Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Omega 3-6-9 szed valaki? fórum

Omega 3-6-9 szed valaki? (beszélgetős fórum)


21. Isti72
2023. aug. 10. 12:31
A BioCO 3-6-9 kapszulák szedéséről van valakinek tapasztalata? Különösen az Omega-6 esetleges gyulladást okozható hatása érdekelne.
20. VendrinerPiroska (válaszként erre: 18. - Márti86)
2018. máj. 15. 17:32
Az Omega 3 szedése javasolt a terhesség alatt, már ha különben nem zsírosabb halakat (ld. lazac, pisztrány, makréla vagy hering) hetente kétszer, mert az fedezné az omega3 zsírsav szükségletedet. Több terhesvitamin kombinációnak is a részét képezi, pld a Femibion2-nek is. Terhességnél a napi 300mg DHA, ami az egyik omega3 zsírsav, bevitele javasolt.
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Márti86)
2018. máj. 15. 09:39
Az omega 3 eszenciális zsírsav, mire szüksége van az szervezetnek, tehát még nem terhesen sem árt, ha szedi az ember. Jó hatással van az idegrendszerre. Én 20 hetes vagyok, és szedem.
2018. máj. 15. 09:30
Sziasztok! Most vagyok 21 hetes terhes, kaptam egy doboz forever-es Omega 3 kapszulát, alapból alacsony a vérnyomásom de amúgy sem szeretek semmit bevenni ami számomra ismeretlen,szerintetek szedhetem ezt?
17. Feri05
2017. dec. 19. 12:55

Én tőlük szoktam rendelni:


[link]


Nekem is bevált, sokkal jobb a közérzetem - igaz, a szedéssel együtt el is kezdtem heti 2 alkalommal sportolni.


Viszont azt is elmondták, hogy nem helyettesíti a gyógyszeres kezelést. A vérnyomáscsökkentővel csak akkor álljatok le, ha az orvos azt tanácsolja. Addig szedjétek együtt a kettőt!


Üdv,


Ferkó

16. qzsolt
2017. nov. 2. 09:59

Sziasztok,


Korábban vásároltam egy omega3-6 egyensúly tesztet, amit kiértékeltettem és hát az értékeim meg sem közelítették a normálisat. Keresgettem és találtam egy nagyon jó terméket, amivel már 40%-ban javult az eredményem és gondoltam megosztom veletek is, hátha segít.


[link]

15. szultankam (válaszként erre: 3. - A106211d56)
2017. szept. 12. 11:49
Nekem a vérnyomásom csökkent de olyan szintre, hogy fokozatosan abbahagytam a gyógyszer szedését.
2017. szept. 12. 11:44
Én kb 3 hónapja eszem az omega 3 kapsszulát de két hónapja váltottam az omega 3 6 9-re, nekem a vérnyomásom nyomta le úgy hogy a vérnyomáscsökkentő szedését fokozatosan abbahagytam.Még megvárom a hideg őszt, és ha a vérnyomásom akkor sem emelkedik 130 fölé, akkor nem szedek több gyógyszert.Sajnos lacacot, és más halakat nem engedhetünk meg magunknak, nem is szeretjük, de kapszula formájában még belefér..Azt nem találom sehol, hogy ezt kűraszerüen , vagy állandóan szedni kell.
2012. máj. 23. 17:02
Én is friss szűz lazacolajat iszok, és nagyon meg vagyok vele elégedve!!!
2012. máj. 10. 22:20
En igen...mind3at. Mondjuk en nem eszem halat mert utalom meg a szagat is :)
2012. máj. 10. 21:59
Igen, Omega 3-at.
10. Kindle
2012. máj. 8. 13:24
Én is eszek omega 3 át, terhesen is szedtem, nagyon sok pozitív hatása van anyára babára. De a legfontosabb, hogy tiszta, jó minőségű terméket vegyünk, mert egy több éves avas olajból készült kapszula szedése többet árt mint használ. Én friss, szűz laza olajat iszik, és a gyerekeimnek is azt adom, párom is issza, akinek a recsegő ízületi rá is jó hatással van, gyerekek koncentrációja stb is jobb.
2009. júl. 7. 15:56

szia!


Én az Omega 3-at szedem! Száraz a bőröm..állítólag arra jó, meg vizsgaidőszak alatt is szedtem..(állítólag segít a koncentrálásban)

2009. júl. 7. 08:42

Az omega-3 és a koleszterin kapcsolata


Klinikai vizsgálatainkban kimutattuk a természetes, stabil halolaj kedvező hatását azon vérzsírokra, amelyeknek nagy szerepük van az atheroszklerózis (érelmeszesedés), illetve a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásában, úgy, mint koleszterin, trigliceridek és a lipoprotein.


Míg az átlagos halolajnak nincs kedvező hatása a rossz koleszterinre (LDL), a stabil halolaj a tanulmányok szerint, csökkentette ezt a koleszterint. A jó koleszterin (HDL) szintje mindkét típusú halolaj hatására növekedett, de a stabil hatása erőteljesebb volt.


A HDL jó koleszterin, mint egy koleszterin rendőr, eltávolítja a rossz koleszterint (LDL) a vérből. A HDL koleszterin egy leeresztett labdának tűnik, speciális zsebekkel az LDL számára. A HDL felügyel az LDL-re, a keringésből a májba viszi, ahol az ártalmatlanná válik.


Az omega-3 legérdekesebb hatása, hogy a kicsiny, denz (sűrű állagú) rossz koleszterint, az LDL-t nagyobb méretű, kevésbé denz (sűrű állagú) partikulává (részecskévé) alakítja. A kicsiny LDL részecskék lassabban tűnnek el a keringésből, fokozottan oxidálódnak, sejtkárosodást okozva. Továbbá könnyebben ágyazódnak be az érfalakba növelve a trombózis, a szívinfarktus és a hirtelen szívhalál esélyét is.


Az omega-3 azzal, hogy nagyobb méretűvé alakítja a rossz koleszterint, megakadályozza lerakódásukat az erek falába!


A svéd szakemberek ma már fontosabbnak tartják az omega-3 LDL partikula növelő hatását, mint a mért koleszterin szintet.


Fontos megjegyezni, hogy a koleszterincsökkentő sztatinoknak (koleszterinszint csökkentésére szolgáló gyógyszer hatóanyagok) nincs LDL formáló hatásuk.


A szívinfarktusosoknak gyakran magas a triglicerid szintjük, ami szintén kardiovaszkuláris (szív- és érrendszeri) betegségekhez vezethet, főként nőknél, de férfiaknál is.


A stabil halolaj markánsan csökkenti a triglicerid szintet is. Kevés olyan hatékony triglicerid csökkentő van, mint a természetes, stabil halolaj.


Az omega-3 zsírsavak hatása kifejezettebb a szedés időtartamának növekedésével. A 6 hónapig kúraszerűen szedett természetes, stabil halolaj hatása kifejezettebb a triglicerid, az összkoleszterinszint, a fibrinogén szint és a vérnyomás csökkentésében, mint az 1, vagy 3 hónapja szedettnek.


A triglicerid és a rossz koleszterin szint gyorsabban csökken, ha a halolaj szedésének megkezdésével egyidőben a fizikai aktivitást is növeljük. Ez az izomban található speciális enzim a lipoprotein lipáz aktivitás fokozódásának tudható be. Gyakorlatilag a koleszterint és a trigliceridet „kiemészti”.


A vér alacsony omega-3 zsírsav szintje a hirtelen szívhalál legfontosabb rizikófaktora.


Az alacsony omega-3 szint hasonlóan veszélyes, mint a magas koleszterin szint!


Ha egyidejűleg csökkentjük a telített zsírsavak fogyasztását a tejből és a húskészítményekből, gyorsabban csökken az LDL rossz koleszterin szint.


A szénhidrát bevitel csökkentésével jelentősen csökkenthető a triglicerid szint.


A lipoprotein fontos kardiovaszkuláris rizikó faktor, struktúrájában hasonlít az LDL koleszterinre és a plasminogénre (véralvadásban szerepet játszó fehérje), ami a fiberinolitikus rendszer (vérrögöt oldó rendszer) fontos proteinje. Ha a lipoprotein elfoglalja a plasminogén helyét a vérrögben, jelentősen emelkedik a szívinfarktus veszélye.


Tanulmányainkban halolaj bevitelére csökkent a lipoprotein szintje!


A természetes, stabil halolaj azon kevés anyagok közé tartozik, amelyek alkalmazásával kutatásaink szerint a fibrinogén szint is csökkenthető.


Az omega-3 olyan gyógyszerek kellemetlen hatásait is mérsékli, mint pl. a lipidcsökkentők. Azt találták, hogy 10 ml természetes halolaj ugyanolyan hatású, mint 80 mg propranolol (vérnyomás csökkentésére használt beta-blokkoló). A kettő kombinációjával a vérnyomás még tovább volt csökkenthető.


A propranolol önmagában növeli a triglicerid szintet, a természetes halolajjal történt kombináció esetén csökkent a triglicerid és koleszterin szint.


Ma az omega-3 (EPA, DHA) zsírsav hiány tekinthető a hirtelen szívhalál egyik legveszélyesebb rizikófaktorának!


Forrás: Prof. Tom Saldeen, M.D., Ph.D. – All about Omega-3 - „The Vitamin from the Ocean”

2009. júl. 7. 08:29

Én nem itélem meg,hogy mit tudsz,mert...sokat...látom!Mindenesetre,ha nem baj,én inkább a dokiknak hiszek...nemhinném,hogy 6 külömböző neves orvos hülye lenne!!!!!

Én nem irtam szakmai leirást az omega 3-ról,hanem elmondtam azt,hogy ÉN mire szedtem!Vitatkozni sem akarok...nem süllyedem arra a szintre!MINDEN JÓT!

6. a106211d56 (válaszként erre: 5. - 9fa28b0ed4)
2009. júl. 6. 23:35
Azt kéne fókuszba helyezned miért nem szívódik fel rendesen a készítmény,ahelyett,hogy azt ítélnéd meg én mit tudok...
5. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 4. - A106211d56)
2009. júl. 6. 22:58
táplálékkiegészitő?????????szomorú,hogy nem tudod mi az a magas koleszterin!A halolaj lenyomja a vérzsirt...le kellene hogy nyomja...nálam a 80 eurós gyógyszer sem nyomja le...ezzel küzdök 6 éve...hidd el,van tapasztalatom!ÉS...semmiféle tápláléééiegészitőre nem dobok ki pénzt!NEM fogyasztok olyasmit!
4. a106211d56 (válaszként erre: 2. - 9fa28b0ed4)
2009. júl. 6. 22:54

Nem megfelelő minőségű és összetételű táplálékiegészítő vásárlása kidobott pénz!

Érdemes tájékozódni ez ügyben...különben rossz tapasztalat alakul ki,mint pl nálad.

2009. júl. 6. 22:52

3 féle telítetlen zsírsavat különböztetünk meg aszerint,hogy a kettőskötés lánc a zsír felöli oldaláról számolva hányadik szénatomnál van.(Omega 3-6-9) Omega 3=halakból származó zsírsav,folyékony marad hideg vízben,míg a telítettek kikristályosodnak,így nem képesek részt venni a biológiai folyamatokban,szív és érrendszerekben.

Megakadályozzák a vérrögök képződését

Daganatos betegségeknél leállítják a rosszindulatú sejtosztódást

Gátolják a gyulladásos folyamatokat

Antidepresszáns hatásúak

Ekcéma,pikkelysömör,száraz bőr,

Cukorbetegség

Reumatikus és izületi gyulladások

...és sok más esetben szoktuk ajánlani étrendünk kiegészítéseként.

Mivel a táplálékunk nagy része nem tartalmazza ezeket a zsírsavakat.


Többet priviben-ha még érdekel!

2009. júl. 6. 22:40
Az omega 3 az halolaj.Én magas koleszterinre szedtem!Semmit sem ért nekem!
2009. júl. 6. 22:36

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy valaki szed ilyen gyógyszert és mi a tapasztalata, mire jó?

Neten utána kerestem,de nem sok mindent találtam.

Válaszokat előre is köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook