Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olaszországi tapasztalatok fórum

Olaszországi tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2014. máj. 4. 08:27
egesz olasz gyonyoru.
2014. jan. 20. 06:05

Ahh, itt a kerdesem!! :)

Olasz menyasszony vagyok, 1.5 eve elek Romaban.

Ki ne hagyjatok, ez az igazi Dolce Vita, de tenyleg!!!! :) Ha gondolod, privatban meselek :)

Es Toszkana is gyonyoru, ott lesz az eskuvonk, eddig ketszer jartam ott, leirhatatlan......de tenyleg :)

2014. jan. 20. 04:56
velence,firenze,san marino/ez egy koztarsasag olaszon belul/,maggiore lake es kornyeke,roma,amalfi coast.capri,sorrento,positano/............egyedul assisi nem tetszett cask.
15. vikasz (válaszként erre: 13. - Norisenpai)
2009. máj. 10. 21:07
Ebben sajna nem tudok segíteni.
2009. máj. 10. 09:16
nézzétek meg Toszkánát!felejthetetlen élmény!Siena,Firenze,kisebb etruszk városok!Nagyonnagyon szépek!
13. Norisenpai (válaszként erre: 12. - Vikasz)
2009. máj. 6. 21:40
Nézegettem a neten az árakat, a különböző jegyeket, bérleteket. Trevisoban száll le a gép, Spineában lesz a szállás. Vegyünk több napos jegyet, vagy egyesével...Egy napos jegyet milyen területen lehet használni? Szóval hogyan járunk jobban...
12. vikasz
2009. máj. 4. 22:07

Velencében vaporettók járnak a városban és a környező szigetek közt.

Mire vagy kiváncsi konkrétan?

2009. máj. 3. 23:17

Sziasztok!

Júniusban 5 napos velencei látogatást tervezünk a tesómmal. A helyi közlekedéssel kapcsolatban van esetleg valakinek információja? Előre is köszi!

10. vikasz
2009. ápr. 14. 21:34

Szerintem Triesztben érdemes megállni, gyönyörű a kikötője. Magasra visz fel az út és onnan látni a kék színű tengert.


Mi Chioggia-ban voltunk nyaralni. Ez egy kicsi városka, halászfalu volt, mini Velencének is szokták hívni. kicsi, de ugyanolyan csatornás mint Velence. Ugyanabban az öbölben van mint Velence, csak annak a déli részén. Gyönyörű lagunák vannak a környéken. Egy hosszú hídon lehet odajutni Sottomarina-ból. Ez a két település összenőtt, a régi olasz városka és a modern tengerparti üdülőváros. A magyar turisták körében még nem annyira ismert, nem hallasz mindenhol magyar szót, de egy igazi kis olasz világba csöppensz. Én imádtam :)

2009. márc. 18. 17:14
Nem hiszem el,h szinte senki sem járt még Szlovéniában és Olaszországban.
2009. márc. 15. 06:24
Romát nem lehet kihagyni,ott miden jön magától csak idő kell hozzá.
2009. márc. 11. 17:19
Ha van Szlovéniáról tapasztalat, azt is várom. :)
2009. márc. 11. 08:52
A vadkempingért büntetnek vagy szabad? Az egyik fórumon azt olvastam,h lehet, máshol azt,h nem.
2009. márc. 11. 08:51
Úgy terveztük,h Szlovéniában eltöltünk 1-2 napot, utána Velence, Verona, Garda-tó, Pisa, Róma (Vatikán), Nápoly, Pompei, és ezután akarunk vmi jó helyet,ahol napoznánk, pancsolnánk egy kicsit( Riminire v Ancona-ra gondoltam), San Marino. Kb ennyi.
2009. márc. 10. 22:38

Mi már sok helyen jártunk de mindig repülővel mentünk. Velence, Róma, Milano

tanács: feltétlenül vegyetek úti könyvet és vigyétek is magatokkal.

Sokat segit sok eseben. Bár jó előre a neten nagyon sok infót be ehet gyűjteni.

2009. márc. 10. 22:35
Jesoloban mindenképpen legyetek néhány napot. Amikor ott voltam, a Dei Dogi szállodában szálltunk meg. Vaporettóval onnan át tudtok menni Velencébe. Velence körül van néhány sziget, ahova érdemes ellátogatni: Murano, Burano, szent-györgy sziget. Ha lejjebb mentek, akkor Riminiben is jól tudjátok érezni magatokat (ez már drágább hely), szuper tengerpart van itt is, mint Jesoloban. Még lejjebb van San Marino, ami csodálatos, itt nem nagyon tudtok fürdeni, de egy napot és egy éjszakát jó rászánni. Ennél lejjebb még nem voltam, de Olaszország É-nyugati része is jó (Milano, Bergamo - itt még nem tudtuk fürdeni), de ha elmentek Genovába, ott van egy hatalmas kikötő és akár áthajózhattok kisebb szigetekre is. Pl. van egy sziget, ami egy Vár van és a Vár "udvara", de ahoz képest elég nagy. Ha Milano felé indultok, akkor útba esik a Ferrari múzeum is. Ennyi egyenlőre:)
2009. márc. 10. 21:54
Mi tavaly Velencében voltunk 3 napot,Jezoróban kettőt.Nagyon szép volt.Melyik részre mentek?Pontosan mi érdekelne?
2009. márc. 10. 21:18
Párommal nyáron Olaszországba szeretnénk menni nyaralni, kocsival kb 2 hétre. Szeretnénk több helyre is elmenni, több mindent megnézni. Akinek van tapasztalata az kérem írjon és ossza meg velem/velünk. Szlovénián keresztül mennénk. Mit érdemes megnézni, melyik partszakaszon van nagyobb éjszakai élet, miket lehet tudni Olaszországról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook