Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olvashatok-e 3 éves unokáimnak Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő, és marad a DVD, meg a TV? fórum

Olvashatok-e 3 éves unokáimnak Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő, és marad a DVD, meg a TV? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. okt. 17. 22:49
Nyugodtan!!!! meg kell próbálni és ha érdekli őket, akkor minden különösebb gond nélkül rendszeressé lehet tenni :))
117. Ndia
2008. okt. 17. 22:21
Az én fiam 12 éves, és még most is sokszor eszébe jut, a MAZSOLA amit olvastam neki.
116. anyuca66 (válaszként erre: 114. - C619500ac7)
2008. szept. 29. 15:16
Erről 1 kabaré jut eszenbe. :-)) Akkor futott át az agyamon, néha rémesek is lehetnek a mesék. Gyerekkoromba valahogy mégse éreztem azt hogy ez milyen rémes.
2008. szept. 29. 14:21
SOKKAL JOBB OLVASNI, MINT BERAKNI EGY DVD-T ÉS ELÉRAKNI A GYEREKEKET!
2008. szept. 29. 13:53

Szerintem nem csak, hogy olvasHATSZ, de egyenesen SZÜKSÉGES olvasni a gyermekeknek. Elég szomorú, hogy a világ afelé halad,hogy beültetik a mindenre kíváncsi kisgyermekeket a tévé képernyője elé,hogy majd elszórakoztatják magukat. Játékokkal - igen. Na de ne már mindent készen a gyermek elé táró rajzfilmekkel! Természetesen az is jó, ha időnként megnéz pár rajzfilmet, de naponta állandóan rajzfilmeket nézetni a gyermekkel szerintem tök káros.


Az olvasott mese közben saját fantáziájára hagyatkozhat, ugyanígy az a felnőtt is, aki egy illusztrációk nélküli regényt vesz a kezébe: saját maga képzeli el a szereplőket; külsejüket és jellemüket, a helyszíneket...mi lehet ennél jobb?


De az persze nagyon fontos,hogy kisgyermekeknél a mészárlós esti mesék esetében (nagymamát lenyeli a farkas, a gonosz banyát Jancsi és Juliska a tűzbe veti..)beszélgessünk egy kicsit a gyerkőccel, hogy ne félelemmel aludjon el, mert a feldolgozatlan élmények éjszaka rémálmokként újra előjöhetnek.


Ráadásul azért is fontos szerintem olvasni a gyermekeknek, mert a mesék többsége fontos tanulsággal szolgál. Általában jóra nevel, és még arról mesélnek, hogy a jó elnyeri jutalmát, a gonosz meg méltó büntetését. Igaz, ez a mai világban már egyre ritkábban fordul elő, de azért a gyermekkor hadd maradjon gyermekkor, hadd legyenek a gyerekek naivak és bizakodóak, amíg lehet. A pofonok úgyis elég hamar jönnek majd a való életben!

113. pymary
2008. szept. 29. 13:25

Sziasztok!Imádtam ezeket a meséket, én biztosan olvasni fogok a gyermekemnek.

Vettünk 1 ilyen meséket tartalmazó vastag, színes képekel teli könyvet sógornőm gyerkőceinek, aztán utána azt mondta, milyen "rosszak" voltak régen a mesék. Akkor még majdnem rosszuléreztem magam. Most már nem érdekel. De alig várom, h én is a gyermekeimmel átélhessem ezeknek a meséknek a varázslatos világát.

2008. szept. 25. 08:34
Olvasni kell a gyerkőcnek,isten ments ,hogy a tv előtt üljön,A mese tanít ,fantáziát fejleszt .A mai világba is meg lehet tanítani az olvasás varázsát velük.
2008. szept. 25. 08:20
Olvass-olvass-olvass. Ha olvasod, Ő képzeli el, hogy nézzen ki a királylány, a mostoha és hogy akciók miként zajlanak. A fantáziájukat is dolgoztatni kell. De ha látja, már kész tények elé van állítva. És a továbbiakban befolyásolt lesz.
2008. szept. 25. 07:50

Meseolvasás inkább, mint a dvd, tv.

Előbb mindenképp a saját kis világát értse meg, képzelje el, gazdagodjon a szókincse és a fantáziája, majd aztán ha nagyobb lesz, ráér akkor a modern technika adta lehetőségeket "élvezni"... Az én kislányom most 3és1/2 éves és imádja, ha olvasunk neki...Bármilyen mesét.

Sőt a bátyjával együtt "tanul"... Kedvence Arany János:Családi kör. Egyszerűen a saját kis nyelvén a "bogaras versnek" hívja... :-D

2008. szept. 24. 20:46
Benedek Elek meséi, Fecskeköszöntő,-be inkább vannak piciknek való (mondókák) versek. Könyvtárba menni...
108. Dorka29 (válaszként erre: 105. - Rozália)
2008. szept. 24. 08:39

Értem.

Na, akkor jól megnőttek az utolsó hozzászólásom óta.;)


Nem is figyeltem, hogy mikor írták ki a topikot.:)

2008. szept. 23. 05:21
Igen, nagyon ragaszkodnak hozzám az unokáim, persze, én nem kevésbé hozzájuk:)
2008. szept. 22. 23:25
Nagyon jó a meseolvasás, élénk fantázia, és nagy szókincs lesz az eredménye, meg jó kapcsolat a nagyival :)
105. Rozália (válaszként erre: 104. - Dorka29)
2008. szept. 21. 05:52
Persze, nem a félelmetes meséket olvasom nekik... Nagyon sok mesekönyvünk van, újabban (közben 4,5 évesek lettek) ők mesélgetnek a képekről... Nagyon aranyosak...:)
104. Dorka29
2008. szept. 10. 23:08

A meseolvasás oké, sosem lesz túlhaladott:), de a Grimm meséket "hivatalosan" felnőtteknek írták a fivérek, ezért is félelmetesek, főleg egy 3 éves gyerek számára.


Andersen is ennél idősebb korosztálynak való, én még emlékszem, hogy alsós koromban is féltem az Andersenes mesekönyvünktől, mert olyan ijesztő képek voltak benne.


Szóval, mehetnének pl. az ilyen kicsiknek való állatmesék, népmesék.

2008. szept. 10. 16:51
Ameddig ez neked fontos nekik is az lesz.Hála isten ,hogy még vannak ilyen emberek akik szeretnek mesét olvasni!!!!!!!
2008. aug. 1. 14:54
:))
2008. aug. 1. 09:30
bocs nem Micky hanem Nicky
2008. júl. 13. 12:40
hát én kisebb krormban szerettem de CZ. Micky-vel értek eggyet
2008. júl. 13. 12:39

Huh! Mindenképpen mesélj neki! Ha én gyerek lennék én is szeretném!!:))) meg most is szeretném! nagyon szeretem ezeket a meséket! :)))

Mesélj, mesélj!!!.)))))

2008. júl. 13. 12:38
az jó
2008. júl. 13. 10:40

Ha nekik nem mesélsz, nekem mesélhetsz :)


Én imádom a Grimm meséket, igaz 23 éves vagyok :)

2008. júl. 13. 10:13

Én a helyedben mesélnék!

Olyan szépek azok a mesék:)

2008. júl. 7. 15:07
NYUGODTAN!
2008. júl. 6. 17:56
Én sokat meséltem a fiaimnak. 3 éves kor körül még rövidebb meséket, Weöres verseket meséltem, énekeltem Nekik. Amikor itthon voltam velük gyesen, akkor nap közben is, de az esti alvás előtti mese évekig szokásos program volt. Magyar népmesék, Csukás mesék, Kormos Vackor meséi, Benedek Elek mesék, később állatokról szóló ismeretterjesztő írások szerepeltek a kívánságaik között. Természetesen mindig volt valami új is a repertoárban. Remek volt! Ma már önállóan olvasnak. Nagyon szeretem, amikor kér a 17 éves nagyfiam, hogy ajánljak Neki könyvet, mert már elolvasta azt, amit szeretett volna és nincs ihlete, hogy mit válasszon. Jó tudni, hogy ad a véleményemre!
93. Katinkaboszi (válaszként erre: 92. - Fa72c95d08)
2008. máj. 26. 19:56

én amondó vagyok, h a napi sürgés, sütés-főzés közben is nagyon jól lehet mesélni. Az én drága nagymamám mindig tudott valamivel lekötni, mesélni, és ezzel a takarításban segítettem, a főzést így tanultam. A gyerekemnek én is sokat meséltem, mert ez szeretteti meg velük a könyvet, és annak szépségét, ami abból fakad, ha olvasol.

Én szeretem Andersent és Grimméket is, de milyen sok szép magyar meséskönyv és magyar meseíró van, talán azokat kellene először megszerettetni velük.

2008. ápr. 17. 18:21

3 éves még csak a rövidebb meséket fogja fel, és képek is segítenek neki,

de a NAGYIk, szuper meséket tudnak mesélni akár könyv nélkül is :)

Remek könyvek vannak nekik szóló. Prívát tudok ajánlani.

Olvasás élmény neki is, főleg amikor már sokszor olvastuk és Ő is velünk meséli a történetet esetleg Ő mesél nekünk.

Szerintem a dvd és a tv maradjon csak akkorra, ha más dolgunk van. Pl: főzünk. Gyerekek szeretnek a nagyihoz bujni míg mesélnek, ez annyira meghitt perceket tud szerezni nem csak az unokának , de a szülöknek is, hogy jó helyen van gyermekük, mert a nagyi törödik vele.

2008. márc. 26. 07:56

Figyelembe kell venni azt, hogy milyen fajta mese kívánatos, és milyen nem kívánatos a gyermek fejlődése szempontjából. Fontos számukra, hogy a meséket, történeteket, amiket hall, be tudja építeni kis fantáziavilágába, ez ugyanis hozzásegíti érzelemgazdagsága fejlődéséhez, növeléséhez. Kisebb gyerekeknél, inkább az állatmesék, rövid versikék,mondókák "ölbeni" játékok kerüljenek előtérbe. Az állatmesék azon kívül, hogy megszerettetik a kisgyermekkel a körülötte lévő, és a távolabbi állatvilágot, a természet szeretetét, rendszerint kis tanulsággal is záródnak. Különösen ajánlatos a háziállatok világából meríteni számukra.

A klasszikus Grimm vagy Andersen mesékben a látszólag horrorisztikusnak tűnő hétfejű sárkány átmenetileg válthat ki félelmet vagy szorongást.

Tehát az un. tündérmesék még ráérnek később az óvodában.

2008. márc. 26. 07:31
Persze hogy olvashatsz, sőt szerintem kimondottan ajánlott, pláne a mai világ termékei miatt (DVD,tv,számítógép). Nálunk estimese van, általában apa mesél :-) a gyerekeknek, utána van alvás. Nagyon szeretik és nem felejtik el, sokszor visszaköszönnek a történetek a mindennapjainkban, és mivel mi is ezen nőttünk fel, jó újra hallani őket.
89. supin
2008. márc. 11. 13:32
Természetesen olvass. Ez bensőségesebb. Az én lányunokám még elsős korában is kért néha ,hogy olvassak. A kis 18 hónapos ha velem van szintén igényli...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook