Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ocuvite Lutein Forte tabletta a szem védelmét segíti, ha egész nap a monitor előtt ülök? fórum

Ocuvite Lutein Forte tabletta a szem védelmét segíti, ha egész nap a monitor előtt ülök? (beszélgetős fórum)


18. varadero (válaszként erre: 1. - OlgaS2)
2020. márc. 29. 21:37
Nem tudom, hogy tabletta segít-e de azért a gyakoribb pihentetést, pislogást és esetleg műkönnyet kipróbálnám. Egy este próbáld meg a kamillateás borogatást is. A fáradtsag a merev nézéstől is lehet, a fájdalom pedig a szaruhártya kiszáradásától. A kiszáradás kötőhártya gyulladáshoz vezet. Ezek az alapesetek, de még más ok is előfordulhat. Háziszer de sokaknál (nálam is) bevált a megmosott lereszelt nyers krumplipépből készített borogatás. Szintén a nedvességet pótolja.
17. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - OlgaS2)
2020. márc. 29. 19:35
Ártani biztosan nem fog, de nem biztos, hogy megoldja a problémát. Sajnos, nagyon sok oka lehet, ami miatt a szemek fájnak a nap végén. Jó lenne, ha el tudnál jutni szemészhez. Nem tudom, hogy a jelen helyzetben mit lehet tenni, de mindenképpen próbálj intézni valamit.
16. Guruljka (válaszként erre: 14. - 9e9543800f)
2020. márc. 29. 15:25

A fájdalom-tünet miatt én gondolok egyébre is, de tényleg nem akarok felesleges ijedelmet kelteni, és talán az is lehetséges lenne, hogy még most időpontot kérni szemészetre.

Még azzal a megkötéssel is, hogy az időpont feltételes. Nekem így van június 22-re kontroll időpontom.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - 9e9543800f)
2020. márc. 29. 15:22

Nálam is felmerült egy gyanú abban a fiatal doktornőben, aki végül is diagnosztizálta a makula degenerációt. Volt egy fél mondata, hogy ezt már a hályogműtét idején is látni kellett volna.

Lehet, hogy igaza van, mert csak nekem nem sikerült tökéletesen szemüvegmentesre a hályogműtét az aznap műtöttek csoportjából, és elég hamar jelentkezett az utóhályog is. De legalább így kerültem a kerepestarcsai kórházba, mert ott végzik az utóhályog lézerezését TB-re, így a legközelebbi problémával már oda mehettem szemészetre. És ez volt a makula diagnózisa.

14. 9e9543800f (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. márc. 29. 14:09

Hogy mi nem gondoltunk, érthető. De hogy szakorvos sem :-((( Ahogy írtam, kettőnél voltam 6 hét alatt. Mind a kettő szerint kötőhártya-gyulladás és arra írtak fel kb. aranyárban cseppet/kenőcsöt. Ebben az esetben ez inkább rontott, mint használt. A harmadik tündérke alaposan megnézte kívül-belül. Először kérdezte, volt- e szemhéjplasztikám. Nem, nem volt más sem. :-)))) Mert a jobb szemhéjam nem nyílt ki teljesen. Jó pár éve, mikor még mázoltam magam feltűnt, hogy sehogy sem sikerült egyformára. Hát ezért.

Persze gondoltam én is mindenre, jóra nem. A legborzasztóbb kórkép is felmerült.

Mondanám, addig kell menni szemésztől-szemészig, amíg meg nem oldódik. De erre sajnos mostanában várni kell egy kicsit.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Vidéki3)
2020. márc. 29. 13:40

Lám, ki a csuda gondolna ilyesmire.

Lehet más is, ami fájdalommal jár, de senkit nem akarok ijesztgetni. De amint lehet és amint tud, menjen el szemészetre.

12. vidéki3 (válaszként erre: 1. - OlgaS2)
2020. márc. 29. 09:40
Tavaly nyáron monitor nélkül is fáradt, fájt a szemem. A jobb szememet szinte ki sem tudtam nyitni, annyira bedagadt. Többszörös szemcsepp/kenőcs kúra kötőhártya-gyulladásra. Harmadik orvos találta meg a tünet kiváltó okát. Hosszú latin szöveg, szóban lefordította magyarra ;-) Jobb szememben a könnycsatorna részlegesen fejlődött csak (lehet születési hiba is), + enyhe, részleges retina-kötőhártyaszövet elhalás. Műkönny és regeneráló gél használata élethosszig. Sok szabad levegőn tartózkodás, tűző nap nélkül. Jelentősen javult.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Timycat)
2020. márc. 28. 22:43

No, lehet, ha én is azt szedném, jobban menne az Excel? Vagy abban az irányban nem érvényes? 😂

Nem tudom, miért olyan ellenszenves nekem, igyekszem pedig megkedvelni, okos egy progi.

10. timycat (válaszként erre: 1. - OlgaS2)
2020. márc. 28. 22:12

A készletkezelő kollega szerint jó. Ő Excel táblákat búj napi 8-9 órában.


Emellett szemcsepp/műkönny is segíthet.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2020. márc. 28. 20:33

Az jól is eshet, igen.

De szemészeten érhetik az embert meglepetések.

Én csak új szemüveget akartam íratni, aztán hályogműtét lett a vége hamarosan. Én nem éreztem, de valójában nagyon homályosan láttam már.

Fájni a makula sem fáj, de lehet esetleg valami olyan baj is, amire nem gondolunk. Inkább nézesse meg szemésszel, azzal nem árt magának.

És persze addig vigyázzon, szellőztessen, akár borogathatja is, és pihenjen sokat. Az sem árt.

8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. márc. 28. 20:29

Gondolom, mivel egyébként is szemüveges, ha olyan fájdalmat érzékelne, akkor menne orvoshoz is.


Egyelőre fáradtságra panaszkodik és úgy gondolja, hogy ezért fáj.

Igen, fájhat ettől is. Nálam is előfordult már.

Ilyenkor elsötétítés (szemmaszk) és alvást tudom javasolni.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2020. márc. 28. 20:18

Igen, de ezért lenne jó szemészt megkérdezni.

Vizsgálattal egybekötve. Fájni nem lenne szabad a szemeknek.

6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. márc. 28. 20:17
De itt csak arról ír, hogy fáradtak, fájnak a szemei.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2020. márc. 28. 20:13
Nekem a makula degenerációra szemész orvos ajánlott egy szemvitamint, és hálás vagyok érte. Szedek egy másik félét is, az csak tapasztalati alapon jó.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - OlgaS2)
2020. márc. 28. 19:48

Sosem használtam semmilyen tablettát a szemeimre, max. egy kis szemcseppet néha, ha szükség volt rá.


Fontos lenne, hogy odafigyelj az étkezésedre és azáltal vedd magadhoz a szükséges vitaminokat.

Szellőztess sokat a helyiségben ahol dolgozol!

Figyelj oda, hogy eleget pislogj!


Ha nem szükséges a monitor előtt ülnöd (munka), akkor ne tedd!

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. márc. 28. 19:09
Azért mondom, mert nekem komoly probléma van a szememmel, és mégsem fáj vagy ég, ha a gép előtt ülök. Néha kicsit fáradtnak érzem, de akkor elég cseppentenem és kis szünetet tartanom.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - OlgaS2)
2020. márc. 28. 19:03

Pihentesd a szemedet kb. óránként, és használj műkönnyet is.

A szemüveg nem csodaszer, esetleg ellenőriztetheted a szemészeten, jó-e a monitorhoz.

A szemész tudja azt is jobban megmondani, hogy melyik szem-vitamint érdemes szedned.

2020. márc. 28. 18:58
egész nap monitor előtt ülök, és a szemeim elfáradnak,fájnak, pedig szemüveges vagyok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook