Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Ölbebaba" fórum

"Ölbebaba" (beszélgetős fórum)


1 2
2018. nov. 25. 16:23
Van mostanában errefelé valakinek ölbebabája rajtam kívül? :)
2011. jan. 14. 11:41
Nem tudtuk elkerülni a kórházat sajnos! Most is itt vagyunk bent, de még nagyon sokára mehetünk haza!
52. tündér74 (válaszként erre: 50. - Ageeeka)
2011. jan. 4. 21:35
Jobbulást pici babádnak! Gyógyuljon meg hamar.
2011. jan. 4. 19:50
Nagyon szorítok... sajnálom,de nem lesz semmi baj... Sajna kisfiam is küzdött vele:(
2011. jan. 4. 18:29

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, nem akartam konfliktust szítani, csak a tapasztalatokra lettem volna kíváncsi! Egyébként nekem is az a véleményem, hogy mindenki tegyen úgy, ahogyan az ösztönei diktálják!

Az én babám most egy jó pár napig ölben lesz, elkaptunk egy csúnya hörgőgyulladást sajnos!

Holnap remélem jó híreket mond a doktornő és nem kell kórházba mennünk!

Szorítsatok nekünk!

49. bambi79 (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
2011. jan. 3. 14:57
De jó, akkor nálad már a harmadik gyerkőc jön :) én is szeretnék még legalább egyet, persze tudom, előbb szüljek meg...:)
2011. jan. 3. 14:56
Mármint a terhességem miatt fájt nagyon... nem tudom, hogy miért, de csillagokat láttam..
2011. jan. 3. 14:55
Most már én sem szoptatom, Nekem nagyon fájt, amikor szopott, de hál Istennek megelégszik azzal, ha foghatja :) De a nyakamat rá, hogy ha megszületik a pici, akkor neki is kell majd.. Nincs is ezzel baj, én nem fogom megvonni tőle, meg ugye így egy mellszívót is megspórolok, nem mintha nála használtam volna egyszer is :)
2011. jan. 3. 09:34
én se akartam a szoptatást abbahagyatni az elsővel, de muszáj volt mert elkezdett kinyílin a méhszáj a 18. héten. akkor már 2éves múlt a nagy. most hogy kiderült a terheségem azonnal abbahagytam a 13hónapsssal a szoptatást, mertféltem nehogy újra megtörténjen
45. bambi79 (válaszként erre: 42. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 09:27

De sajnosigazad van, ez a felfogás az általáno, és ezen nagyon nehezen lehet változtatni.

Bár szerintem van remény, hiszen anyáink idejében azon is pironkodtak, ha otthon szoptattak, mert nem ez volt a trendi.


Talán a mi gyerekeink már csak mosolyognak majd, hogy mi "harcos amazonként" kellett, hogy házon kívül szoptatssunk.

44. bambi79 (válaszként erre: 42. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 09:22
Hát én ezt akkor nem értem, nekem nagyon sok ismerősöm van, akik nem édesanyák, sőt férfiak is, akiknek ez teljesen természetes, ha valaki megeteti a babáját, ott, ahol éppen éhes. Szerintem azon nincsen pironkodni való, ha egy anya megadja a gyermekének amire szüksége van, sokkal inkább pironkodjon az, aki nyilvánosan megalázza a gyerekét azzal, ha kiabál vele, vagy ne adj Isten megüti.... Azon miért nem botránkoznak meg? Vagy, ha egyszerűen tudomást sem vesz róla, csak húzza-vonja, hogy haladjanak, mint időt szakít rá, és inkább háttérbe szorít "fpntosabb" dolgokat.
43. tündér74 (válaszként erre: 42. - Orsolya33)
2011. jan. 2. 21:09

Ha egy anyuka előkapja a melleit az út közepén és úgy szoptatja a babáját az tényleg zavarbaejtő lehet. De ha valaki diszkréten teszi ezt, pl. szoptatós kendővel, ami kifejezetten azt a célt szolgálja, hogy bárhol bármikor meg tudja etetni a babáját, abban szerintem semmi zavarbaejtő nincsen.

Érdekesek egyébként az emberek. Azt elfogadják, ha egy nőnek majdnem az egész melle kilóg a ruhájából, vagy kivillanik a tangája a gatyájából, ha valaki az utcán dohányzik, vagy ha egy fiatal pár nyilvánosan csókolózik. Ez nem zavarbaejtő.

De ha egy anyuka megszoptatja a gyerekét a bevásárlóközpontban vagy az utcán a padon, attól meg undorodnak. Érdekes felfogás.:(

2011. jan. 2. 20:04
A nyilvános helyen való szoptatáskor szerintem csak az anyák gondolják úgy,hogy természetes dolog és jól gondolják. Viszont a külvilágot,ahol éppen ezt teszik zavarba hozzák,pedig nagyobb zavarban az anyáknak kellene lennie. Szerintem a hormonok hatása lehet az,hogy ilyenkor semmi pironkodás nincs az anyákban.
2011. jan. 2. 18:04
Nem is akartam leszoktatni, mert engem nem zavar, és ha neki jó, akkor miért tenném? De csak rázta a fejét, hogy nincsen ez így jól, na meg,hogy ráadásul terhes is vagyok, na majd magamra vessek, ha valami történik...:) Magamra vetettem, és nem történt semmi, majd pont egy idegen nő fogja megmondani nekem, hogy meddig természetes, ha szoptatom a gyerekemet:)
40. bambi79 (válaszként erre: 38. - Jozsi.38)
2011. jan. 2. 18:02
Ezt én is megkaptam idén nyaraláson, amikor orvoshoz kellett vinni hasmenés miatt. Kérdezte a doktornő, hogy eleget iszik-e? Mondtam nem izgulok, hiszenm égszopizik( 18 hónapos volt). Fennakadtak a szemei és közölte , hogy egy gyenge anya vagyok, mert nem tudom leszoktatni... Heee? Nem nagyon értettem, és nem szoktam adni a dologra, de mivel már terhes voltam eléggé megviselt, hogy ilyen véleménnyel találkoztam, főleg, hogy egy orvostó, na meg egy anyától...
39. ageeeka (válaszként erre: 34. - Kingi7)
2011. jan. 2. 12:21

Eléggé hamar lett hasfájós, egyébként anyatejes baba! Mindenféle dolgot kipróbáltunk ami enyhítheti a fájdalmait, de igazából semmi nem segített! Mostanra már kinőtte szerencsére!

Megvan a napirendünk, ezzel minden rendben!

38. jozsi.38 (válaszként erre: 37. - Bambi79)
2011. jan. 2. 12:16
hogy én mit kaptam egy dokinőtől amikor azt mondtam hogy a 13hónapos még szopik :)
37. bambi79 (válaszként erre: 61. - Tündér74)
2011. jan. 2. 11:57

És ehhez jön, ha a gyereked már nem kisbaba, hanem mondjuk 2 éves, és úgy szoptatod...:) Na azt a megvetést nem kívánom senkinek, bár én ezt egy mosollyal viszonzom, és azzal nem nagyon tudnak mit kezdeni.


Bár csak nemrég költöztünk ki, de itt azért sokkal toleránsabbak az emberek ezzel szemben, és nem azért írom, mert nem szeretem Magyarországot, mert inkább élnék otthon, de ebben nagyon el vagyunk maradva... sajnos...

2011. jan. 1. 15:02
nna, akkor ez nálunk duplán nem jött be fogmzásgátlásilag :) a nagy nemsokára 4éves lesz a saját ágyában alszik másfél-2éve, a kicsi 15hónapos és velünk alszik, ja és terhes vagyok 18hónap lesz a két kicsi között. ennyit a fogamzásgátló hatásról
35. kingi7 (válaszként erre: 23. - Orsolya33)
2011. jan. 1. 13:46

Láttam ilyet4 :) egyik ismerősöm lánya 13 éves és még velük alszik :S a legjobb fogamzásgátló :DDD

Egyébként én sem látom jónak, ha "magamra aggatom a gyereket" nekem is ott volt a nappaliban a járókában, néha odamentem hozzá főzés közben, vagy ha nyügősebb volt, odébb húztam, hogy lássa mit csinálok.

Teljesen kiegyensúlyozott, normális napirendje van.

Ikrekkel, meg még nehezebb!

34. kingi7 (válaszként erre: 29. - Ageeeka)
2011. jan. 1. 13:41

Akkor valami más baja van, ha viszont az öledbe cipeled, az nem megoldás... az is lehet, hogy nagyon rá lett szoktatva és igényli. Ha 5 órán keresztül sír, az nem normális! Addig nem is szabad hagyni.

Nagyon sok mindentől lehet...Hogyan masszíroztátok a pocakját? Tápszeres vagy tejes a baba? Elejétől fogva sírós vagy az ölbentartás hozta ki? Van kialakult napi ritmusa? Mennyire mohon eszik? használsz kólika ellenes cumisüveget?...stb

33. elszabadult hold (válaszként erre: 23. - Orsolya33)
2011. jan. 1. 12:40
Így kell ezt kérem - akárki "láthassa" :)))
2010. dec. 31. 17:48
jó akkor a fórum indítónak: mivel még csak 6hetes a babád, elképzelhető, hogy a hasfájósság hozza ezt ki belőle. bár az 5órás sírás nem ezt jelzi, inkább valószínűsítem nála is az ölbebabaságot, és ez rossz hír a számodra. nálunk a kisebbel akkor javult a helyzet, amikor elkezdett kúszni-mászni és egyúttal kezdte a világot felfedezni. addig reggeltől-estig az ölemben vagy a kezemben volt, vagy kendőben.ebben az esetben sok jóra ne számíts, próbáld meg minél többször rábízni kis időre a babát, mert ki fogsz készülni. eleinte heti egyszer fél órát a férjedre addig menj sétálni, annyit csak kibírnak kettesben :) később ha nagyobb lesz, tehát eszik mást is anyatejen kívűl, akkor hosszabb időre is rábízhatod hiszen addig sem hal éhen a baba, illetve használd ki a nagyszülőket is időnként egy-két órácskára, hogy fel tudj töltődni
31. bambi79 (válaszként erre: 30. - Jozsi.38)
2010. dec. 31. 16:10

Teljesen igazad van, azért az nem egyszerű:) persze nem kivitelezhetetlen, én két gyereket is felkötöttem egyszerre.. sokáig nem nagyon megy az bitos..

Viszont a forum indítója szerintem nem ikrekkel van, és ő kért tanácsot...

2010. dec. 31. 15:34
akkor számoljunk. azt mondjátok hogy az ikreket is fel lehet kötni hordozókendőbe egyszerre. nem vitatom biztosan vannak ilyen kötési módok. és ki az a hülye, (már bocsánat a kifejezésért) aki 2x4-5-6-7 kilót magára köt, mindez élősúly ugyebár akik izegnek-mozognak és egész nap úgy végzi a dolgát? megnézném én azt az anyukát, és minden elismerésem neki!
29. ageeeka (válaszként erre: 16. - Kingi7)
2010. dec. 31. 13:36
Na igen, csak kezdetekkor naponta több órát sírt öszzefüggően (akár 5 órát is)! Nem segített neki a masszír egyébként!
2010. dec. 31. 13:02

Látod azért engem is húz a téma :):)

Főzni én is szoktam :) jó, nem minden nap, de kétnaponta igen, eleinte úgy ment, hogy rám volt kötözve a kisfiam, most meg( 26 hónapos) segít krumpilt vágni , fokhagymát pucolni, zöldséget mosni, keverni, gyúrni, és nagyon szereti. Takarítani is együtt szoktunk, és nem azért mert kérem, hogy segítsen, de imád porszívózni, törölgetni, teregetni, igen még nem úgy ahogy kell, de szívesen megmutatom, mit hogyan kell, és szereti is velem csinálni.


Remélem a leendő menyem is elégedett lesz a mostani energiabefektetésemmel:)


Nem azért írtam le, hogy dicsekedjek, csak hogy így is lehet.

2010. dec. 31. 12:32

És nekem igenis nagy öröm, ha rajtam lóg a gyerekem, és imádom az együttalvást is.. De hangsújyozom, nem azért írom, hogy lelkismeretfurdalást okozzak, gondolom te sem azért írtad le a te beállítottságodat, hogy nekem okozz lelkiismeretfurdalást, legalábbis én nem vettem magamra :)


Én is a szüleimmel aludtam a két testvéremmel együtt, és nem addig a nemi életem kezdetéig elhiheted :), és az én felfogásom szerint nem lettem debil:) Persze más szerint az, hogy ezt a fajta nevelést követem már épp elég ahhoz, hogy annak tituláljon.

26. bambi79 (válaszként erre: 23. - Orsolya33)
2010. dec. 31. 12:28

Nem értem ezt a hangnemet, szerintem ha ilyen dühöt vált ki belőled ez a téma, akkor mégis valami miatt frusztrált vagy, persze ezt nem bántásból írom, csak érdekes hogy ilyen indulattal vagy a másik tanácsa miatt. Mások vagyunk, és, ha jól emlékszem oda is írtam, hogy mindenki úgy csinálja ahogy akarja... Nem hiszem, hogy ezzel bárkit is bántottam volna.

Mindenesetre gratulálok, hogy ikrek mellett így meg tudod oldani, tényleg nagy teljesítmény, és igazad van, fel sem foghatom milyen.


Sajnálom, ha ennyire bánt, hogy más másképp csinálja és az neki jó, én sem hurrogtam le a te módszeredet, és nem is fogom.

Azért boldog Új Évet kívánok

25. bambi79 (válaszként erre: 22. - Jozsi.38)
2010. dec. 31. 12:23
:)
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook