Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyüzsgős baba fórum

Nyüzsgős baba (beszélgetős fórum)


17. 1e958693ca (válaszként erre: 15. - 32ed4c1137)
2008. jún. 19. 07:51
Az én picurom is szenved rendesen a fogzás miatt. Ugyan én még semmit sem látok, de egész nap rág, folyik a nyála és nyűgösködik. Jól vagyunk, csak sajnálom szegényt, mert nagyon mosolygós gyerek volt, most meg sokat hüppög. Ő is kihagy napközben 1-1 étkezést, de viszont este bepótolja. Izgultam a kihagyott evészetek miatt, de már nem vagyok ideges, mert bepótolja, van hogy éjszaka kel fel enni.
16. 32ed4c1137 (válaszként erre: 11. - Mandula71)
2008. jún. 14. 10:42

Szia!

Átnézek én is majd, de most a fogacskák miatt kicsit szűkös lett az időbeosztásom. :)

Köszönöm!

15. 32ed4c1137 (válaszként erre: 13. - 1e958693ca)
2008. jún. 14. 10:41

Szia! Nem voltam fenn egy ideig, mert elkezdett jönni a Picim foga és elég nyűgös vele. Össze-vissza eszik (de még elég neki a tejcsi) és délután, este kicsit sírós. Ráadásul az idő sem túl jó, nem tudunk álandóan a kertben "lógni". Vettem neki Dentinoxot, azzal kenegetem az ínyét. Ja, és ráadásul felül jön a fogacskája. Már van két rágókája, úgy látom kicsit segít is neki, rágcsálja, de még nem annyira. Most ezeket szereti nagyon.

Ti hogy vagytok?

14. 1e958693ca (válaszként erre: 11. - Mandula71)
2008. jún. 8. 06:48
majd írok, aranyos vagy, hogy invitálsz... :-)
13. 1e958693ca (válaszként erre: 12. - 32ed4c1137)
2008. jún. 7. 18:40
A textil cuccok is nagyon jók, nem sértik fel az ínyét, ha rágja. A gyümölcs első hozzátáplálásra jónak tűnik, a cigánymeggyről nem tudom mit írjak. Talán lehet, hogy párolva kéne adni a hasfájás megelőzésére. Ezt, ha megkérded egy olyan fórumon, ahol tapasztaltabbak vannak, biztos kapsz egy rakás véleményt. Én elsőnek almát adtam, nem pároltam meg, és keresztülszaladt rajta, ahogy bement, úgy is jött ki, bocs, nemtom másképp írni). A hasa nem fájt tőle. Azóta megpárolom neki egy kicsit, csak 2-3 percet, és így már meg tudja emészteni.
12. 32ed4c1137 (válaszként erre: 10. - 1e958693ca)
2008. jún. 7. 16:07

Szia!

A gumikacsa nagyon jó ötletnek tűnik, az én babámnak szinte minden plüss vagy textil, igaz, hogy van egy rágókája, de az még nagyon kemény neki, de éppen most itt mellettem kezdte el nagyon rágni. :)

Nekem cigánymeggyet javasolt a doktornőm első hozzátáplálási lépésként..:) Ez azért megfontolandó...:)

2008. jún. 6. 21:18

Sziasztok!


Mami30 jöhetnél te is a januári babások fórumába.

Vaktyúk:te meg jártál már ott, miért nem írsz oda is mostanában???

10. 1e958693ca (válaszként erre: 9. - 32ed4c1137)
2008. jún. 6. 19:56

Sajnos csak 3 és fél hónapig kapott anyatejet, ebből is csak 2 és fél hónap volt a szopás. Nagyon-nagyon akartam szoptatni, egy kicsit bele is betegedtem akkor, de nem akarta elfogadni. Egy darabig fejtem aztán minden praktika ellenére csak elapadt. Pedig a világon a legjobb érzés volt. Mostmár helyretettem az agyamat, és nem vagyok emiatt szomorú, csak nosztalgiázok.....Úristen, ennyi idő elteltével már lehet?

Tápszerezik, ezért előbb elkezdtem a kóstoltatást, és mostmár napi 1 étkezés főzelék, vagy gyümölcspüré.


Az nagyon aranyos lehet, amikor hintázik!!! Kár, hogy nekünk nincs hinta, biztos élvezné. Minden csibészségben benne van....

9. 32ed4c1137 (válaszként erre: 8. - 1e958693ca)
2008. jún. 6. 19:26
Akkor kb egyidős lehet a babánk, az enyém jan. 29-én született. A Tiéd is ügyes, ha már így forog, az unokatestvérem kislánya fél éves és még csak most kezd forogni, igaz, hogy Ő elég lusta kisbaba általában. :) Az enyém is nevet hangosan, Ő azt szereti, ha félrenézek és hirtelen vissza, nevetek és ismételgetek valamit. Csak vigyázni kell, mert néha meglepődik, nem szabad túl hirtelen. A hordozót én is kitömtem, és a lábánál kitámasztottam, hogy inkább feküdjön, de így sem sok ideig szereti, úgy rúg, hogy félek, hogy felborul az egész. A babakocsi most jónak tűnik. Az enyém is szereti a csörgést, van egy rongykönyve, aminek a borítójába vmi csörgő anyag van varrva, azt imádja nyomkodni, gyömöszölni, és mindent a szájába töm, néha már tényleg azt hiszem jön a foga /az enyém ilyen idősen már kinn volt/. Ja és szeret az udvaron a hintaágyon fekve hintázni, akkor sikít nagyokat. :) Te még szopiztatod csak, vagy már esztek mást is?
8. 1e958693ca (válaszként erre: 7. - 32ed4c1137)
2008. jún. 6. 17:55

Szia!

Nagyon ügyes babád van!

Az enyém most lesz 5 hónapos. A hordozót már én elajándékoztam, mert már kb. 3 hete nem bírta. Belefért, csak nagyon fájt a háta, pedig kitömtem a hordozkát, hogy ne függőlegesen üljön benne.

Hátról hasra fordul, vissza még nem tud, ezért olykor nagyon mérges. Amúgy jól eljátszogat, a csörgő holmikat imádja.

Vettem neki a múltkor sípoló kacsát, és "végigcsipkedtem" vele a lábát, a testét egész az arcáig (közben a kacsa sípolt). Úgy kacagott , hogy rázta a nevetés.

2008. jún. 6. 08:52
Ja, ahordozót nem bírja, mert szűk neki. :) Neked milyen idős a babád?
6. 32ed4c1137 (válaszként erre: 5. - 1e958693ca)
2008. jún. 6. 08:50
Szia! Köszönöm, hogy érdeklődsz, aranyos vagy! Azóta a kislányom fordul jobbra, már balra is majdnem teljesen, és balról kicsi segítséggel hasra. Ha hasal, akkor tartja magát a kezével, és mindezt napokon belül. :) Ezek a dolgok most annyira újak neki, hogy teljesen leköik, minden játék az új perspektívákból sokkal érdekesebb, így egészen sokáig elvan velük. Persze én is ott vagyok, sokat van az ölemben, úgy játszunk. Én még nem próbáltam a hordozókendőt, de gondolkodon rajta, nem is olyan bonyolult a felkötése, bár lehet, hogy nyáron meleg, de így babakocsival húzom magam után a lakásban.. :) Most voltunk a 2 csípőszűrésen és megkapta a 4. kötelező szurit és nem sírt, tehát igaz, hogy meghálálja magát a törődés, még ha az első pár hónapban talán nem is hiszi az ember... :)
5. 1e958693ca (válaszként erre: 4. - 32ed4c1137)
2008. jún. 4. 17:57
Majd írj még, ha lesz időd, hogy vagytok?
2008. máj. 31. 13:21
Köszönöm szépen a hozzászólásotokat, megnyugodtam, mert amiket írtatok pont ráillenek a babámra, tehát minden rendben van. Már azóta én is így gondolom, de akkor egy kicsit megijedtem. Mindig egy játékot mutatok neki, vagy hagyom, hogy fogjon, de azért van körülötte több is, elpakolom, hátha így tovább koncentrál egyre. Ma egyébként is nagyon jókedvem van, mert ma aludt el először magától. A Szépség és a Szörnyeteget hallgatta. :)
2008. máj. 30. 18:36
A pici baba csak pár percre és egy-két dologra tud koncentrálni egyszerre. Nem tudom, hogyan játszotok, azért írom azt, hogy egyszerre csak egy játékszert adj neki, ha körbepakolod játékokkal, akkor döntésképtelen lesz, nem tudja melyiket vegye a kezébe, vagy melyiket nézegesse. Nekem is az első gyerkőcöm van és nagyon mozgékony, nap közben ő sem sokat alszik. Az enyém nincs mindig kézben, úgy szoktattam, de ha főzök, vagy valamit dolgozom, mindig úgy fordítom a pokrócán, vagy a hordozkába, hogy lásson engem, és beszélek neki. Így jól eljátszogat magában is, van hogy el is alszik.
2. Mandula71 (válaszként erre: 1. - 32ed4c1137)
2008. máj. 28. 17:35

Szia!


Teljesen normális, hogy egy ekkora baba nincs el egyedül és az is, hogy egy-egy játék csak pár percre köti le a figyelmét. Úgyhogy ne aggódj, nem csak a te babád ilyen:)

2008. máj. 28. 15:01

Sziasztok!

4 hónapos a babám, nagyon érdeklődő, nagyon igényli, hogy foglalkozzunk vele. Egyedül egyáltalán nem tud lenni, csak ha alszik /az sem túl sok idő/. Rengeteget foglalkozom vele, sok játéka van, de úgy veszem észre, hogy egy tevékenység nagyon rövid időre köti csak le. Úgy néz ki, hogy én bábozok, mutogatok neki, énekelek mellé, de egy játék csak 2-3 percre köti le, utána elkezd nyüszögni, morogni, másik játék kell neki. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek ez így normális-e. Tényleg nincs el magában egy picit sem, és mostanában már szinte azonnal nyűglődik egy játék kezdetekor. Nekem Ő az első babám, minden kisgyerek ilyen ebben a korban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook