Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olajozás fórum

Olajozás (beszélgetős fórum)


10. Clau26
2011. aug. 17. 13:57
nekem már tök mindegy 20hónapos a kislányom és gyönyörű kleor bőre van..mostmár csak testápolózom..nekem a védőnőm annó a fürdés utánit mondta és nem lett semmi baja a bőrének..bemassziroztam neki,hamar beszivta és utana öltöztettem rugiba...
2011. aug. 16. 22:05
clau olvass utána mindenhol fürdetés előtti olajozást írnak.../azért rákerestem én is :)/
2011. aug. 16. 14:42
fürdés előtt hogy ne szárítsa ki a víz- hajlatokat kell bekenni. Ha utána kened be, egyrészt megfogja a ruhát, másrészt a babának is kényelmetlen esetleg, pl. te sem szereted ha olajos a bőröd mondjuk rántott hús sütésénél, azt is lemosod, az olajat nem issza be a bőr. Ha fürdés után kened be, nem engedi szellőzni a bőrt, ragacsos, síkos lesz. Én így tudom, anyu, dédi így tanította, plusz a védőnő , gyerekorvos is.
7. Clau26 (válaszként erre: 6. - *Mimmi*)
2011. aug. 16. 13:53
Na pont ezt nem éretm én se..én is olajoztam őt de fürdés után..ezért nem értettem h milyen olajjal kellene kenni fürdés előtt és annak mi az értelme?
6. *Mimmi* (válaszként erre: 5. - Dallam'75)
2011. aug. 15. 21:50
Ha kiszáradt volna a bőre, természetesen olajoztam volna. De ezt én inkább fürdés után hallottam... Lányom lassan 4 éves, a fiam 1 éves, gyönyörű szép a bőre mind a kettőnek és nem olajoztam egyiket sem. :-)
2011. aug. 15. 16:27
olajozni azért kell mert a kisbabák bőre nagyon kényes, hamar kiszáradnak a fürdetéstől. Hajlatokat mindenképp kellene. Én meg olyat nem láttam még aki ne olajozott volna :)
2011. aug. 15. 14:09
olajozni?miért kell?melyik testrészét?nekem 20hónapos a kislányom de még nem is hallottam erről...
2011. aug. 15. 13:28
Én nem olajoztam egyiket sem...
2. cel
2011. aug. 15. 11:10
Ha emlékeim nem csalnak, úgy 4-6 hetes koráig olajoztam, a hajas fejbőrt pedig addig, amíg a hámlás abba nem maradt.
2011. aug. 15. 11:07

Sziasztok!


Meddig kell olajozni a babát fürdetés előtt? 9 hónapot betöltöttük, mennénk át a nagykádba mert a simában már nem férünk el, 76 cm-s a fiam :) Szerintetek?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook