Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyűgösség vagy baj lehet? fórum

Nyűgösség vagy baj lehet? (beszélgetős fórum)


30. hajni107 (válaszként erre: 29. - 001269bfc9)
2012. aug. 24. 11:09
Igen hallottam én is hogy az ellenkezőjét váltja ki ha hosszabb ideig alkalmazzuk de nem tudom ez igaz e vagy pont az ellenkezője valaki szerint csak akkor válik be ha 2 hétig alkalmazzuk... jó ötlet a hinta, majd lehet én is utána nézek!
29. 001269bfc9 (válaszként erre: 27. - Patyoma)
2012. aug. 24. 09:39

A Chamomilla tényleg jó, de nem szabad túl sokáig adni, mert a visszájára fordulhat a hatása, vagyis még jobban felerősíti a tüneteket, még nyűgösebb lesz.

Nekünk nagyon bevált a bölcsőhinta, bár később vettem csak, úgy 6-7 hónapos lehetett, de ha hamarabb vettem volna, sok-sok nyűglődéstől kíméltem volna meg magunkat. Én javasolnám, hogy próbáljátok ki valamilyen boltban (nézz utána: Adamo bölcsőhinta), és ha beválik, tetszik a lányodnak, akkor nyugodtan rendelj egy utánzatot vat*ráról, nekünk is az van.

28. hajni107 (válaszként erre: 27. - Patyoma)
2012. aug. 23. 19:42
szia! chamomilla vulgaris ch15 (remélem jól írtam a nevét) én ezt adtam ma neki 5szemet nagyon kevés forralt és vissza hűtött vízben feloldva, negyed óráig még sírt aztán elvontam a figyelmét a plüss kacsával és egész délután nyoma se volt semminek :). amúgy ebbe annyira valahogy nem bíztam de mégis bevált. tartok még itthon viburcol kúpot már ez is mentett meg egyszer minket. azon felül van nurofen legvégső esetre :) szóval fel vagyok szerelkezve "büdösül" :). ha valamibe tudok segíteni nyugodtan kérdezz! remélem segít nektek is valamelyik. egyébként nem tudom mennyire vagy jártas a homeopátiába de ezekre a bogyókra amiről először írtam arról azt mondják egyénileg változhat kinek milyen kell, szóval érdemes elolvasni milyen homeós bogyók vannak hátha nektek épp egy másik fajta segít!
27. patyoma (válaszként erre: 26. - Hajni107)
2012. aug. 23. 19:16

örülök, hogy megnyugodtál és, hogy jobban van a kislányod is!

Nálunk tuti a foga ma már nagyon nagyon nyáladzik és töm mindent a szájába. Gondolom nálunk is csak véletlenül esett egybe a szurival.

milyen homeo cuccokat próbáltatok?

2012. aug. 23. 19:03
sziasztok! leírom hátha olvassa majd valaki aki hasonló cipőbe jár velünk és hasznos lesz az infó :). szóval ma voltunk gyerekorvosnál, azt mondta nincs baja viszont még lehet a szuri vagy pedig a fogacska. nekünk talán véletlen egybeesés hogy a foga pont a szuri óta bántja. de a homeos bogyók nekünk bejöttek ugy tűnik, de egy alakalom után még nem akarom elkiabálni.
2012. aug. 22. 13:49
köszi mindenkinek az ötleteket! most megyek mert mocorog! sziasztok
24. hajni107 (válaszként erre: 21. - Patyoma)
2012. aug. 22. 13:45
azért majd jelezz ha már jól vagytok! :)
23. hajni107 (válaszként erre: 21. - Patyoma)
2012. aug. 22. 13:44
köszi. akkor még türelmesen várok... nekem is a szuri a gyanús... azóta ilyen tényleg előtte nem volt ilyen... remélem Ti is hamar túl lesztek rajta, most már csak lesz valami Nektek is már a 10.nap... nagyon tudom díjazni hogy a következő oltás csak 15hónaposan lesz...
22. patyoma (válaszként erre: 15. - D550c57e19)
2012. aug. 22. 13:43

igen, az elsővel még én is rohantam volna az orvoshoz.:)


szerintem úgyse nyugszol meg addig, amíg nem látja orvos, nem ártasz vele ha leviszed.

21. patyoma (válaszként erre: 18. - Hajni107)
2012. aug. 22. 13:40
tegnap volt a csúcspont szerintem. szörnyű nap volt:( ma már sokkal jobb. reménykedek benne, hogy lassan vége ennek az időszaknak. nektek is kívánom, hogy már túl legyetek rajta!
20. hajni107 (válaszként erre: 19. - Christineee)
2012. aug. 22. 13:39
szegényke.. és hogy bírja a fogzást?
2012. aug. 22. 13:38
Nálam most lesz 4 hónapos a kiscsajszim. Neki ezerrel jön a foga. D e a meleg is nyügösséget okoz a babáknál.
18. hajni107 (válaszként erre: 14. - Patyoma)
2012. aug. 22. 13:35
tehát már 10napja kaptátok és még nyügi szegény? :(
17. hajni107 (válaszként erre: 14. - Patyoma)
2012. aug. 22. 13:34
lányom és első gyerek úgyhogy.. túlontúl is aggódok.. amugy is sajna olyan típus vagyok
2012. aug. 22. 13:34
szerintem doktornéni lesz a dologból, aztán max azt mondja hogy semmi baj vagy fogzik stb de legalább megnyugszom...
15. d550c57e19 (válaszként erre: 8. - Hajni107)
2012. aug. 22. 13:32
Ha a második babád már 1,5 éves lesz (mint nálunk) már mosolyogni fogsz az ilyeneken, és tudni fogod hogy sok mindent túlaggódtál:) leglábbis nálam így volt:)
2012. aug. 22. 13:31
az enyém is 4 hónapos, múlthét hétfőn kapta az oltást, de még mindig nyűgöske szegény. szerintem ne aggód túl a gyerekorvosnak igaza van, várj még. fiad van vagy lányod?
13. hajni107 (válaszként erre: 10. - 001269bfc9)
2012. aug. 22. 13:30
csak két kanálka alma levet kap, de a nyügi már előtte kezdődik
12. hajni107 (válaszként erre: 9. - Babeck)
2012. aug. 22. 13:30
nagyon köszi a cikket. nagyon jó!
11. d550c57e19 (válaszként erre: 7. - Hajni107)
2012. aug. 22. 13:30
sokszor nem is tudják a kicsik hogy álmosak... vagy nem aludták ki magukat:) de persze ez csak egy gondolat volt... pl egy barátnőmnél a gyerkőc amikro fogzik napi 15-18 órát is alszik 10 hónaposan, de van hogy ne mbír elaludni és akkro nyűglődik csak, pedig több alvásra lenne igénye.
2012. aug. 22. 13:27

Kap már esetleg gyümölcsöt? Vagy csak szopizik/ tápszert kap? Az is megviselheti...

Az én kislányomnak 4 hónaposan jött ki az első foga, szóval lehet akár attól is.

Ő a 3 hónapos oltás után 4 nappal lázasodott be, 1 napra. Van, hogy később jönnek ki az oltás hatásai.

Persze simán lehet fülgyulladása is, ha nagyon kapkod oda, és nyomásra érzékeny. Ha van helyettesítő gyerekorvos, akkor mielőbb vidd el hozzá, vagy hívd ki.

2012. aug. 22. 13:23

Szia! Én is némi fogcsíra-mocorgásra és az időjárásra gyanakszom, ezt a cikket pedig ajánlom figyelmedbe :)

[link]

2012. aug. 22. 13:20
csak aggódom mert tényleg nem volt ilyen.. valahogy úgy gondolom nem a meleg lehet a bűnös, itatom sokat meg nincs meleg most a lakásba.. köszi szépen a tippeket azért.. lehet túl aggódom de nem volt ilyen szegényem
2012. aug. 22. 13:19
közvetlen kelés után is nyügizik egészen amíg ujra el nem alszik.. ha álmosságtól lenne akkor csak alvás előtt csinálná szerintem :/
2012. aug. 22. 13:18
Meleg van, a picik sem bírják túl jól. Ha az étvágya oké és alszik rendesen,akkor szerintem sincs baj. Gondolom nincs túlzottan felöltöztetve sem. A fiam gyakrabban szopizott ilyenkor,gondolom szomjas volt.
2012. aug. 22. 13:16
nálunk a fülpiszkálás az álmosság jele eyébként, és lehet a melegtől nem alszik jól azért piszkálhtja...
2012. aug. 22. 13:16
szia! csak azért nem gondoltam a fogára mert épp pont szuri napjától ilyen. azelőtt is fehérlett az ínye, de semmi ilyesmi nem volt. mármint nyügi. meg azt nem értem hogy miért pont déltől olyan... :/ a pár héttel ezelőtti melegektől se volt semmi ilyesmi pedig akkor még melegebb volt a lakásba.
2012. aug. 22. 13:16
Mint nem orvos hanem két 3,5 éven aluli gyerekkel rendelkező anyuka mondom: a 4 hónapos baba is simán tud nyűgös lenni ,rossz passzban, nem aludt jól, melege van, fúj a szél, unatkozik, jön a foga,... Ha vmi lenne a fülével nagy valószínüséggel lázas is lenne. És ha beteg lenne vagy vmi olyan akkor az evésre és az alvásra is kihatna.
2012. aug. 22. 13:13

Szia!


Foga nem jön véletlenül? Nem fehér az ínye? Bővebb nyál?

Feszülhet, fájhat neki, lehet ettől nyűgös. Ha jól emlékszem,ilyenkor fájhat a fül, mert kisugárzik.

Ha a torka nem piros, sem fog, lehet a melegtől is. Nekik sem tesznek jót. Pici baba is leet érzékeny a melegre.

2012. aug. 22. 13:10
Sziasztok! véleményeteket szeretném kérni! 4hónapos kisbabám egy hete nyűgös. múlt szerdán kaptuk épp a szurit, napról napra jobb volt azért a helyzet, tegnap már azt hittem midnen okés. úgy tudom valakinél egy hétig is eltart a nyűgösség. de ma ismét nagyon sírt szegényem, nem tudom mire vélni, mert amellett hogy ilyen alszik eszik rendesen. felhívtam a gyerekorvost aki sajnos szabadságon van, azt mondta hogy szerinte nincs baj mert alszik és eszik rendesen, de a szuri hatásának el kellett volna már múlnia. nagyon kedves volt mondta jövő héten nyugodtan vigyem be hozzá ha már dolgozik. de hát az hol van még :(.szóval ő szabin van nem tudom mit tegyek. néha a füléhez is kapkod de nem sír, ez egyébként nem jellemző talán napi 3szor csinálja. ha nem változik akkor viszem valahová de azért nagyon kíváncsi lennék Ti mire gondoltok. ja még annyi hogy reggel tök jól elvan és miután 11kor felkel onnan indul az egész.. lehet nincs semmi csak ilyesztget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook