Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önbizalom? HOL? fórum

Önbizalom? HOL? (beszélgetős fórum)

1 2 3
61. 25d4b44717 (válaszként erre: 60. - Korteforma)
2012. márc. 14. 20:17
Szívesen,bármikor:-)
60. korteforma (válaszként erre: 55. - 25d4b44717)
2012. márc. 14. 16:59
Köszönöm, köszönöm, köszönöm! :)))))
59. 25d4b44717 (válaszként erre: 58. - Mazsinka)
2012. márc. 14. 14:58

Szegény párod:-( Mikor tudja,hogy igaza van,te mégse hallgatsz rá,tudod milyen rossz érzés?...

Igy főleg ajánlom a könyvet!márcsak ffiszolidaritásból is szeretném,ha jobbá tennéd a kapcsolatotokat.

Tudod hogy viselkedik az univerzum? Mint Aladdin lámpájának szelleme. Parancsolj édes gazdám és megteszi neked.Remélem hamarosan te is belátod mekkora kinccsé tudod tenni a teremtőerődet.És...

Neked forog a föld,boldogságodra:-)

58. Mazsinka (válaszként erre: 54. - 25d4b44717)
2012. márc. 14. 14:01

Kösz a kedves szavakat. Gyerekem még nincs, de ha lesz, akkor biztosan igyekezni fogok, hogy megdicsérjem azért, amiért kell, vagy egészséges kritikát gyakoroljak.


Hallottam már a "titokról" én is, férjem is javasolta, hogy olvassam el, mivel szerinte a gondolataimnak nagy ereje van. A baj csak az, hogy általában pesszimistán látom a világot, és negatív dolgokat vonzok be.


Rengetegszer előfordult már, hogy mondtam a férjemnek, hogy figyeld meg, ez és ez a negatív dolog fog most történni, és bejön! Amikor már ezzel kezdek egy mondatot, határozottan rámpirít, hogy fejezzem be, mert tudja, hogy be fog jönni. Vagy azt mondja, hogy a gondolataimat pozitív célokra kellene "felhasználnom", és nem borúlátóskodnom állandóan. Vízöntő vagyok, azokra mondják, hogy eléggé intuitív személyiségek, talán van összefüggés. Vagy nem tudom.

2012. márc. 14. 12:06

*** Ember ***


A föld nekem forog.

Nekem apadnak, aradnak a tengerek.

Nekem dalolnak madarak s az emberek.

Minden gyönyöruség, minden csoda,

Értem van, mit tapasztalok ma.


Nekem zug a vihar, a mennydörgés.

A méhecske zümmögés.

Nekem csodas a vilag,

Mert nekem nyilik ma is minden virag.

A vilag minden csodaja, csakis ram var.


Nem létezne ebböl semmi.

De gondolatom megteremti!

Ily királyi, hogy is lennék?

Titka ott van az Istennél.


Ki is vagyok valojaban?

Miért élek a vilagban?

Vagyok az univerzum ura!

Örökös e kiralysagnak.

2012. márc. 14. 11:50

Szeretettel ajánlom minden önbizalomhiányban szenvedő kedves írótársamnak a Titok című könyvet.

Már nem te leszel az első,akinek segít.Nekem is:-)

55. 25d4b44717 (válaszként erre: 46. - Korteforma)
2012. márc. 14. 11:41

Majd egyszer erről elmondok egy viccet:-):-)

Család?biztos lesz,de ne kapkodd el.Saját lakás?az is.Nekem se volt sokáig,csak az álmaimban :-)De tudtam,teremtő vagyok,hisz Isten a hasonlatosságára teremtett.

Lett is.! Még neked is tudnék adni:-)

Sajnos a hittel elvették az emberektől azt a kezdő alapot, amire épitkezhettek az emberek.

Hidd,hogy te is tudsz teremteni!

54. 25d4b44717 (válaszként erre: 45. - Mazsinka)
2012. márc. 14. 11:32
Te csodás ember vagy mazsinka,nekem elhiheted:-):-)értek hozzá.Légy különb, mint szüleid.Ugye már van gyermeked? :-)
53. 25d4b44717 (válaszként erre: 46. - Korteforma)
2012. márc. 14. 11:20

Minden tanulható.Minden a fejjben dől el,onnan indul.Elménk tervez tudat alatt is.

A magas érzelmi intelligencia mindannyiunkat kiegyensúlyozottá, érzelmileg stabillá és terhelhetővé tesz. A fejlett érzelmi intelligencia kihat a stresztűrő képességünkre és imunnrendszerük erősségét is pozitívan befolyásolja. Az érzéseink energiák - így az érzelmi intelligencia arra is utal, hogyan bánunk az életerőt adó energiáinkkal.


Az érzelmi intelligencia jól fejleszthető készség, így kortól függetlenül “felvehetünk” olyan új mintákat, amelyek révén sikeres és boldogabb életet élhetünk.


Rajta,légy boldog.!

52. virag32 (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2012. márc. 14. 10:47
Fogalmam sincs....Ja, az még hozzátartozik,hogy a lánynak van egy öccse és egy kishúga, és a kislányt ezerrel dicséri az apjuk.....
51. Mazsinka (válaszként erre: 49. - Virag32)
2012. márc. 14. 10:43
Csak azt nem értem, miért csinálják ezt a szülők a gyerekeikkel. Legjobb baránőmet is hasonló elvek szerint nevelték, mint engem. Neki van egy kisebb húga, látja, hogy vele is "ezt teszik", így titokban szokta dicsérni, és ha hazamegy, mindig nagymonológot tart neki arról, hogy milyen szép, jó, okos, anyáéknak ne higgyen, bízzon magában. Mert tudja, hogy neki milyen nehéz, s ha hajlamos rá, a húgát is elcseszik ezzel a magatartással.
50. Mazsinka (válaszként erre: 48. - Korteforma)
2012. márc. 14. 10:35
Tudom, igazad van. Látom a környezemben, hogy azok az emberek milyen szépen araszolnak fel a ranglétrán, akiknek ezzel az önbizalom kérdéssel nem volt semmi gondjuk. Mert van, hogy két ember ugyanúgy tud teljesíteni, csak az önbizalomhiányos nem tudja úgy csomagolni, mint a másik. Ezt már sokszor észrevettm. Nagyon sok esetben elég, ha az ember elhiszi magáról, hogy képes rá, és másokkal is elhiteti ezt. Volt egy barátom, akinek egy nagyon jó mondást köszönhetek: az vagy, mint aminek hiszed magad! Ő hitt magában, és előrébb is jár, mint én. Azért én is dolgozok az ügyön:)
49. virag32 (válaszként erre: 45. - Mazsinka)
2012. márc. 14. 10:23

Hát igen, ilyen is van....


Van egy barátnőm, születésétől kezdve azt tette, amire a szülei kérték, osztályelső volt, matekversenyeket nyert, aerobic-és táncversenyeket is, szavalóversenyeket is, két felsőfokú nyelvvizsgát letett 17 évesen, majd az apja beíratta (!!!) a jogi egyetemre, mert ügyvédnek szánta. Ő ezt szívből rühelli, de nem mond ellent, és ezt is ötössel fogja elvégezni. Emellett (titokban!) végez egy tanári szakot egy másik egyetemen. Azért titokban, mert a szülei szégyellnék,hogy tanár akar lenni,mert az "hogy néz már ki." (Természetesen vidéken élnek, ahol egészségtelenül mindenki ismer mindenkit. ) Emellett a lánynak 18 éves kora óta ugyanaz a barátja (most 25 éves).


És emellett a "rezümé" mellett az apja már számtalanszor közölte vele,hogy ő az élete szégyene, semmit nem ért el, és amúgy k.... is. Aranyos, nem? No, hát így kell hazavágni egy normális ember felnőttkorát, apuka az iskolapéldája az ilyen degenerált, tarkónlövendő szülőknek. Már excuse moi. :)

48. korteforma (válaszként erre: 45. - Mazsinka)
2012. márc. 14. 10:22

Én se kaptam megfelelő "alapot". Kaptam kritikát, szidást a külsőmre-belsőmre. DE! Az már csak rajtam múlik, hogy a múlton akarok sirnákozni és sajnáltatni magam, vagy azt mondom, oké, ez van, nem rossz szándékkal tették ezt és elkezdem szeretni magam.

Azért, hogy ne mástól függjek. Azért, hogy jobban érezzem magam. Azért, hogy érezzem, igenis képes vagyok erre, erre és erre.

47. 4aa8f77a48 (válaszként erre: 37. - 1fda35a99d)
2012. márc. 14. 10:18
De:D
46. korteforma (válaszként erre: 39. - 25d4b44717)
2012. márc. 14. 10:16

Tegnap elkezdtem :)


Azon gondolkoztam, hogy a mi jó bennem, milyen pozitív élmények értek azok biztos lelkesítenek.

A mit szeretnék... azzal nem azt érem, hogy frusztrált leszek, hiszen szeretném, de még nincs. (Pl. család, saját lakás - ezek évekbe telhetnek).


Köszi, ha tudsz segíteni! :))

2012. márc. 14. 10:11

"az önbizalom építésében nagy része van a szülőnek. a dicsérő szavaknak és az egészséges kritikának és abban is, hogy egy adott beszélgetés alkalmával mennyire tekinti partnernek a gyereket, meghallgatja e a véleményét"


Na, ez az, ami nálunk nem volt. A suliban mindig kitűnő voltam, általánosban osztályelső, az egyetemen 9-es átlaggal rendelkeztem. Nem voltam rossz gyerek, emellett mindig rajzoltam, bütyköltem valamit,amin látszott, hogy van kézügyességem, egyetem alatt elmentem melózni nehéz fizikai munkát, a munkavezetőm négy általánost végzett. Nem drogoztam, cigiztem, alkoholizáltam, nem lettem terhes, mint sok tinitársam.


Ezek mellett sem voltam soha "elég jó" a szüleimnek. Volt olyan gyerek, akit agyondicsérek a négyesért, ha én négyest vittem haza, ki voltak akadva. Mindig irigyeltem azokat, akik csak a dicséretet kapták olyan dolgokért, amiket én ötször jobban teljesítettem. Szerintem ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy azt gondoljam ma is magamról, hogy nem vagyok "elég jó".

2012. márc. 14. 09:38

az a legnagyobb probléma ,hogy az emberek nagy része alapból leírja magát.

meg se próbál valamit és eleve azt mondja nem tudom..nem tudom megcsinálni.

mi az,hogy nem tudom?milyen hozzáállás az ilyen az élethez?

korlátai vannak az embernek,de mégis annyi mindenre képes.


nekem az a halálom ,mikor valaki elhagyja magát.

én ha valamihez nem értek ,akkor is megyek és csinálom..belekezdek,menet közben kiművelem magam,összeszedem a tudást aztán vagy sikerül vagy nem.de mindent megtettem.



abban egyet értek,hogy mindenben nem lehet jónak lenni..az önbizalomnak az is a része,hogy beismered a gyengeségedet.én azt szoktam mondani,hogy nem szégyen az,ha az ember nem tud valamit..bármilyen téren is,kérdez és bővíti az ismereteit.


az egyénnek elsősorban saját magát kell képviselnie az életben,magabiztosság,jó kiállás,határozottság kell.


soha nem szabad lekicsinyelni saját magát az embernek.

az önbizalom építésében nagy része van a szülőnek.a dicsérő szavaknak és az egészséges kritikának és abban is,hogy egy adott beszélgetés alkalmával mennyire tekinti partnernek a gyereket,meghallgatja e a véleményét..


az is sok minden elárul egy emberről,hogy mer e vitába szállni valakivel,hajlandó e a véleményét a nézetét képviselni..


szóval..senki nem alább valóbb senkinél.

ha valaki többet tud nálunk ismerjük el ,de ne úgy,hogy közben megalázkodunk.

az élethez pozitív hozzáállás kell.

van két ember..az egyik azt mondja..én ezt nem tudom megcsinálni..míg a másik azt mondja..igen..megpróbálom és sikerülni fog..

és kinek sikerül?aki bízik magában.

43. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 41. - 3cde375c32)
2012. márc. 14. 09:12
Örülök neki, hogy sikerült!:)
2012. márc. 14. 08:04
Általános igazság, hogy a sikerélmény a legjobb afrodiziákum az önbizalomhoz. Tudd hogy miben vagy jó. Olyan nincs hogy valaki mindenben jó. Ha ilyenek akarják aláásni az önbizalmat akkor arra kell gondolni, hogy aki mindenhez ért az semmihez sem ért igazán.
41. 3cde375c32 (válaszként erre: 29. - 14d5e9b9a1)
2012. márc. 14. 07:16

Igen,ez egy nagyon jó alap..meg az ellenkezője is.Én dacból építettem az önbizalmamat.

Nem szép,de működik.

Nem akarták elhinni rólam,hogy képes vagyok bizonyos dolgokra,én meg nekiduráltam magam,és csináltam,pedig nagyon nehéz volt,azt hittem,mindenki engem néz,és azt lesik,mikor hibázom

megcsináltam,mert valóban képes voltam rá,és aztán egyre nagyobb célokat tettem magam elé,például azért is,hogy felül tudjak kerekedni bizonyos embereken,akik engem lenéztek.Sikerült.

40. 25d4b44717 (válaszként erre: 34. - Korteforma)
2012. márc. 13. 23:06
Bízik benned.Szeretem a körtét :-)
39. 25d4b44717 (válaszként erre: 34. - Korteforma)
2012. márc. 13. 23:05

Helyes:-)

Majd számolj be léccike:-)

38. 25d4b44717 (válaszként erre: 31. - Ad0b329974)
2012. márc. 13. 23:04

Igaz.

Ki bizzon benned,ha te sem!

37. 1fda35a99d (válaszként erre: 30. - 4aa8f77a48)
2012. márc. 13. 22:18
En szep vagyok,nem?:P:D
2012. márc. 13. 22:13

Nekem ezek váltak még be:

- meditálás (youtube-on van kezdőknek való videó),

- pozitív megerősítések meghallgatása és azok beépítése a gondolkodásomba,

- ha v.miért neheztelek, frusztrált vagyok, dühöt vagy félelmet érzek, következetesen végig gondolom, mi váltotta ki, miért, honnan gyökerezik a félelem

- Tükör technika: saját magadnak kimondani tükörbe nézve: szeretlek, igazán szeretlek. És úgy fogadlak, ahogy vagy.

- Elfogadás: saját magunk elfogadása olyannak, amilyenek vagyunk.

35. korteforma (válaszként erre: 15. - Virag32)
2012. márc. 13. 22:09

Hmm. Ez igaz.. Amikor nem teszem azt, amit tudom, hogy kéne, mérges vagyok vagy neheztelek magamra.

Amikor viszont véghez viszem, akkor büszke vagyok magamra :)


A félelemmel való szembenézés részemről kipipálva.

34. korteforma (válaszként erre: 28. - 25d4b44717)
2012. márc. 13. 22:05
Jujjj, ez nagyon tetszik, ma ki is próbálom! :) Köszi!!!
33. korteforma (válaszként erre: 14. - Invisible)
2012. márc. 13. 22:04
Egyetértek, helyes hozzáállás! :))))
32. ad0b329974 (válaszként erre: 19. - Joe1972)
2012. márc. 13. 21:39

igazad van Joe...mint mindíg..


erre születni kell..meg a hülyeségre is!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook