Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Oldatlanság a párkapcsolatban. Létezik, ha két ember szereti egymást? fórum

Oldatlanság a párkapcsolatban. Létezik, ha két ember szereti egymást? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 18. 15:50
szerintem túl hamar ugrottatok bele ebbe az egészbe, mivel a baba elött csak ritkán tudtatok együtt lenni szerintem igazán ki se ismertétek egymást, ilyenkor szokták azt mondani lakva ismeri meg az ember egymást. szerintem ez most nálatok nagyon igaz. Tány és jó dolgo hogy bevallod hogy egyáltalán nem vagy érett az anyaságra, de ez már egy lépés előre. Ami kell sok sok türelem, sok beszélgetés, és nem csak közös kikapcsolodás mint család de úgy is hogy csak ti 2-n baba nélkül, és végül teret is kell adni a másiknak barátokkal egymagában. Másrészt ha a baba elég nagy már akkor simán vissza tudsz iratkozni a suliba és befejezni.
14. banita32 (válaszként erre: 13. - Szilvásgombóc)
2011. febr. 18. 12:44

El kell fogadnod hogy már nem diák vagy. Először lehet hogy magadban kéne egy kis rendet rakni. Egyébként csak eleinte nehezebb. Nem tudom szoptatsz e. Utána ha már tápszeres el lehet járni gyakrabban. Na meg ha már kicsit nagyobb lesz mehettek baba-mama klubba, játszóházba. Igaz ez nem olyan buli de hamar észre fogod venni hogy mennyi faital anyuka van és milyen jókat lehet beszélgetni, játszani és szórakozni. Nem fog kelleni az esti buli.

Persze 21 évesen másképp látja az ember mint 32 évesen mint ahogy én. De én nagyon sokáig próbálkoztam hogy legyen, szóval már 23 éves korom óta. Ezért más is a dolog.

13. szilvásgombóc (válaszként erre: 12. - Nzs2001)
2011. febr. 18. 11:41
Igen, sajnos nagyot. 21 éves vagyok. Ki merem jelenteni, hogy éretlen vagyok az anyaságra. Semmiért nem adnám soha ezt az életet,a kislányomat sem és a szerelmemet sem. Viszont úgy érzem, kimaradtam valamiiből. És én erről nem tehetek. Az érzéseimet én csak megélem, nem parancsolhatok nekik sajnos. Lelkiismeret-furdalásom is van emiatt. És igen, talán, vigyázni kellett volna, előre kellett volna tervezni, tudatosan, és akkor most nem sírna a szám. Nem is sír. Csak rossz. A velem egykorúaknak az a legfőbb gondjuk, átmnnek-e a vizsgán, vagy sem, hova menjenek bulizni, és mit főz anyuci vacsorára. Nem akarok panaszkodni, szívesen csinálom, amit csinálok. Csak sokan hülyének néznek, elfordulna tőlem. Barátom mára egy szem sem maradt (ha lehet őket barátnak nevezni), mert már nem azonos az érdeklődésünk, én anyuci lettem, ők meg még most kóstolgatják az életet. Senkim nincs a páromon és a kisbabámon kívül. És fáj, hogy még ez sem megy olajozottan.
2011. febr. 18. 11:29
Lehet, hogy ennek a buli dolognak túl nagy jelentőséget tulajdonítasz. Azt hittem otthon van valami gátlás a viselkedésében ami zavar.
11. banita32 (válaszként erre: 10. - Szilvásgombóc)
2011. febr. 18. 11:07

Hát nem tudom, mióta megvan a gyerek én 1x voltam koncerten akkor is éjfélre itthon voltam.

A párom meg 2x volt meg 3x sörözni de akkor is 10-11 körül már itthon volt. Szóval mi nem nagyon járunk el mióta gyerek van, nem is igényeljük.

Mi lenne ha 3-an mennétek sétálni, játszóterezni stb. Lehet jobban élvezné ő is.

10. szilvásgombóc (válaszként erre: 8. - Nzs2001)
2011. febr. 18. 11:04
Mondok egy konkrét példát: mikor együtt voltunk valahol, éjjel kettőkor már haza kellett jönni. Múlt hétvégén mással volt szórakozni. reggel fél hatkor dőlt haza...
9. szilvásgombóc (válaszként erre: 7. - Banita32)
2011. febr. 18. 11:03
Teljesen tisztában vagyok a gyereknevelés nehézségeivel. 2 hetes kora óta egy szemet sem alszik a kislányom nappal, folyamatosan foglalkoztat. A kapcsolatunk pedig harmonikus, ettől az egy dologtól eltekintve.
2011. febr. 18. 10:59
Ne haragudj én nem értem mi az, hogy nem tudtok (vagy tud a párod( feloldódni? Ez mit jelent?
2011. febr. 18. 10:57
Pedig türelemre nagy szükséged lesz. Mert most nem akarlak kiábrándítani (az én fiam 2 éves múlt) lesz mikor a gyerek idegileg kikészít napközben. Ha még este se egy harmonikus kapcsolat vár....
6. szilvásgombóc (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2011. febr. 18. 10:54
Köszönöm Zsóka. Igen, valójában rengeteg türelem kell hozzá. Ami sajnos nekem nem túl sok adatott.
2011. febr. 18. 10:52
Hát, igen, hiába kérdezem, azt mondja, nem tudja megmagyarázni, miért van ez. Nem érdekel az elfogyasztott alkohol mennyisége, szégyen, de 3 hónapos friss anyukaként voltunk egy szórakozóhelyen, és én voltam totál részeg. Mással megy neki, velem nem :(
2011. febr. 18. 10:51

A felnőtté válás hosszú folyamat. Ahogy a marathonra is edzeni kell... Ti viszont belecsöppentetek a közepébe. Mert a sorrend nem mindegy (egyetem, diploma, munkahely, közben egymás megismerése, házasság, otthonteremtés, gyermek...) Csakis egymás segítésével, erősítésével, a gondok megbeszélésével, sok-sok lemondással és kompromisszummal, hiszen felelősek vagytok a gyermeketekért, akinek életet adtatok.

Az együttélést, a szeretetet, a szerelmet is tanulni kell. Mint minden mást az életben.

2011. febr. 18. 10:46

Hát erre a kérdésre szerintem csak ti tudtok megoldást találni. Meg kéne beszélni hogy mért nem tud feloldódni melletted. Lehet hogy csak van benne egy-két régi félsz. Vagy az hogyha pl. látod hogy 1-2 sört megiszik kiábrándulsz belőle. Hasonlók. Szerintem kérdezd meg hogy mit lehetne tenni.

Ha szeretitek egymást és együtt is akartok lenni akkor tuti nem a kapcsolatotok vége, csak egy újabb kis megálló amit együtt biztos meg tudtok majd oldani.

Mi mindig mindent megbeszélünk egymással, ezért is lehet hogy 8 év alatt amióta együtt vagyunk csak egyszer veszekedtünk.

2011. febr. 18. 10:46
Sztem sokat kellene beszélgetnetek, nem csak rólatok hanem bármi másról és akkor ez megoldódhat, mi is már 3,5 éve vagyunk együtt lassan 1 éve lesz hogy összeköltöztünk, és én is ugyanezt érzem, és mi sem tudunk rendesen beszélgetni. Ha mind a ketten akarjátok meg fogjátok tudni beszélni:)
2011. febr. 18. 10:40

Tapasztalatokra, véleményekre lennék kíváncsi.

A történetem a következő:

Boldogan, szerelmesen, sok szenvedés után élünk együtt a párommal. Van egy hat hónapos kislányunk. Viszont az esetünk speciális. Évek óta szeretjük egymást,viszont a kapcsolatunk sokáig "tiltott gyümölcs" volt. Egyéb okok miatt nem tudtunk csak hetente egyszer találkozni. Ő végül eldöntötte, hogy felszámol azzal, ami a kapcsolatunkat akadályozta, felvállal, és élünk együtt, boldogan. Miután ez megtörtén, rögtön állapotos is maradtam. Abortuszról hallani sem akartunk, viszont nagyon megnehezítette ez a dolog a helyzetünket. Neki munkája sem volt, én sem tudtam még akkor, hol fogok dolgozni, hol fogunk lakni. Egyetemre jártam, éltem a diákok gondtalan életét. 1 hónapig sikerült egymást elviselni egy fedél alatt a kilátástalan helyzet szülte folyamatos viták, veszekedések közepette. Majd szakítottunk. Gyakorlatilag az egész terhességet egyedül csináltam végig. Persze ő közben folyamatosan hívogatott, hogy nem tud nélkülem élni, szeret, de így, hogy nincs hol dolgoznia, nem vállalhat föl egy családot. Majd 8 hónapos terhes voltam, mikor bejelentette, hogy szeretne összeköltözni velem ,talált munkát. Szeretem őt, megpróbáltam neki megbocsátani, és igent mondtam. 7 hónapja lakunk együtt, mindenünk megvan, szeretjük egymást, egy életre tervezünk... Viszont fura ez az egész. Már rengeteget oldódtunk egymás mellett, de még mindig nem az az igazi. Megmondom őszintén, hogy nekem nagyon fáj, az önbecsülésemet rombolja, hogy pl. nem tudunk egymással kikapcsolni, szórakozni menni, mert nem tud föloldódni mellettem. Ti mit gondoltok? Jelentheti ez a kapcsolat végét? Áthidalhatatlan ez a probléma? Vagy alakul majd? Esetleg csak a bolhából csinálok elefántot? Egyikőnk sem volt még ilyen helyzetben, nem laktunk együtt senkivel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook