Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önbizalom növelés, súlyos önbizalomhiány esetén. De hogyan? fórum

Önbizalom növelés, súlyos önbizalomhiány esetén. De hogyan? (beszélgetős fórum)


26. 74f8c12b8e (válaszként erre: 25. - Yousei)
2012. okt. 8. 17:18
ne legyél elkeseredve,ha nem sikerül találni.Mocsok nehéz ebben a világban.
25. yousei
2012. okt. 8. 11:10
nos, csak sikerult elhataroznom magamat. Onszuggesztiot gyakorlot, es ezen a heten elmegyek munkat keresni. S gyozkodom magamat. Egyszer vegre talpra kellene allni.
24. acuko
2012. okt. 5. 21:51

Én (tudom, én-nel nem kezdünk mondatot, de most nekem igy jó) súlyos önbizalomhiányban szenvedtem erőszakos, lelkileg bántalmazó férjem mellett 20 éven keresztül. Másik fórumokban már leirtam, mi történt. Gyakorlatilag nem hogy NŐ-nek nem nézett, de emberszámba sem vett.

Egyszer csak eljött az idő, amikor végre megmondtam neki, hogy befejeztem vele, nem csinálom tovább és elválok. Na, akkor éreztem, hogy én is vagyok valaki. Szembe mertem vele szállni. Előtte, persze mérlegeltem, hogy mennyire és mire van esélyem, és úgy döntöttem hosszú hosszú évek után, hogy most jött el az ideje ennek. Hatalmas kő esett le a szivemről és a lelkemről. Innetől kezdve máshogy viselkedtem. Éreztem, hogy én is vagyok valaki.

Az i-re a pontot a sikeres fogyókúrám illetve inkább az életmódváltásom tette fel, mikor is tudatosan és egészségesen lefogytam 3 hónap alatt 15 kg-ot.

Könnyebb, energikusabb és csinosabb lettem.

Sportoltam is és ez meg is látszott rajtam. Sokkal jobban néztem ki, mint elötte 15 éven kersztül bármikor. Elismerő pillantások, és szavak kisértek amerre megjelentem. Na, nekem ez adott óriásai önbizalmat. Kicserélődtem, elváltam, és megszabadultam a lelki terrortől és a bántalmazó férjemtől.

Igaz, egyedül maradtam, két nagyobb gyerekkel, de önálló lettem és magabiztos. Felelősségteljes és határozott.


Sosem gondoltam volna azelőtt, hogy az leszek, ami ma vagyok. Azelőtt engem irányitottak, és ma én vagyok a vezető.( Munkában, nem kapcsolatban!) Hihetetlen, de igy van.


A legfontosabb a felismerés, és ezután a cselekvés. Tenni kell, mert magától, csakúgy, nem fog történni semmi sem..

2012. okt. 5. 21:38
:D
22. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. okt. 5. 21:35

Kétféle embertípus bír nagy önbizalommal:

1. a nagyon okos

2. a nagyon hülye


Valamelyik irányba el kell mozdulni!

21. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 17. - 39dbe380da)
2012. okt. 5. 17:39
Ez hülyeség,valakire ennyi ismeret bírtokában azt mondani, hogy kényszerbetegsége van. Én is kényszerbeteg vagyok, mert megnyitom az ajtót , miután bezártam? vagy mert megnézem kihúztam -e a vasalót. Egy fenét, csak felelős vagyok érte és nem szeretném, ha leégne a házam, vagy kirabolnának:)
20. syria (válaszként erre: 10. - Yousei)
2012. okt. 5. 16:48
Ezt nekem válaszoltad? :)
19. 39dbe380da (válaszként erre: 18. - Yousei)
2012. okt. 5. 11:04
Pedig ordít az írásodból, hogy az vagy, de nekem elhiheted, hogy teljesen mindegy.
18. yousei
2012. okt. 5. 10:14
oct nem zartam ki. De alig jellemzok ram a tunetek. Attol felek, hogy bajt csinalok. S vegul kitalaltam, hogy onbizalom is nagyban kozrejatszik. Sok mindeo hulyesegemet elhagytam mar, s azok miatt mar nem szorongok. Jelenleg masik melot keresek, uj esely lesz elottem.
2012. okt. 5. 08:41

EZ NEM ÖNBIZALOMHIÁNY HANEM OCD!!!!!!!

(Persze mellette még lehetsz önbizalomhiányos is.)


Olvass utána vagy irány a doki.

2012. okt. 5. 08:36
A felsoroltakon kívül gondold ki,hogy mi az,amit te nagy teljesítménynek tartasz.Szorítsd össze a fogadat,és csináld meg.Pl.teljesítménytúra
15. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 12. - Yousei)
2012. okt. 5. 06:22

Azt tudatosítsd magadban: nem baj, ha megnézed mégegyszer, jó ez így, ha kinevetnek is érte. Veled viszont nem történhet meg , hogy úgy felejted. Tedd helyre magadban, hogy te ilyen vagy, van aki meg nem ilyen. Lehet, hogy ő a felelőtlen és egyszer pórul jár miatta? Ne aggódj, nincs veled semmi baj, az önbizalom az nem itt kezdődik.

Állj szembe a tükörrel és sorold fel, ami jó benned, biztos sok ilyen van, akár külsőleg, akár belső értékek vonatkozásában. Hasonlítsd össze magad másokkal, akikben ez nincs meg... pl. könnyelműek, meggondolatlanok, vagy akár csúnyábbak, vagy a hajuk ronda, tök mindegy, emeld ki és ismerd fel az értékeidet.

2012. okt. 4. 22:09

sikerélmény kell hozzá,term okostojáskodni lehet de kezd az alapoknál..mi az amit a kisujjadból is um.könnyen kirázol,amiben toppon vagy?...na azt kell eladnod becsomagoltan...

és megvan mindjárt az első összetett szó majd szép sorjában megerősödik az a bizonyos önbizalom...

13. bowie
2012. okt. 4. 21:52

Az a baj ezzel, hogy az önbizalmat egyetlen aprócska dolog, mozzanat, bármi földbe tudja döngölni, és utána felépíteni újra nagyon sok erőfeszítésbe és munkába kerül.

Tehát mivel az élet ilyen sajnos, folyamatos munka az is, hogy az önbizalom szinten legyen tartva.

12. yousei (válaszként erre: 11. - B0bf6b3d9f)
2012. okt. 4. 21:16
S szerinted ezt a bizonytalanságot ki tudom kapcsokni magamból, ha gátat szabok a rossz gondolataimank? Hanem bízok magamban? Mert ha akkora szerencsétlenség lennék, akkor nem lennék itt, szerintem.Ebből mindenki egyenrangú, már az értékeket és a magabiztosságot belevéve, cswak a gondolataink rontják el?
11. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 10. - Yousei)
2012. okt. 4. 21:06
Én mindíg ilyen voltam, szeretem leellenőrizni a dolgokat, de az "kihúztam-e a vasalót" ez nem más, mint gondoskodás, nem szeretném , ha leégne egyszer a házam. Nem találok benne semmi kivetnivalót, csupán elővigyázatosság.
10. yousei
2012. okt. 4. 20:41
Akkor nem csak én járok így, hogy többször leellenőrzöm a dolgokat.
2012. okt. 4. 20:11

Tudom, hogy nem érdemelte meg, hogy úgy bántam vele, ahogy. Tehát magamnak ellentmondva, annyira rossz ember nem lehetek, ha mellettem van még.

Jártam dokihoz majdnem egy évig, más okból, és helyrerakott. Próbálom azokat végig venni magamban, mert nem lehet mindig mellettem. S azért is tettem fel a kérdést, hogy többen többet tudnak :) S köszönöm az eddigi válaszokat!

8. syria (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. okt. 4. 20:05

A második mondatodban van a megoldás: ki bízhat benned, ha te nem bízol magadban?


Amiket felsoroltál, az szinte mindannyiunkkal nap-mint nap megesik. Ugyan kivel nem fordult még elő, hogy visszament megnézni, hogy bezárta-e az ajtót, kihúzta-e a vasalót, bekapcsolta-e a riasztót?

Ez nem bizonytalanság! Az eszünk már a következő feladat megoldásán fáradozik, s a rutinra nincs elég kapacitása.

Addig mondogatod magadnak, hogy szerencsétlen vagy, amíg tényleg az leszel. :(


Rázd meg magad! Nem kell magadon átlépni, csak észrevenni az értékeidet. Mert biztosan vannak. :)

7. Minocska (válaszként erre: 5. - Yousei)
2012. okt. 4. 19:57
Azért az nem jó, ha nem hiszed el, hogy szeretnek. Ráadásul a másiknak nagyon rosszul esik. Keresnek kellene egy olyan elfoglaltságot, amelyben sikerélmények érnek. Ez növelhetné az önbizalmadat. De még mindig azt mondom, hogy pszichológus lenne a legjobb megoldás.
6. yousei (válaszként erre: 4. - B0bf6b3d9f)
2012. okt. 4. 19:54
23 éves vagyok. Ugye, akkor ez nem mentális betegség? Csak annyi lenne a dolog, hogy nem kellene agonizálnom a rossz gondolatokon? (mi van, ha nem jül kapcsoltam le..stb)
5. yousei (válaszként erre: 3. - Minocska)
2012. okt. 4. 19:52
Párom az, aki kitart mellettem, mert még neki se hittem el, hogy szeret. Sokszor mondja, hogy szedjem össze magamat. Meg hülyeségeket beszélek.
2012. okt. 4. 19:50

Az , hogy meggyőződsz róla, hogy elzártál-e mindent, az nem önbizalom hiány. Sok esetben reflexből tesszük mindezt, és amikor eszünkbe jut, akkor nem emlékszünk rá. Nincs ebben semmi rossz. Nézd meg többször is, ha kell, ha az megnyugtat. Pesze, nem tudom, hány éves vagy,de nem gondolnám, hogy időskori demencia váltaná ki.

Én magabiztos vagyok, mégis mindíg megnézem, hogy kihúztam-e a vasalót és megnyitom az ajtót, hogy bezáródott-e. Még soha nem volt ellenkezőleg, de nem szeretném, ha egyszer mégis úgy maradna. Ez inkább az, hogy mindenre nekem kell figyelnem, megszoktam, hogy minden az én felelősségem.

2012. okt. 4. 19:49
Ennyire mélyen gyökerező önvizolomhiánynál pszichológus segíthet. Vagy egy olyan társ, aki tudja, hogy bármire képes vagy, és ezt érezteti is veled.
2012. okt. 4. 19:48

Fordulj szakértőhöz!


A fogyókúra meg fejben dől el...

2012. okt. 4. 19:44
Ki vagyok már teljesen. Egyszerűen nem bízok magamban. S ez megmutatkozik a mindennapi életemben. Amikor a boltot zárom be, kivagyok tőle, hogy biztos jól lezártam, lekapcsoltam mindent? Biztos bezártam az ajtót? Biztos lezártam a sütőt? S pedig rosszul nem lehet ezeket lekapcsolni, mert kettő funkciójuk van.... Egyszerűen az, hogy én teszem meg, teljes bizonytalansággal tölt el, mivel végigkísért gyermekkoromban, hogy szerencsétlen vagyok, és a döntéseim sorozata is ezt bizonyítja. DE! Túl szeretnék magamon lépni, s magabiztos szeretnék lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook