Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olvashatok-e 3 éves unokáimnak Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő, és marad a DVD, meg a TV? fórum

Olvashatok-e 3 éves unokáimnak Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő, és marad a DVD, meg a TV? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. márc. 11. 13:22

nekem a nagy lányom 5 éves és most ért meg arra a szintre hogy érdekli és leköti hogy olvasok neki.

mig kisebb volt fél perc után otthagyott

nem erőltettem inkább hagytam nézzen szép meséket a tv-ben

amugy azt is otthagyta

most kéri már hogy olvassak és szivesen hallgatja

olyankor jó nézni ahogy szárnyal a kis képzelete :))))

remélem a kicsi fiam is előbb utóbb megérik rá

2008. márc. 11. 13:20
Nekem az unokáim szeretik ,ha olvasok Nekik .És biztosan a Te unokádnak is tetszik majd ,ugyhogy nyugodtan olvass neki .
2008. márc. 11. 12:58
Persze.Mi is/a férjemmel/ minden este olvasunk a gyerekeinknek.
2008. febr. 21. 11:19
Szerintem aki teheti olvasson a gyerekének! Nekem még nincs gyermekem, de a mai napig emlékszem a mama meséire. Imádtam! Mi igy nőttünk fel. 4 éves koromig a mamáéknál laktunk, és utána is nagyon sokáig aludtam náluk. Én vagyok a legidősebb unoka.Ma a legkisebb unokájuknak mesél aki 3 és fél éves! Ő a 6. unokájuk!
2008. febr. 21. 09:27
Én is inkább olvasok, mint tv-t nézek. Nálunk csak hétvégén van bekapcsolva. Az interneten értesülök az aktuális hírekről, eseményekről.
2008. febr. 21. 09:23

Nálunk az a rendszer van, hogy hétköznaponként minden este csak mesélek ( 5 éves és 14 hónapos)

nekik, hétvégén a nagy kiválaszthatja dvd-n, hogy mit szeretne megnézni a mai "modern" mesék közül.

2008. febr. 21. 09:20
Olvashatsz nyugodtan, sokkal jobban fejlődik tőle a gyerkőc fantáziája, mint ha a tv-t bámulja!!!
2008. febr. 20. 11:39
Nekem egy 9 és egy 3 éves gyermekem van és mindkettő imádja ,ha könyvből mesélek .minden nap esti mesélek nekik.Harmadikos fiamnak nem semmi szókincse van ,és ő is nagyon szeret olvasni,néha ő mesél a húgának is napközben.Sokkal jobb amit a kis feje elképzel,mint ha buta képeket adunk neki készen.mindamellett tévét is szoktak nézni.
80. lufi
2008. febr. 20. 09:59
Inkább olvass neki, mint a tv-t bámulja.
2008. febr. 20. 08:59
Minden képpen az olvasást ajánlom!
2008. febr. 20. 08:15
Az én fiam 2,5 éves és visít ha nem megyünk be vele a szobába Grimm mesét olvasni! :P Imádja, és már előre tud belőle részeket is. Miért ne lehetne neki ilyeneket olvasni? Sőt!! Sztem inkább mint a tv és a dvd.
77. gabima
2008. febr. 19. 22:46
Nálunk az vált be, hogy 4-5 éves korukig verseket, verses meséket olvastam nekik. Sokkal jobban lekötötte őket, talán mert van ritmusuk és rímelnek. Weöres Sándor: Ha a világ rigó lenne kötetét nagyon szerették, meg az Öreg néne őzikéjét. Azután következtek a Vackor történetek, ezek már kész kisregények. Sokkal többet érnek, mint a filmek. A tévét mi be se kapcsoltuk, csak este, mikor már lefeküdtek. Inkább elővettem a régi diavetítőmet, és azon néztünk meséket. Most már 10 és 12 évesek, de most is gyakran előveszik a diavetítőt, mert annyira más, mint a tv és a dvd, sokkal különlegesebb.
76. direne
2008. febr. 19. 22:35

Grimmet csak bátran!:-)

Az Andersen gyönyörű, de azt kell mondjam, én szerencsés voltam, hogy anno nem olvasták nekem. Csak akkor ismertem meg, mikor már én olvasni tudtam...és rettentően megviselt.

75. Rozália (válaszként erre: 74. - Kataanya)
2008. jan. 9. 18:12
Természetesen ezzel én is így vagyok, de néha megnézni egy klasszikus mesefilmet, az is plusz élményt ad...:))
2008. jan. 9. 07:21
Én inkább mesét olvasok nekik, minthogy betegyek egy mesét a dvd-be.
2008. jan. 9. 04:53
Érdekes volt, karácsonykor csomószor megnézték videón a 101 kiskutyát. Nagyon tetszett nekik. Este a kiskönyvből a filmben látottak alapján mesélgettek:)
2008. jan. 3. 14:00
igen lehet olvasni
71. Rozália (válaszként erre: 70. - 95897bc429)
2007. dec. 7. 06:19
Igen, el is határoztam, hogy minden olyan alkalomra, amikor ajándékot kapnak, az csak köny lesz - játék helyett.
2007. dec. 6. 21:06
Nyugodtan olvass neki mesét! Ettől csak a érdeklődése és szókincse bővül. Én ezt gyakorlatból mondom, mert a lányomnak fél éves kora óta olvasunk, igaz már 11 éves és már magának olvas. Voltak és vannak kedvenc meséi és mindig szerette ha mesélünk neki. Most ott tartunk hogy nem győzzük neki venni a könyveket, mert falja őket. A neki szóló ifjúsági regényekből éves szinten 40-50 db könyvet is kiolvas. És nem csak egyszer hanem többször is leveszi a polcról a könyveket és újra olvassa.
69. Rozália (válaszként erre: 68. - Tundver)
2007. nov. 18. 12:53
Most ott tartanak, hogy ők mesélgetnek egymásnak a képekről. Ha én olvasom, azt megúnják. Hallgatni a Békakirályt szeretik tőlem, de csak úgy, könyv nélkül.
2007. nov. 18. 11:07
Csak olvasd hangosan és állj meg ha kérdez a csemete. Lehet hogy hosszabban fog tartani és elbeszélgettek a nap történéseiről is, de ez így jó.
2007. nov. 17. 19:21

persze!!!

ezeknél talán nincs is szebb mese!

miért ne ismerhetné meg, hogy min nöttek fel a szülei.tv, dvd? butit!

66. josey
2007. nov. 11. 23:43
Olvassss!
65. tengericsillag (válaszként erre: 64. - Rozália)
2007. nov. 5. 15:06
Szerintem biztos,mert jó úton haladnak!:)
64. Rozália (válaszként erre: 62. - A524f6dce8)
2007. nov. 5. 06:27
Érdekes, de ők maguk szeretik nézegetni a könyveket és megbeszélik egymással. olyan aranyosak, mutogatják egymásnak, hogy idenézz!... Rengeteg könyvünk van, bízom benne, hogy megszeretik majd az olvasást is.
2007. nov. 4. 07:50

Az olvasásra szavazok én is. A TV és DVD csak a legeslegvégső esetben legyen.

Az olvasásba bele tud kapcsolódni, mint mesélő, de ha csak a TV-t vagy DVD-t nézi, abba nem.


Egy ötlet, amit dráma továbbképzésen tanultam: olyan mesét olvasok, amit már ismernek. De egy résznél megállok, és egy másik irányt vetek fel nekik, amerre elterelhetik a történetet. ezel a szókincsüket, fantáziájukat lehet fejleszteni. Ugyanis az iskolában látom, hogy nagyon sok gyerkőc nem tudja kifejezni magát, mert TV-n, DVD-n nőtt fel addig.

2007. okt. 11. 08:33
Inkább olvass! Nagyon szép és igényes könyveket lehet kapni. Sokkal jobb mintha TV-t néznének.
61. Rozália (válaszként erre: 59. - Tengericsillag)
2007. okt. 6. 06:08
Igen, biztosan igazad van. Az ikrek is ilyenek. És néha irányítják, hogy most így, meg úgy történt a dolog.
60. tengericsillag (válaszként erre: 59. - Tengericsillag)
2007. okt. 5. 13:50
Szeretik a könyveket s ez a lényeg,nem baj ha "csak" alszanak vele,vagy "csak" nézegetik.
59. tengericsillag (válaszként erre: 58. - Rozália)
2007. okt. 5. 13:48
Nem értem mi hűlyeséget írtál,jó az.Lehet nem az érdeklődési körük szűk ahogy írtad hanem élvezik hogy azt hallják amit várnak,ezért százszor is el kell olvasni és ők lankadatlanul figyelnek .én rövid mesét olvasok,vagy többször vagy több mesét egymás után.Pont szülői értekezleten mondták hogy azt a mesét szeretik a gyerekek amit már szóról szóra ismernek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook