Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyugitippek vizsgaidőszakra fórum

Nyugitippek vizsgaidőszakra (beszélgetős fórum)


16. Guruljka (válaszként erre: 14. - Léna94)
2016. dec. 5. 11:36
Sokaknak van fix munkahelye, ez tényleg megnehezíti a dolgot. De, ha jól sejtem, a csoporttársaid is hasonló cipőben járnak.
15. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Léna94)
2016. dec. 5. 11:32
Bocsi, csak a címet olvastam el, azt hittem, hogy otthon tanulsz. Ez így bizony eléggé bajos.
14. léna94 (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2016. dec. 5. 11:30
Az a baj, hogy az irodában, bármennyire kevés is a munkám, nem tudom magamat tartani menetrendhez, mert bármikor közbeszólhat valaki - és akkor még szerencsém van, ha elő tudom venni a jegyzeteket egyáltalán :( :D
2016. dec. 5. 11:00

További fontos tudnivaló, még ha furán hangzik is.


A tudatalatti nem tud fordítani. Tehát ha azt ismételgeted, hogy jajistenem, semmit nem tudok, meg fognak húzni... akkor saját magadat blokkolod.


Azzal indulj el a vizsgára, hogy "Mindent tudok, amit a tárgyban valaha is hallottam". Mert ez igaz, az agy biztosan tárolta.

2016. dec. 5. 10:37
És azzal a nyugodt lelkiismerettel mentem vizsgázni, hogy én minden tőlem telhetőt megtettem, annyit tudok, hogy ne húzzanak el.
2016. dec. 5. 10:35

Egyrészt azt oszd be, hogy mennyi idő alatt, mennyi tételt kell megtanulnod, tehát (elvileg 1 napra mennyi jut, és az mennyire reális)


Másrészt:

- reggel 8-10 között tanulás, és 10-kor 10 perc, nasi, kávé, üdítő, egy kis lakáson belüli mozgás

- 10-12-ig ismét csak tanulás, és semmi más

- 12-14 óra között ebéd + könnyű séta, vagy egy adag kerékpár, = szabad levegőn mozgás

- 14-16 kemény tanulás, itt ismét 10 perc kikapcs. = nasi, kávé, üdítő

- 16-18-ig tanulás, ekkor jöhet a vacsi

- 18-20-ig tanulás, 10 perc otthoni mozgás, nasi max. gyümi, vagy gyümilé

- 20-22-ig még lehet tanulni, ha van szellemi kapacitás.

Utána nyomás aludni reggel 7-ig, és 8-tól indul ismét a verkli...


Ha a vizsgák bármelyikén buksz, az elmúlt éveket bukhatod!!!


Mindig ez járt az agyamban, és nem érdekelt, hogy ezek a napok-hetek mennyire kemények, az előző éveket nem akartam oda-adni!!!

10. Borzolo (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. dec. 5. 10:22

Az én tanácsaim:

- tervezd meg a vizsgaidőszakot, mikor miből mennél, ha pótvizsgázni kell akkor az is beleférjen. Én szerettem a nehéz vizsgákkal kezdeni, de lehet Neked az jön be, hogy gyorsan ledarálod a könnyebbeket és nyugodtabban állsz hozzá a nehéz tárgyak tanulásához.

- iktasd ki a zavaró tényezőket! Telefon, net, TV, csak elvonják a figyelmet.

- próbálj meg tanulás közben kicsit pihenni, egy fél óra séta, 10 perc kávészünet stb. De ne lógj!

- Mostanra gondolom már tudod mi a leghatékonyabb tanulási módszer számodra. Nekem a jegyzetelés volt, de másnak a hagosan felmondás lehet jobban bejön.

- Amiből van lehetőséged szerezz megbízható forrásból kidolgozott tételeket. Időt spórolsz vele, de tényleg megbízható legyen az anyag.

9. Borzolo (válaszként erre: 2. - C73db520ef)
2016. dec. 5. 10:16
Mosolyogtatóan naiv a hozzászólásod. :)
8. Guruljka (válaszként erre: 4. - Léna94)
2016. dec. 5. 10:06

A másodév az igen, az nekünk is idegbaj volt.


Az idén inkább azzal küzdünk, hogy a tanáraink a saját maguk gyártotta időnyomás alatt vannak, az órarendet épp csak összecsapták, kommunikáció nem volt velünk, pedig vállaltunk volna pár pénteki oktatási napot is, csak ne kelljen olyan tárgyakat tanulnunk, amit igazából le sem adtak...


Én jegyzetelve tanulok. A saját jegyzeteimet is összefoglalom. És inkább alszom egyet, minthogy a kilúgozott agyamat erőltessem, mert ha kipihent vagyok, akkor több minden eszembe jut, mint amire félálomban rágörcsöltem.

7. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. dec. 5. 10:05
Sosem értem rá izgulni, mivel látástól mikulásig tanultam. Tanulj, amennyit tudsz, és aludj rendesen! Ha nem tudsz a tanulásra koncentrálni, segít ha másokkal tanulsz. Nem kell együtt, ugyanazt, elég egy szobában lenni. Ha látod, hogy a többiek is tanulnak, te is motiváltabb leszel.
6. léna94 (válaszként erre: 5. - 388b941089)
2016. dec. 5. 09:59
ja, hát ez tipikusan az a félév, amikor a kettesre megyek, aztán örülök ha véletlenül jobb lesz :DD csak időből lenne több...
5. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. dec. 5. 09:45

Én hót idegroncs voltam mindig, nincs tippem xd

Tudomásul kell venni, hogy nem lehet maxon teljesíteni! Főleg ha mást is csinál mellette az ember!

4. léna94 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2016. dec. 5. 09:32

Mi már hétvégén vizsgázunk, muszáj megragadni a szombatokat, amiből egyáltalán megadtak szombatit :(

Tanítós vagyok, másodéves, azt mondják, ez a legnehezebb év, eddig igaz :D

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. dec. 5. 09:27

Szia, én is levelezős vagyok.

És ráadásul kevésbé fiatal, nekem a leginkább célravezető az alvás lenne. Jelen tanévben végzünk, azaz a szakdolgozattal is haladni kellene lassan.


Még csak a lezárások és a beadandók dömpingje van. A munkám mellett, amit szerencsére itthonról végzek, de csak ez az egy fejem van...


Bevált stratégia viszont, hogy előre veszem a nehezebb vizsgákat. Ezzel vagy túlesem rajta, és utána már a könnyebbek jönnek... vagy van még esélyem javítani. A tanár sincs még annyira lestrapálva a vizsgaidőszak elején.


Milyen szakos vagy? (Én germanisztika.)

2016. dec. 5. 08:43

Vitamindus taplalkozas, alvas. Ja, es szolocukor!

Ha rendszeresen tanultal, keszultel, nem lesz gond.

2016. dec. 5. 08:38

Sziasztok!

Ez lesz eddig a legnehezebb vizsgaidőszakom, 10 vizsgám lesz, a héten még meg kellene csinálnom 5 beadandót is, kicsit elkapott az ideg :D Ráadásul levelezős vagyok, dupla élvezet...Ki hogy szokta "túlélni" a vizsgaidőszakot? Támogassuk egymást! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook