Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyanok segítségét kérem, akik már veszítettek el babát... fórum

Olyanok segítségét kérem, akik már veszítettek el babát... (beszélgetős fórum)


15. 07016ed7ac (válaszként erre: 14. - Mágnes74)
2010. dec. 17. 18:17

Nem az a cél,h kimondottan erről beszéljünk,de HA előjön a téma,tanácstalan vagyok.

De majd kialakul.

Köszönöm az eddigi tanácsokat.

14. mágnes74 (válaszként erre: 10. - Titánia83)
2010. dec. 17. 18:11

Amikor én elvesztettem a babát, a sógornőm terhes volt. Egyszerre szültünk volna, így ismerős az érzés.

Gondolom, nem egyetlen beszélgetéssel akarja feldolgozni a problémáit. Biztosan keres szakembert is.

Az, hogy jó ötlet-e az alkohol, vagy sem, ezt nehéz eldönteni. Néha segít, de lehet, hogy igazad van és most többet ártana. Nem tudom.

13. 07016ed7ac (válaszként erre: 10. - Titánia83)
2010. dec. 17. 18:11

Jelenleg is pszichológushoz jár a legutóbbi miatt.

Értsétek már meg,hogy nem én öntöm le a torkán a bort,ő hozza magának...

12. b63607ce2a (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2010. dec. 17. 18:07
Szia én az első babámat vesztettem el. És ezt csak ö tudja feldolgozni magában.Nagyon sajnálom szegénykét.Te csak állj mellet és ha kéri, hogy segíts neki akkor lépej ne erőltesd .
11. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2010. dec. 17. 18:06

Szerintem arra biztasd ,probald rabeszelni hogy kerulje es probalja elfelejteni a temat ! Ugyanis nem fog rajta segiteni ha naponta belelovalja magat a vetelestörteneteibe ! Raadasul teged is csak felidegesit es gondolom neked is megvan a sajat gondod es nem kivanod cipelni a masok gondjait !

Hogy mi illik ? !

Hat az bizony nem illik hogy keretlenul masokat terheljunk szakadatlanul a sajat gondjainkal.

10. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Mágnes74)
2010. dec. 17. 18:05

Ezzel kapcsolatban csak azt nem értem, hogy a fórum indítóját 9 hónapig levegőnek nézte, most meg jön kiönteni a lelkét.


Szerintem jobb lenne, ha orvoshoz menne, pszichológushoz, aki segítene feldolgozni 3 vetélést. Még egyet is nehéz, nem hogy hármat. Ráadásul az is problémás, hogy gyűlöli a kismamákat.


Szerintem nem kellene bort adni neki.:S

9. Titánia83 (válaszként erre: 7. - 07016ed7ac)
2010. dec. 17. 18:02

Akkor nehéz helyzetben vagy, mert kötelezően kell jópofizni. Nem tudom, hogy az előzmények után tudsz e még neki bármivel is segíteni?


Majd ha legyőzi a többi kismama keltette gyűlöletet, megtanulja elfogadni más várandósságát, majd akkor képes lesz kihordani egy gyermeket. Azt gondolom, tanulnia kellett volna már a történtekből. :((

8. mágnes74 (válaszként erre: 7. - 07016ed7ac)
2010. dec. 17. 18:02

A bor jó ötlet, így könnyebben megnyílik, főleg, hogy ahogy írod, nem is vagytok annyira jóban.

Talán most közelebb kerültök egymáshoz.

2010. dec. 17. 17:59

Ő szeretne iszogatni,lazítani,nem ivászat lesz,csak előveszünk egy üveg bort...

A lombikkal akartak már próbálkozni,nem egy orvosnál jártak,amikor megint spontán teherbe esett,szóval rajta vannak a témán orvosilag is.

Azt azért hozzátenném,hogy amikor rólam kiderült,hogy terhes vagyok,nem szólt hozzám 9 hónapig,sőt,anyósomtól hallottam vissza,hogy ha pocakos nőt lát, ránézni sem bír,gyűlölet volt benne.

Ő 29 éves,én 25.

Édes,kedves lány,de nem hiszem,hogy őszíntén szeretne engem,ezért félek,nehogy kiborítsam. Mégiscsak rokon,vmilyen szinten ez kötelező jópofi,bár én szeretnék jóban lenni vele.De nem könnyű...

6. Orsi86 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2010. dec. 17. 17:56
Szia! Nekem 2 vetélésem volt. Szerintem az esik rosszul ilyenkor,ha elkezdesz "panaszkodni" ,hogy milyen fáradt vagy ,mert a gyerek melett nemtudsz aludni. Ő biztos szívesen lenne fáradt csak lenne már babája! Illetve,ha arról beszélsz,hogy ki terhes most épp a környezetetekből. Szerintem mond el neki,hogy nagyon sajnálod és ha szeretne beszélni róla ,te szívesen meghalgatod. Szerintem csak együttérzésre vágyik ilyenkor az ember.
2010. dec. 17. 17:55
Szia én 3 babát vesztettem el fél év alatt szerintem a sajnálat nem segít persze együtt kell vele érezni inkább azt kell feléje táplálni, hogy bizzon magában és összefog jönni én is így állok ehhez
2010. dec. 17. 17:54

Szia! Szerintem fogod rajta látni, hogy mi esne neki jól.

Amikor én elvesztettem a magzatomat, akkor nem vártam meg, míg mások rosszul érzik magukat, hanem elkezdtem mondani a történteket. Nekem ez esett jól, én így dolgoztam fel.

3. Titánia83 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2010. dec. 17. 17:54

Ez embere válogatja, mindenkinek más esik jól. Van, aki akar róla beszélni, mert mondjuk nincs más, akivel beszélhetne, a másik meg kerüli a témát.


Az a baj, hogy ilyenkor nehéz biztatni, hogy lesz majd gyermeked. Hisz szegény eléggé elvesztette a bizalmát a témában. De három vetélésnél már indokolt az orvosi kivizsgálás. Talán ezzel lehetne biztatni, hogy az orvosok majd segítenek. De ne hozd fel a témát, ha ő magától nem beszél róla. Na meg hagyd, hogy ő beszéljen. Te inkább csak légy hallgatója. Többet úgy sem tehetsz.


Alkohol minek?

Egy meleg tea sokkal nyugodtabb légkört teremt. Egy labilis embernek ne adj alkoholt!

2. mágnes74 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2010. dec. 17. 17:53

Én az első gyerekemet veszítettem el 9 hetes terhesen.

A sajnálkozás a legrosszabb, de ne is erőltesd a témát.

Azt hiszem, elég, ha megkérdezed, hogy van, és végighallgatod.

2010. dec. 17. 17:50

Sógornőm már a 3-ik babáját veszítette el,nekem van egy 20 hónapos kislányom.

1 óra múlva átjön,"csajos estét tartani" ,ez az első ilyen alkalom,h csak ketten vagyunk.

Nagyon lelkis,nagyon labilis lány,kb. másfél hónapja volt az utolsó vetélése,8 hetet ért meg a magzat.

Alkohol is elő fog kerülni.

Azt szeretném kérdezni,ilyenkor hogy illik ehhez a dologhoz állni...

Úgy értem,most sajnálkozzak ezerrel,vagy bíztassam,vagy kerüljem a témát,vagy mit csináljak,amitől nem omlik még jobban össze. Szinte 100%,hogy nem tudom majd kikerülni a témát!

Kérlek,segítsetek,kinek mi esne/esett ilyenkor a legjobban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook