Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ciki a házunk fórum

Ciki a házunk (beszélgetős fórum)


1 2
43. semleges (válaszként erre: 42. - Channa*)
2021. dec. 21. 08:40
Jobb, nekem is jobban tetszik. A sötét szürke most nagy divat de nem minden helységben mutat jól.
42. Channa* (válaszként erre: 41. - Semleges)
2021. dec. 21. 08:35

Ugye, hogy jobb, mint olyan sötéten?

Csak azért nem töretem fel, mert 4 éve csináltattuk és nem volt túl olcsó, illetve ha úgy alakul, akkor eladjuk ezt a lakást, így feleslegesnek tartom már, hogy költsünk rá...

41. semleges (válaszként erre: 39. - Channa*)
2021. dec. 21. 08:32
De látszik és a járólap is nagyon jó. Ügyes vagy:)
40. Channa* (válaszként erre: 38. - Semleges)
2021. dec. 21. 08:18

Én is csak akkor cserélek bármit, ha használhatatlan lesz.

A legtöbb edényem (fazék, lábos) elég öreg, több van anyósomtól is és a nagymamámtól is, amik minimum 50 évesek. De szépek még, így miért dobnám ki?


2-3 éve vettem új edénykészletet. Bonyhádi, különleges bevonatú, azaz nem teflon, hanem valami speciális bonyhádi cucc. Már kidobtam az összest, mert néhány főzés után elkezdett hámlani a belseje.

Remélem, amiket most vettem jobbak lesznek.


Tányérjaim is 33 évesek, még nászajándékba kaptuk, persze vettem hozzá már, de a régieket is megtartottam:D


És igen, a régi szekrények sokkal jobbak. Azokban még volt anyag és össze is vannak rakva. Van újabb szekrényünk, de már ezerszer meg kellett erősíteni, falhoz rögzíteni, mert egyébként szétesne. Ezért döntöttem amellett, hogy máshogy rakjuk össze és letapétázom.


Mosógépet cseréltem, de az előzővel nem voltam elégedett, ezért vettem újat. Ez sokkal szebben mos és szárítós, ami nekem fontos, mert tavasszal és ősszel, amikor még nem fűtünk nehezen száradnak a ruhák, főleg ágynemű, törölköző és bebüdösödne, mire megszáradna...

39. Channa* (válaszként erre: 37. - Semleges)
2021. dec. 21. 08:12

Nem régen újítottuk fel a fürdőt és sajnos belementem, hogy sötét szürke legyen a járólap:(

Nagyon nem tetszett, mindig koszosnak éreztem.

Ráadásul olyat választottak a fiúk, ami matt, stb.

Egyedül, akkor mondtam, hogy nem néz ki rosszul, amikor felmostam de, ahogy megszáradt ismét az az érzésem volt, hogy koszos.

Ezért vettem egy világos szürke padlófestéket és lefestettem:D


Tettem fel fotókat. Az nem látszik, hogy a konyhaszekrényem magasfényű:DDD

2021. dec. 21. 03:31
A régivel nekem sincs gondom, sőt. Azokban még van anyag és jól használhatók. Én pl. nem dobok ki semmit amig működik. Kéne már új mosógép és mikró mind közel 30 éves, de teszik a dolguk, most dobjam ki?
37. semleges (válaszként erre: 35. - Channa*)
2021. dec. 21. 03:27

Járólapot, hogy és miért? Milyen volt, milyen lett?

Mutatnál képet, persze ha nem gond a magasfényű tapétás konyhaszekrényről?

2021. dec. 21. 03:10

Ha régi az nem ciki. A mocsok és a rendetlenség ciki.

Nekem egy régi panellakásom van. Full retro csempe a fürdő. Ezt úgy használtam ki, hogy mindenből szereztem retro dolgot. Retro tükör, régi bútor olyan mintha direkt lenne ilyen. Mindenhol ezt az elvet követtem. Annyira nem rossz.


Hát a koszos fal az ciki, azt csináld meg.

35. Channa* (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 22:50

Pedig nm nehéz, nem kell tanulni.

Vegyél egy vödör festéket. Kb. 2 ezerért tudsz venni egy 16 literes obi festéket, több helységre elég, illetve kell egy festőhenger+egy rúd hozzá.


Középre tolod a bútorokat letakarod és már mehet is a móka.


A pakolás tart legtovább, a festés gyorsan megy 1 nap alatt simán rendben van a szobád.


Én a nyáron kifestettem egyedül a fürdőt, konyhát és az előszobát.

Lefestettem a fürdőbe a járólapot, a bejárati ajtót is.

Az egész meg volt kb. 15 ezerből.


Az összes szekrényemet letapétáztam öntapadós tapétával az elmúlt években.


Nekem is régi szekrényem van. Nem vettem újat, mert a minőségük nem jó, pakolhatatlanok, így úgy raktuk össze, hogy gardróbszekrénynek nézzen ki.

Leszedtem az összes régi fogantyút, letapétáztam nyírszínű tapétával és sokkal modernebb lett.


A konyhaszekrényemet azért tapétáztam le, mert fehér erezett és nem volt egyszerű tisztítani úgy, hogy én pl. hetente letörlöm a teljes konyhát. Tehát fehér magasfényűvel letapétáztam, azóta sokkal egyszerűbb a törölgetés.


Tehát, amikkel dolgoztam:

Falfesték: [link]

Festő henger a falfestéshez: [link]

Festő henger a járólaphoz és az ajtóhoz: [link]

Járólap festék. Ez nem a legolcsóbb, de egy 6 nm-es fürdőt 3x kentem le vele: [link]

Ajtó festék. Én ilyet szoktam venni, ez a kiszerelés az összes ajtóra és ablak elég: [link]

Az ajtó festék jó búrra is.

Lemosod pl. a szekrény ajtót, egy kicsit felcsiszolod (nem kell nagyon, de enélkül sem lesz rossz) és már mehet is a festés. 1-2 évig szép lesz: [link]


Az öntapadós tapéta ára kicsit húzósabb, de szép sorban, akár az is megoldható.


Én a youtube-on meg szoktam nézni videókat és utána megcsinálom.

Szobafestő Attila nagy kedvencem:DDD

[link]


Néhány éve csináltunk álmennyezetet is, mert nekünk 3,3 méter a belmagasságunk és sokat kell fűteni.

Nem minden helységbe, de pl. a konyhába csináltunk ilyet, így alacsonyabb lett a konyha belmagassága. Az is megnéztük a neten, hogy kell csinálni és azt is megcsináltuk;)


Egyébként az én szennyes tartóm is van már 20 éves;)

Hetente a fürdő takarításakor letörölgetem és még mindig jól néz ki.


Mindent bele!

34. Bichi (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 21:49

Gondolom ha a hoxán tudsz írni, akkor a youtube is menne, mindent megtalálsz, hogy kell csinálni, nem kell senkinek tanítani rá.

Ha felnőtt leszel, talán te is rájössz, hogy esteleg még egy "hányás" a házra sem telik, és örülsz, ha ingyen lakhatsz ott, és nem kell a fizetésed albérletre költeni. Gondolom a szüleid is örülnének, ha bármit megvehetnének, de gondolom nem veti őket fel a pénz...

2021. dec. 20. 21:31
Keress ötleteket a neten. Megtanulhatod, hogy kezd neki a falfeshez. Egyszer kell rendne tenni, évekig festheted utána. Mi 35 évig csináltuk, pedig az eszünkből éltünk. Kisebb falin próbáld, menni fog. Beszéld meg a szüleiddel, hívd el a barátikat segíteni, jó buli lesz. Nem volt moder a házunk, de az 50 éves könyvespolc nagy becsben van most is. De a ház mimdíg tele volt a gyerekek barátaival ovis korukban is, kamaszként pedig a matracon aludtak buli után. Senkinek nem volt fontos a bútor, vagy akinek az lett volna sose volt barát. Most újházban lakunk, már lecserélhettük a bútort, a gyerekeim barátai rakták össze. Aki a matracon aludt ma is a legjobb barátja a fiamnak,már egymásnak segítenek a házuk szépítésében. A lényeg van igényed, kevés pénzből is tudsz javítani, szépíteni. A barát pedig miattad megy, nem a bútorok miatt. Beszéd meg a szüleiddel, milyen ötleteid vanna, hogy szeretnéd megvalósítani. Sok sikert!
32. c9155193c4 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 21:11
Majd amikor betöltöd a 18. évedet, azontúl majd azt és úgy csinálsz a házaddal, amit akarsz. Nincs pénzed venni házat? Akkor fogadd el azt úgy, ami van.
31. Scherlock (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 20:14
Nem erről beszéltem. és a fórumot se ezért indítottad.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Perzsacica)
2021. dec. 20. 18:32

Ezek nagyon szép dolgok!


Nekem most a tanulás az első. Sajnos én sem kapok anyagi támogatást, nem mehetek egyből egyetemre.


Engem nincs aki tanítsom saját kézzel:( fogalmam sincs, hogyan kéne bútort “újítani”, csiszolás, szép festés. A falfestéstől is félek, hogy elhibázom. Nagyon gyenge a kézügyességem. A takarítás amit megteszek.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Scherlock)
2021. dec. 20. 18:21

Ez nem teljesen igaz:(

Akinek tehetősebbek a szülei, annak könnyebb, mert több segítséget kap. Egyetem költségei például...

28. Dzsenniferkata (válaszként erre: 18. - 5d8fd6c5cb)
2021. dec. 20. 18:19
Ezek a horgolt díszek és a csipkék a Dédike keze munkáját dicsérik. Én legalábbis szép emlékként őrzöm. ❤️ Anyuéknál meg nagyon sok van. Ő nem is foglalkozik ilyen kézimunkával.
2021. dec. 20. 18:18

Szia fi!


Mi a probléma? Miben tudunk segíteni?


Mindenki olyan körülmények között él, amilyet meg tudott teremteni.

Ha a szüleid szegények", akkor fogadd el, aztán majd teremts Magadnak olyan körülményeket, amilyet akarsz.


Sok sikert!

26. perzsacica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 18:08

Kedves FI megértelek és átérzem a gondodat. Sajnos nagyon sokan voltak/vannak hasonló helyzetben. A társadalmi megítélés sem változott sokat az elmúlt évtizedekben, legkönnyebben az anyagi helyzet alapján ítélkeznek.

De próbálj meg optimista lenni! Felismerted a helyzeteteket , meg tudtad fogalmazni, hogy mit nem találsz jónak és most azt a feladatot kapod az élettől, hogy tegyél érte ,hogy a tied jobb lehessen. Nem írtad, hogy mit tanulsz de most nem is az a legfontosabb hanem az, hogy tanulsz. A tanulást nem szabad abbahagyni vagy félvállról venni , csakis ez segíthet előbbre lépni.

A nagyszüleimtől tanultam gyerekként, hogy a szegény embernek becsületesnek és tisztának kell lennie, mert ezek azok, amit mindenki el tud érni vagyontól függetlenül. Minket úgy neveltek, hogy már felső tagozatosként mentünk nyári munkára és később az iskoláim során végig. Sok mindent megtanultunk saját kézzel megcsinálni, mert az volt az olcsóbb. Ha van valami kézügyességed használd ki. Az apró kis munkákból vehetsz festéket és lefestheted az ajtókat, ablakokat - egyszerre csak egyet . Öntapadós tapétával elfedhetők a bútorok csúnya részei ha másképpen nem lehet. Egyik rokonomnál , amikor lakásra be tudott fizetni semmi nem volt, mert utána már nem jutott bútorra. A rokonoktól kapott 50-100 éves bútorokat lecsiszolták és fehérre festették. Színes terítőkkel maga volt a csoda. Aztán évek alatt mindent le tudtak cserélni. Pár éve olvastam egy ápolónőről, aki munka mellett diplomázott - ez nem egyedi -de ő kisebbségiként, nagyon szegényként indult ,fiatalon egyedül nevelve a gyermekét. Volt cél és volt kitartás. Ez utóbbit kívánom neked is, soha nem feladni!

2021. dec. 20. 17:05

Nem pénzért akarom eladni...


Hanem valakinek odaadni akinek esetleg örömet okoz.

24. jajnemértem (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 17:03
Legyél türelmes és céltudatos! Tegyél meg mindent, hogy a saját álmaid otthonát megteremthesd, ha az kell hozzá, most tanulj, tanulj, tanulj! Ami most van, nem végleges, nem álladó, törj ki belőle és használd arra, hogy megváltoztassa az élethez való hozzáállásod. Addig pedig várj a sorodra...
23. liliom10 (válaszként erre: 20. - 5d8fd6c5cb)
2021. dec. 20. 16:18
Tedd fel a vaterára !
22. birebora (válaszként erre: 20. - 5d8fd6c5cb)
2021. dec. 20. 16:01
Balatonnál turistáknak pl.
21. vigyefene (válaszként erre: 20. - 5d8fd6c5cb)
2021. dec. 20. 15:55
Megpróbálhatod pl. az ecseri piacon. és kb. annyit érnek, mint amannyit valaki/akárki ajánl értük. Egyenként, vagy csomóban.
20. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 19. - Birebora)
2021. dec. 20. 15:53

Fogalmam sincs hogy kellene hozzáfogni...


számomra ezek nem értékek.

19. birebora (válaszként erre: 18. - 5d8fd6c5cb)
2021. dec. 20. 15:47
Pedig az, próbáld eladni.
18. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 10. - Birebora)
2021. dec. 20. 15:19

Rengeted horgolt, csipkés izé maradt rám a nagymama meg a dédi idejéből... ezekkel mit lehet kezdeni, mert kidobni nem akarnám...


de én értéket nem látok benne..

17. birebora (válaszként erre: 14. - Dominós)
2021. dec. 20. 15:07
Igaz:)
2021. dec. 20. 14:52

Amikor már antikok lesznek, nagyon sokkal többet fognak érni, mint a mai Kínában készűlt szemetek.

Igen, akkor is kopottak/lyukasak.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 14:50
Hívj meg akit csak akarsz, majd akinek ez túl ciki, az legközelebb nem megy hozzátok. Majd ebből fogod látni, ki az igazi barát, és ki nem való hozzád. Kész.
2021. dec. 20. 14:46

A mienk is. 20-40-60 éves bútoraink vannak. Van amit én vettem már, van amit a szüleim hagytak. Ami tönkrement, azt lassanként újítottuk. A nappalimat imádják a gyerekek és a barátaik. Olyan nincs senkinek sem. Totál retró. Kicsit kopott. Semmi nem hámlik, nem szakadt, nem koszos. Rendben van tartva, csak irtó régi. Repedések a falban itt-ott előfordulnak. A piros bútoros konyhát tavaly cseréltük le. Azt is azért, mert már szinte szakadtak le az ajtók, a padló meg esett szét. Kosz nem volt. A tisztasághoz nem kell gazdagság.

Nem lehet mindenki menő.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook