Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olaszország! Milano, Venezia. Ha volt már valaki írjon, kíváncsi lennék 1-2 dologra, 2 hét múlva én is megyek :-) fórum

Olaszország! Milano, Venezia. Ha volt már valaki írjon, kíváncsi lennék 1-2 dologra, 2 hét múlva én is megyek :-) (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 2. 16:27

De jó neked!

Én is szívesen mennék, imádom Olaszországot.

31. d3d94691a4 (válaszként erre: 30. - Móció88)
2010. febr. 2. 12:41
Kedves Móció88! Nem tudom, merre laksz, de az is egy jó megoldás lehet, ha vonattal vágtok bele az utazásba. Az ismerőseim közül többen is választották ezt a lehetőséget, és csak pozitív élményeik voltak. Az út nagyjából 8 óra, de biztosan jobb, mintha busszal mennétek. És ha van vasutas a családban, akár olcsóbb is lehet!
2010. jan. 28. 11:24

Sziasztok.


Én a velencei karneválra szeretnék elutazni de az idei az szerintem már nem fog összejönni mondjuk nem tőlem függ hanem a családomtól. Szüleim nem nagyon bírják a buszt meg nem is szeretnének ott aludni ezért ki vannak lőve a buszos utazások. Marad a repülő. Ti hol szoktátok megnézni az utakat meg a repülőjegy árakat? Nekem van időm keresgélni és ha találok valami jót akkor esetleg a szüleim rábólintanak még így az utolsó pillanatban:)

29. agis (válaszként erre: 28. - A2c34399d9)
2009. dec. 2. 15:32
Nekem itt figyelnek a hűtőben....miért ott kellene megvenni őket? Én mindig ajándékba kapom barátoktól (gondolom ott szerzik be ahol a minibárokba veszik a hotelek az italkészletet)
28. a2c34399d9 (válaszként erre: 27. - Agis)
2009. dec. 2. 15:22
De ez elég drága mulatság neked nem? Mert csak a reptéren veheted meg őket?!
27. agis (válaszként erre: 23. - A2c34399d9)
2009. dec. 2. 14:30

Ezek közül nekem egyik sem megy. Fizikailag vagyok rosszul már attól is ha tudom, repülnöm kell. Nem félek, nem tudom elmondani milyen érzés, csak az, hogy hulla sápadtan ülök és nem lehet hozzámszólni:))))


Jah, viszem a 3 jóbarátomat: Jimit, A Ballát és a Vadászt :DDD

2009. dec. 2. 14:28
Ja Easyjet. Nos annal van, ugy tudom.
25. spinneli (válaszként erre: 22. - Agis)
2009. dec. 2. 14:28

hát ha ilyen pszichológusokkal utazol.

:)

24. a1baa7edcc (válaszként erre: 14. - A2c34399d9)
2009. dec. 2. 14:27
Nem korlatozzak? Melyik legitarsasag az?
23. a2c34399d9 (válaszként erre: 22. - Agis)
2009. dec. 2. 14:26

hehe, nagyon jó párosítás :D

Én inkább zenét hallgatok vagy olvasok.

22. agis (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2009. dec. 2. 14:25

Már beszereztem 3 jó dolgot : egy 20 ml-es 12 éves whiskeyt, egy 20 ml-es normál whiskeyt és egy 20 ml-es jägermeistert:)


így már ki fogom bírni, mire leszállunk, fel is ébredek:)

21. spinneli (válaszként erre: 20. - Agis)
2009. dec. 2. 14:22

szerintem csak unalmas, más bajom nincs vele, vigyél egy jó könyvet.

:)

20. agis
2009. dec. 2. 14:21
Hétfőn ülök legközelebb repülőre és már most utálom. Áááááááááááááá
19. spinneli (válaszként erre: 14. - A2c34399d9)
2009. dec. 2. 14:18
nem igaz, van súlykorlátozás, más kérdés, hogy betartatják vagy sem, légyszíves egy tapasztalat alapján ne lődd az infókat, hanem nézz utána.
2009. dec. 2. 14:17
Nekem nagyon tetszett az első repülőutam, gyönyörű volt látni olyan magasból a tájat! Ez a szépsége a repülésnek számomra a mai napig megmaradt.
17. agis (válaszként erre: 16. - 2df0b0ec52)
2009. dec. 2. 13:57
Nem tudom megmondani, egyszerűen enm élvezem. Azt szokták mondani, hogy vagy nagyon szeretsz repülni, vagy ki nem állhatod. Én az utóbbi csoportba tartozom. Ki kel próbálni, én úgy tapasztaltam, hogy amilyen az első alkalom, olyan lesz a többi is...:)
2009. dec. 2. 13:47

héé srácok / lányok nem kell a feszko:)

Miért nem szeretsz repülni agis? Már unod? :)

15. agis (válaszként erre: 14. - A2c34399d9)
2009. dec. 2. 13:35

Nem fogok veled vitetkozni, ha már repültél volna, tudnád, hogy hogy néz ki a kézipoggyász-tartó, és mit jelent az ésszerű korlátok között nem korlátozzák a kézipoggyász súlyát.


Ez az ésszerű korlát 10 kiló, bár lehet, hogy a 12 kilósat is felengedik. A poggyász az, amit feladsz a check-in-nél, az nem lehet csak 20 kiló, azaz lehet több, de akkor fizetned kell. Én legutóbb 26 kilós csomaggal jöttem haza és a malév egy fillért nem kért érte....


Nem keltem fel bal lábbal, csak egyszerűen bosszant, hogy hüyleségeket írogatsz, ezzel félretájékoztatod azt, akit tényleg érdekel.

2009. dec. 2. 13:23

Épp most írtam, hogy nem korlátozzák a súlyt a kézipoggyásznál :) tehát lehet az akár 30 kilós is!

Egyébként meg nem értem ezt a támadó hangnemed, talán bal lábbal keltél fel?

13. agis (válaszként erre: 12. - A2c34399d9)
2009. dec. 2. 13:18

Nem sokat repülsz, az látszik. A kézipoggyász, amit felvihetsz magaddal a fedélzetre, meghatározott mérete van (ha jól emlékszem 50x40x20) az ésszerű korlát meg 10 kiló.


Én utálok repülni, de ha kell hát kell....

12. a2c34399d9 (válaszként erre: 11. - Agis)
2009. dec. 2. 13:13
"A kézipoggyásznak erőltetés nélkül bele kell férnie az utasfelvételi pultnál található mérőkosárba, melynek súlyát azonban az ésszeru határokon belül nem korlátozzák, azaz az utasnak képesnek kell lennie arra, hogy a poggyászt segítség nélkül az ülések fölötti tárolókba helyezze."
11. agis
2009. dec. 2. 12:42

Elég hiányosak az információid. Bölcsebb lennél, ha hallgattál volna...


Feladott Poggyász


Minden egyes feladott poggyászra poggyászdíjat kell fizetnie. Az érvényes internetes díj a poggyászfoglaláskor jelenik meg (a járat foglalásakor vagy azt követően). Alternatív megoldásként dönthet úgy is, hogy a repülőtéren érvényes magasabb díjat fizeti meg. Ennek árszabásáról a repülőtéren kap információt. A poggyászdíj megfizetése összesen (minden darabot beleértve) 20 kg poggyász feladására jogosítja fel. Ez a mennyiség csak többletsúly-díj megfizetésével növelhető.


A feladott poggyászok súlya egyenként legfeljebb 32 kg lehet. Az ezt meghaladó súlyú poggyászok szállítását megtagadhatjuk.


Ha a feladott poggyász súlya meghaladja a 20 kg-ot (a fenti szabálynak megfeleloen) minden utas kilogrammonkénti felár megfizetésére köteles.

10. agis
2009. dec. 2. 12:39
Csak éppen az Easyjet nem repül az olaszokhoz...
9. agis
2009. dec. 2. 12:31

Az olaszok soha nem kapkodnak, mindig mindehonnam elkésnek, nem zavarja őket a nyitvatartási idő, akkor niytnak és zárnak mikor kedvük van. Ezt csak azért írtam le, mert a repülőjáratokkal is így vannak (csak a fapadossal) minimum 1 órát szoktak késni a római gépek. Ezzel mindenképpen számolj. Illetve nézz utána, hogy mennyibe kerül a jegy, mert mindennel együtt (csomagdíj pl) lehet, hogy ugyanannyiba kerül, mint egy malév járat, ahol egészen más a mentalitás, és 23 kg-ot büntetlenül felvihetsz a gépre:)

A malévnál mindig vannak jó akciók, ami a jegyeket illeti....

2009. dec. 2. 11:41
utaztál már repülővel ?
2009. dec. 2. 11:09
Sziasztok! Ha minden jól megy szilveszterre megyek Milanóba egy családi ismerőshöz. Fapadossal mennék, de nem tudom melyik társaságot válasszam. Van valami tippetek?:)
2009. aug. 10. 09:48
Szupiiiiiiiiiiii volt!!! :-D
5. cb82b220ce (válaszként erre: 4. - Azure_)
2009. júl. 17. 08:24
Köszi a tippeket!Remélem megyünk egyáltalán,ma reggel hívott a párom h gáz van a munkahelyén és lehet 1 héttel korábban lesz leállás,így viszont akkor nem tudunk menni,mert az olasz ismerősöm csak augusztusban ér rá.Hát nagyszerű...lehet az egészből semmi se lesz.
4. azure_ (válaszként erre: 3. - Cb82b220ce)
2009. júl. 16. 20:30

Ha ismerősökhöz mentek biztosan tudnak segíteni hol érdemes pizzázni, ahol IGAZI olasz pizzát tudtok enni. Mi miután hazajöttünk elmentünk Zamárdiba Maurohoz (Olasz étterem) és ettünk egy tuti tésztát. :) Röhej nem?! Mi sem akartunk sokat költeni, de ez lett belőle.

Nézzétek meg a gyönyörű látnivalókat az is nagy élmény! :)

3. cb82b220ce (válaszként erre: 2. - Azure_)
2009. júl. 16. 13:53
Köszi!Hát mi nem tervezünk nagy lakomákat mivel nem futja rá.Mi egyébként egy ismerőshöz megyünk ki Bresciába,jön értünk,hoz minket,ott leszünk nála,ott alszunk,iszunk,majd csak átszaladunk Milánoba,velencébe,Veronába.Lehet gondolázni se fogunk ha ilyen drága.Ja és engem cska a pizza érdekel,majd 1 belefér,nem akarok sokat költeni,mivel nincs.Most van ilyen lehetőségünk h így kimnejünk,majd szépen mindent befogok osztani!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook