Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas nők mindennapjai... fórum

Nyugdíjas nők mindennapjai... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. márc. 10. 05:34

kedves Judit55!

Nagyon egyetértek a gondolataiddal és ahogy éled az életedet. Hasonló gondolkodású emberek vagyunk, kár, hogy nem tudunk személyesn találkozni, egész biztos vagyok benne, hogy jókat sétálnánk és beszélgetnénk.

2021. márc. 10. 05:32

Kedves Vica!

Segíts légyszíves, milyen alapfelszereltség kell ahhoz, hogy megtanuljak macaront sütni. Az én unokáim is nagyon szeretik, már jó pár videót megnéztem, hogy mások hogyan készítik. Mik a legfontosabb alapkellékek és felszerelések,hogy neki lehessen állni a macaron készítésnek. Pl. macaron sütő szilikonlap, habzsák, ételfesték gél, mandulaliszt, stb. továbbá milyen töltelékeket használsz a macaronok összeragasztásához. Nagyon megköszönöm, ha megtisztelsz a válaszoddal.

2021. márc. 10. 05:16
Kedves Vigyefene! Férfi létedre örömmel köszöntünk a nyugdíjas nők körében. Maradj közöttünk és mondd el véleményedet, várjuk a hozzászólásaidat!
38. boszorkánylepke (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2021. márc. 10. 05:13

Kedves Aszparagusz!

Nem szabad ilyen sötéten látni a jövőt! Nem tudjuk, hogy mi lesz 15 év múlva, (én nem is szeretném előre tudni). Bízzunk benne, hogy lesz kedvező változás és akik most dolgoznak, ők is élvezhetik majd a megérdemelt pihenést és nyugdíjat.

37. boszorkánylepke (válaszként erre: 30. - Auróra2010)
2021. márc. 10. 05:07

Kedves Auróra!

Sok mindenben egyetértek veled, én sem dolgozom nyugdíj mellett, a családomnak, elsősorban az unokáknak élek. Imádom őket és igyekszem minél több időt velük tölteni - sajnos az utóbbi időben a vírushelyzet miatt ez nem valósult meg. Szeretek sütni-főzni, olvasni. A sok tv nézéssel nem értek egyet - én nagyon ritkán nézem, az utóbbi években egyáltalán nincs kedvemre való műsor. Nem nézek sorozatokat és celebműsorokat. Sajnos eltűntek a színvonalas vetélkedők a televízióból, amit szívesen néztem. Ha mégis bekapcsolom a tv-t akkor inkább természetfilmeket és utazásokról készült filmeket nézek. Szeretek sétálni, közben fotózni, annyi csodára lehet lelni, ha csak céltalanul csatangolok. Azzal nem értek egyet, hogy mi gondod van a sétával? Az egyik legegészségesebb mozgásforma, ráadásul szabad levegőn teheted. Nagyon jó, ha az ember nyugdíjasként sem hagyja el magát, figyel magára, a megjelenésére, frizurájára, öltözködésére. A mai nyugdíjas nők már nem öltözködnek öregesen, mint régen a nagyanyáink. Én magam is sokkal merészebben, színesebben öltözöm, mint 40 éves koromban. Szóval számomra nem hangzik rémesen, ahogy elképzeled a nyugdíjas éveket.

Kívánom, hogy a terveid váljanak valóra!

36. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Auróra2010)
2021. márc. 9. 17:06
Amennyiben 15+ év múlva készülsz nyugdíjba, örülj, ha egyáltalán lesz nyugdíjad. Addig már a nyugdíjkorhatár is magasabb lesz, a nyugdíj összege meg??
35. 55Judit (válaszként erre: 34. - Vigyefene)
2021. márc. 9. 16:14
És egyéb előnye is van. :) Viszont sokan hiszik azt tévesen, hogy az egészség alanyi jogon jár.
34. vigyefene (válaszként erre: 30. - Auróra2010)
2021. márc. 9. 15:07
Talán nem kellene beleszólnom, mert férfi vagyok, megjegyzem azt h nem rémes, és elérhető.
33. ariana (válaszként erre: 30. - Auróra2010)
2021. márc. 9. 15:03
Ez mind szép és jó, de mi bajod a sétával?
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Samuanyu)
2021. márc. 9. 14:49

Öröm látni hogy te is sokat teszel magadért. Más választásunk nincs is ha az egészséges élet a célunk. A csontkovács gondolom lazítja azokat a letapadt görcsben álló izmokat a gerinc mentén, ami a fájdalmaidat okozzák. Miért nem próbálod meg te magad is lazítani? A gerinc nyújtása, csavarása hihetetlen nagy segítség ezt én tapasztalom. Plusz gerinctorna.


A kitartásomról csak annyit, hogy ha nem tenném meg magamért naponta amit megtehetek, rövid időn belül egy elfekvőben könyöröghetnék a pelenkacseréért. :))

31. Samuanyu (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2021. márc. 9. 14:35
Fincsi az ebéded,nálunk hasonló, zöldséges kuszkusz csirkeszárnnyal. Imádom az ilyen zöldségeket a gyomromnak is jó, egészséges.Én jógázni szoktam. Etka anyó tanítványa egy csodás természetgyógyász tartotta az órákat, most egyedül tornázom.Remek a stresszre is a jóga, sajnos fokozottan hajlamos vagyok a stresszre,40 év munka emberekkel foglalkozás és a küzdelmes élet szédszedte az idegeimet.A jóga mellett többféle gyógyteát iszom, meditálok,állandó küzdelem. A derekamtól a tarkómig fájó görcsöt segít a csontkovács rendbehozni, többek közt. Nem kell sokszor menni kb. fél évente 2-3 szor, és tudok mozogni.Csodás, tehetség akihez jártam, sportolókat kezel és félannyiba kerül mint a legtöbb. Nagyon szeretek fürdőbe járni, és a masszást is imádom myugtat, lazít.A reumán évente kétszer adtak kedvezményes bérletet. Teljes árakra sajna nem telne beosztással élünk én és három mentett kiskutyám. Igyekszem tartani magam, tornázom, de nagyon hiányzik ez a kis kényeztetés. Őszintén csodálom a kitartásodat a legtöbb ember szedi a sok gyógyszert, és jajgat.
2021. márc. 9. 13:58

Kedves nyugdijas Nők ! 15+ év múlva ezeket szeretném írni ebbe a topicba :

Remélem jó nyugdijam lesz és nem kell dolgoznom mellette. Tervezem, hogy a családdal elsősorban férjemmel még többet utazunk, mint most, azaz a vesztegzár előtt. OTThon leszünk, finomakat főzök, sokat TVzünk, olvasok, pihenek. H.o. előtt nem szerettem az állatokat, de most összemelegedtem a cirmosgyerekkel,tehát korlátozott számban max 2 macskánk lesz. EDDig sem voltunk betegesek, remélem igy is marad.

Eszem ágában nincs sétálni, bár városomban nincs sem villamos sem troli, de járművel fogok közlekedni, városunkba, ill a közeli nagyvárosok üzleteiben nézelődni.Sokat fogunk szinházba, moziba járni.

Gyerekünket mindenben támogatni fogom, ha lesz unokánk, őt is.

Nem fogok öregesen öltözni, eddig is sikerült karbantartani mgam.

Nem is hangzik olyan rémesen ugye ?

29. 55Judit (válaszként erre: 28. - 55Judit)
2021. márc. 9. 13:04

Még annyit, hogy régen voltam én is csontkovácsnál, masszőrnél, de mind csak rövid ideig tartó jobbulást biztosít. Folyamatosan járni egy vagyon, és véglegesen mégsem gyógyít meg. Az nem megoldás szerintem hogy alá fekszünk valaki keze alá, és passzívan várjuk tőle a jobb létet.


Sok éve vettem egy denevérpadot. Nem a tornaeszközt, hanem az orvosit. Nyújtásra tökéletes segítség. Azért nem használom már, mert olyan mértékű a csontritkulásom, hogy spontán csigolya törésem is lehet, ezért nem merek eszközzel nyújtani. Magam végzem csőnyegen, vagy húzódszkodón. A denevérpad lábtartójából csináltam egy húzódszkodót. Bár csak lógni tudok rajta, de ez is jót tesz az izmoknak és a gerincek is. Valami aktív módszert kellene neked is beiktatni a csontkovács helyett.

28. 55Judit (válaszként erre: 23. - Samuanyu)
2021. márc. 9. 11:39

"Időnként elmegyek orvoshoz, és megvizsgáltatom vele magam, mert az orvos is élni akar. Aztán elmegyek a gyógyszertárba, és kiváltom az orvosságot, mert a patikus is élni akar. Aztán a gyógyszert a csatornába öntöm - mert én is élni akarok." - Mark Twain :D


Hát, azért én is csak emberből vagyok, ezért én sem vagyok mindig a toppon. De ha ér valami, nagyon igyekszek kijönni belőle valami derűfélével, mert ha nem sikerül, én is egyre lejjebb süllyedek. De ha sikerül, jobb a hangulatom, még ha a baj megoldása várat is magára. Nem egyszerű ez. Gyakorolni kell! :))


Derékfájás: 3 helyen van gerinc torzulásom, deréktájon a legsúlyosabb, ott csigolya összenövések is vannak. Gyakorlatilag nem hajlik kb. 10 éve a derekam. Csípőből tudok csak hajolni. Vannak kopások is. A fájdalmakat nyújtásokkal remekül lehet mérsékelni, türelemmel, kitartással meg lehet szüntetni és még kertészkedni is lehet. Ez mindennapos tornát igényel, nyújtást, mélyizom erősítést. A túlsúly nem előnyös, külön nagy terhet ró a gerincre.


Most gyorsan főzök. Csicseri gulyás lesz és tegnapról bulgur szaftos csirkemellel.

27. Samuanyu (válaszként erre: 26. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 9. 07:55
Köszi! Neked is szép napot. Szép idő lesz ma, matatok egy kicsit a pöttöm kertemben, és ápolom az öreg kutyusomat, nem jól van.
2021. márc. 9. 07:01
Jó reggelt! Legyen aktív, szép napotok!
25. vica cica (válaszként erre: 11. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 8. 21:50

Köszönjük szépen. Nem egyszerű ,de teszünk azért hogy jó legyen.Nem adjuk fel.

Üdv. Vica

24. vica cica (válaszként erre: 6. - Hanka101)
2021. márc. 8. 21:45

Szia! Tudod nekem is volt mélypontom,de nagyon. Tudom nehéz. Hidd el most elindultál. Van egy támogató csoport.

Itt mindenki segíteni szeretne. Fogyás nehéz, én mindent kipróbáltam sikertelenül.Most egyensúlyban vagyok, reggel piritos kenyér , délben ebéd(minden evő vagyok) este szintén 1 píritos valamivel. Igy ment le 18 kg.

Üdv. Vica

2021. márc. 8. 18:22
Sziasztok, mára befejeztem a tennivalóimmal, főzés, stb.A hétvégén nem volt kedvem semmihez nagyon fájt a derekam. Nagyon hiányzik a csontkovácsom, évek óta járok, a vírus kezdete óta nincs kezelés ki tudja mikor lesz megint normális az életünk, lesz-e.Talán az oltás segít, én hiszek benne, megkaptam az elsőt,talán a semminél több.64 éves vagyok rendszeresen kellene orvoshoz menni kontrolokra, nem veszélytelen, ha éppen van rendelés.Judit, őszintén csodálom az erődet. Meg néztem a lapacho teát, tényleg jónak tűnik. Remélem használni fog.
22. 55Judit (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2021. márc. 8. 10:34
Vagy inkább ezt mutatom, több az információ: [link]
2021. márc. 8. 10:33
A napokban elkezdtem Lapacho teát inni. Hátha mást is érdekel miféle csodaszer ez: [link]
20. 55Judit (válaszként erre: 17. - 5d7cade288)
2021. márc. 8. 10:24
Ó, egyébként nem mindig vagyok aktív én sem. Sajnos nagyon keveset alszom, és amikor semennyit, akkor olyan vagyok napközben mint a zombi. :) De ilyenkor is igyekszem tartani magam több-kevesebb sikerrel. Ezeken a napokon pl. nem vagyok képes tanulni, van hogy nem is főzök, egyetlen örömöm ilyenkor az életben maradás élménye. :))
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2021. márc. 8. 10:09
Most pl. amíg nem írtam, megmetszettem a 2 datolyaszilva fámat. Öröm rájuk nézni, bár látszik hogy idén kevesebb lesz a termés. De az a várhatóan 20-30 kilónyi nekem elég lesz. :)
18. 55Judit (válaszként erre: 17. - 5d7cade288)
2021. márc. 8. 10:08

Hidd el, annyi baj mellett amiben nekem részem volt és van, nem könnyű. Naponta nagyon komoly erőfeszítésbe telik nekem is hogy megoldjam legalább azt, hogy máshogy fogjam fel, és ami a lényeg, hogy agyilag folyamatosan lekössem magam olyan gondolatokkal, tevékenységgel, ami előre visz. Csak elkezdeni nehéz. De kezdésnek jó, hogy amikor a gondolataink egyre csak a nyomorunk körül forog, igyekezzünk olyasmin gondolkodni ami kedves a léleknek. Hamarosan azt vesszük észre, hogy egyre kevesebb lesz a kesergés, mert az agyunkat lekötik az örömteli dolgok. Ezzel nem szűnnek meg a betegségek, a fájdalmak, az anyagi nehézség, de az egyedüllétet nem fájdalmas magánynak éljük meg ha mindig van valami ami örömöt okoz, és könnyebb elfogadni a megváltoztathatatlant.

Én tapasztalom amit leírok. Én csak ezzel tudok segíteni annak aki magába zuhan és kesereg. Ha valaki kipróbálja amit én teszek azzal nem árt senkinek, ingyen van, és miért ne? Csak nyerni lehet vele.

17. 5d7cade288 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2021. márc. 8. 09:56
Szia Judit. Olvastam az előző hsz-ben, hogy igen aktív vagy. Jó lenne persze ha mindenki ilyen tudna lenni. Nekem még sajnos nem sikerült. Nem vagyunk egyformák.
16. 55Judit (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2021. márc. 8. 09:20
Nem írtam mikor tanulom a spanyolt. Hát séta közben. nem is annyira séta, inkább gyors gyaloglás, hogy egy kicsit a pulzust is megemelje. De aki csak lassan tud menni, esetleg csak bottal, annak is nagyon kell a séta friss levegőn. Jobb tőle a közérzet.
15. 55Judit (válaszként erre: 13. - 5d7cade288)
2021. márc. 8. 09:11

Nem próbáltad még hogy séta közben lekötöd a gondolataidat valami örömteli dologgal? Én mindig ezt csinálom. Külömben már mély depresszióba stem volna, belesüppedve a nyomoromba. Mert azért valljuk be, mindannyiunknak van ebben a korban a betegségeken kívül rossz emlékei is. ha csak ezekkel foglalkozunk gondolatban felváltva, a drűsebb gondolatokat teljesen kiszorítjuk az életünkből. mert ugye egyszerre csak 1 dologra tudunk gondolni. A jó hír az, hogy mi döntjük el mire gondolunk.


Ha azon morfondíroznék hogy mennyire kevés a nyugdíjam, hogy mi lenne nagyon fontos mégsem tudom megvenni, vagy hogy mik azok a korlátozó tényezők amik nélkül sokkal könnyebb lenne az életem, Biztos megőrülnék. 2 antibiotikus kúra után is pozitív maradtam Lyme kórra. Mivel tudom hogy milyen szövődményei vannak ennek a kórnak amikor idülté válik és ezen agyalnék, biztos megőrülnék. Ezért igyekszem nem gondolni erre, miközben amit engednek a lehetőségeim, mindent megteszek a normál immunrendszerem működésért. Ha visszagondolok a gyerek és fiatal felnőtt koromra, elborzadok. Ezért ezt sem teszem.


Tudom hogy megzuhanva nagyon keservesnek érezzük az életet. Voltam rákos kétszer is, átéltem a kezelésekkel járó borzalmakat. Egyedül. Gerinc betegségem is van, nem is egy féle. Ti is akik a panaszaitokat írjátok le, biztosra veszem hogy nagyon nehéz nektek. De meg kell próbálni kijönni a gödörből lelkileg, mert el kell fogadni azt, amin nem tudunk változtatni. Néha még én is elszomorodom, de már nem ez a jellemző. Szerencsére van egy kis kertem olyan gyümölcsökkel amik megvásárlásáról csak álmodhatok ilyen nyugdíj mellett. De nekem terem annyi, hogy még osztogathatom is. Most a palánták nevelgetésével foglalkozok. Kint is motoszkálok már, szép az idő. Unalmas a séta egyedül? Nekem s az lenne, de elkezdtem nyelvet tanulni. Miért? mert leköt. Amíg tanulok, nem gondolok másra, mert én is csak egy dologra tudok gondolni egyszerre. :)) Hogy mi haszna? Bármit megtanulni, mindig jó befektetés. De gondolatelterelésnek sem utolsó.


Kitartást, és jó szórakozást kívánok mindenkinek! Nálam most a torna következik, aztán a látásjavító szemmasszázs.

14. 55Judit (válaszként erre: 12. - Samuanyu)
2021. márc. 8. 08:51

A refluxal kapcsolatban: Bár én nem vagyok refluxos, de leírás alapján kegyetlen betegségnek gondolom.

Nekem valamikor volt olyan hogy feljött néha a sav és nagyon marta a torkomat. Akkor találtam egy elsősegély megoldást és bevált. Nyers krumplit kell lereszelni, azán kis kanállal szájba venni és nagyon apró nyelésekkel kis adagokban lenyeldesni az egész krumplit. Azonnal használ, mert a krumpli erősen lúgos hatású, és a nyelőcsőből lesöpri a savat. Persze nem egészséges minden nap ezzel kezelni a problémát, érdemes az okot megszüntetni ha lehetséges. A krumpli nem gyógyítja a refluxot, tudom én is, de segítséget nyújt.

13. 5d7cade288 (válaszként erre: 12. - Samuanyu)
2021. márc. 8. 08:45
Szia. Én is hasonlóképpen élem meg a napjaimat. Egyedül vagyok, néha 1-1 telefon, de van mikor ahhoz sincs kedvem. Sétálnék beszélgetnék ha lenne kivel. Próbáltam már egyedül levegőzni de az nem olyan. Nincs kedvem semmihez.
12. Samuanyu (válaszként erre: 8. - Nagymarcsi)
2021. márc. 8. 08:33
Szia, megértelek én is nehezen viselem ezt a nehéz időt. Refluxos vagyok régóta mostanra egyre rosszabb.Feszültségoldót szedek,és próbálom elfoglalni magam, de nagyon nehéz. Egyedül élek, az elmúlt években a barátnőim lassan elmentek, magam maradtam.Az orvosom szerint barátokkal beszélgetni, nevetni segít.Samuanyu
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook