégis belementem abba, hogy vállalni fogom a tíz alkalmat. Sajnos ez hiba volt. Hozzá kell tennem: soha életemben nem voltam még ilyen csoportban, de régóta ki szerettem volna próbálni. Mindig is érdekeltek az önfejlesztő, önsegítő, "lelkiző" tréningek, csoportok. Ez azonban - ma már tudom - egyáltalán nem nekem való. Valójában nehezen nyílok meg mások előtt, különösen, ha teljesen más személyiségek a csoporttagok, és egészen más, eltérő problémájuk, élethelyzetük van: így szinte szenvedés, kínlódás a foglalkozásokon való részvétel. Ugyanis ezek a csoportok arról szólnak, hogy mindenki elmondja, elmeséli a maga problémáit, élethelyzetét, - és a csoportvezető segítségével megpróbálják megoldani azokat. Már ha sikerül... Aki volt már hasonló csoportban, az tudja miről beszélek. Számomra már most, az ötödik alkalom után nyilvánvalóvá vált, hogy ez az egész nem ÉN vagyok, ez az egész önismereti csoport és a koncepció teljesen távol áll tőlem. A foglalkozások egyébként kéthetente vannak, egyszerre 4 órásak, - és ami a valódi probléma: alkalmanként 8.000 Ft-ba kerülnek. :( Az elején is tudtam persze, hogy ennyit kell majd fizetni alkalmanként, - csak épp azt nem sejtettem, hogy ennyire nem fog bejönni a dolog. :( És hogy inkább már menekülnék a helyzetből. A gond az, hogy ha valaki vállalja a kötelező (!) tíz alkalmat, és közben meggondolja magát, annak a fennmaradó összeget is be kell fizetnie! Ezt már a legelején leszögezte a csoportvezető lány. Mi, csoporttagok ezt vállaltuk, köztük én is. A baj ott kezdődött, hogy már a harmadik, negyedik alkalommal éreztem: nem szeretek ezekre a foglalkozásokra járni, és sok csoporttag sajnos nem is igazán szimpatikus. :( A csoportvezető lányról pedig: HR-esként dolgozott korábban, nincs semmiféle pszichológiai végzettsége, ami igencsak meglátszik rajta. Csak néhány ilyen jellegű, "témába vágó" tréninget végzett el, ezért nekem nem tűnik hitelesnek (ő maga is bevallotta a legelső foglalkozás alkalmával, hogy neki is voltak magánéleti/munkahelyi problémái). Egyébként kedves lány, de kicsit felszínesnek, sekélyesnek, közönyösnek, közömbösnek tűnik, - ami valljuk be, egy önismereti csoport vezetésénél nem tűnnek jó tulajdonságnak. :( Magamról: azért szerettem volna önismereti csoportba járni, mert az elmúlt 1-2 évben több területen is akadtak az életemben problémák, és reméltem, hogy akár ennek segítségével megoldhatom őket. Pszichológusnál, pszichiáternél soha életemben nem jártam, régebben nem volt rájuk szükségem, - csak manapság érzem, hogy lenne rá igényem. :( A helyzet az, hogy le szeretném mondani a csoportban való részvételemet, és a további foglalkozásokat, - DE nem szeretném kifizetni a maradék, még fennálló összeget (még 5 kötelező alkalmam lenne hátra, az 40.000 Ft). Hogy oldhatnám meg ezt úgy, hogy ne kelljen "összevesznem", balhéznom a csoportvezető/csoportindító lánnyal? Fontos adalék, hogy a foglalkozások kezdetén semmiféle szerződést (!) nem kötöttünk, a megállapodás, az "elköteleződés" kizárólag szóban történt. Ráadásul a befizetett összegekről sem kaptam eddig nyugtákat. Kérdésem: jogosan kérheti a hátramaradt összeget a csoportvezető? Merthogy ezt nem tartanám sem korrektnek, sem etikusnak. Tudom, nevetségesnek tűnik a problémám, de valójában hétköznapi: egyszerűen arról van szó, hogy nem akarok feleslegesen fizetni olyan dologért, amivel nem vagyok megelégedve. Nekem 40.000 Ft is sok (főleg hülyeségért), főként mert hamarosan munkahelyet szeretnék váltani, és nyáron lakást venni, ezért minden forintra szükségem van. :( Annyit azért még hozzátennék: a csoport elején tudtam mit "vállalok", azaz, hogy ez bizony pénzbe fog kerülni. De megjegyezném: minden olyanra szívesen költök pénzt, amit szeretek csinálni, amit élvezek! De olyanra nem, amit ellenszenvesnek, hiteltelennek, értelmetlennek tartok. Mint ezt az önismereti csoportot. Ez - sajnos - nem egy OKJ-s tanfolyam: érthető, hogy nem kapok a végén oklevelet, bizonyítványt. Éppen ezért nem is akarok érte feleslegesen fizetni. Az ilyen, és ehhez hasonló csoportokat amúgy is "szubjektívnek" nevezném: úgy értem, az ember érzései, személyisége, gondolkodása változhat 2-3 hónap alatt is. Akkor miért kötelezik arra, hogy tovább is járjon ilyen foglalkozásokra, még akkor is, ha meggondolja magát? Ha meg nem akar járni, akkor fizessen... :( Hogy lehet ebből a helyzetből "szabadulni"? Volt már valaki hasonló helyzetben? Volt már valakinek szintén rossz tapasztalata ilyen csoportokkal kapcsolatban? :( Bármilyen tanácsot elfogadok, akár jogit is! Szükségem lenne rá... :/ Bocs, a hosszúságért, de muszáj volt részleteznem...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook