Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önéletrajz: 2009-től a kisfiammal vagyok itthon, mit írjak az önéletrajzba? fórum

Önéletrajz: 2009-től a kisfiammal vagyok itthon, mit írjak az önéletrajzba? (tudásbázis kérdés)


14. 864c5534c9 (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2011. márc. 9. 13:41

Igen, köszi, én is így gondoltam..

Odaírtam (bár nem pontosan, csak év szerint), hogy 2009-től gyeden vagyok.

Merthát én is úgy érzem, ha nem írom oda, akkor az olyan furcsán, nem előnyösen jön ki...

13. MelisUK (válaszként erre: 10. - 864c5534c9)
2011. márc. 9. 10:09

Ez sajnálatos.


Azt pedig véleményem szerint mindenképp fel kell tűntetned, hogy 2009-től mit csinálsz, hisz az önéletrajzodban benne kell hogy legyen minden addig a napig, amíg meg nem írod, szóval ha mostanság írod, akkor az a két év igencsak hiányozna. A munkaadó nem hívna be elbeszélgetésre sem, hisz csupa kérdőjel lenne számára az önéletrajzod, hiányos, nem megfelelő.

Amikor annál a résznél vagy, hogy évek szerint felsorolod, hogy hol és mikor dolgoztál, akkor szépen beírod, hogy 2009/hó/naptól jelenleg gyesen vagy. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, csupán oda kell biggyeszteni és kész.

12. 864c5534c9 (válaszként erre: 7. - Medike01)
2011. márc. 8. 21:13

Igen, de az tuti feltűnik, hogy 2009-től nincs semmi munkahely beírva..

Valamit be kellett írnom..

11. 864c5534c9 (válaszként erre: 8. - Sanka02)
2011. márc. 8. 21:11
Igen, aztán én is odaírtam, s úgy adtam le az önéletrajzomat..
10. 864c5534c9 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2011. márc. 8. 21:09

Nem azt írtam, hogy mert terhes voltam, azért küldtek el, hanem a 8. hónapban voltam terhes, s akkor...


Megszűnt a kft.

Még mielőtt megszűnt volna felmondtak nekem.


Amúgy mehettem volna bíróságra, csak legalább fél év, mire eredmény lett volna belőle, addigra már a cég sem volt meg..


Simán kirúghatnak, ha terhes vagy, ha nem, mert tudják, hogy a legtöbb embernek nincs pénze/idegzete/ideje ügyvédekhez, bíróságra járni.


+ más törvények vonatkoznak azokra is, akik bedolgozók csak egy cégnél.

Ezt csak azoknak írom le, akik tán itt olvasnak, s így vannak foglalkoztatva.

Ők nincsenek védve a terhességük alatt sem.


Tehát olyan nincs, hogy terhesen nem rúghatnak ki..Sajna...

9. MelisUK (válaszként erre: 4. - 864c5534c9)
2011. márc. 8. 10:51
Úgy tudom, hogy ha terhes vagy, akkor védettséget élvezel, azaz nem rúghatnak ki. Ha mégis kirúgtak, akkor valami nagy galibát kellett csinálnod, mert csak azért, hogy terhes vagy nem rúghatnak ki.
8. Sanka02 (válaszként erre: 2. - 864c5534c9)
2011. márc. 8. 09:58
Nekem is hasonló a problémám. A fősuli után mentem szülni, és a gyes alatt még járok suliba is. De akkor is ott van 2 év amikor csak gyesen voltam. Nekem azt tanácsolták mindenképpen írjam le a gyes idejét is. sokkal rosszabb, ha lyukas, félre is dobhatják azonnal, ha nincs megmagyarázva az a néhány év.
7. medike01 (válaszként erre: 4. - 864c5534c9)
2011. márc. 8. 09:52

sztem írd csak bele, hog ymettől meddig dolgoztál az előző munkahelyeden

hogy jelenleg mit csinálsz, ahhoz semmi "köze" a leendő foglalkoztatónak :-)

én mindenképpen azt javasolnám, hogy a konkrét önéletrajzból hagy di a gyermeket és a gyest, abban csak szorítkozz a tanulmányokra, munkatapasztalatra és képességekre.

A motivációs levélbe említsd meg, hogy részmunkaidős munkát szeretnél.

Ha így behívnak, akkor majd ott el tudod mondani, hogy mi az oka a részmunkaidőnek.

Sajnos most a munkaerőpiacon nem a legjobb ajánlólevél a gyes :-( :-( Elkeserítő, de sok helyre valóban be sem hívnak anyukákat, főleg, ha még enm önellátó a ygereke, mert azok betegek lesznek, tavaszi szünetük van, stb. stb. :-(

2011. márc. 8. 09:39

semmit. majd ha megkérdezik elmondod.


mi ebben a gáz? más is szült már

2011. márc. 8. 08:30

Ezt nem tudom.

Beirod iskoláidat,előző munkahelyedet,gyest,terveidet,fizetés összege,menyit szeretnél,részmunkaidő.


Ha anyabarát munkahely,ne aggódj:)


Én csökkentett munkaképességű is vagyok,de igy se kellek sehova:(

4. 864c5534c9 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2011. márc. 8. 08:21

Köszi a hozzászólásod!


Hát, eddig ezzel nem is foglalkoztam, csak most, hogy vmi munkát keresek töröm az agyam, hogy mit írjak be az elmúlt 2 évre.

Nagyon gáz, hogy azzal kezdődik a szakmai tapasztalatom, hogy 2009-től gyes.


Vagy te hogy írnád?


Sajnos, még kijátszani sem tudom, hogy a volt munkahelyemet írom be 2011-ig, mert engem 8 hónapos terhesen "kirúgtak", tehát munkanélküliből kerültem tgyásra....


És az meg még rosszabb, ha beírom 2009-től, hogy álláskereső, vagy munkanélküli..


Jaj, nemtom..


Fontos a jó önéletrajz, de hogyan írjam meg jól ezt a részt?

Hogy ne tegyék rögtön arrébb ennél a résznél?!?

2011. márc. 8. 08:02

Szia!

Én 2 éve keresek munkát,de mikor meghallják kisgyerek van,nem vesznek fel.Gyesen vagyok még,de ez sem segit.

Mondják jol néz ki az önéletrajzban hogy képzed magad,de erre sincs lehetőség.

Eltitkolni nem kell,hogy gyesen vagy,de feltétlen tüntesd fel a észmunkaidőt.

2011. márc. 8. 07:49

Gyesen vagyok, és próbálok munkát találni.

Az önéletrajzomba a munkahelyek résznél mit írjak arra a 2 évre míg a kisfiammal voltam itthon?

Ill. hogy írjam, hogy tudják, hogy gyesen vagyok itthon, tehát csak részmunkaidőben dolgoznék?

2011. márc. 8. 07:48
Önéletrajz: 2009-től a kisfiammal vagyok itthon, mit írjak az önéletrajzba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook