Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olvastam, hogy olyankor is végeznek inszeminációt, amikor fizikai akadálya van a megtermékenyítésnek (vaginizmus).Ti mit tudtok erről? fórum

Olvastam, hogy olyankor is végeznek inszeminációt, amikor fizikai akadálya van a megtermékenyítésnek (vaginizmus).Ti mit tudtok erről? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 10. 17:08
Hol vannak az okos emberek??
2009. ápr. 10. 14:01

Csak fizikailag közelítettem meg a problémát, persze, hogy lehet ezt boncolgatni.

Hadd fordítsam meg a kérdést!

Mikor alkalmaznak embernél inszeminációt?

(Lehet, hogy a neten utánanézhezték, de ezen a bűn rossz munkahelyi gépen semmi sem halad.)

2009. ápr. 10. 12:54
Nem is szólva arról, hogy ha ilyen lelki problémák vannak és a párodat nem tudod magadhoz engedni, akkor hogyan várhatnád el hogy gyermek foganjon?? A szervezeted tiltakozna ellene, ahogy a párod ellen is tiltakozik. Az okokat együtt kell felderitenetek szakember segitségével. Magától nem valószinü hogy megoldódik és nem az a megoldás hogy a szervezetet "kicselezve" orvosi úton akarsz teherbe esni.
3. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 2. - 80ASIQ)
2009. ápr. 10. 12:51

Szerintem egyáltlaán nem tipikus és mégkevésbé logikus megoldás. Fizikai(anatómiai) akadály a petevezetékek elzáródása illetve hiánya lehet. Ilyen esetben pedig értelemszerüen semmi értelme az inszeminációnak, mert teljesen hiábavaló lenne.


A vaginizmust nem ezzel kell kezelni, annak lelki okai vannak. Ezeket az okokat kell feltárni és megszüntetni. Pszichoterápiával kezelendő és a pár mindkét tagjának részt kell vennie.

Micsoda ötlet? Szex nélkül gyereket?

Nézz utána, de szerintem vaginizmus esetén nem fogják engedni az inszemet. Legalábbis nem kéne...

Azt ki lehet és kell is kezelni.

2009. ápr. 10. 12:30

Semmit nem tudok, csak józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy az inszemináció vaginizmus esetén tipikus, logikus megoldás. A technikáját sem ismerem, csak gondolom, hogy nem lehet fájdalmas.

(Csak a 0. hszt látom.)

2009. ápr. 10. 12:09
A neten olvastam, hogy olyankor is végeznek inszeminációt, amikor fizikai akadálya van a megtermékenyítésnek (vaginizmus).Ti mit tudtok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook