Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olyan házilag elkészíthető - egészséges -kenyér receptet keresek amelyhez kell tönkölyliszt és magvak. Tudtok ilyet? fórum

Olyan házilag elkészíthető - egészséges -kenyér receptet keresek amelyhez kell tönkölyliszt és magvak. Tudtok ilyet? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 20. 11:26
A lisztek arányát ízlés szerint eltolhatod a teljeskiőrlésű javára.
2010. márc. 19. 22:25

A recept csészéje 2,5 dl-es.

Hozzávalók: 3 csésze teljeskiőrlésű tönkölyliszt, 3 csésze fehér búzaliszt, 1/2 csésze hidegen sajtolt olaj (elhagyható), 2,5 dkg élesztő, 2 csésze langyos víz, 1 csapott evőkanál tengeri só. A kelés folyamatát meggyorsíthatod 1 teáskanál mézzel.

A hozzávalókat összedolgozzuk, min. 15 percig dagasztjuk, majd letakarva meleg helyen duplájára kelesztjük. Ezután újradagasztjuk min. 5 percig, formázzuk, lenmag-szezámmag-napraforgómag keverékébe forgatjuk, sütöpapírral bélelt tepsibe tesszük, letakarva megint duplájára kelesztjük. Ezután 10 percig forró sütőben sütjük, majd a tüzet mérsékelve kb 45-60 perc alatt készre sütjük (Tűpróba!!!)

2010. márc. 17. 11:33

Fórumos társunk warj ír szódás kenyerét ajánlanám a figyelmedbe, receptjei között megtalálod. Egyszerű, egészséges, finom. :)

[link]

Én annyi változtatással készítem, hogy 30dkg tönköly- és 10dkg rozslisztet használok, én nagyon szeretem.

Ja! és én nem gömböt, hanem hosszúkás bucit csinálok belőle.

Magot bármilyet lehet hozzáadni, én főleg lenmagot és szezámmagot szoktam.

2010. márc. 17. 11:26
Olyan házilag elkészíthető - egészséges -kenyér receptet keresek amelyhez kell tönkölyliszt és magvak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook