Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OEP kiskönyv fórum

OEP kiskönyv (beszélgetős fórum)

2022. febr. 9. 22:36
Mi van ha kidobták bosszúból vagy valami? Vagy elkeverték. Olyankor mi van? Elég hazug egy banda volt ez sajnos.
8. Lilabika (válaszként erre: 7. - Nevnelkul000)
2022. febr. 9. 19:37
Mindenképp hajtsd be rajta , megmondod ilyen nincs , h 2 hónapja könyörögsz érte , vagy az új munkáltatód hajtja be rajta . Újat akkor kapsz ha az betellik szerintem .Ne hagyd magad !!!
2022. febr. 9. 19:07

Előfordul, hogy az egészségügyi kiskönyvet ne kapja vissza a munkavállaló?


2 hónapja rúgtak ki a munkahelyemről. Többszöri próbálkozás, hívás után sem kaptam vissza a munkáltatótól a kiskönyvemet. Folyamatosan azt a választ kaptam a főnöktől, hogy majd ekkor meg akkor hozza de 2 hónapja semmi. Viszont az új munkahelyemre kelleni fog és nem kaptam vissza. Ilyen esetben mit tudok tenni? Kapok újat az új helyen? Azt is olvastam, hogy kelleni fog majd a nyugdíjhoz.

2012. jan. 25. 07:18
Hogyha a legutolsó munkáltató elkeveri az OEP kiskönyvet, az OEP helyi irodájában lehet kérni igazolást az eddigi munkaviszonyokról???
5. fakavava (válaszként erre: 4. - Marott)
2010. febr. 19. 16:49
Felhívtam a MÁK ügyintézőt, aki azt mondta, hogy letiltották ezt a gyakorlatot, nem küldhetnek ki lakásra iratokat. Azt is mondta, hogy a hóközi kifizetéssel együtt kiküldi a volt cégem. A pénzt megkaptam, de az iratokat nem. A volt cégtől kértem elvélben, de nem küldték, csak fizetési bérlistát, ami viszont olvashatatlan és értelmezhetetlen. Mehetek ezzel a munkaügyi központba ?
4. Marott (válaszként erre: 1. - Fakavava)
2010. febr. 16. 17:13
Igen a megszüntetőt valóban a MÁK-hoz kell küldeni,ő küldi ki a TB-könyvet, illetve a MIL-lapot, ennek viszonylag hosszabb 2-3 hét az átfutása. Időnként a MÁK közvetlenül a munkavállalónak küldi, időnként pedig a munkáltatónak kell kijuttatnia a dolgozónak. Ez jogos, sok éves gyakorlat....
3. puritan (válaszként erre: 1. - Fakavava)
2010. febr. 16. 13:49

A munkáltatód köteles kiadni. Ha volt előző munkahelyed, akkor belépéskor elvileg leadtad ezt a kiskönyvet (rózsaszín) és ugyanazt kapod vissza. Ha első munkahely, akkor ők kötelesek kiállítani.

Ne hagyd magad, mert fontos, táppénzt és egyéb ellátásokat ez alapján számítanak, ha nem hajlandók, írásban (ajánlott levél) szólítsd fel őket.

2. 5e03fd4701 (válaszként erre: 1. - Fakavava)
2010. febr. 16. 13:46

Nekem a volt (helyesebben még a mostani) töltötte ki és adta oda sőt vég dátumnak dec 31-et írt mert addig hosszabbítottam meg a felmondási időt.

Sőt a Drágámnak vissza kellett menni az előző munkahelyére mert nem adták oda a kiskönyvet.

2010. febr. 16. 13:43
Már két hete megszűnt a munkaviszonyom és még mindig nem kaptam meg az OEP kiskönyvet a volt munkáltatómtól. Arra hivatkoznak, hogy nem kifizetőhely és a MÁK küldi el. Felhívtam a MÁK ügyintézőt, aki azt mondta, hogy mégis a munkáltató küldi, de még folyamatban van. Jogos ez az eljárás ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook