Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Oltás utáni tapasztalatok, mennyire befolyásolta a menstruációt? fórum

Oltás utáni tapasztalatok, mennyire befolyásolta a menstruációt? (tudásbázis kérdés)


2021. aug. 12. 15:54
Így van, mindkét eset előfordulhat, de mivel én biztosra tudom, hogy nem volt ovu, biztos vagyok benne, hogy emiatt nem jött meg.
19. NomNom (válaszként erre: 18. - Npalmer)
2021. aug. 12. 15:44
És mégis van amikor nincs minden hónapban peteérés, a vérzés mégis pontos. Egy barátnőm így járt aki orvosról orvosra járt mert nem jött össze a baba, mire kiderült, hogy hiába pontos a ciklusa, nincs mindig peteérése.
2021. aug. 12. 15:36

Tudomásom szerint sokszor nem jelentkezik vérzés. Ovuláció nélkül lelökődhet a felépült endometriális szövet, de nem a szokott időben és arányban, nem úgy, mint a peteérés miatti vérzés esetén. Anovulációs ciklus esetében csupán "tisztulásos, anovulációs vérzés" jelentkezik.

A progeszteron (ami a kilökődött petesejt helyén maradó sárgatest által termelődik) szabályozza a menstruációs ciklus időbeosztását, így enélkül a menstruáció rendszertelenné válik, vagy akár teljesen meg is szűnhet, vagy erős, elhúzódó menstruációhoz vezethet.

2021. aug. 12. 15:31
Nekem semmi változás nem volt. (Moderna, mindkettőt megkaptam már)
16. NomNom (válaszként erre: 13. - Npalmer)
2021. aug. 12. 15:29
Attól, hogy nincs ovuláció még meg kéne jönnie.
15. NomNom
2021. aug. 12. 15:28

Tegnap kaptam másodikat, holnap kéne megjönnie. Majd látjuk.

Az első után nem volt semmi.

2021. aug. 12. 15:27
Előtte sem menstruáltam, és azóta sem.
2021. aug. 12. 15:26
Sziasztok! Én június 4. napján, a 10. ciklusnapomon kaptam a második Pfizer oltást. A következő vérzésem időben megjött, azonban ebben a ciklusban nem volt ovulációm, így meg sem jött és már 49. napja tart ez a ciklus. Nem tudom, hogy az oltás miatt történt-e így, de én arra gyanakszom, mert babatervezés miatt minden kivizsgáláson túl vagyok és minden rendben van velem. Akármi miatt is történt, bízom benne, hogy egyszeri alkalom volt és mihamarabb helyreáll a ciklusom.
12. simple
2021. jún. 1. 14:59
Május 26.-án megkaptam a második oltásomat, mára vártam, hogy megjön, és reggelre meg is jött takkra. Az első után is pontosan jött meg, tehát mondhatom, hogy nálam egyik oltás sem befolyásolta a menstruációt.
2021. máj. 21. 19:20
Befolyásolta. Oltás utáni 2. hónapban megjött, de csak egy picit, pedig mirena spirál mellett sosincs vérzésem. Azóta visszaállt a dolog.
10. zsofi_876 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 21. 19:10

Ezek szerint tényleg nem az mrns sajátossága. Ez kissé megnyugtat, bár továbbra is meglepve olvasom.

Együttérzésem mindenkinek, aki megszenvedte. Úgy látom, én még enyhén meg is úsztam...

(18 napos, te jó ég! Jól megijedhetett az érintett.)

2021. máj. 20. 02:49

Astrát kaptam, pont a menstuációm 1.napján, ami pont 18 napig tartott a szokásos 3-4 nap helyett. Szóval igen, nagyon is befolyásolta.


A kolléganőm az oroszt kapta, neki is befolyásolta: előbb megjött bő 1 héttel, pedig fogamzásgátlót szed és erősebb is volt.

2021. máj. 19. 20:47
Munkatársam januárban beoltott Pfizeres. Neki azóta csökkent a mennyisége, viszont kitolódott 7 napra. Én nem vettem észre semmit, ugyan olyan gáz, mint eddig, bár en miómás vagyok
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Zsofi_876)
2021. máj. 19. 20:40
Van ismerősöm aki Astrát kapott, neki 34 napos ciklusai szoktak lenni az oltás után 21.napra megjött neki.
2021. máj. 19. 20:28

Nekem is durva hatással volt a ciklusomra, bár másfélét kaptam.

Érdekes ez a fórum, majd figyelem, hogy vakcina típusától független-e a vérzészavar.

Eddig csak az mrsn után hallottam.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Pteri)
2021. máj. 19. 19:12

Hú most egy kicsit megnyugodtam.

Én is megijedtem, hogy lehet terhes vagyok de biztos, hogy nem csak az oltás miatt lehet.

4. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 19:05
Én is ezt éreztem. Olyan volt a mellem, mint terhesen. Idegbeteg is voltam. Először pánikba estem, hogy terhes vagyok? Aztán amikor megjött, gondoltam, talán így kezdődik a klimax. De azóta olvastam több helyen, hogy más nők is észleltek furcsákat. Addig nem is kötöttem össze az oltást ezzel, mert egyébként se volt sose normális se a ciklus, se a vérzés hossza, mennyisége. De most a mellfájás meg a hasgörcs, teljesen szokatlan volt. A következő pár nappal hosszabb volt, de semmi rendkívüli.
2021. máj. 19. 16:01
Nekem nem befolyásolta, időben jött meg, talán egy kicsit erősebb volt az első két nap mint szokott, de utána a harmadik naptól ugyanúgy csökkent az erőssége, mint ahogy máskor is. Tehát nagy változást nem okozott. Jövőhéten kapom a másodikat, és elvileg utána egy héttel kell megjönnie, szóval hamar kiderül, hogy az okoz-e valamit.
2021. máj. 19. 14:01

Szia!


Én pfizert kaptam. Ha valami felboríthatja, akkor nekem fel is borítja a ciklusom. Nekem jövő hét elején lesz esedékes és múlt szombaton kaptam az oltást. Kíváncsi vagyok, hogy befolyásolja-e.

2021. máj. 19. 11:19

Sziasztok.

Sinopharm oltást kaptam. Nekem mindig peteérés után szokott kezdeni fájni duzzadni a mellem egészen a mensi megjöveteléig, most viszont már jóval félidő előtt elkezdett fájni/duzzadni nem kicsit a mellem. Tapasztalt más is ilyet vagy bármi egyebet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook