Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjat és gyedet kaphat egyszerre valaki? fórum

Nyugdíjat és gyedet kaphat egyszerre valaki? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 1. 22:05
Csak azt nem értem, hogy eddig hogy kapta, ha azt sem tudta, hogy jár neki? Ugyanis a gyest meg kell igényelni egy külön formanyomtatványon az államkincstártól.
2013. aug. 1. 18:16
Furi,most olvastam végig..nekem tavaly választanom kellett..
2013. aug. 1. 18:14
Nem kapthat 2 ellátást....ez szerintem logikus...
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Bd8fe3b02a)
2013. aug. 1. 16:49
És ez most Téged érdekel, vagy Őt érdekli? Gondolom, ha idáig kapta, járt neki.
2013. aug. 1. 15:18

A Magyar Államkincstár oldaláról ollóztam ki a törvényt.


"Mikor nem jár gyermekgondozási segély?


Nem jár gyermekgondozási segély annak a személynek, aki


a 3 évesnél fiatalabb gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el. A gyermekgondozási segélyre való jogosultságot nem érinti, ha a napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezett gyermek 3 évesnél idősebb,


előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés büntetését tölti

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. §(1) bekezdés i) pontja szerint rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve


a) a gyermekgondozási segélyt és gyermeknevelési támogatást, az ezek folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá a járási hivatal által a fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személy gondozását, ápolását végző személy kérelmére megállapított ápolási díjat,


b) társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény alapján járó nyugellátást, illetve annak minősülő nyugellátást, a rehabilitációs járadékot, a rokkantsági járadékot, az átmeneti járadékot, a rendszeres szociális járadékot és a bányász dolgozók egészségkárosodási járadékát,


az egy évesnél fiatalabb gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezi el,


a gyermek egyéves kora után - a kivételektől eltekintve - korlátozás nélkül teljes munkaidőben dolgozik."

13. Agnik1
2013. aug. 1. 15:12
rokkant nyugdíj mellé elméletileg járhat GYED, de csak ha dolgozott szülés előtt, ha nem akkor GYES-re jogosult. CSP-t is kaphat.
12. fe3d58d788 (válaszként erre: 11. - Fe3d58d788)
2013. aug. 1. 15:07
GYED egyértelműen nem jár - mert az munkaviszonytól függő -de GYES igen.
2013. aug. 1. 15:06

"A családok támogatásáról szóló törvény szerint gyes-t a teljesen munkaképes kismamák mellett a rokkantsági ellátásban részesülők és a nyugdíjasok is kaphatnak. A rehabilitációs ellátásban részesülőket viszont kizárták a gyermekgondozási támogatásból, mivel mindkettő rendszeres pénzbeli ellátásnak minősül, amiből viszont csak egyet lehet igénybe venni."

A Babafalva.hu-ról ollóztam.

10. xochipilly (válaszként erre: 5. - 17aadc1082)
2013. aug. 1. 14:59
Ha soha nem dolgozott akkor gyes-t kaphat, ha volt 365 nap munkaviszonya a szülés elötti 2 évben, akkor gyed-et.
9. Alexandrovna (válaszként erre: 5. - 17aadc1082)
2013. aug. 1. 14:36
A gyes minden anyukának jár, attól függetlenül, hogy milyen ellátásban részesül ő maga.
8. Alexandrovna (válaszként erre: 2. - Bd8fe3b02a)
2013. aug. 1. 14:35

Szia!


Én nyugdíjt kapok és gyest. Mivel nem volt elég a munkaviszonyom vagy mi a fene, így nem kapok gyedet. A gyed munkaviszony köteles. Viszont a gyes az minden anyukának egyenlő jogon jár. Én úgy gondolom, hogy csak az egyiket kaphatja így a nyugdíja mellett. Én is hallássérült vagyok ezért tudom így valamennyire.

2013. aug. 1. 14:30
Gyed mellett SEMMI MÁST nem kaphat!!!
2013. aug. 1. 14:12
Én is úgy gondolom,hogy az illetőnek 2 ellátás nem jár.
2013. aug. 1. 14:10
Nem kaphat! Még gyes-t sem, nemhogy gyedet!
2013. aug. 1. 14:09
akkor,hogy kaphatta eddig?
2013. aug. 1. 14:08
Nem
2013. aug. 1. 14:08
Van egy ismerős 21 éves lány.Mivel siketnéma,nyugdíjat kap.Kisfia 2012 márciusában született,és kapja a gyedet is.Holnap megy bizottság elé,hogy jár-e neki mind a két ellátás!Szerintem,nem csak az egyik.
2013. aug. 1. 14:05
Nyugdíjat és gyedet kaphat egyszerre valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook