Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olasz trikolor tésztából mit lehet csinálni? Spenót, paradicsom és sima izű tészta orsó a formája. fórum

Olasz trikolor tésztából mit lehet csinálni? Spenót, paradicsom és sima izű tészta orsó a formája. (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 24. 18:06
Az egyik kedvencem: bacon megpiríva (vagy valami jó kis sonka), kék sajt, tejszín összeforral, petrezselyemmel megszór. A bacon lehet csirke is, a kék sajt lehet Feta is, de akkor nem petrezselymet, hanem bazsalikomot, oreganot, majorannát, kakukkfüvet lehet jó böven füszerként használni.
2010. jún. 15. 14:56
Én gombás-paradicsomos cuccot csináltam rá, és nagyon finom lett. :)
6. Márta1973 (válaszként erre: 1. - Cservenák Vali)
2010. jún. 15. 14:55
Pl:Tészta saláta:tejföl,majonéz,só,bors,sonka,bármilyen maradék sült vagy főtt hús,saláta,zöld vagy kaliforniai paprika,lila hagyma.De bármilyen zöldség+a kifőtt tészta.Be a hűtőbe.Másnap a legfincsibb.
5. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Cservenák Vali)
2010. jún. 15. 14:54
Bármit. Pestóval is jó, vagy apró pirított csirkehusi darabok, fokhagyma, olaj, kis csili v. cseresznyepaprika kiegészítéssel.
4. Tücke (válaszként erre: 3. - Vikucka)
2010. jún. 15. 14:48
sztem, is a carbonara a legjobb megoldás rá vagy valamilyen tejszínes gombás zöldséges cuccot csinálni rá:D
2010. jún. 15. 14:44

Szia! Szerintem egy carbonara-s alap (besamelmártás, egy kis sonka, sajt) összekeverve és kész a finom tészta.


Lehet még esetleg ugyan ez a carbonara alap csak csirkemellel, kicsit hígabbra hagyni és csőben sütni.


Csinálhatsz belőle tésztasalátát: sonka, tojás, saláta, kis répa, retek összekeverve, a tészta megfőzve persze, és egy kis olivaolajat és bazsalikomot hozzá... Szép színes étek :)

2010. jún. 15. 14:44
Ugyanúgy tudod felhasználni, mint a sima tésztát, de ez csak pesto-val és üres paradicsomszósszal is finom. A lányom csak tejföllel eszi :)
2010. jún. 15. 14:41
Olasz trikolor tésztából mit lehet csinálni, spenót, paradicsom és sima izű tészta orsó a formája

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook