Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik sima PCO mellett lettek babások. (IR nélkül) fórum

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik sima PCO mellett lettek babások. (IR nélkül) (beszélgetős fórum)


1 2
35. Zanda (válaszként erre: 34. - Manócska01)
2013. márc. 23. 15:35

Szia!

Minden eredményem jó volt, vagy pont határértéken. Sőt még az LH/FSH érték is. Pedig anno az arány 4:1 volt. Azt mondta a doki ez nem jelent semmi. Az UH vizsgálatkor amikor megmutogatta a cisztákat és hogy mi micsoda akkor mondta, az anyagcserezavart hormonzavart és hogy később időskorban alakulhat ki nálam cukorbetegség. Kérdezte is, hogy esetleg a nagymama nem-e cukros, és nem-e időkorban alakult e ki neki? Mert hogy öröklődik. És így is van. Szóval nekem sem áll össze teljesen a kép, hogymi miatt is kaptam a meforalt, de a lényeg hogy sikerült. Elég összetett dolog ez. Egyébként egy volt kolléganőmnek is ez a betegsége, de neki ir is van. Ő is meforalt kapott először, viszont keményen diétáznia kellet. Nekem nem.

Köszönöm a jó kívánságokat! Viszont kívánok minden jót! :)

34. manócska01 (válaszként erre: 34. - Zanda)
2013. márc. 23. 11:30
Szia... Örülök, h neked sikerült.. Miért kaptál meforalt ha nincs IR-ed? Volt rossz cukorértéked? Igazad van a pozitiv gondolkodás sokat segit.. :o)Sok szerencsét neked a többi hónapokhoz... :o)
33. youlcsi (válaszként erre: 32. - Manócska01)
2013. márc. 22. 11:03
no, hát akkor a dokid megmondta :) azzal kezelik...
32. manócska01 (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2013. márc. 22. 10:39
Én is PCO-m van de nincs IR-em. Szerinted mivel kezelik majd? Mert nem nagyon tudják h mi okozza. Rendszeres a mens-im és hormonjaim is rendben. Doki szerint a klinikán majd injekciót adnak h legyen peteérésem. Annyi elég is lesz a babához... Remélem ugy lesz.. :o)
31. devonshire (válaszként erre: 30. - Balazsmea)
2013. márc. 20. 09:37
Gratulálok mindegyik gyerkőchöz! Ez sok reményt ad nekem, 3 hónapja szedem a merckformint, tartom a diétát 2,5 hónapja, 1 hónapja sportolok is.
2013. márc. 19. 08:16

Sziasztok. Nekem 16eves korom ota mondtak,hogy cisztak vannak a petefeszkemen. Mostanaig nem tudtam hogy ezzel foglalkozni kell. 33eves vagyok. Tegnap voltam endokrinologusnal.el kuldott egy csomovizsgalatra. Mert szerinte nincs PCO-m csak metabolikus betegsegem(elhizas+menszesz renndeletlenseg) bocs ez a telo,idegesit mar, hogy nem lehet vele gyorsan irni.

3evet probalkoztunk ferjemmel baba ugyben. Depis lettem,elhizott. Ferjem fel irta a merckformint, ra 2-3honnapra teherbe estem. Megszuletet Anna egeszsegesen. Ra 21 honapra Adam, o is egeszsegesen. Adamnal nem vedekeztunk, mert hittuk,hogy ilyen konnyen ossze jon

29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Sibetti)
2013. márc. 18. 21:23
jól van... akkor kettő van... de szerintem nagyon helyes, hogy a doki nem ugrott rögtön gyógyszerért.
28. Sibetti (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2013. márc. 18. 15:48
Mindkét oldalon van. Már arra is gondoltam, hogy lehet csak az abortusz miatt kavarodott be minden odabent és attól lettek ezek a ciszták. A fene tudja.
27. youlcsi (válaszként erre: 25. - Sibetti)
2013. márc. 18. 15:36

akkor most van egy policisztás petefészked (a pcos szinte mindig kétoldali betegség... ha csak az egyik oldalon van pco, az eséllyel nem pcos!), és ennyi... lehet, hogy következő ciklusban már nem lesz. ezzel így abszolút nincs teendő :)


még jó, hogy nem írt gyógyszert :)


ha fáj a fejed, sem kezdenek kezelni agydaganatra :)

először megvárják, hogy elmúlik-e... majd adnak valami fájdalomcsillapítót... és ha az sem oldja meg, cak akkor lépnek tovább... nemde?

2013. márc. 18. 15:24

Elvileg az IR-t rendbe lehet tenni csak diétával, de azért nem véletlenül találták fel ezt a gyógyszert. Sokkal könnyebb vele, mint nélküle. Én próbáltam mindkettőt, úgyhogy tapasztalatból írom.


Nekem 10 hónapig nem jött meg, csak norcoluttól, 1 alkalomra. Elkezdtem a diétát (miután magamtól rájöttem, hogy PCO-m van) 2 hónap múlva megjött, azóta menstruálok, csak nem rendszeres ciklusban, de nálam egyéb probléma is van. Teljes PCOS , illetve prolaktinom kezelésének a hatásáról, majd mostanában tudok nyilatkozni

25. Sibetti (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2013. márc. 18. 15:19

Köszi! :)


Kész vagyok már ettől.

Nekem csak most látták a cisztákat. Eddig is jártam rendszeresen dokihoz mindig nézett hüvelyi uh-ot. Decemberben volt a missed ab, három hete mentem vissza kontrollra és akkor látta a doki a cisztákat. Előtte volt normálisan mensim.

24. youlcsi (válaszként erre: 21. - Sibetti)
2013. márc. 18. 15:13
nekem amúgy 2008 tele óta nem volt spontán mensim. vagy norcoluttal hoztuk meg, vagy pedig clostis hónapban véreztem.
23. youlcsi (válaszként erre: 22. - Sibetti)
2013. márc. 18. 15:12

a pco csak egy klinikai fogalom, egy uh-s kép... ami policisztás petefészket jelent. de csak ennyit, semmi többet. a pco-t persze okozhatja a pcos (pco-szindróma, azaz tünetegyüttes), de számtalan más dolog is... pl hiperprolakinémia, pm-gondok, stressz.


a pcos pedig egy konkrétan körülhatárolt tünetegyüttes... amit bármennyire is propagálják az IR-t, nem kritériuma ennek megléte, hogy a dg-t felállítsák.

22. Sibetti (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2013. márc. 18. 15:00
Mi a különbség a PCO és PCOS között? ÉN eddig úgy tudtam, hogy a PCOS=PCO+IR
21. Sibetti (válaszként erre: 20. - Devonshire)
2013. márc. 18. 14:59

Köszi!


Akkor itt mindenkinek írtak fel valamit, csak nekem nem?

A mensitek egyébként rendszeres?

2013. márc. 18. 14:50

sZIASZTOK!


A naplómban le van írva összeszedve a PCO, IR , PCOS, -re ajánlott 160g - 180g CH diéta, sok tanáccsal. Én végigcsináltam a mindent kiméricskélős időszakot, másfél hónapig kb, most már rutinból megy az egész.

mozgás: Nekem azt mondták , 2 nap pihenő kötelező, mert a sok sport is okozhat policisztákat!

Amúgy én 2*750 merckformint szedek.

19. youlcsi (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2013. márc. 18. 14:35
szia! nekem nincs IR-em, de ettől függetlenül anno azt mondta a diabetológus, hogy ha pcos (vigyázz!!! a pco és a pcos nem ugyanaz!!!), akkor nincs más megoldás, mint a met... szóval szedtem. szedem.
2013. márc. 18. 12:25
Jobb lenne, ha neked is írna fel valamit az orvos a cisztákra!! Mondjuk nekem volt súlyfeleslegem is, igaz még mindig van egy kicsi. A merckformin segített lefogyni. A clostilbegyt a peteérést segítette, mert ugye nekem az is, hol van hol nincs. Bár most a missed ab utáni kötelező kontrollon, már volt peteérésem állítólag, legalábbis az orvos azt mondta.
17. Sibetti (válaszként erre: 16. - Gabriella1985)
2013. márc. 18. 12:16
Ez mondjuk tök jó! Én is jobban örültem volna, ha felír valamit a doki. Mondjuk magamat ismerve biztos aggódnék a mellékhatások miatt.
16. Gabriella1985 (válaszként erre: 15. - Sibetti)
2013. márc. 18. 12:13
Hát most csak merckformint 3*850 mg, régebben még szedtem clostilbegytet is (2x3 hónapig, 2 hónap kihagyással), de a baba nem akkor jött össze amikor ezt szedtem....
15. Sibetti (válaszként erre: 14. - Gabriella1985)
2013. márc. 18. 12:00
És most szedsz valamit? Szerintem ez mindig bennünk lesz most már, akármennyi ideig várunk. Vagyis nálam biztosan így lesz. Pedig megfogadtam,hogy nem fogok izgulni.
14. Gabriella1985 (válaszként erre: 13. - Sibetti)
2013. márc. 18. 11:52
Sajnálom! Nálunk is első lett volna. Nekem az orvosom azt mondta, két ciklust várjunk meg és utána próbálkozhatunk újra. De én még nem érzem magam elég erősnek ehhez. Sőt ha esetleg sikerülne, folyamatosan bennem lenne, hogy mi lesz ha újra ez történik velem...
13. Sibetti (válaszként erre: 12. - Gabriella1985)
2013. márc. 18. 11:38

Igen, megértelek!

De azért ne add fel. Nem könnyű. Nekünk 1,5 év után sikerült az első baba, aztán a 12. heti uh-on kiderült, hogy baj van. Egy hét múlva missed ab. Onnantól az tartotta bennem a lelket, hogy várunk pár hetet és újból próbálkozhatunk. Erre tessék most ez. Én is kivagyok néha már borulva. Nem látom a végét, és ez bosszant.

2013. márc. 18. 11:32
Figyelni kell, hogy mikor eszel lassú és gyorsan felszívódó szénhidrátot, az sem mindegy mennyit eszel, semmi fehér liszt, cukor.... Állandóan méricskélni kell az adagokat.... Az elején még lelkesen csináltam, de egy idő után állandóan azon járt az eszem, most akkor mit ehetek, ez most minek is számít, úgyhogy most úgy vagyok vele, hogy inkább amennyire tudom kerülöm az édességet, meg a fehér lisztes dolgokat..... Meg az az igazság, most egy kicsit el is ment tőle a kedvem, mert hiába volt úgy érzem.....
11. Sibetti (válaszként erre: 10. - Gabriella1985)
2013. márc. 18. 11:24
Nekem a testmozgás könnyebb lesz. A heti 3-4 alkalom megvan. Mindennap biztos, hogy nem fog menni. Megnéztem a diétát, ha erre az alacsony GI diétára gondol. Hát az nagyon durva.
2013. márc. 18. 11:22
Igen javasoltak, úgy ahogy betartom a diétát (inkább csak arra figyelek, hogy miket eszem, már amikor sikerül), de nekem ez a napi ötszöri étkezés nagyon nem megy.... Volt olyan, hogy egész délelőtt nem ettem semmmit, de sajnos most valamit muszáj, hogy be tudjan venni a gyógyszert..... A testmozgással meg az a bajom, hogy mindig tolom magam előtt, de most majd talán jön a tavasz.... :)
9. Sibetti (válaszként erre: 8. - Gabriella1985)
2013. márc. 18. 11:03

Ez borzasztó, sajnálom.

Neked javasoltak diétát és testmozgást?

2013. márc. 18. 10:52
Nekem folyamatosan volt barnás folyásom, sőt egyszer nem kis mennyiségű vérzésem is, másnap bementem a kórházba, ott még volt szívhang és hazaküldtek, hogy sokat pihenjek, rá egy hétre meg már sajnos nem....
7. Sibetti (válaszként erre: 6. - Gabriella1985)
2013. márc. 18. 10:48

Utrogestant én is kaptam anno. A nyolcadik héten volt egy pici vérzésem. De után már nem volt semmi gond.

Nekem nem is csináltak szövettant. Pedig lehet hasznos lett volna.

2013. márc. 18. 10:46
Valószínű attól volt, de a szövettanból annyi derült ki, hogy nem gyulladásos méhrendellenesség! Az orvosom azt mondta ez egy sablon szöveg, amikor nem tudni az okát, de szerepet játszhatott benne a PCO is! Én szedtem utrogestant, rutascorbint, nospát, femibiont, táppénzre vettek azonnal, egész nap feküdtem, de úgy néz ki ez sem volt elég....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook