Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ofotért kontaktlencse előfizetés lemondható? fórum

Ofotért kontaktlencse előfizetés lemondható? (tudásbázis kérdés)


15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Kovacskat1223)
2019. febr. 20. 18:42
Szívesen.:D
14. kovacskat1223 (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. febr. 20. 09:29
Ugyanaz a lencse ugyanaz a márka , folyadék, csak eoptikán keresztül megadva a lencse görbülét, dioptriáját megadva kell le adni a rendelést..
2019. febr. 19. 20:40

Ahogy látom aláírtál egy előfizetői szerződést, amelyet nem olvastál el alaposan.

Aztán találtál a neten egy szerinted ugyan olyan lencsét, és úgy véled, azzal olcsóbban kijönnél havonta.

Ezért most azt a lehetőséget keresed, hogy hogyan tudnád az előfizetést felmondani.


Elolvastam az Előfizetési szabályzatot [link]


és az Általános szerződési feltételt is.

[link]


Nincs szó benne arról, hogy a megrendelő elállhatna a megrendeléstől, viszont ha nem teljesül 2 hónapig a beszedés, nem tudják a bankszámládról beszedni a havi összeget (amit számláznak a termékkel), akkor ők mondják fel a szerződést, és egy évig nem kötnek semmilyen szerződést veled a továbbiakban.


Egyébként a cég csak olyanokkal köt ilyen előfizetői szerződést, akiknél ő maga végzi el a vizsgálatokat.

Felelősséget vállal azért, hogy jó, a vizsgálatoknak megfelelő kontaktlencsét biztosítanak.


Egy netes bármilyen áruház nem vállal ilyen felelősséget. Kapod, amit veszel.

Te, mint kezdő kontaktlencsés biztosan tudod, hogy a netet böngészve melyik a megfelelő lencse a szemedre?

2019. febr. 19. 19:19

Neked kellene tájékozódnod, hogy mik a havi megvenni valók, mennyire elég a tisztító és a tároló folyadék, egy pár lencse mennyi időre elég.

Hozzájutsz-e ezekhez, vagy megoldás-e, ha a futár a helyedbe hozza.


Végül, a havi költség megéri-e mindezt Neked.

11. kovacskat1223 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. febr. 19. 19:02
Előfizetéssel havonta vonják az összeget és szállítja ki futár.
10. kovacskat1223 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. febr. 19. 19:01
Igen. Előfizetésre egy havi lencsét adnak. Egyébként fél évre való doboz árban kellene megvenni ami most meg néztem 23880 ft....
9. Guruljka (válaszként erre: 5. - Kovacskat1223)
2019. febr. 19. 18:44

A beszedési megbízás egy régóta bevált dolog, Te adod meg a havi limitet is akár. Sokan fizetik így a havi számlákat is.

Az Ofotért meg egy komoly és régi cég, nem fognak csalást elkövetni.

8. Amaunet (válaszként erre: 6. - Kovacskat1223)
2019. febr. 19. 18:36
"20párezer lett volna ha nem előfizetésre veszem"
2019. febr. 19. 18:34
Vettem egy havi lencsét, folyadékot, műkönnyet. Rendes áron adtak mindent
2019. febr. 19. 18:32
Egyébként nem adtak semmilyen kedvezményt csak egy kupont szemüveg vásárláshoz
2019. febr. 19. 18:32
Most lettem kontaktlencse viselő. Nem mondták el csak azt hogy fél év múlva szüneteltetni lehet egy év múlva pedig megszüntetni. Adtak papírt amivel be kell menni a bankba hogy tudják vonni a kártyáról. Sokan vannak akik először optikában veszik majd aztán a lencse adataival online rendelnek mert kb fél áron megvenni. De félek nehogy rám terheljenek valamit igaz bankkártya adatokat nem adtam meg
2019. febr. 19. 18:27

Kikerestem az általános szerződést.


[link]


Látom, itt szó van tartalék lencsékről és tisztító folyadékról is.


Érdekes módon a szerződésben nem látom nyomát annak, hogy a vásárló elállhat a szerződéstől. Pedig az általános kereskedelmi törvény.

Nagy disznó ez a cég.


De azt is látom, ha az Ofotért két alkalommal nem tudja levonni a számláról a pénzt, akkor irgumburgum megszűnik a szerződés. Ha tehát a bankban nem adsz az Ofotért részére beszedési megbízást, akkor megszűnik a szerződés és nem történik semmi.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kovacskat1223)
2019. febr. 19. 18:27

Az előfizetésért kaptad kedvezménnyel. Ha elállsz az előfizetői szerződéstől, akkor természetesen normál áron kapod meg a lencséket.


A cég a jövőbeni vásárlásod reményében adta olcsóbban a lencséket.

Ehhez nem kell bemenned a bankba (általában), hanem egy beszedési megbízást kell kitöltened.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kovacskat1223)
2019. febr. 19. 18:18

Kell lennie szerződésnek, amiben benne vannak az elállási feltételek.

Nem hallottam még ilyet, ez azt jelenti, hogy még nem kaptál lencsét?

Fizettél is már valamit, vagy még csak szó volt róla?


Ha még semmi konkrét nem történt az Ofotért részéről. akkor ne menj a bankba, ne engedd a levonást.

2019. febr. 19. 18:14
Vettem kontaktlencsét előfizetésre, azért mert fél évi lencse 20párezer lett volna ha nem előfizetésre veszem . Az eoptikán pedig fél évre rendelni tudok ami nincs tízezer forint és ugyanaz a lencse. Bankkártyáról vonná az ofotért, minden hónapban. Be kell menjek a bankba stb. Ez fél évre muszáj nekem vagy már most el állhatok tőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook