Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosságon gondolkodom.......... fórum

Öngyilkosságon gondolkodom.......... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. ápr. 10. 13:00
hozzataeszem aprosagok miatt akart meghalni..es ha eröt vet volna magan,eöt venne magan akkor mindnt megtudna oldani ..de aszem nem nagyon akara..a sebeit nyalogatta..es ezet nem is tudtam rajta segiten mert nem is akarta elfogadni a segitsegem!
77. 0623141626 (válaszként erre: 76. - 448f1a930a)
2010. ápr. 10. 12:57
en is probaltam neki segiteni a volt paromnak, mindenfel formaban...ö is zsarolt lelkileg es vert is..meg ha elhagyom ez meg az lesz..ha jol szamolom 6x probalt meg öngyilkos lenni,jo par variacioa volt..!mindet tuelte..!
2010. ápr. 10. 12:53
Valószínű nem leszel elragadtatva a mondandómtól,de azt hiszem életem egyetlen jó döntése volt.Nos a férjem alkoholista,depressziós...sorolhatnám.Józan állapotában állandóan öngyilkos akart lenni,szinte zsarolt vele.Féltem,aggódtam egy ideig,azután egy alkalommal úgy döntöttem,hogy segítek neki.Építkezésből fent maradt a kötél a padláson és arra akarta magát felhúzni.Felkísértem,feltuszkoltam! A kezébe adtam a kötelet-itt most előttem,megvárom,csináld!-Nos soha többet nem akarta az életét "eldobni"!
2010. ápr. 10. 12:48
szia. vica cica. azéletnek. vannak.jo,és rossz oldalai. fela.fejjel. szerintem.most,a,pozitiv-dolgokra.gondolj. keresfel .barátokat. de,ha, nincs. ismerkedni.a.neten is lehet. kitartás. pd. én.csőlátó és. episvagyok. de.szoval. ugynem volt.hogy, semiböl nincs kiút. üdvözlet. agnes1219
2010. ápr. 10. 12:43

jo,persze mindenki mas es mashogy gondolkozik!de akar milyen elkeseredett az ember soha nem szabad feladni!az en eletem se volt eddig egyszerü,(de nem jutott eszembe az öngyilkossag) es kitudja meg mi var ram...jopar öngyilkossagi kiserletnek voltam szemtanuja (volt parom)

szörnyü..:( nem szabad ezen gondolkozni..!persze tudom könnyü ezt mondani..!ha annyira kilatastalannak lattja az ember a helyzetet akkor esetleg forduljon segitseghez!

73. 0623141626 (válaszként erre: 67. - 04e95f637a)
2010. ápr. 10. 12:33
egyeteretk,mindig van megoldas kiut!!!!
2010. ápr. 10. 12:24

Szia!

Én azt mondom előbb gyászold meg,de ne tovább mind 2-3 hét.Sírj !!

Utána gondolj arra,valamiért igy történt ,még jó is igy Neked.

Fiatal és erős vagy,előtted az élet!

Gondolj arra elhagyott volna mondjuk 10 év után 2-3 gyerekkel!

Állj fel és örülj,mert süt a nap és fiatal vagy.

Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb.

Sok jó ember simogatott most meg képletesen,legyen erőd,bátorságod boldogan élni!

2010. ápr. 10. 08:18
Nem tennék ilyet!Tizenévesen sokszor eszembe jutott,hogy nekem nem érdemes élnem,de korán észhez tértem!Szembe kell nézni a sorsommal,akár tetszik,akár nem!Nem lehetek olyan gyáva,hogy magam elől menekülök!Erős bennem az élni akarás,pedig Te tudod a legjobban,miken mentem keresztül!És még hol van a java?Elesek,belém rúgnak,felkelek...az élet megy tovább!:)))
70. homokóra (válaszként erre: 69. - 04e95f637a)
2010. ápr. 10. 07:50
Mit mondjál??? Hát hogy sose tennél ilyet, azt!!
69. 04e95f637a (válaszként erre: 68. - Homokóra)
2010. ápr. 10. 07:42
nekem is szeretethiányom van,mióta apu meghalt!9éve,lassan nem kaptam egy hátsimítást sem!nah?akkor én mit mondjak?:DDDD
2010. ápr. 10. 07:36

Mindenki azt tesz az életével, amit akar. DE....a fórumindító bizonyára nem teszi meg..ha igazán ez lenne a szándéka, csendben, halkan "továbbállna".

Mint írta, szeretet hiánya van...na és?????

Nekem is volt, mégsem mentem a Dunának!

2010. ápr. 10. 07:28

Egy pasi miatt?Ugyaan!Munkanélküli is voltam sokáig,és én is kilátástalannak láttam mindent!

Aztán találtam munkát,de 3 hónapig ingyen robotoltam,napi 100km-t utaztam,12 órákat lehúztam állva,ordibálós főnökkel a seggemben...felmondtam,de találtam másikat,az utolsó pillanatban,mert a postás elé mentem hajnalban a papírjaimért,hogy bekerüljek....szóval,mindig van kiút,ha kitartó vagy!Én tudom! :) pasik,meg jönnek-mennek! :)

66. Bocianya (válaszként erre: 29. - Brigitta2121)
2010. ápr. 10. 05:22

Sziasztok!

bocsi hogy ezt irom de élsz még??

szoval 23 évesen ugy gondolod hogy rossz dolgok történtek veled? akkor mi lesz a idösebb leszel és nem lehet gyereked vagy elüt az autó és amputálják valamelyik végtagodat( bocsi kicsit brutálisan fogalmaztam)

de térj észhez!!! 1 férfi és 1 nö sem ér ennyit hogy öngyilkosságon gomdolkozzon az ember 1 szakitás miatt!hiába xy évet voltatok eggyüt.

most ne mások érdekeit nézd hanem a tiédet mi lesz ha nem leszel!

oké, családtagok szomoruak...:( de te te mit érzel ebböl...semmit a nagy semmit,a pasidat se fogja érdekelni hogy ezt csináltad..

23 évesen mindent kiprobáltál?? elöted az élet!!

mit gondolsz ha minden ember a szakitások és a munkanélküliség miatt öngyi lenne akkor mennyien maradnánk?

szoval utra fel és éld az életedet!!!

munka is lesz uj szerelem is ,,,,söt lehet még jobb is mint az elözö...

na csak ennyi...halgass zenét kapcsolodj ki ,járj el a barátokkal...érezd magad jol...

65. Bosziii (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2010. ápr. 10. 04:15

Azon nem gondolkodni kell,hanem megtenni...de lebeszélnélek róla! Az élet túl értékes ahhoz,hogy eldobjuk.

Majd lesz egy másik f@szkalap is,aki megbánt,és így tovább...mindent túl kell élni...Mindent!!!!!!!!!

2010. ápr. 10. 00:32
Szia! Nekem is volt egy csúnya szakításom, annyi idős vagyok mint Te, hasonló cipőben. Láttam már nem egy életet tönkre menni, vannak mentős ismerőseim, és rengeteg történetem. Az előttem szólók már szinte mindent leírtak. Én csak mesélnék egyet. Van egy betegem, és fura mód, sok dolgot tanulok tőle. Az egyik lába még gyermekkorában lebénult, a mai napig minden egyes napja küszködés. És szeret élni. És tud is. Ha akar valamit, azt meg is csinálja. Hihetetlen akaratereje van. Nemrég azt mondta, hogy ő mindig is szeretett volna táncolni. De úgy, ahogy az épkézláb emberek tudnak, úgy ő sose fog. Becsüld meg az egészséged, a fiatalságod, táncolj :) . Nekem is voltak nagyon nehéz időszakaim mostanában, de utána jön a jó is. Megismertem valakit, aki nemcsak a párom, de a legjobb barátom is. A fájdalom átalakul, és ne felejtsd el, hogy a szakításnak van oka. Nem kell elfelejtened, csak próbáld meg máshogyan nézni. Szeretni is csak a szeretet minden fájdalmával együtt érdemes, vagy sehogy. Ahogy Fable mondaná. Kívánom, hogy légy boldog!
2010. ápr. 9. 21:21
Sziasztok! Az én közelemben sajnos sok öngyilkosság történt meg, egy rokonságban is, a többi barátoknál, ismerősöknél, de egyet megtanultam belőle, hogy ha problémám van akkor inkább keresek olyan személyt aki segíthet nekem, mert a barátok rokonok akik igazán szeretnek ki fognak segíteni a bajból! Én gyerekekkel maradtam egyedül, de a szakítás után mindig kitűztem magam elé egy célt, amit meg tudok valósítani, ideig óráig örömet tud okozni, de segít abban hogy teljen az idő, és az minden sebet begyógyít. Csak figyeld magad kívülről, és rá fogsz jönni hogy változtatnod kell, és hidd el nem is olyan nehéz! Ne hagyd ki azt a sok jót ami még vár rád! Ilyenkor mindig arra gondoltam hogy csak azért is megmutatom mire vagyok képes, még ha nem is érdekli a másikat akkor is. :)
2010. ápr. 9. 21:16
az apukám öngyilkos lett. soha életemben nem éreztem még olyan fájdalmat,azt hittem hogy szó szerint megszakad a szivem és abba halok meg én is. iszonyú volt. padlóra kerültem csak a fiam miatt nem adtam fel. akkor az maga volt a pokol. ez 3 éve történt,de nincs nap,hogy ne sirjak miatta,még most is nagyon fáj...amikor ugy érzem hogy boldog vagyok,mint pl amikor megszületett a 2. gyermekem,egyből lelkiismeretfurdalásom lett,hiszen a boldogságom soha nem felhőtlen hisz itt van a szivemben ez a nagy fájdalom. te is ezt akarod okozni a családodnak? nem hiszem.
2010. ápr. 9. 20:32

A fontos az, hogy dőljenek le falaid. Omolj össze. Engedd be életedbe mindazt, mi körülvesz. Ne te légy, aki belép hozzájuk. Ne csinálj semmit. Ne szervezd ezt a világot.Neked előbb meg kell világosodnod, hogy magad is árasztani tudd a fényt. Alulról nem látod a perzsaszőnyeg mintáit. Emelkedj fel, a nagy egészt nézd. Vedd észre, hogy a sötétet nem lehet ütni, vágni, törni..Hordozd saját magad és mások fájdalmát, a titkokat, melyek körülvesznek. Ne siess!

Az eszmélés lassan, de biztosan, végtelen csendben, derűsen történik…

Környezeted megzavarhatja, de meg nem szakíthatja mindezt. Lassan lehiggadsz, megnyugszol. Kitisztulnak gondolataid, vágyaid, hatalmas béke önt el. Megvilágosodsz. Minden nagyon egyszerűvé, áttetszővé válik. Felsejlik Isten végtelen nyugodt keze vonása a Világon. Mint felhővé szelídült tajték, onnan fentről mindent sokkal tisztábban fogsz látni. Források fakadnak fel benned. Érezni fogod magadban az erőt, amely most már nem magadért: értük, a Világért fakad.

Már nem harcolni akarsz, hanem teremteni. Nem gyűlölsz senkit és semmit, nem pusztítani akarsz, hanem segíteni, alkotni, életet adni, a beléd áramló fényt továbbengedni, -árasztani. Hiszed, hogy nemcsak része vagy a világnak, hanem partnere a mindenséget szeretetből szakadatlanul tovább teremtő Istennek.

2010. ápr. 9. 20:31

Mindenki életének annyi értelme van, amennyire Ö saját maga értékessé teszi azt. Csak Te magad tudod boldoggá tenni magad, soha nem egy másik ember, vagy egy tárgy, vagy egy állapot. Sokszor egyszerűbbnek tűnik az önsajnálatba menekülni, mint legyőzni a problémákat. Csak hosszú távon megbosszulja magát, mert ilyenkor attól fosztjuk meg magunkat, hogy a kiutat megláthassuk, a boldogságunkat megtalálhassuk. Az öngyilkosságot gyáva dolognak tartom, megfutamodásnak a nehézségek elöl, amit csak végtelen önző emberek képesek megtenni, akiknek nem számít a hátramaradt hozzátartozók érzése. Hiszen szüleit szerető gyermek hogyan is képes ekkora fájdalmat okozni szüleinek olyan ember miatt, aki még csak meg sem érdemli a szerelmét? Nem sok boldog családos ember van, aki a legelső szerelmével házasodik, nevel gyereket, akit sosem ért elötte kisebb-nagyobb szerelmi csalódás. Rég kihalt volna már az emberiség, ha mindenki öngyilkos lenne bánatában. Aki nem harcol a szerelmedért, az nem a nagy Ő, nem az igazi társad, csak Te hiszed. Mindenből tanulni kell, még a fájdalmas helyzetekből is, ha megtalálod a Te szerepedet a szakításban (ugyanis két ember kapcsolatának zátonyra futásában sohasem csak az egyik fél a hibás), és képes vagy változtatni, akkor legközelebb már nem követed el azt.

Elöttem szóló említette már a reinkarnáció kapcsán a karmát, a megoldandó életfeladatot. Igen, ha most a halált választod, nem a tanulást, a feladatod megoldását, következő életedben fokozottan ezzel a problémával fogsz szembekerülni.

Tehát választhatsz, vagy a halálba menekülsz saját érzéseidtől fiatalon, vagy szembenézel a fájdalommal, s annak legyőzésével bölcsebben, erősebben, mint valaha, készen állhatsz a néha küzdelmes, fájdalmas, bonyolult, ám összességében boldog, értelmes életed elkezdéséhez. Ugyanis olyan fiatal vagy, hogy az élet még csak ezután kezdődik igazán számodra, feltéve, ha Te is így akarod :))) Ugye így akarod? :D

2010. ápr. 9. 20:14
Ird le most ide a céljaid és azt amiről lemondtál
58. 4b6a2525df (válaszként erre: 53. - Brigitta2121)
2010. ápr. 9. 20:13

Sehogyse felejtsd el, mert az egyenlőre nem megy, a napok, hetek múltával halványul a dolog, de felejteni nem lehet.

Hogy könnyebb legyen?: menj dolgozni, olvass, sportolj.

Közben próbáld meg kivülről is megnézni a kapcsolatotokat. Biztos megtalálod a hibákat is benne

57. winny
2010. ápr. 9. 20:12

Kérlek!

Ne tedd! Változtass a gondolkodásodon.

56. bbibe
2010. ápr. 9. 20:07

Mindig fognak fájni! Csak egyre gyengébb lesz!

Foglald le magad!

2010. ápr. 9. 20:04
Azon próbálkozom, de valahogy annyira fájnak dolgok, hogy eltánorítanak
54. homokóra (válaszként erre: 49. - Brigitta2121)
2010. ápr. 9. 20:02
egyet próbálj meg most megvalósítani a sokból
2010. ápr. 9. 19:57
Lehet igazatok van.. Rákéne.. hogy felejtsem el? mit csjak, h könnyebb legyen?
52. 4b6a2525df (válaszként erre: 49. - Brigitta2121)
2010. ápr. 9. 19:56

Eszetlen vagy. Hogyhogy késő??????? Most szedd elő a céljaid, és tartolj rá a megvalósítására.

Add meg maganak azt, amitől eddig megfosztottad magad. Legyél végre ÖNMAGAD

51. andi6020 (válaszként erre: 46. - Brigitta2121)
2010. ápr. 9. 19:55
Mondjuk ha dolgoznál, elfoglalnád, lefárasztanád magad, esetleg sportolnál, nem lenne sem időd, sem energiád hülyeségeken gondolkodni.
50. Brigitta2121 (válaszként erre: 48. - Shally)
2010. ápr. 9. 19:54
Nagyon szépen köszönöm!!:) Elfogadom...:)
2010. ápr. 9. 19:54
Voltak céljaim.. de talán már azt sem érem el, hiszen annyira rákoncentráltam, h sok mindentől megfosztiottam magam... s most szerintem késő, nagyon sok lehetőségem volt
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook