Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olaszul lenne kedve valakinek tanulni? fórum

Olaszul lenne kedve valakinek tanulni? (beszélgetős fórum)

13. Kishuncut (válaszként erre: 8. - Kisgynevtanonc)
2013. jan. 10. 16:07
Mielőtt kimentünk Olaszba dolgozni , mi is a Progettoból tanultunk, valóban jó. Eros Ramazotti nagyon megmaradt :D A magyar feliratos olasz filmek, rajzfilmek is sokat segítenek, meg ha úgy tanulátok a szavakat,hogy közben mutogatjátok, nem füzetből olvassátok pl il libro, la matita, la bocca, gli occhi...és névelővel tanuljátok meg a szavakat főleg az e - végűeket a nem miatt pl il ristorante, il mare la notte ... és merjetek megszólalni akkor is ha csak azt tudjátok pizza és capuccino :-))mert annyira büszkék a nyelvükre hogy így is elmesélik az életüket, hiába mondanád NON CAPISCO :)
12. d41005143d (válaszként erre: 7. - Bumburka)
2012. aug. 25. 12:45
szia!minden segitoanyag jo amit mi jonak latunk.mondjuk nekem konnyebb tudom.alapszavakkal,kifejezesekkel kezdem,majd olvasas,mert megerteni eloszor mindig sokkal konnyebb/tapasztalat mas nyelvekkel kapcsolatban/,mint beszelni.udv,napsugar
11. d41005143d (válaszként erre: 8. - Kisgynevtanonc)
2012. aug. 25. 12:42

szioka!szinte mindig csak olasz zenet hallgatok hisz ez az olasz szerelem regota tart hisz eltem is ott,de akkor angolt hasznaltam,most viszont olasz a parom es ezertis akarok megtanulni.koszi a segitseget,kedves vagy!

sok puszi,napsugar

10. bumburka (válaszként erre: 8. - Kisgynevtanonc)
2012. júl. 23. 11:50

Ez így van.

Én imádom EROS RAMAZZOTTI-t!!!!

A zene által sok barátom,ismerősöm lett a facebookon.

Ennek nagyon örülök,mert sokat segítenek,és alapjáraton is kedvesek. :)

EROS dalai is egyszerűek,hiszen szívből szólnak.Így jól megy a tanul/gat/ás.

2012. júl. 22. 16:10

Könyvcímek .Keress rá. Én olvastam ezeket.


Va' dove ti porta il cuore


I giovedí della signora Giulia


Otto giorni con Montalbano


Kicsit nehezebb: Il segreto e altri racconti


Andreuccio da Perugia


Croco Ez egy nagyon egyszerű keresztrejtvény fejtő könyv olasz szavakkal.

8. kisgynevtanonc (válaszként erre: 6. - D41005143d)
2012. júl. 22. 16:06

Nekem is volt olasz pasim, egy szót sem tudtam mikor megismertem. Szerintem egy tanárt akihez egyszer egyszer elmész csak nézni kellene, hogy elmagyarázza amit nem értesz esetleg, vagy mégis, egy kis segítség kell.

Van a Progetto Italiano nevű nyelvkönyv. Melegen ajánlom. Van hozzá CD melléklet is. Szerintem otthoni, tanuláshoz kiváló. Aztán vegyél egyszerű kis könyveket amit olvasol, fordítasz. Én itthon vettem alexandrába, szerintem neten meg is tudod rendelni. Egyszerűek, direkt nyelvtanuláshoz. Hallgass olasz zenét. Pl Biaggio Antoanicci, Laura Pausini, Renato Zero. Jól érthetőek, Szép a kiejtés, hallani mit mondanak. A dalok segítenek a szórendben, kiejtésben.

7. bumburka (válaszként erre: 6. - D41005143d)
2012. júl. 18. 16:10

Szia :)


Először is nagyon szerencsés vagy!Mert így a legkönnyebb tanulni,hogy olasz is él a környezetedben.

Én most a face-s barátokon kívül zsebszótárt használok.

Aztán egy olasz/magyar író által készített könyvet.20 éve adták ki,de annál jobb.Mert részletes,hasznos.

A kiejtés helyességét,pedig google fordítóval ellenőrzöm.

Aztán már több füzetet teleírtam mondatokkal,szavakkal.Ez azért is jó,mert így jobban megjegyzem a dolgokat.

A nyelvérzékem is elég jó-azt állítják rólam.

6. d41005143d (válaszként erre: 5. - Bumburka)
2012. júl. 16. 13:32
szioka!nekem milyen modszert ajanlanal,mert nem otthon elek es nagyon megszeretnek olaszul tanulni,olasz pasi a parom ugyanis,koszi elore is,napsugar
5. bumburka (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2012. júl. 13. 15:24

Szia:)

Itthon tanulgatom szótárakból,könyvekből.

Ja, és a facebookon rengeteg olasz/".fél olasz" barátom van.IMÁDOK MINDENT AMI OLASZ!!!!!!!!!!!A kutyám neve pl.Luigi.

Ha gondolod beszélgethetünk,magyarul is.;-)

2012. júl. 12. 12:05
Én is tanulgatom itthon :)
2012. júl. 11. 15:16

:)

Tanuljunk gyorsan, könnyen olaszul könyv nagyon jó :)

Én is abból tanulgatok, amikor időm van :)

2012. júl. 11. 15:14
hogy gondolod?
2012. júl. 11. 15:11
Otthon gondoltam, hogy elkezdek olaszul tanulni! Akinek van kedve csatlakozzon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook