Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Okostelefon vásárlás fórum

Okostelefon vásárlás (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 9. 14:32

Olvasgattam a hozzászólásokat

Iphone semmire sem jó??? Legtöbb app arra jelenik meg először és minden van hozzá. Stabil, nem fagy, egyszerű.

Windows csak alap dolgokra használható??? Több beépített számomra hasznos funkciója van, mint az iphone-nak. Persze tizenéveseknek kevésbé hasznos pl. a családi szoba vagy az office, vagy egy jó navigáció. Skype, twitter, instagram, viber van hozzá. Facebook-ot gépen se használok, de biztos van az is. Játékok közül angry birds, bad piggies, cut the rope, amit használtam iphone-on, az windows-ra is van. Tudom vele irányítani a panasonic tv-t és a képeket, videókat wifin keresztül át tudom küldeni a tv kijelzőjére. Soundhound, otp smartbank és egyéb baromságok is vannak rá, de ezeket szinte soha nem használom. Ezeket a többi oprendszer is tudja, csak úgy van beállítva, hogy a win még ezeket se tudja. Ami még mindig gagyi a sportstracker, de azóta van egy polar órám, inkább azt használom. Így viszont hiányolom, hogy windows phone-ra még nem jelent meg a polar beat app. Amúgy meg stabil és nem fagy.

Iphone-t is szerettem nagyon, de a magas ára és a kis kijelzője a windows felé vonzott. Mostanában elgondolkoztam azon, hogy második telefonnak jó lenne egy iphone a kisebb méret illetve egyelőre a polar beat miatt.

Androidról inkább nem írok semmit. Régen volt 4 éve talán. Borzasztó volt. Lassú, fagyott, stb. Azóta csak mások telefonját láttam, próbálgattam, nekem még mindig lassú és logikátlan. De ennyi használat alapján ez a vélemény nem mérvadó:)

Környezetemben szinte senki nem használ androidot, inkább win, ios vagy még mindig butatelefon.

Gyerekek pedig: Mindegyik iphone-ról álmodik. Csak a legtöbb nem kap, így irigységből az iphone sz.r stb.:) De aranyosak:)

53. Nyusszmusz (válaszként erre: 52. - 25800e2d09)
2014. jún. 8. 21:02

Nekem Skype, face, Stb nem volt. Viber.

De a hivatalos Samsung szervizes papiromon azt írják, hogy minden hasonló alkalmazás okozhat ilyet. Szerintem kicsit hülyének néznek...

Január óta négyszer volt szoftverelve. Vicc az egész.

52. 25800e2d09 (válaszként erre: 50. - Nyusszmusz)
2014. jún. 8. 11:20
hát, egyelőre az enyém nem csinált ilyet. hangouts, google+ és kistársai letiltva. messenger és skype aktív csak meg a FB. ja és a gmail. alig szinkronizáltatok vele valamit direkt ezért..
2014. jún. 8. 11:09
Hali, nekem samsung galaxym van, de ujra kellene telepiteni, mert egyre jobban fagy, meg aksi is kene bele, re hogy honnan?
50. Nyusszmusz (válaszként erre: 49. - 25800e2d09)
2014. jún. 8. 10:51

Nekem a samsungom csinál ilyet.

Tartott beszélgetés, aktív beszélgetés ugyanaz a személy, ugyanaz a szám. Múltkor konferenciahívást folytattam egy emberrel. De olyan is volt, hogy fél órával azután, hogy kihoztam a szervízből, nem tudtam telefonálni. Hiába hívtam, mindig szétkapcsolt.

Miután azt mondták, hogy Viber okoz ilyen dolgokat, nincs rajta semmi. Szó szerint semmi.

49. 25800e2d09 (válaszként erre: 48. - 6fef80bd7d)
2014. jún. 8. 10:28
az lehet. nekem egy sony Z van és csinál vicces dolgokat különösen most hogy a KitKat van rajta... van hogy pl a bekapcsoló gomb csak a 20. nyomásra reagál... nem tudom letenni a hívott felet.. másnál random hív valakit a telefon hívás közben :D stb... :)
48. 6fef80bd7d (válaszként erre: 45. - 6fef80bd7d)
2014. jún. 8. 10:04
ám az is lehet hogy én fogtam ki jó szériákat....
47. 25800e2d09 (válaszként erre: 46. - Wanita)
2014. jún. 8. 09:35
Meg egy vicc kategória...
46. wanita
2014. jún. 8. 05:56
Concorde 6500 szerintem jó ,nagy kijelzője van és sok mindent tud
45. 6fef80bd7d (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2014. jún. 8. 04:17
igen, haverom mutatta az ővét. a kijelzőjéről inkább neis beszéljünk.különben nem vagyok divatdiktátor hogy iphonom legyen. nekem a Samsungom és Sonym túlszárnyalja az elvárásaimat. csak tudni kell jólhasználni az androidot és nem lassul be, nem fagy stb.....
44. 25800e2d09 (válaszként erre: 43. - Cservenák Vali)
2014. jún. 7. 23:17
a compactnak sem kivehető az akksija :) egyébiránt egy jó kis cucc.
2014. jún. 7. 23:05
Végül vettem egy sony xperia Compactot mert a sony xperia Z2 -ből nem lehet az akkut kivenni ezért inkább a compactot választotta a lányom megis jön 13-ra.Mindenkinek köszönöm a válaszokat csak a a kár,hogy az irások nem mindig a telefonokról szóltak. Sziasztok.
42. emagdi (válaszként erre: 41. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 7. 22:42

amilyen gyorsan fejlődik a technika, szeritnem pár év múlva már a legkisebb gyerekeknél is lesz mobiltelefon, egyszerűen csak biztonsági okokból, meg hogy tudjon rajta játszani :)

csodálkozom, hogy még nem kezdték el gyártani a gyerekmobilokat, törésbiztos, egyszerű, színes... :)

2014. jún. 7. 21:25
Egyébként számomra a fórum végén derült ki,h 16 éves a leányzó és nem 6.:-)komolyan úgy olvastam 6..hát nem kicsit kerekedett ki a szemem:-)
2014. jún. 7. 21:24

Nekem 1 hónap múlva lesz az a fránya 30.szülinapom.Nos elvileg Iphone 5-t kapok.Iphone 5s-re gondoltunk de nekem bőven elég a sima 5-ös is.100körül az is meg van.Sokan a 4s-t írtátok 80körül már meg lehet kapni na persze nem az apple boltban de új garival stb..

5-öt pedig 100körül

5s-t 150körül.Én azért nem 4s-et kértem mert nincs akkora árkülönbözet az 5-ös és eközött.

Xperia p-m volt ez most 60.000.Gyönyörű telefon és elég ritka is.DE kb 5hónap után olyan hülyeségeket csinált,h elegem lett belőle.

Samsung s4 van a páromnak és állandóan szoftvert frissít mert mindig belassul.

39. Bcicus
2014. jún. 7. 15:58
Hát nekem iPadam van meg s5 most. Szerintem az android és a samsung ezerszer jobb párosítás, sokkal kevesebb bajom van vele.
38. bowie (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2014. jún. 7. 15:18

A hugomnak (18) iphone-t vett a bátyám. Kérdezés nélkül, néhány hónapja.


És gyakorlatilag épp ezért cseréltette le pár hét után androidosra (S 4 minire), szóval szívemből szóltál.

37. emagdi (válaszként erre: 35. - 6fef80bd7d)
2014. jún. 7. 14:18
használtad már?
2014. jún. 7. 13:57

Én már azon a véleményen vagyok, hogy ha telefon, csak iPhone. A windows és az android ..... finoman fogalmazva nem jó. És ez nem csak egyéni vélemény, hanem hozzáértők is ezt mondják.

Menj be egy szervízbe, és kérdezd meg, hogy hány androidos, hány windowsos telefont, és mennyi iPhonet visznek be olyan problémával, amit az oprendszer okoz.


Személyes tapasztalat Xperia, Galaxy (több típus), HTC, Nokia.

Még az Xperiával volt a legkevesebb baj. Bírja az akksi is jobban, fagyásra is kevésbé hajlamos.

HTC, Nokia nagyon szép, csak sokszor telefonálásra nem lehet használni, mert csörög, sötét képernyő, nem lehet felvenni (nem egyedi eset).

Samsung... Hagyjuk... Amennyire Samsung párti voltam, most annyira ellene vagyok... 4 év, 6 Samsung. Ebből 5 okos. Havonta szervíz...

Bár lehet én vagyok a peches, és mindig nekem jutnak a "gyári hibás" vagy "szériahibás" telefonok.


iPhone: ne ejtsd le. (köss rá biztosítást), vegyél tokot.

Amúgy gyors, nem fagy, lehet "nyúzni", bírja az akksi erőteljesebb használat mellett is. Kicsit macerás hozzászokni android után. Negatívumot max annyit tudok írni, hogy nem bővíthető a memória, de max. nem azon néz az ember filmet...

Kb ennyit a "divattelefonról"... :)


Bocsi, hogy hosszú voltam.

2014. jún. 7. 10:18
divattelefon ennyí.....
34. emagdi (válaszként erre: 21. - 22faff5807)
2014. jún. 7. 10:16

"Ha lány, akkor iphone. Azt tudják csicsamicsázni! :-D"


haha, hát pont hogy androidot lehet könnyen "csicsamicsázni", az pont arról szól, hogy olyanná teszed, amilyet szeretnél.

ihone ebből a szempontból nagyon kötött, ott kevesebb a csicsamicsázási lehetőség :D

33. emagdi (válaszként erre: 24. - 22faff5807)
2014. jún. 7. 10:12

hogy jön ide a linux?



nem igazán értem, hogy mit akartál mondani, de kevés az olyan app, ami nincs iphone-ra. általában arra jön ki minden először, mert egyrészt könnyebb is rá fejleszteni, másrészt az apple felhasználók sokkal inkább hajlandók fizetni az appokért mint mások. (ez mondjuk a hátránya is az iphone-nak, hogy minden appért próbálnak pénzt kérni, így vagy úgy)

de szinte kizárt, hogy valami hellokitty-s játékot az androidosok tolnak, szegény iphone-os kislányok meg csak nyálcsorgatva nézik :D :D :D (inkább fordítva elképzelhető)

32. emagdi (válaszként erre: 30. - Kangaroo Island)
2014. jún. 7. 09:45

akik alább az iphonet szidták: teljesen nyilvánvaló, hogy még sosem próbálták, mert olyan dolgokat hoztak fel ellene, ami butaság :)


nekem korábban androidos telefonom, volt, most iphone van.

mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai.


(nyilván windowsot telefont meg nem vesz csak olyan, aki nem használja csak alap dolgokra, mert másra nem nagyon jó. egy tininek szerintem szóba se jöhet, kiröhögik majd a nokiával :))

2014. jún. 7. 08:54
iphone-ra is van rengeteg játék, alkalmazás, nem tud kevesebbet, mint egy androidos. van rá baby játék, tini játék, kislány játék, logikai, mászkálós, stb...
2014. jún. 7. 08:48

nekem volt sokféle telefonom,


Samsung - fagyott, lassú volt, gagyi


Sony - gyorsabban lemerült, mint a többi okostelefon (ezt több Sonynál is tapasztaltam)


Nokia - jó, de nem szeretem az op rendszerét és sok hasznos app nincs rajta


Apple - nem fagy, gyors, strapabíró, jobb az aksija a többi okostelefonnál, lementi a telefon adatait az iCloud-ra, telefonszámokat, mindent, szép kivitel, minőségi anyagokból összerakva (csak vegyetek egy tokot hozzá, mert az üveg könnyen törik, ha leejtik, tokkal nem törik)


szóval Apple, az android egy rakás ..., tele van vírussal, az Apple vált be nekem a legjobban, pedig volt jó pár telefonom, soha többet nem kell más telefon, és nem divatból, hanem mert ez tényleg minőség.

29. Cservenák Vali (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2014. jún. 7. 06:16
Persze megkérdezem őt is csak segítség kell a választáshoz,egyfajta utmutató.
28. Cservenák Vali (válaszként erre: 18. - 22faff5807)
2014. jún. 7. 06:15
Nagyon köszönöm a segítséget,lehet,hogy ez lesz.
27. Bcicus
2014. jún. 7. 02:14
Hát ami most jó teló az az s5 én most vettem és nagyon bejön, viszont az drágább, esetleg egy s4 vagy egy s3
26. Énakiskirálylány (válaszként erre: 1. - Cservenák Vali)
2014. jún. 6. 23:50

szia!

nekem Iphone4 S-em van 2 eve hasznalom es imadom mindent tud kis cukicsoda :) De a nagy rivalis a samsung galaxy 4 az is nagyon tetszett aztan vegulis Iphone mellett dontottem de nem bantam meg!

25. 22faff5807 (válaszként erre: 23. - Csillag29)
2014. jún. 6. 23:06
Szerintem is az a legjobb ötlet. Annak tutira örülni fog. :-D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook