Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olajfestményt hogyan lehet szagtalanítani? fórum

Olajfestményt hogyan lehet szagtalanítani? (tudásbázis kérdés)

2016. jan. 12. 17:39

köszönöm, a szódabikarbónát megpróbálom, de nagyon elkeserítő dohány szaga van,

most hogy ilyen gyönyörűen sütött a nap, száraz idő volt, hátuljával felfelé kitettem az erkélyre levegőzni nem történt különösebb változás

3. 9345b11ecc (válaszként erre: 2. - 2ab16d5612)
2016. jan. 10. 20:12

Igen a pára, akár víz akár más, nem jól (tehát) szakember által megválasztott más nedvesség és folyadék árt az olajfestmények.


Ahogy már írták a szagokat magukba szívó anyagok és érközökkel becsomagolás - ja és már szobahőmérsékleten, mert a hideg képre és keretre lecsapódó pára is árt (azaz az a párás dunsztolás).

2016. jan. 10. 19:34

na, így más :)


1. lépés, ne hagyd kint!! a pára nem tesz jót neki!


saját olajfestményeim vannak, van egy érdekes alap szaguk. A cigarettaszag meg érződni kellett volna, nem?


amúgy a hátuljára (szigorúan!!) szórnék szódabikarbónát

vagy egy nagy zsákba be és abba egy éjszakára szódabikarbónával bezárni. az állítólag jó szagtalanító

de semmi vegyszert rá, magára a festett részre ne tégy!

2016. jan. 10. 18:56

Ötleteket szeretnék kérni. Vásároltam egy olajvászon festményt. Boldogan akasztottam otthon a falra. Azonban egy idő után furcsa szagok kezdtek a lakásban terjengeni. Sajnos kiderült, hogy újonnan szerzett festményem tömény bagószagú.

Van valakinek ötlete, hogyan lehet a bagószagtól megszabadítani a képet. Most kinn az erkélyen szellőztetem, de ez sajnos nem lesz elég.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook