Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas nők mindennapjai... fórum

Nyugdíjas nők mindennapjai... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. 5d7cade288 (válaszként erre: 69. - Samuanyu)
2021. márc. 13. 11:42
Nekem elég nagy udvarom van. Sarokház egy kisvárosban. A napot üvegen keresztül élvezem ma mert kint huzat van. Egyedül vagyok. Ebéd után szoktam én is pihizni. Én a török sorozatokat szeretem és netezni. Nehéz fizikai munkát nem tudok csinálni, illetve részletekben.
70. Samuanyu (válaszként erre: 69. - Samuanyu)
2021. márc. 13. 11:22
Te mit szeretsz csinálni?
69. Samuanyu (válaszként erre: 68. - 5d7cade288)
2021. márc. 13. 11:21
Én is fontos vagyok, fáj a fejem, nem tervezek semmi különöset. Főzök, aztán pihizünk a kicsikkel. Nekem csak egy pöttöm kertem van,Budapest közepén, főleg virágcserepekkel, bár így is van vele tennivaló. Nekem is rossz éjszakám volt,kiülök a napra, élvezem a békét. Tévézek majd, a természetfilmeket szeretem az érdekességeket a világból. Addig se gondolok rá, hogy milyen nehéz világot élünk.
68. 5d7cade288 (válaszként erre: 67. - 55Judit)
2021. márc. 13. 10:44
Nem vacsorázok későn, 5 óra körül van, hogy egyáltalán. Nem minden éjszaka van ez szerintem a frontok is belejátszanak meg a napi történések.
67. 55Judit (válaszként erre: 65. - 5d7cade288)
2021. márc. 13. 09:24
Mitől ilyen szörnyű az éjszakád? Későn vacsorázol?
66. 55Judit (válaszként erre: 65. - 5d7cade288)
2021. márc. 13. 09:23

Pont így vagyok én is. Mindig az ihletet várom. :)

Nálam is sáros a kert, szüneteltetem a kinti munkát. Főzés előtt van némi időm, ezt ablakpucolás helyett gyaloglással töltöm. Azért nem délután, mert itt a Balatonnál olyan tömeg lesz ebéd után mint szezonban. Ideözönlik a nép, gondolván hogy a Balatonnál nincs vírus. Hát az én településem nincs is, de majd most idehozzák.

65. 5d7cade288 (válaszként erre: 64. - Samuanyu)
2021. márc. 13. 09:11
Szia. Borzasztó rossz éjszakám volt. Képtelen, íjesztő álmok. Most talán már kezdek magamhoz térni. Különösebb tervem nincs sem hétvégére sem a hétköznapokban. Ahogy jön az ihlet úgy állok neki a teendőknek. Most szépen süt a nap, de minden vizes, sáros. Marad a benti takarítás és délután ha nem jön semmi közbe egy jó kis séta. Te hogy vagy, mi a munka a hosszú hétvégére?
2021. márc. 13. 08:36
Homár, hogy vagy? Mivel töltöd a hétvégét?
2021. márc. 13. 08:27
Kellemes tavaszi hétvégét mindenkinek
62. Samuanyu (válaszként erre: 61. - Samuanyu)
2021. márc. 11. 21:05
Sajnálom, hogy még nem kaphatod meg az oltást, hogyan lettél Lyme KÓROS?
61. Samuanyu (válaszként erre: 60. - 55Judit)
2021. márc. 11. 18:42
Elhiszem az orvosomnak, amúgy sokat kellett volna várnom. Bármi, ami esély a túlélésre nekem jó.A következó években mindig jobb vakcinák lesznek, most ez van. Remélem, hatásos lesz.
60. 55Judit (válaszként erre: 58. - Samuanyu)
2021. márc. 11. 16:25

Biztosan tudod hogy nincs mellékhatása? Duda Ernő a szegedi egyetem virológus professzora szerint előfordulhat a későbbiekben hogy autoimmun folyamatokat indít be. Én ezért nem kértem volna a kínait, egyébként az is olyan hatásos a kovid ellen mint a többi. Sajnos Magyarországon is az ilyen típusú oltóanyagot fogják gyártani.

Már sorra kerültem volna oltásra, de Lyme kóros lettem nem rég, ezért még hónapokat várnom kell a vakcinálással.

59. Samuanyu (válaszként erre: 58. - Samuanyu)
2021. márc. 11. 14:57
Az összes szomszédom korra tekintet nélkül vérszemet kapott és szintén felhívták az orvosaikat, mindenki megkapta, olyan is, akinek húsvét utáni várni kellettvolna. Sokan nem kérik a kínait még mindig, megmarad, az órvosok örülnek ha valaki önként megy. Legalábbis mifelénk.
58. Samuanyu (válaszként erre: 57. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 11. 14:53
Hát van némi fejetlenség. Én felhívtam a háziorvosomat, hogy nekem jó a kínai vakcina. Megörült, másnap mehettem egy hete kaptam.Egész nap telefonál a betegeknek, szervez, örült, hogy van önkéntes. Te hány éves vagy? Én 64.Amúgy semmi mellékhatása nincs.
57. boszorkánylepke (válaszként erre: 56. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 11. 10:19
...és nem az egészségügyben dolgozik.
56. boszorkánylepke (válaszként erre: 55. - Samuanyu)
2021. márc. 11. 10:18
Szia, nálunk kisütött a nap, de elég erős szél fúj. Az időkép szerint melegfronti hatás van....Sajnos nagyon szomorú híreket lehet hallani a koronavírusos megbetegedésekkel kapcsolatban. Mindenki nagyon vigyázzon magára! Még nem kaptam oltást és nagyon sok hasonló korú ismerősöm sem, de van olyan 35 éves ismerősöm, akinek - szerencsére semmi betegsége nincs - de már a második AstraZeneca oltást is megkapta.
2021. márc. 11. 08:41
Sziasztok, ma felkelni se volt kedvem, tuti, hogy front lesz plusz a járvány, nem az én napom. Ki kapott már oltást?
54. aszparagusz (válaszként erre: 47. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 10. 10:14

Az a legfontosabb, hogy éljük túl a vírust.

Viszont a fórum a nyugdíjas nőkről indult.

Ehhez tartozott a jövőbeni nyugdíjjal kapcsolatos hozzászólásom.

53. aszparagusz (válaszként erre: 52. - Iregi91)
2021. márc. 10. 10:12
Saját jogú, özvegyi, rokkantsági, árvaellátás, stb.
2021. márc. 10. 09:54

Sziasztok, udvozletem!



Elnézést kérek előre, hogy kérdésem itt teszem fel (itt is), de még máig nem kaptam ésszerű választ arra, hogy mit jelent teszem azt kölcsön igénylésénél, hogy "Nyugdíj jogcím részletező"?


Tudnátok ebben Nekem segíteni?


Sajnos az ugyintéző sem tudott válaszolni eme kérdésemre, holott Nekik kellett volna eme "ok"irat.


Tudom offtopic a téma, de megtisztelő segítségetek előre köszönöm!

51. Samuanyu (válaszként erre: 50. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 10. 08:15
Okés délután "találkozunk"
50. boszorkánylepke (válaszként erre: 49. - Samuanyu)
2021. márc. 10. 08:13
Jó munkát, vigyázz nehogy leess a létráról!
49. Samuanyu (válaszként erre: 48. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 10. 08:08
Én se látom túl derűsen a nyugdíjhelyzetet, de remélem, hogy hamarosan végetér a járvány, és rendbejön az élet. Egyetértek veled jelenleg a saját életünk foglalkoztat túl kell élni ezt a szörnyű vírust. Na kezdődik a nap, köszönöm a kérdésed, Fifikém jobban van, már 16 éves, minden napért megküzdünk, de nagyon igyekszik. Nálunk zöldbabfőzelék lesz fasírtal és függönyöket mosok.
48. boszorkánylepke (válaszként erre: 47. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 10. 07:43
Azért egészen nem így van, hogy semmi nem érdekel. Dehogynem, hiszen vannak gyermekeim és unokáim, és egyáltalán nem mindegy, hogy Ők milyen életet fognak élni. De én bízom egy jobb jövőben! " A hídon akkor kell átmenni, amikor a folyóhoz érünk."
47. boszorkánylepke (válaszként erre: 44. - Aszparagusz)
2021. márc. 10. 07:36
Ne haragudj, nem érdekel, hogy mi lesz 15 év múlva. Egyenlőre az érdekel, hogy túléljük ezt a vírust, ne legyen senki beteg a szeretteim közül.
46. boszorkánylepke (válaszként erre: 45. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 10. 07:34
Az első mondat végén véletlen a kérdőjel. :)
45. boszorkánylepke (válaszként erre: 43. - Samuanyu)
2021. márc. 10. 07:33
Köszönjük szépen, Neked is kellemes napot? Hogy van a kutyusod? Ma futárt várok, addig nem tudok kimozdulni otthonról. Főzés után (zöldségleves és sült kacsacomb) azt tervezem, hogy kipakolom a konyhaszekrényeket és kimosok, lemosok, elmosok mindent és ilyen alkalmakkor általában szanálom is a nem használt konyhai eszközöket.
44. aszparagusz (válaszként erre: 38. - Boszorkánylepke)
2021. márc. 10. 07:32

Nem sötéten látom, hanem reálisan.

Nézz utána, hogy alakul a nyugdíjrendszer, hogyan fog változni a befizetők és az "eltartottak" aránya.

Vagy a korhatárt emelik, vagy a kifizetett nyugdíjak fognak jelentősen csökkenni.

2021. márc. 10. 06:57
Jó reggelt legyen szép napotok ki mit csinál MA?
42. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2021. márc. 10. 05:59

Szervusz, kedves Hanka!


Mint régi ismerős, üdvözöllek!


Köszönöm kérdésed, megvagyok, többé-kevésbé ugyanúgy, mint akkoriban, amikor még barátkozgattunk. Sokat olvasok, "fő" tevékenységem pedig mostanában, hogy szeretném, ha sikerülne kiraknom végre azt a 3000 darabból álló puzzle-t, amellyel per pillanat teli van az ebédlőasztal. (Mert abban reménykedek, hogy húsvétkor újból lesz annak az asztalnak fontosabb szerepe: hogy körülülje a Család...)


Erőt, egészséget kívánok Neked!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook