Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosságon gondolkodom.......... fórum

Öngyilkosságon gondolkodom.......... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
108. Moeller (válaszként erre: 106. - Pöttöm85)
2010. nov. 1. 16:58

Érdemes? Fiatal vagy még,élni kell,mert lesz még elég időd halottnak lenni!Élni kevés idő jut!Arra mindig kevés az idő!Pozitív dolog,hogy elmentél orvoshoz ,mert gyógyulni akarsz.Ha a férjed ilyeneket mond,akkor nem ért meg és nem is érdemel meg téged.Ha esetleg nem szeret,akkor meg miért pont miatta dobnád el az életed? Neked még életet kell adnod,nem pedig eldobni!Legyél önző kicsit olyan értelemben hogy magadra is gondolj,hogy neked mi a jó!(A halál biztos nem!)

Amikor túljutsz ezen és mondjuk születik egy pici babád akkor visszagondolva azt fogod mondani hogy tényleg butaság lett volna befejezni...Gondolj ötéves rákos gyerekekre,akiknek nincs választásuk!Még az utolsó stádiumban is bíznak,erőlködnek,hogy jobb lesz!Nekik nincs lehetőségük dönteni!Te még fiatal életerős nő vagy akinek még van dolga!Hullámvölgyek jönnek-mennek.Ha van egy rosszabb szakasz azt le kell zárni és új fejezetet kell nyitni,de folytatni kell tovább.Azt írod hogy az utóbbi másfél év katasztrófa volt!Majd lesz jó másfél,tizenöt,harminc év!Tudom,könnyű prédikálnom,de ne vedd el a lehetőséget a boldogabb élettől!Lentebb még írtak jó dolgokat,olvasd el azokat is !"Ha már végképp a padlón vagy,nézz szét és szedj fel onnan valamit!

107. Barát1
2010. nov. 1. 10:06
Kérlek ne tedd, senki és semmi nem ér annyit, hogy eldobd az életed. Ha most nem is tűnik igaznak, mert tele vagy gonddal, fájdalommal az élet szép és élni érdemes. Nagyon sok szép és jó dolog vár még rád az életbe és hidd el, hogy ez így van. Ha valami rossz változtass, a férjed ha nem becsül meg és nem úgy beszél veled ahogy kell vagy ahogy szeretnéd, akkor beszéld meg vele, ha ez sem változtat, akkor hagyd el.
2010. nov. 1. 09:14

Hú elég rég írtatok már ide de azért írok én is!! Hogy miért tartott ott ahol most tartok!! nos énBoldog életet éltem igaz voltak gondjaim de sosoem gondoltam arra hogy megtegyem... Az utóbbi másfél evem katsztrófa!! Saját magamnak generálom a problémáimat!! egyik baátom azt mondta hogy beszéljem ki magamból a bajokat és utána jobban érzem majad magam....DE ezek után mindig vcsak bajt csináltam!! Viszont ha befogoma számat felemésza a gond!! Pánik beteg vagyok és depressziós..kezelnek is!! De sajnos kevés sikerrel...nem vagyok jobban...férjhez mentem voltak álmaim amiket szerettem volna teljesíteni ..nem minden áron, de vágytam bizonyos dolgokra...fel is adtam pőket olyan anygi helyzetbe kerültünk a férjemmel amiből nagyon nehezen tududnk majd kikászálódni folyton a fejemhez vágja hogy ő eltart engem...meg hogy nem bírja a már a depressziós fejemet nézni kapok egy hónapot hogy összeszedjem magam különben haza kell mennem!! Én ezt komolyan vettem...kérte hogy beszéljek a szüleimmel....erről elmondtam nekik mindent! Amivel megint csak bajt csináltam mert nagyon összevesztek a férjemmel és a férjem is velem!! A válást akarta!! Minden képpen!! Ordította hogy gyűlől és el akar válni mert mióta za életébe léptem csak rosszat kapott!! Rettentően rosszul esett!! Én jobban szeretem őt mint a saját életemet!! szüleim tudják, hogy depressziós vagyok és hogy kezelnek is stb...Küldtem nekik bocsánat kérő smst.. de még csak nem is válaszoltak!! magamra haragítottam szüleimet!! magamra haragítottam férjemet a barátainkat! Az én barátaimat!! Senkim sincs!! Tönkre tettem a férjem életét és vele együtt a sajátomét is!! Sokadjára ugrasztottam össze a szüleimet és őt!! Igazából akaratomon kívül!!! Túl önző vagyok!!Már kiterveltem mindent Hogy hogy fogom megtenni!! Már csak az idő a gond!!szeretnék mindent elrendezni...nem akarok plusz bajt hátra hagyni ...ha elmegyek nem lesz több gondja miattam...senkinek nem teszem tönkre az életét és nem kell aggódnia miattam.önzőség de a saját hibámról nem akarok többet hallani...ismerem a férjem állandóan felhozza a problémáimat és botlásaimat!!Nem vagyok képes együtt élni azzal ahogy beszél velem és amibe néz!! Az pedig hogy jojózok a szüleim türelmével engem is bánt!! Rengeteget köszönhetek neki és én meg így magamra haragítom őket!!Tudom, hogy szeretnek csak már ők is unják a nyávogásomat!! Én is unom!! nem bírom azt hogy folyton megaláznak!! A férjem egy határozott erős nőre vágyik..de ha azu próbálok lenni akkor meg nem kellek neki!! Nem tudom követni....nem tudok mindenkinek megfelelni nem tudok már többet nyújtani..de az emberek igénylik kell mindenkinek belőlem egy darab...de nem tudok szét szakadni...Nem tudom már helyre hozni azokat a hibákat amiket eélkövettem...türelmem sincs kivárni azt hogy helyre jöjjenek a dolgok...idegileg nem bírom...aludni sem tudok már a feszültség miatt folyton arra gondolok, a férjem el akar válni ...25 éves vagyok!! Nem akarok 25 éves elvált munkanélküli nő lenni aki a hajléktalan....inkább a halál!!Vannak az ember életében ami nem megy!! Akkor azt abba kell hagyni.....Nekem az élet nem megy!!! Nem megy!! Minden nap arra gondolok, hogy mindenkinek könnyebb lenne a környezetemben nélkülem.... De mi lesz ha nem sikerül...ha valaki korábban talál meg és megmentenek...mit fogok mondani?? Biztosra kell mennem....tönkre tettem a házasságomat a kapcsolatunkban lévő bizalmat..a aszüleimmel való kapcsolatot a testvéremmel való kapcsolatot a rokonaimmal és a barátaimmal.senkim sincs és semmim sincs!!! érdfemes vajon levelet hagyni magam után? kell az hogy tudják, hogy mennyi fájdalom volt bennem és miért??

Megértenék vajon???Magukat hibáztatnák, hogy nem vették észre a jeleket??? Áh feleslegesen beszélek ilyenekről!!semmi értelem a hülye kérdéseimnek.....Nem tudok tanulni a hibáimból...megpróbálom helyre hozni a bajt amit most csináltam..megpróbálok biztonságot adni a férjemnek mielőtt elmegyek!!Legyen meg mindene amire vágyott amire szüksége van!!!Ha már én nem leszek....Remélem ez legalább sikerül!!!

2010. máj. 7. 12:40

Szia !

Azt hiszem, hogy a fórumozó társak 80 %-ának lenne-lett volna oka az öngyilkosságra. Sokan átmentünk igen fájdalmas dolgokon. Nem tagadom, egyszer én is gondolkodtam rajta, de szerencsére nem gondoltam annyira komolyan.

Tudod a mondást: mindenkinek megvan a maga keresztje. Ez nem közhely, teljesen igaz.

Ha végképp nem tudod megoldani a problémáid, keress fel 1 hozzáértő pszichológust.

Ne feledd: nem véletlen születtél erre a földre.

2010. máj. 7. 12:35
23évesen elötted az élet! Nincs valaki ,aki jól fenéken billentene?Szóval még fåjdalommentes is? Menj fel egy felhökarcoló tetejére és eszedbe ne jusson gatyäzni.Tuti,hogy fäjdalommentes!Csak bätorsäg kell hozzä,minden adott!:o
2010. ápr. 26. 13:47
Szerintem egyszer mindenki gondol öngyilkosságra.
102. cd21d97032 (válaszként erre: 96. - Erácska79)
2010. ápr. 26. 08:33
teljesen egyetértek én is ugyanigy érzek mint te..
101. adfa0d8bdb (válaszként erre: 99. - Erácska79)
2010. ápr. 21. 15:06

Ez akkor sem megoldás!


Egyszer fent, egyszer lent. Ilyen az élet.


A kudarcok azért vannak, h tanulj belőlük. Ezáltal fejlődj!

2010. ápr. 20. 15:57
Gondoljon arra a kedves beiró, hogy egy értékes ember és megérdemli a figyelmet másoktól kár lenne eldobni az életet magadtól. Lelkisegitséget bármikor kaphatsz mi megpróbálunk lelket önteni beléd. Legyen a szemed előtt az a cél én magam is hasznos vagyok, persze egyedül sokkal nehezebb ezen felülkerekedni és kijutni ebből a mély gödörből, de reméljük sikerülni fog. Még sok jó történhet veled kérünk tégedet immár 100-an fel a fejjel! Van egy vers. Előtted a küzdés, előtted a pálya az erőtlen csügged, az erős megállja. Legyél inkább az utóbbi kivánunk mindannyian sok sikert. Üdv.Ágnes
99. Erácska79 (válaszként erre: 97. - Adfa0d8bdb)
2010. ápr. 20. 14:34

sok minden..

kicsit kilátástalannak érzem ezt az egészet, ami velem történik..

98. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2010. ápr. 20. 13:54
Ilyen fiatalon, meg sok tervednek kellene lenned. Az embernek nem masert kell kuzdenie hanem sajat magaert. Ugy kell alakitani az eletet, hogy alapbol is boldogok legyunk, ne csak egy masodik ember miatt. nagyon nehez ha az ember csalodik egy szamara fontos szemelyben, de meg kellene talalnod a veljaidat, ismerd fel miben vagy jo, az ertekeidet, a tehetseged es meglatod, hogy te is egy nagyon ertekes ember vagy. Ha ilyen butasagot cselekszel, mint amin jelenleg gondolkodsz, az emberek gyavanak fognak tartani es ugy is fognak rad emlekezni. Fogadd meg a tanacsom es razd fel magad a depibol! Gyerunk!
97. adfa0d8bdb (válaszként erre: 96. - Erácska79)
2010. ápr. 20. 13:44
Ne hülyéskedjél már, mi a baj?
2010. ápr. 20. 13:44

mostanság nekem is eszembe jutott.. egyre gyakrabban.. úgy érzem ebből a helyzetből az egyetlen kiút..csak anyukám miatt nem tettem meg eddig még..

belehalna..

2010. ápr. 20. 13:40

Ugyanmá! Ne legyetek gyávák!


Itt a Földön küzdeni nagyobb kihívás, mint magadba döfni egy kést!

2010. ápr. 13. 18:15
most én is.! bakker. de mindjárt elmúlik.
2010. ápr. 13. 17:16
Egyetlen egy férfi se érdemli meg hogy miatta haljon meg egy nő.
92. 0623141626 (válaszként erre: 91. - 448f1a930a)
2010. ápr. 10. 19:01
ezt hogy erted?
91. 448f1a930a (válaszként erre: 90. - 0623141626)
2010. ápr. 10. 18:30
Segíts neki!!!!Ügyesen.
90. 0623141626 (válaszként erre: 83. - Brigitta2121)
2010. ápr. 10. 17:53

jah es meg valami,bocsi nem akarok sokat fecsegni..csak szeretnek segiteni..!

szoval es en azt gondolom hogy neked sikerül kilabalni ebböl az egesz rosszbol,tudod miert mert akarod..mert probalsz segitseget kerni,(ez most itt az egyik formaja a segitseg keresnek)az hogy itt vagy es olvasod a velemenyeket,hozzaszolasokat ez az azt jelenti hogy akarod hogy jobb legyen!nem a sarokban ülsz es mindenkinek hatatforditasz es senkit nem hallgatsz meg!

89. 0623141626 (válaszként erre: 83. - Brigitta2121)
2010. ápr. 10. 17:43

hat a mai vilag az tenyleg nem könnyü..!

de lattod tegnap mar jol erezted magad a buliban :)fog ez jobb is lenne csak kell egy kis idö hozza,es türelem es kitartas!a lenyeg ne add fel,mozdulj ki otthonrol talalkozz szamodra kedves emberekkel,menj uj helyekre stb..es meglattod elmulik ez a rossz allapot!az eletben egyszer fen,egyszer len van az ember..sosincs az hogy mindig fen,v.mindig len! a lenyeg mindket helyzetet tudni kell kezelni!erösnek kell lenne,ne kell feladni..:)menni fog ha akarod..!

2010. ápr. 10. 14:52
Tudom, milyen érzés... és remélem, mindez már a múlté.
87. homokóra (válaszként erre: 83. - Brigitta2121)
2010. ápr. 10. 14:48
Na, tessék..ahhoz képest, hogy öngyi akartál lenni, szép teljesítmény.
86. homokóra (válaszként erre: 76. - 448f1a930a)
2010. ápr. 10. 14:46
Nagyon helyes!!!!!!! Jól csináltad!!!!
85. 448f1a930a (válaszként erre: 84. - A14deb9047)
2010. ápr. 10. 14:06
Tudod nagyon nehéz úgy tanácsot adni bárkinek,ha nem éled meg a szituációt...Lehet róla vitázni,tanácsot adni,de a probléma igazából csak a te,a saját problémád.
84. a14deb9047 (válaszként erre: 83. - Brigitta2121)
2010. ápr. 10. 13:52
Ne gondolkozz nagyon előre! A tegnap elmúlt, a ma a fontos, hogy éld meg helyesen, a holnapi teendőket vedd számba és örülj neki!! Mert minden napnak meg van a maga öröme, csak meg kell tanulni látni! A holnaputánra pedig ne gondolj! Csak pozitívan gondolkodni! Szeresd önmagad!!
2010. ápr. 10. 13:47
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, jeleket, mindent, tényleg nagy segítség volt! Viszont komolyan nem tom értékelni eléggé az életem, tegnap elmentem bulizni, és ami furcsa volt, jól éreztem magam... és ami még érdekesebb: nem tok sokat sírni, nem gyászolom a kapcs.omat, pedig fáj, s nem látom, h boldog lehetek e valaha. Nekem nagyon fontos a kapcsolat.. ez a világ annyira gonosznak tűnik.. Nem kifejezetten ő miatta jutottam ezekhez a gondolatokhoz:( az életből kiábrándultam
82. a14deb9047 (válaszként erre: 81. - Vica cica)
2010. ápr. 10. 13:34
Bocsánat! Eltévesztettem! Mosolygós hétvégét!
81. vica cica (válaszként erre: 75. - Agnes1219)
2010. ápr. 10. 13:30

Ágnes!

Köszönöm a kedves szavakat,de jelenleg nincs lelki bajom.

Persze nekem is volt,többször is de relaxálással és egyéb elogalaltsággal jól vagyok.

É.

80. a14deb9047 (válaszként erre: 76. - 448f1a930a)
2010. ápr. 10. 13:12

Ehhez hasonlót csinálnak Mo-n (állítólag) az egyik szanatóriumnál: kiállítják a szikla szélére: nézz le a mélybe - na most ugorhatsz!! Szóval gondold végig - csak azért mert szakítottatok, vége az életnek?? Nincs jobb, más, aranyosabb, kedvesebb, odaadóbb pasi, csak ő? Nincs olyan férfi,

akivel szeretnél otthont teremteni,

akivel nem élnél majd szívesen,

akinek a gyermekét nem szülnéd meg és nevelnéd fel??

Akinek a mosolyát, az arcát nem látnád viszont?? Akinek főznél vacsorát és aludnál-ébrednél mellette??

Szóval gondold végig újra és újra.

Ha nagyon fáj, írd le az érzéseidet! Újra és újra! Aztán tépd el, dobd ki a papírfecniket!

Állj a tükör elé és mondd a szemedbe! Újra és újra!


Vigasztalásul egy vers!!


Reményik Sándor - Kegyelem


Először sírsz.

Azután átkozódsz.

Aztán imádkozol.

Aztán megfeszíted

Körömszakadtig maradék-erőd.

Akarsz, eget ostromló akarattal--

S a lehetetlenség konok falán

Zúzod véresre koponyád.

Aztán elalélsz.

S ha újra eszmélsz, mindent újra kezdesz.


Utoljára is tompa kábulattal,

Szótalanul, gondolattalanul

Mondod magadnak: mindegy, mindhiába:

A bűn, a betegség, a nyomorúság,

A mindennapi szörnyű szürkeség

Tömlöcéből nincsen, nincsen menekvés!


S akkor -- magától -- megnyílik az ég,

mely nem tárult ki átokra, imára,

Erő, akarat, kétségbeesés,

Bűnbánat -- hasztalanul ostromolták.

Akkor megnyílik magától az ég,

S egy pici csillag sétál szembe véled,

S olyan közel jön, szépen mosolyogva,

Hogy azt hiszed: a tenyeredbe hull.


Akkor -- magától -- szűnik a vihar,

Akkor -- magától -- minden elcsitul,

Akkor -- magától -- éled a remény.


Álomfáidnak minden aranyágán

Csak úgy magától -- friss gyümölcs terem


Ez a magától: ez a Kegyelem.


Szép napot Mindenkinek!

79. 0623141626 (válaszként erre: 76. - 448f1a930a)
2010. ápr. 10. 13:05
örülök hogy sikerült öt helyreraznod :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook