Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olvasni szeretők:Hogyan egyeztetitek az olvasást más teendőitekkel, hogy semmi és senki ne legyen hanyagolva? fórum

Olvasni szeretők:Hogyan egyeztetitek az olvasást más teendőitekkel, hogy semmi és senki ne legyen hanyagolva? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. júl. 14. 11:38

Segitség olvasni szerető emberek!

Keresem egy könyv cimét és iróját amit még kislány koromban olvastam!

Igaz történet, egy nőről szól, ha jól emlékszem ez maga az irónő, aki egy jó időre a bennszülöttek közé költözik. Tanulmányozza a kulturájukat, szokásaikat ő is úgy él mint azok és együtt vándorol velük, mezitláb jár azt eszi és issza mint ők. A végén bennszülöttnek fogadják őt, majd visszatér a civilizációba.

Valakinek rémlik valami? Fontos lenne mert ajándékba szeretném megvenni egy számomra fontos ember születésnapjára.

Ja és nem az Afrikai szeretők Corinne Hofmann-tól, ez amit keresek inkább útleirás.

2014. ápr. 1. 14:08
Olyan jellegű a munkám, hogy ott tudok eleget olvasni. Plusz este, ágyban, tévé helyett. Ha véletlenül buszra vetődöm, főzés közben, orvosi váróban, vagy simán csak ha hosszú valahol a sor. Beszorítom valahogy, sőt, néha más rovására megy.
2014. ápr. 1. 11:53
Mit olvastatok mostanában? Én Emile Zola: Germinál című művét. Tudom ajánlani.
42. mmacus
2014. márc. 31. 13:37
Reggel egy órával előbb kelek, este pedig egyáltalán nem nézek tv-t, helyette olvasok.
2014. márc. 31. 12:24
Én este elalvás előtt olvasok, mikor mennyit.
2014. márc. 31. 12:10
Igyekszem minden reggel fél órát, egy órát olvasni munkába indulás előtt.ELÉGGÉ KORÁN KELŐ VAGYOK SAJNOS.:-(
2010. aug. 30. 16:26
Elhatározom, mi az amit mindenképpen meg kell aznap csinálnom és ha minden kész, kényelembe helyezem magam és olvasok.
2010. márc. 10. 15:37
Azt nem lehet megcsinalni hogy , semmi es senki ne legyen hanyagolva ! Mindeg akad valami/valaki aki/ami nem olyan fontos es mar olvas is az ember :)
2010. márc. 10. 15:33
Én általába esténként szoktam olvasni.Ágyban feküdve.
2009. júl. 12. 19:04

Nehezen! Mindig elcsípek innen-onnan egy kis időt, mert olvasás nélkül nehezen bírnám.

Egyszerűen imádok olvasni.

35. Lady Blakeney (válaszként erre: 34. - 99279bb06f)
2009. júl. 12. 18:21

Hú! Az a 18 nap alatt 21 regény, az azért nem semmi!


Antikváriumokban és utcai árusoknál tényleg ki lehet fogni olcsó és jó könyveket.

Nálam már az a probléma, hogy nem tudom hova rakni a könyveket a szobában. 12 polc van tele. Amikre tényleg nem volt szükség, azoktól már megszabadultunk. A maradékot nem szeretném nélkülözni.

34. 99279bb06f (válaszként erre: 32. - Lady Blakeney)
2009. júl. 7. 19:44

Én is az antikváriumokat és az utcai árusok könyveit nézegetem, ha találok valamit, akkor lefekszem, és el sem alszom, míg ki nem olvastam. Amikor beteg voltam, akkor 18 nap alatt olvastam ki 21 regényt. De szép volt! :)


Amikor egy olyan könyv kerül a kezembe, amiben van ajánlás, akkor úgy elgondolkodom, hogy vajon miért vált meg tőle az illető?

Találtam viszont olyan könyvet is, amiből csak néhány darab készült, és nem kellett bankot rabolnom, hogy megvehessem. Szinte nincs is értéke már a könyveknek.

2009. júl. 7. 19:40
Én evés közben szeretek a legjobban olvasni.Mindegy,hogy könyv,vagy napilap.Mikor még otthon laktam,a család a falra mászott tőlem :)
2009. júl. 7. 19:00

Én imádok olvasni. Szerintem meg is őrülnék, ha nem vehetnék többet könyvet a kezembe. Teljes mértékben igaz:

MINDENKINEK ARRA VAN IDEJE, AMIRE AKARJA!

Én például minimálisra csökkentettem a tévézést. Más se megy, csak erőszak, meg celebműsor. Ezek meg engem nem érdekelnek. Sokkal többet ér egy jó könyv. A számítógép előtt sem ülök órákat. Ezen is lehet időt nyerni. Nekem inkább az a problémám, hogy elfogynak itthon a kiolvasatlan könyveim. Ugyanazt a könyvet kétszer nem szeretem elolvasni. A mai könyvárak meg, hát..... Rászoktam az antikváriumokra. Ott szerzem be olcsón az olvasnivalót. Persze sokakat zavar, hogy másvalaki már összetapogatta. Nekem ezzel semmi bajom sincs.

2009. jún. 22. 20:36
Esténként, ha a párom délutános, hétvégén, BKVn, izgalmas könyvet minden szabad percben pl. palacsintasütés közben is :))
30. Anka71
2009. jún. 22. 19:04
Este, ágyban. És reggel is szoktam olvasni az ágyban, mert főleg így nyáron felpattan a szemem 5-kor. Kitárt ablak, friss levegő, és két órát olvasok így reggelente.
2009. jún. 22. 17:28

Evés,főzés,fürdés közben. Wc-n.:)) stb.

Ha érdekel a könyv,jóformán le sem teszem,pedig nekem is van 3 gyerkőcöm. Plusz háztartás. Szerintem nem nehéz összeegyeztetni.

2009. jún. 22. 16:16

Én mindig tudok rá szakítani időt. Nekem is van családom, gyerekem, aktív dolgozó vagyok, de erre mindig tudok időt szakítani.

Én utazás közben olvasok a legtöbbet. Reggel és délután (munkába menet, jövet). Esténként a reklám alatt, hétvégén pedig pihi keretében:)

27. Garmy
2009. jún. 20. 17:11
Szerintem ha valakinek van több órányi ideje, hogy itt a neten fórumozgasson, annak lesz ideje olvasni is - ha akar.
2009. jún. 20. 17:08

Én rengeteget olvasok és még soha nem gondolkoztam ezen a dolgon, egyszerűen mindig sikerül bepaszírozni a napba az olvasást.

Reggel a buszon, este fürdés közben (víz kihűlésig)lefekvés előtt olvasok általában. Néha amikor olyan hangulatom van hétvégén egész nap olvasok szinte,de ez lehet majd ha gyarapodik a családunk kicsit másként lesz, de úgy gondolom akkor is szakítok majd rá időt.

2009. jún. 20. 16:53
Csak az nem olvas , aki nem akar. Én pl. éjjel olvasok általában..De biztos mindenki néz sorozatot, vagy olvassa a Story újságot, vagy vmi hasonló stb. Akkor ne mondja senki, hogy könyvet nincs ideje a kezébe venni.
2009. jún. 20. 16:22

Sose gondoltam volna, hogy az olvasást valamivel is egyeztetni kellene??!

Nekem is van gyerekem, volt kicsi is:). Vezettem és vezetek is háztartást folyamatosan, naponta dolgozni járok stb.

Véleményem szerint mindenkinek arra van ideje, amire akarja.

Miféle fórum ez?

Néhányan arra szeretnének megfelelő felmentést kapni, hogy miért is NEM olvasnak????

Röhej.

23. SF
2009. jún. 20. 16:22
Azokban a percekben olvasok, amikor nincs más dolgom. Pl. főzés, mosás közben, vagy ha utazom. Vagy ha erre nincs lehetőségem napközben, akkor a munkám végeztével.
2009. jún. 20. 15:54
Nem tudom, akárhogy próbálok időt szakítani rá, nem megy. Valami tippet kérek :)
21. moncsicsi83 (válaszként erre: 19. - Diagonalt)
2009. jan. 24. 07:13

:) Akkor ha véletlen gyereket szeretnék készüljek fel rá, hogy ennyi időm sem lesz olvasni :)


Annak jó, aki tömegközlekedésivel jár dolgozni és ott olvashat. Én bringával járok, szóval még az is kilőve. Mondjuk inkább tekerek a "friss" levegőn, mint a sok ember közt nyomorogjak :)

Na majd talán hétvégén sikerül olvasni

2009. jan. 23. 09:01
Én este lefekvés után szoktam olvasni. Akkor nyugi van, és senkit sem zavarok vele, meg semmi nincs elhanyagolva.
19. diagonalt (válaszként erre: 8. - 4ac011eefb)
2009. jan. 23. 09:00

Amíg nem volt meg a gyerek(én is tanultam és dolgoztam együtt)addig kb 2 havonta beiktattam egy passzív napot,amikor a lakásból(vagy kollégiumi szobából)sem mentem ki,és egész nap pizsiben voltam,meg döglöttem.Most,h gyerek van,amikor délután vagy este alszik.Mondjuk TVt nem nagyon nézek,de helyette egy rpg(számítógépes karakterfejlesztős szerepjáték)megy az olvasás rovására:)


Amúgy,ha nagyon akarod lesz rá időd.Én a BKVn,Volánon,MÁVon mindig olvastam.Volt,h annyit utaztam nap közben,h simán elolvastam egy könyvet....

18. macs77
2009. jan. 23. 08:46

Most lehet h furcsának találjátok, de az egyik ismerősöm (férfi, 1 kislánya van) a wc-jükbe felszerelt egy könyvespolcot, és ha oda elvonul, ott nem zavarja senki, akár fél ó-t is ül és olvas nyugiban. Na ja :)

Amúgy nekem sincs a picilányom mellett sok időm olvasni, max pár oldalakat.

17. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - Spinneli)
2009. jan. 23. 08:03
irigykedem :)
2009. jan. 22. 23:35
könnyű dolgom van, még nincs kiről gondoskodni, plusz sokat utazom, így mindig belefér az olvasás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook