Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas lettem, halott férjem nyugdíjjárulékát igényelhetem-e sajátom helyett? fórum

Nyugdíjas lettem, halott férjem nyugdíjjárulékát igényelhetem-e sajátom helyett? (tudásbázis kérdés)


17. zerika79 (válaszként erre: 15. - F303be5590)
2011. ápr. 17. 17:08
Köszönöm a segítséget!
2011. ápr. 8. 13:54
de ha arról a másikról megtudsz valamit, akkor kérlek írdd meg, mert jó lenne ha többen tudnák
2011. ápr. 8. 13:52
drukkolok
2011. ápr. 8. 13:52

és 2009.01.01-től van az egységes 62 éves öregségi nyugdíjkorhatár

az pedig kevesebb mint 5 év

2011. ápr. 8. 13:50

tehát ha öt évvel ezelőtt halt meg a férj, akkor az akkori öregségi nyugdíjkorhatárt kell figyelembe venni


(véleményem szerint)

2011. ápr. 8. 13:49

itt:

[link]

2011. ápr. 8. 13:48

találtam egy ilyet:

'1. Az özvegyi nyugdíj feléledése során az özvegyre irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt a jogszerző halálakor hatályos jogszabályok alapján kell megállapítani. Ha tehát az özvegyet időközben érinti is a korhatár-emelés, az özvegyi nyugdíj feléledése szempontjából továbbra is azt a korhatárt kell figyelembe venni, amely a jogszerző halálakor vonatkozott az özvegyre.'

2011. ápr. 8. 12:54
Szívesen , csak az özvegyi nyugdíjat ismerem , de ők biztos segítenek .
9. zerika79 (válaszként erre: 7. - Kisnejulcsi)
2011. ápr. 8. 12:33
fel hívom ,vagy be megyek és megkérdezem az a legbiztosabb. De köszönöm
2011. ápr. 8. 12:30
halála után 1 évig kaptam az özvegyi nyugdíjat !Ez után már csak 10 év múlva kaphatnám újból ,de mivel az öregségi nyugdíjamat addig nem töltöm be ,ezért nem kapom meg(fél éven múlik az egész,hogy nem kapom meg sajnos)Ezért kérdezem ,hogy régebben volt egy olyan törvény :hogy a meghalt házastársnak több volt a nyugdíja azt kérhette a sajátja helyett.Ezt szeretném tudni hogy az én nyugdíjamat le cserélhetném e a meghalt férjemére. Régen meg lehetett csinálni ezt .Él e még ez a törvény????
7. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - Zerika79)
2011. ápr. 8. 12:22
Nem a sajátja helyett kapja és nem az egészet , csak a férj nyugdíjának felét , de a helyi Nyufig segít telefonon :))
2011. ápr. 8. 12:14

szóval igen

igényelni kell

2011. ápr. 8. 12:13

Az özvegyi nyugdíj


45. § (1) Özvegyi nyugdíjat a házastárs, az elvált házastárs és az élettárs (a továbbiakban együtt: házastárs) kaphat.

(2) Özvegyi nyugdíjra jogosult a házastársra előírt feltételek fennállása esetén az is, aki élettársával ennek haláláig

a) egy év óta megszakítás nélkül együtt élt és gyermekük született, vagy

b) megszakítás nélkül tíz év óta együtt élt.

(3) Élettársa után nem jogosult özvegyi nyugdíjra az, aki a (2) bekezdésben megjelölt együttélési időszak vagy ennek egy része alatt özvegyi nyugdíjban vagy baleseti özvegyi nyugdíjban részesült.

46. § Özvegyi nyugdíjra az jogosult, akinek házastársa az öregségi, illetve rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt megszerezte vagy öregségi, illetve rokkantsági nyugdíjasként halt meg.

47. § (1) Az ideiglenes özvegyi nyugdíj a házastárs halálától legalább egy évig, továbbá az elhunyt jogán árvaellátásra jogosult, másfél évesnél fiatalabb gyermeket eltartó özvegynek az árva 18 hónapos életkorának betöltéséig jár. Fogyatékos vagy tartósan beteg gyermek esetén az ideiglenes özvegyi nyugdíj azonos feltétellel a gyermek harmadik születésnapjáig folyósítható.

(2) Az ideiglenes özvegyi nyugdíj megszűnését követően özvegyi nyugdíjra az jogosult, aki házastársa halálakor

a) a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt betöltötte, vagy

b) rokkant, vagy

c) házastársa jogán árvaellátásra jogosult fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg, vagy legalább két árvaellátásra jogosult gyermek eltartásáról gondoskodik.

(3) Özvegyi nyugdíj jár akkor is, ha az erre jogosító feltételek valamelyike

a) a házastárs 1993. március 1-je előtt bekövetkezett halála esetén az elhalálozástól számított tizenöt éven belül,

b) a házastárs 1993. február 28-a után bekövetkezett halála esetén az elhalálozástól számított tíz éven belül

következik be.

1997. évi LXXXI. törvény

a társadalombiztosítási nyugellátásról

[link]

4. kisnejulcsi (válaszként erre: 2. - 22342e0151)
2011. ápr. 8. 12:11

Van olyan , hogy valakit leszázalékolnak , mert beteg ! A betegség nem korhoz kötött :((((


Szerencsére Ő nem az !!!

3. zerika79 (válaszként erre: 2. - 22342e0151)
2011. ápr. 8. 11:56
bocs anyum kérdezi, ő írta csak elfelejtette oda írni
2. 22342e0151 (válaszként erre: 1. - Zerika79)
2011. ápr. 8. 11:54
Elárulod, hogy 32 évesen, hogy lettél nyugdíjas?
2011. ápr. 8. 11:52

sziasztok !

Lenne egy ,olyan kérdésem,:Nyugdíjas lettem ez év március 1-től. Férjem 5 éve meghalt.Halála után 1 évig kaptam az özvegyi nyugdíjat. A kérdésem a következő:Régebben volt egy olyan lehetőség,hogy aki kevés nyugdíjat kapott az kérhette férje nyugdíj járulékát a sajátja helyett.Tudja e valaki ,hogy él e még ez a törvény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook