Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olasz vagy spanyol nyelvet könnyebb tanulni? fórum

Olasz vagy spanyol nyelvet könnyebb tanulni? (tudásbázis kérdés)


23. Szirtaki (válaszként erre: 22. - 1bf2d3c6f0)
2011. márc. 22. 12:45

nekem most lesz egy éve,hogy tanulok olaszul és a tanárom olaszt és spanyolt is tanít, ő mondta,hogy előbb olasz majd spanyol.

akinek megy az angol azok a szavakban rengeteg egyezést fognak találni. én legalábbis így voltam.

a nyelvtanban annyi a könnyebb,hogy nem használnak annyi igeidőt, mint az angolban.

2011. febr. 15. 19:15

Szerintem mind a kettő egyformán könnyű, aki beszéli az egyiket annak könnyű megtanulni a másikat

Bea

olasz és spanyol magántanár

2009. máj. 22. 16:05
Spanyolországban éltem hosszú évekig és olaszokkal dolgoztam (akik csak olaszul beszéltek) illetve a mai napig egy olasz cégnél dolgozom és olaszul beszélek napi 8 órában . A spanyol lágyabb, édesebb a dallama, az olasz pedig "zene füleimnek".Nem tudnék választani a kettő közül.
2009. ápr. 18. 23:30
Sziasztok! Pontosan ez a kérdés kering felettem is. Aránylag gyakran járok Spanyolban is és Olaszban is. Jövőre pár hónapra ki is költözöm, de még nem tudom, melyikbe?! Eddig csak extra minimális szavakat tanultam és eljött az idő a komolyabb elsajátításra.
19. lilura (válaszként erre: 18. - PNóri)
2009. ápr. 12. 17:59
Azért manapság már nincsenek távolságok. Repülővel 2-3 óra alatt megvan Spanyolország is:).
18. PNóri
2009. ápr. 12. 16:46
Viszont, ha már itt járunk Olaszország sokkal jobban megközelíthető, mint a spanyol nyelvet beszélő országok. Én is gondolkodom, még egy diplomán, de még egy nyelvtanári diplomának nem biztos, hogy neki kezdenék. Max angolból csinálnám meg az egyetemi kiegészítőt, bár az is lehet, hogy a másik szakomból. De a nyelvtanulás engem is érdekel. Mi a véleményetek a levelezős nyelvtanfolyamokról? Próbálta már valaki az Elo-s tanfolyamoka?
17. petka (válaszként erre: 16. - Lilura)
2009. ápr. 12. 12:13
Jobban pörgeti mint az angol :) Majd észreveszed, hogy a spanyolnál a nyelved mindig a fogaid között lesz, én azt szoktam mondani hogy olyan "köpködős" nyelv :) Szóval teljesen máshol lesz a nyelved mint az angolnál :)
16. lilura (válaszként erre: 15. - Petka)
2009. ápr. 12. 12:09
Igazából még nem tudom, hogy mi a különbség:). Az a baj, hogy nem "pörög" egyébként sem nagyon az r-em, nem racsolok, csak nem ejtem olyan szépen. Erre kell majd dolgozni:). Mondtam Én, hogy kihívás:).
15. petka (válaszként erre: 14. - Lilura)
2009. ápr. 12. 12:04
Miért, angolosan fogod ejteni? :)
14. lilura
2009. ápr. 12. 11:59
A "R" betűkkel lesznek majd szerintem gondjaim, de csak szokás kérdése ez is, nem?:)
13. petka
2009. ápr. 12. 11:53
Meg szerintem ha racionálisan gondolkodunk, az olaszt beszéli az olasz, a spanyolt viszont Spanyolország és egész közép és dél Amerika kivéve Brazília. Sokkal hasznosabb nyelv.
12. klenca
2009. ápr. 12. 11:49

Az olaszok hajlandóak angolul beszélni, de a spanyolok csak spanyolul.


Ezért én a spanyolra voksolnék.

11. petka (válaszként erre: 10. - Lilura)
2009. ápr. 12. 11:48
Ez tuti kihívás lesz :))
10. lilura (válaszként erre: 5. - Petka)
2009. ápr. 12. 11:35
Én is most csinálom az angol nyelvtanárit...utánna pedig spanyolt szeretném elkezdeni:). Mondjuk Én nagyon szeretek nyelveket tanulni,szeretem a kihívásokat:).
2009. ápr. 12. 09:57
A német nálam is lekopott, már csak a verikékre emlékszem. Ez azért ciki, mert tagozatosan tanultam a nyelvet. Az is felmerült, hogy a német tudásomat kéne felelevenítenem, de sosem szerettem. Nem tudom, hogy miért.
2009. ápr. 12. 08:32

Én pedig az olaszra szavazok. :)

Igaz, a spanyollal csak ismerkedtem, de nekem nehezebbnek tűnik a nyelvtana, mint az olasznak.

2009. ápr. 12. 04:16

Én is a spanyol mellett teszem le a voksomat.


Egyszer már elkezdtem, de közbejött a német nyelvtanári (de minek?:(((), így félbemaradt. Újra elő fogom venni, mert én is félek a berozsdásodástól. A német szép lassan elkopik, mert elvégeztették ugyan velem a szakot, de nem engednek tanítani (gondolom így fedezik magukat azzal, hogy van nyelvszakosuk...még ha nem is tanítja).

2009. ápr. 12. 00:40
Azért annyira "nem mennék messzire", mint az angollal. De valamit tanulnom kell, hogy ne rozsdásodjanak be az agytekervényeim. Sajnos a tanítás mellett az angolom is kopik, ezért azt igyekszem idegen nyelvű könyvekkel fejleszteni.
2009. ápr. 11. 23:26
Az angol tanari diploma utan a spanyolt tanulni "jutalom udules" lesz, ugyertem hogy sok a hasonlosag a szavakban. Mondjuk a nyelvtan teljesen mas.
2009. ápr. 11. 23:22

Spanyol nehez de megeri, a vilag harmadik legbeszeltebb nyelve. Ha angolul es spanyolul beszelsz, akkor sehol nem tudnak eladni :))

(1. a kinai)

2009. ápr. 11. 23:17
Olaszt,de a spanyol sem nehéz és hasznosabb.:)
2009. ápr. 11. 23:16
Sziasztok! Mostanában azon gondolkodom, hogy még egy nyelvet meg szeretnék tanulni. Korábban már tanultam németet és hollandot. Angolból pedig tanári diplomát szereztem. Két nyelv között gondolkozo a spanyol és az olasz között. De nem tudom eldőnteni melyiket kezdjem el. Szerintetek melyiket könnyebb megtanulni?
2009. ápr. 11. 23:12
Olasz vagy spanyol nyelvet könnyebb tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook