Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olvashatok-e 3 éves unokáimnak Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő, és marad a DVD, meg a TV? fórum

Olvashatok-e 3 éves unokáimnak Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő, és marad a DVD, meg a TV? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
58. Rozália (válaszként erre: 57. - DOMA)
2007. okt. 5. 05:18
Hülyeséget írtam...:) Ezzel nem merül ki a dolog. Nem csak nézegetik, meg alszanak velük:) Természetesen mesélek is. Igaz, nagyon egysikú pill. az érdeklődési körük, mert mindig a Békakirály c. verses mesét kell lefekvéskor elmesélnem neki. De ez nekem jó, mert kívülről tudom, pedig vagy 30 versszak.
57. DOMA
2007. okt. 4. 18:51

A mese olvasást nem pótolja semmi!!Aki csak teheti szánjon időt gyermekére, és legalább lefekvéskor olvasson neki, vagy mondjon fejből.

Amúgy a Grimm és az Andersen mesék nagyon jók, főleg ha nem lerövidítve van a meséskönyvben.

2007. okt. 4. 07:32
Az én unokáim, ha eljönnek, első dolguk, hogy lerohanják a könyvespoldot, amin a nekik való könyvek vannak. Ennek nagyon örülök. És mindig kiválasztanak egyet-egyet, amivel alszanak.
2007. szept. 3. 11:26
Olvass!! Én a két hónapos unokámnak is olvastam,ha nem is érti,a hangsúlyból érzi,hogy itt valami jó dolog van..Bár néha olyan érzésem volt,hogy érti amit olvasok.:-)Most öt és fél éves,és folyékonyan olvas. Persze nem biztos,hogy azért,de ki tudja..
54. Krysty (válaszként erre: 53. - Tengericsillag)
2007. aug. 31. 20:47
Azt az én lányom is nagyon imádta már egészen pici korában is. Meg a Bóbitát.
53. tengericsillag (válaszként erre: 51. - LoLiNa)
2007. aug. 31. 11:41
A sógórnőm már a terhesége alatt minden este olvasott a kis magzatnak,ha jól emléxem Mehemed-et.
2007. aug. 31. 10:24
Fontos az olvasás. Nem tartom normális dolognak, hogy a gyerek le van ültetve állandóan a tv elé. Nagyon fontos szerintem a kötődés szempontjából is, hiszen amíg a szülő olvas neki, addig is "együtt" vannak. Arról nem is beszélve, hogy lehet később a gyerek is szívesen fog könyvet a kezébe.
51. LoLiNa (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2007. aug. 5. 09:03
ez oké is, teljesen egyetértek ezzel! megpróbáltam a legkisebb cseppemnek is olvasni már, 2 hónapos, de őt még nem érdekli. úgy igen, ha a szemébe nézek folyamatosan, mert úgy sasol csöndben. de amúgy meg hamar megunja, szóval nem megy még. viszont, ha valami verses, rímelőt olvasok, vagy kitalálok én, az tetszik neki. úgyhogy maradunk annál egyenlőre :-) de néha bepróbálkozok rövid ,mesékkel, :-)
50. tengericsillag (válaszként erre: 49. - Rozália)
2007. aug. 3. 09:46
Örülök!!!
2007. aug. 3. 05:35
Képzeljétek el, az unokáimat (3,5 éve ikerfiúk) az én legkedvesebb gyerekkori (!) mesém, a Békakirály érdekli legjobban. Ez egy verses mese, és nagyon szeretem nekik ezt elmesélni este, amikor már villany lekapcs., alukálás. Cca 35-40 versszak, elmondani negyedóra, addigra tuti elalszanak.
48. vapi
2007. aug. 2. 12:43

Én minden nap olvasok a lányomnak. Igaz, még csak 6 hónapos, de a rövidebb mesék már lekötik. Mellé fekszem a földre és így ő is látja a képeket.

Hasznosak a könyvek.

47. Krysty
2007. aug. 1. 07:09
A kislányom imádja a mesekönyveket, sokat olvasunk neki és ő is szokott mesét "olvasni" a játékainak. Szerintem az olvasás szeretete csak a szülőn múlik. Ha a gyerek a tévé előtt alszik el (ismerek ilyet) akkor soha nem fog olvasn.
2007. aug. 1. 00:28
Igen,persze nagyon fontos az olvasás.Az én nagyfiamnak 11 éves koráig olvastam,a kislányom 9 éves és még neki is olvasok.+ éves koruk óta járnak könyvtárba .Ma már Janikovszki Éva könyveket szeret olvasni a kislányom.Persze az esti mese az én reszortom.És nagyon élvezzük mind a ketten.
45. tengericsillag (válaszként erre: 2. - Rozália)
2007. júl. 31. 22:38

Látod mennyi ösztönző válasz érkezett?

Remélem csak azért nem vagy itt,mert mindig csak olvasol meg olvasol.

2007. júl. 31. 19:14
persze hogy olvashatsz,sőt kell...nem pótolják a dvdk,filmek,más és más élményekkel gazdagszik ez által...úgyhogy...gyereknek olvasni kötelező!!!(kellene legyen):-)
2007. júl. 31. 17:25

Az élő mese olvasás sokkal nagyobb élmény a kicsik számára, mint a tv vagy dvd, nem beszélve arról, hogy kérdezni is tud és együtt is tovább szőhetitek a mesét, és az sem utolsó, hogy amig mesélsz csak és kizárolag az unokádra figyelsz. az esti elalvás előtt sokkal jobb egy szép mese amit te mondasz el, mint amit a tvben néz. az sem mellékes, hogy így tudod megszeretetni az olvasást is a kicsivel.

Jó mese olvasást kívánok.

2007. jún. 27. 20:05
Kölcsönöztem egy könyvet:Bruno Bettelheim:A mese bűvölete avagy a kibontakozó gyermeki lélek.Leírja miként dolgozz fel egy JÓ mesét a gyerek(Andersen,Grimm).Szerintem bármit mesélünk 100szor többet ér mint a tv.Nekem szerencsém hogy a fiamat(2,75éves) egyáltalán nem érdeklik a tv-s mesék,rajzfilmek-- eddig még.Attól még Ő is néz tévét de csak koncertfilmet,sportot.Max 1/2óra 1nap.
41. Teráz
2007. jún. 27. 19:50
Mindenképp OLVASS !!! Nagyon sokat OLVASS !!!!
2007. jún. 27. 19:47
OLVASS!OLVASS!OLVASS!Én szoktam mesélni a napjáról,élményeiről,mintha nem Ő lenne a szereplő hanem egy maci.Sőt egyszer sirva futott hozzám sehogy nem mondta meg ki bántotta,de este kiderült a macit a barátja lökte fel.
2007. jún. 27. 10:14
Sőt, ajánlatos. Erősíti a családi kapcsolatot.
38. emagdi (válaszként erre: 37. - LoLiNa)
2007. jún. 27. 09:11
egészen kis korban szerintem ez csak nevelés kérdése, ha a szülő mesét olvas neki, és nem csak ledobja a tv elé, akkor a gyereknek természetes lesz az olvasott történet. onnantól, hogy bekerül az iskolába, már nem egészen, hiszen ott már illik képben lenni az aktuális tv-s mesehősökkel is.
37. LoLiNa
2007. jún. 27. 08:14
mostanában nehéz a gyerekeket lekötni az olwasással, mert mindegyik tw függő.. inkább nézik az erőxakos meséket, minthogy egy xép, tanúlságos mesét meghallgassanak
36. Tim20
2007. jún. 21. 20:32
Szerintem feltétlenül az olvasás mellett dönts, legyen ez kedves közös program, amit mind a ketten élveztek. Persze mindig csak a korosztályának megfelelő könyvet találd meg, egy komoly mese őt még lehet hogy untatná és nem is biztos hogy mindent megértene.
2007. jún. 21. 19:48
Kedves Rozália!Csak ismételni tudom az előttem "szólókat".Feltétlenül olvass nekik,de az sem baj,ha Te találsz ki valamit.Lehet a saját mesédben a kisunokád a főszereplő és közösen alakítjátok az általatok kitalált és állandóan szövögetett mesét.Biztos nagyon fogjátok élvezni.Egyébként nagyon irigy vagyok Rád,mert nekem még nincs unokám.szia Zsuzsa
2007. jún. 21. 19:21
Mindenképpen olvass a kisgyereknek meséket, verseket, de három éves korban az Andersen és Grimm talán még korai.
2007. jún. 20. 14:25
Feltétlen olvass, ha van rá lehetőség.
2007. jún. 20. 13:10
Tapasztalataim szerint sokkal jobban szeretik,ha olvasunk nekik!!
2007. jún. 20. 13:07

Feltétlen olvass a gyerekeknek.

Inkább olvass, mint a TV, vagy a DVD.

A gyerekek együtt élvezik veled a mesét, aktívak, kérdeznek, jó válaszokat tucc adni.

No és a mániám, a zene a verses zenék, mondókák, viccesek és elgondolkodtatók.

Imádni fogják és Téged még jobban!

Monroe

30. Szofka
2007. jún. 20. 12:38
Szerintem is olvass, mindenkeppen! Mi kulfoldon elunk,es ott mar szuletestol ajanljak az olvasast a gyerkeknek. Nekem imadjak a gyerekek a konyveket.(3 es 5 evesek) Egyutt jarunk a konyvtarba, ok valasszak a konyveket amit altalaban estenkent olvasunk. Nagyon szeretik azt is, mikor elvaltoztatom a hangomat a kulonbozo szereploknel. Amugy szeretik a tevet is, de a konyvek nelkul sem tudnanak meglenni! Szerintem a Te unokaidban is orokre megmarad,hogy nekik a nagyi milyen sokat olvasott. Mar csak ezert is megeri, nem?
2007. jún. 10. 18:04

Olvass neki, a hangod az ajándékod. Arra fognak majd emlékezni, amikor ők maguk megismerve a betűket elolvassák a történeteket. Ha máshol nem, az alsó tagozaton, az olvasókönyvekben.

Ráadásul a képzelőerejük, a józan paraszti eszük is ekkor alakul ki. Amint te olvasol, annak a tempója gyerekközelibb, s ha nagyon jó nagymama vagy, akkor ha látod hogy nem ért 1-1 szót, meg tudsz állni, s megmagyarázod neki, mit jelent. Így a szókincsét is fejleszted.

Szeretik az izgalmakat, s mindben ott a végén a megoldás is. Andersent, Grimmet kisgyereknek ne elalvás előtt olvass, hogy ébren élvezhesse a feszültség feloldását is. Akár fejből is mondhatod, miközben főzöl, azt is szeretik.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook