Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olvasás iskola előtt fórum

Olvasás iskola előtt (beszélgetős fórum)


1 2
31. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. aug. 15. 20:02
Én is tanító vagyok, nem szokott ez komolyabb gondot okozni. Néha unatkozhatnak ezek a gyerekek a betű megtanításánál, amely frontálisan történik, de mindig igyekszünk differenciáltan dolgozni, hogy ez ne okozzon problémát.
2013. aug. 15. 19:52
Sziasztok! Nálunk a két nagy lányzó már úgy kezdte a sulit, hogy tudtak olvasni és összeadni-kivonni. A suliban ebből nem volt probléma, ahogy írtátok, külön feladatot kaptak és több volt a sikerélményük ami a nagyobbikat igencsak motiválja a tanulásra.
29. trapiti (válaszként erre: 28. - Jpatti)
2013. aug. 15. 19:34
Nálunk már megfürdött, ha kész a rajzolással, vacsi és alvás... :)
28. jpatti (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2013. aug. 15. 19:32
De jó! Reggel mi is kipróbáljuk. Most Bukfenc cicát és barátait rajzolja. Remélem után, fürdés, alvás, mert ma a Katica tanyán voltunk és én kifáradtam :)
27. trapiti (válaszként erre: 25. - Jpatti)
2013. aug. 15. 19:14

Én írtam :)

(sárga háromszög, kék kör, piros szív, citromsárga napocska, narancssárga négyzet, rózsaszín virág, piros katica fekete pöttyökkel, kék madár, mosolygós királylány piros szoknyában, király arany koronában és zöld nadrágban...) :) az utolsónál tart :D

26. trapiti (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2013. aug. 15. 19:12
Köszönöm :) Körülnézek majd!
25. jpatti (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2013. aug. 15. 19:07
Honnan nyomtattál? Vagy te írtál ilyen feladatokat? Szerintem Manninak is tetszene :)
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2013. aug. 15. 18:56

Közel a munkahelyedhez a Damjanich u-ban ajánlom a Krasznár és Fiai Könyvesboltot (talán ismered is)

Ott készséggel segítenek olvasni tanuló gyerekeknek szövegértés feladatlapokkal, játékokkal. Jó dolgaik vannak, az olvasáshoz pedig ezerféle szuper dolog, feladatlap, rejtvényes feladatok, stb. Érdemes körülnézni

23. trapiti (válaszként erre: 21. - Megryan)
2013. aug. 15. 18:53
Talán ezzel nem lesz gondunk, a kislányom feladat-függő ;)
22. trapiti (válaszként erre: 21. - Megryan)
2013. aug. 15. 18:53
Nyomtattam egy pár olyat amit mondtál, pillanatok alatt megy neki, nagy lelkesedéssel rajzol éppen :)
2013. aug. 15. 18:39
Mert van olyan aki igazságtalannak tartja hogy neki még több feladatot adnak ha kész, és eljuthat oda hogy dikert lassan csinálja hogy en kapjon többet. Hát akkor inkább olvasson mást (magyaron). Vagy sudokuzzon (matematika órán)vagy böngéssze a térképet környezeten és így tovább.
2013. aug. 15. 18:38
Minden osztályban vannak már olvasni tudó gyerekek . A tanítónővel előre le kell beszélni, hogy nyugodtan terhelje le a gyereket külön feladatokkal, míg a többi a betűtanulással, összeolvasással bíbelődik
19. megryan (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2013. aug. 15. 18:37
A jó tanár ad plusz feladatot. Ha nem ad, akkor olvasson nyugodtan. Illetve az is fontos hogy ő mit akar. Nekem volt olyan tanítványom aki újabb és újabb feladatot akart ha kész volt, és volt olyan aki szó nélkül elővette a saját könyvét és olvasott ha kész volt a kötelező feladatokkal. Egy rudalmas tanár ezt elfogadja.
18. megryan (válaszként erre: 15. - Jpatti)
2013. aug. 15. 18:35
Ez is nagyon jó ötlet.
17. trapiti (válaszként erre: 12. - Jpatti)
2013. aug. 15. 18:35
Hát ez a másik... valami olyan megoldás kell, ami nem szakad el a tananyagtól, de mégis megdolgoztatja azt a gyereket is aki előrébb tart... Arra semmiképp nem szoktatnám rá, hogy amikor úgy gondolja hogy kész van, akkor valami mást csináljon (még ha az egy könyv, akkor sem)
2013. aug. 15. 18:34

A néhány mondatot is érdemes rajzzal tesztelni. Pl rajzold le hogy:

"Süt a nap. A két fa között (piros) virág van. A fa fölött röpül a madár" stb.

Ezzel fejlődik a rajztudása is, és gyakorolja a fölött, között, mellett fogalmakat is.

15. jpatti
2013. aug. 15. 18:33
Mostanában a kislányom is szeret magában olvasni (ahogy tőlünk látja :) ). Azt csináljuk, hogy 3-4 mondat után kérem, hogy foglalja össze mit is olvasott. Tökéletesen megy neki :)
14. trapiti (válaszként erre: 11. - Megryan)
2013. aug. 15. 18:33

Ez nagyon jó ötlet :)

Ki is próbáljuk mindjárt... de egyébként nagyon jól érti amit olvas.

13. trapiti (válaszként erre: 8. - Megryan)
2013. aug. 15. 18:32

Köszi :) ez tényleg jó.


Egyelőre néhány mondat a "kapacitása" de egy év múlva szerintem már simán itt fog tartani...

12. jpatti
2013. aug. 15. 18:32
Én attól is félek, hogy az elején hozzászokik, hogy mindent tud, neki nem kell figyelni, tanulni, aztán elérnek oda, hogy újdonság lenne, de ő félvállról veszi, lemarad, nem lesz sikerélménye, nem fogja szeretni az iskolát. Ez most nagyon leegyszerűsítve írtam, és tudom, hogy az én feladatom (is) lesz, hogy az érdeklődését fenntartsam, de nagyon sok függ a pedagógustól. Ezért vagyok már most nagy izgalomba, hogy melyik sulit is válasszuk.
2013. aug. 15. 18:31

A másik, hogy fontos hogy értse a gyerek amit olvas.

Ezt tudod úgy tesztelni, hogy írsz egy lapra egyszerű szókapcsolatot, és a gyerek magában olvassa el és rajzolja le mellé. Pl. kék sapka, öt körte, pöttyös ladda, ház két ablakkal

Ne csak szépen olvasson a gyerek hanem értse is amit olvas

10. M.Hannika (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2013. aug. 15. 18:30
Arra nem emlékszem, hogy elsőben mit csináltam, de utána alsóban minden órán olvastam a könyvem, ha kész lettem a feladattal. Szerintem ez is megoldás lehet, vagy megkérni a tanárnőt, hogy adjon plusz feladatot.
9. megryan (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2013. aug. 15. 18:29
Érdemes megemlíteni, és ha később magától nem ad feladatot, akkor lehet kérni.
2013. aug. 15. 18:29

[link]


ezt érdemes beszerezni, nagyon jó.

Ha a tanító néni magától nem ad külön feladatot, meg lehet próbálkozni hogy bekülditek a gyerekkel, és írtok kedves levélkét, hogy kaphat abból mivel hamar készen van.

De ez csak akkor jó, ha tényleg jól olvas a gyerek, nem csak betűzget.

7. trapiti (válaszként erre: 5. - Megryan)
2013. aug. 15. 18:28

Szerinted érdemes erről előre beszélgetni a leendő tanítóval?

(Bár az ovis tapasztalatunk sajnos az, hogy sokan előre mindent megígérnek, aztán a valóság egészen más...)

6. trapiti (válaszként erre: 4. - M.Hannika)
2013. aug. 15. 18:27
Hát ezért... :) én is így mentem, és eszméletlenül untam az egészet, amiből magatartási problémák lettek... kb. az egész alsó tagozatot untam, a felsőt már talán nem annyira, de ott meg a többiek lassúságát untam... mindig volt valamilyen konfliktusom ebből... nem tudom miben reménykedem, de nagyon nem szeretném ugyanezt végigcsinálni a gyerekemmel is... :/
2013. aug. 15. 18:26

Én tanító vagyok, erről az oldalról írom :)

Ha jó a tanár akkor nem baj ha tud olvasni a gyerek. Nekem is volt ilyen tanítványom, neki nem az olvasókönyvből adtam feladatot, hanem az "Olvasom és értem 1-2.o" című könyvből.

Teljesen tanító függő, ha vállalja ezt akkor nincs gond, de ha az olvasni tudótól is az "im, om, am"-ot szeretné elvárni, akkor gondok lesznek.

2013. aug. 15. 18:24
Miért okozna problémát, ha valaki előbb tud olvasni? Én is úgy mentem iskolába, hogy már tudtam olvasni és nyomtatott betűkkel írni. Semmi bajom nem lett tőle, csak nagyon untam az olvasás órákat.
3. trapiti (válaszként erre: 2. - Jpatti)
2013. aug. 15. 18:24
Ugyanez :) nemrég alig tudtam lebeszélni a T.-ban az előírt gyakorlófüzetről...
2013. aug. 15. 18:22
Ez nagyon jó téma, engem is érint/érdekel. Nálunk még azzal tetézve a "probléma", hogy a kislányom az írott betűk iránt is érdeklődik, kéri, hogy mutassam meg, hogyan kell írni. Nem szeretném, hogy rossz beidegződése legyen, rosszul tanulja meg, de ha én nem mutatom meg, akkor elkezdi magától kitalálni, másolni, hogy hogyan is van az a betű.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook