Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas csevegés, régi és új cimbikkel ! fórum

Nyugdíjas csevegés, régi és új cimbikkel ! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2013. márc. 10. 12:43
MOst én tűnök el, mert megyek a már emlegetett wellnnessre, Ceegédre. Rossz idő lesz, állítólag. ha visszajöttem , jelentkezem. Addig is jó kertészkedést ! És mindenkinek jó hétvégét :)))
915. bárányka (válaszként erre: 914. - Cika58)
2013. márc. 10. 11:53

Szia Cika!


Igazad van én is most jöttem haza a csav argásból, eszem az ebédet, aztán elfekszeem, mert reggel fé5-kor megébredtem, azóta fenn vagyok, de, hogy miért? Ki tudja!!

914. cika58 (válaszként erre: 913. - N.diamond)
2013. márc. 10. 11:34
Nem csak itt a jó idő és mindenki megy kifele,a kertbe szerintem.
2013. márc. 9. 20:04
Régi és új cimbik ! Mindenki eltűnt ?
2013. márc. 1. 16:25

Sziasztok!

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!


Én is voltam már Szolnokon. Vannak a városnak szép részei is.

Nekem a falusias jelleg kimondottan tetszik. Sokkal jobb, mint egy nyüzsgő nagyváros. Én már Budapesten nem tudnék lakni, de nem is szeretnék, pedig valamikor ott éltem. Jobban szeretem a vidéki városokat.

911. n.diamond (válaszként erre: 909. - Cserebogár8)
2013. márc. 1. 07:00
Szolnokon csak egy este sétáltunk a Tisza parton ,a szállótól a sétáló hídig. Az a réssz nekem nagyon tetszett. Bár furcsa volt, hogy olyan kihalt, mint ahogy Te mondod, két utcácal a központ felé meg már majdnem falusi jellege volt. Mindez 8 óra előtt
910. akác56
2013. márc. 1. 06:13

Jó reggelt!

Tegnaptól a kisunokával vagyunk, mert beteg lett. Nem hagyja el magát, jókedvű, sokat játszunk, mesélünk.

909. Cserebogár8 (válaszként erre: 908. - N.diamond)
2013. febr. 28. 19:00

Semmi gond!

Szolnokon csak kirándúlni voltam, annyira nem tetszett a város. Tök kihalt volt, talán 10-12 emberrel találkoztunk, velük is a gyaloghídon.

908. n.diamond (válaszként erre: 907. - Cserebogár8)
2013. febr. 28. 06:20

Bocsánat :) SZOLNOK, TISZA, OLCSÓ, NEM TUTI.

CEGLÉD MÉG ODÉBB van. Már tényleg én is keverem.

907. Cserebogár8 (válaszként erre: 906. - N.diamond)
2013. febr. 27. 19:52
Na, most jól megkevertél, de szerintem magadat is :)
906. n.diamond (válaszként erre: 892. - Cserebogár8)
2013. febr. 27. 19:08
Bocsánat nem Cegléden voltunk, oda megyünk. Szolnokon voltunk a Tisza Thermál Szállóban, nem volt egy nagy durranás. A kaja az pazar volt, de azt külön fizettük. Reggelivel együtt a szállás kb. 19.000,-FT volt, kb. 40.000-et költöttünk összesen. Ezért remélem, hogy Szolnok jobb lesz, mert ott az alapár 32.000,- félpanzzióval.
905. n.diamond (válaszként erre: 903. - Cserebogár8)
2013. febr. 27. 18:22
Persze, hogy sértődtem meg :) Csak érthetővé akartam tenni az ellenállásomat a főzéssel és háztartással szemben. Amíg fiatal voltam és egészséges (és egyedül éltem), egés héten szinte semmit nem csináltam itthhon munka után. Ellenben Szombaton nem kellett egész nap ahhoz, kitakarítsak, kimossak (kézzel). Rendet rakni szinte nme is kellett, mert nem hagytam egész héten szanaszét a holmijaimat. Valóban nem sok az 1-2 óra munka, időmbe belefér, de mint írtam fizikailag is kimerít(derék, hát). Utálom kész-passz :))
904. Cserebogár8 (válaszként erre: 902. - Akác56)
2013. febr. 27. 18:06

Szia!

Hú, de szeretem én is a rétest, de csak enni készíteni nem.

903. Cserebogár8 (válaszként erre: 900. - N.diamond)
2013. febr. 27. 18:03

Szia, remélem nem bántottalak meg.

Persze mindenki maga tudja mit miért csinál.

A szerelem nagy úr!

Ha így elfogadjátok egymást akkor biztos tartós is lesz. Ebben a korban már nehéz is megváltoztatni az ember szokásait.

Tanácsot adni nehéz, szerintem mi itt a legtöbben már fiatal korunk óta főzünk. Magamról ezt elmondhatom, két gyerek mellett, munka mellett nap mint nap főztem. A Horvát Ilonából tanúltam meg én is, na meg édesanyámtól és anyósomtól.

Most már, hogy ketten maradtunk a párommal, a gyerekek kirepültek családot alapítottak, már én sem főzök naponta, de hetente 3-4 alkalommal. Attól függetlenül minden nap főtt étel kerül az asztalra, mert gondolok a másnapra is. A sütés már ritkábban és akkor is inkább sós....pogácsa, kifli...stb. Édes sütiket ünnepekre.

Ha már nem dolgozol kis időtöltés is a fözöcskézés az a napi 1-2 óra nem is olyan sok a konyhában, hidd el meg lehet szokni. Nembeszélve róla, hogy jobb és olcsóbb a kész kajáknál. Tuti az van benne anmit beleteszel, de amit veszel??

De még egyszer írom, te tudod, hogy neked mi a jobb.

Abba a Ceglédi hotelbe én is benéztem már. A lányomék voltak ott egy hosszú hétvégére, nekik nem nyerte el annyira a tetszésüket.

További szép estét.

902. akác56
2013. febr. 27. 09:53

Én nagyon sokat főzök-sütök! .....és három félét!

A fiam paleozik, én candida diétán vagyok, a kismenyem, kisunokám, férjem meg mindenevők, un. normál ételeket esznek. A fiaméknak nem főzök rendszeresen, csak igyekszem olyant sütni, amit megesznek és örülnek neki.

Vasárnap délután 6 rúd rétest csináltam. 2 rúd túrós a kisunokámnak az anyujának, férjemnek, 2rúd mákos-almás, diós-almás a paleozó fiamnak, én meg mindegyikből csipegettem. (már elfogyott)

2013. febr. 27. 09:27
Bocsi, az agyturkászról egy másik öreglány fórumon volt szó, már keverlek benneteket.
900. n.diamond (válaszként erre: 892. - Cserebogár8)
2013. febr. 27. 09:15

Cegléden a HOtel Aquarell-ben voltunk, olcsó, de voltam már jobban is, erről már írtam. Csak valamelyest vagyok "uriasszony", eddig elfogadta, hogy nem akarok főzni,mert szinte minden nap házi kosztot kapott anyukám jóvoltából. Nem tudom, mit fog szólni a megrendelt kajákhoz, izre,adagra, és az árára gondolok. KÖnnyen lehet, hogy 180 fokos fordulat következik. Az elődöm nagyon jól főzőtt állítólag, hát ezen a téren nem tudom felülmúlni.

Nem győzöm hangsúlyozni, én 56 éves koromig egyedül éltem, a munkahelyemen ebédeltem, nem főztem senkire. Egyszerűen utálom, hogy még az ilyen félkész kajákkal is, hozzátéve a mosgatást, konyha rendberakást, két órát töltök ebben a helyiségben. A "csodapasi" eközben a tv előtti szundikálásból ül az asztalhoz, és az utolsó falattal a szájában, már le is hevert egy kicsit szundikálni. ?! Én halottam olyan férfiemberről is , aki segít valamit a párjának, én olyannal érezném szerencsés uriasszonynak magam.

MOndhatjátok, hogy egyszerűen lusta vagyok :(

Más főzni tanulni 20-30 évesen és az én koromban.

Magam ellátása nudli volt,ahhoz képest, hogy most itt egy lusta, rendetlen pasi, és nekem egy óra állás, teszem-veszem után leszakad a hátam, derekam. Ne kérdezzétek, hogy akkor , miért vagyunk együtt ? Nyilván,mert szertjük egymást , tudtam, mit vállalok,és reméltem, hogy ahogy én nem akarom (nem tudom)megváltoztatni, úgy ő sem engem. De, ha egyikünk sem változik, akkor éhen halunk és koszban, rendetlenségben élünk.Ti mit csinálnátok? :)

Az agyturkászról majd később !

Pusz mindenkinek !

899. akác56 (válaszként erre: 897. - Maruszja)
2013. febr. 27. 07:55

Én is ugyanezt mondhatom el! Én sem tudtam főzni, nekem is a Horváth I. könyv volt a barátom! - az ma is.

Örülök, hogy találkoztunk! Puszi Marcsikám!

2013. febr. 27. 07:48
Lányok , sokunknak a Horváth Ilona szakácskönyve a kezdő utikönyvünk a főzés terén . / a végén + a webszakácskönyv ! /
897. Maruszja (válaszként erre: 894. - Akác56)
2013. febr. 27. 07:35
Nekem mindennap főznöm kell. Amikor férjhez mentem én sem tudtam főzni, de a Horváth Ica-féle könyvből megtanultam. Kénytelen voltam, mert az én férjem elvárja, hogy főzzek. Hiába vékony a férjem, de megköveteli tőlem a finom kajákat, nagyon haspárti. No és persze én is szeretem a jókat. Sütéssel már nem állok olyan jól. Van, amit tudok, de próbálkozni nem szeretek, mert nem sikerül.
2013. febr. 27. 07:33

Sziasztok!

Kellemes és szép napot kívánok mindenkinek, aki errejár!


Felénk már tavaszias az idő, havat nem sokat láttunk az idén, nem úgy, mint a Dunántúlon. Itt mindig más időjárás van, mint az ország többi részén.

895. Maruszja (válaszként erre: 894. - Akác56)
2013. febr. 27. 07:31

Szia Ciluskám!

Nem hiszem el, végre valaki, akit én is ismerek!

Nagyon kedvesek itt a lányok, asszonyok, örülök, hogy jöttél!

894. akác56 (válaszként erre: 891. - N.diamond)
2013. febr. 27. 07:11

Nagyon drága lehet minden nap kész, félkész ételeket enni! - a sok hozzáadott adalékanyagról nem is beszélve.

pl. Paradicsom levest is nagyon egyszerűen, rövid idő alatt lehet főzni egy kis paradicsom konzervből.

893. forrest2010 (válaszként erre: 891. - N.diamond)
2013. febr. 27. 03:24
n.diamond , ha mindketten szeretitek a tésztafélét , / az olaszok után szabadon / kukkants bele a --- " tészta No Salty " oldalára , rengeteg féle finomságot találsz , egyszerű , finom ételeket .
892. Cserebogár8 (válaszként erre: 889. - N.diamond)
2013. febr. 26. 23:17

Szia!

Megkérdezhetem, hogy Cegléden melyik szállodában voltatok?

Akkor te úriasszony voltál és vagy most is valamelyest és jó, hogy a párod ezt a tényt elfogadja, hogy nem tudsz és nem is akarsz főzni. Ritka példány az ilyen pasi !!

Jó éjt és szép holnapot.

2013. febr. 26. 18:49

Sajnos, arra nem fussa, hogy minden nap étterembe járjunk, nincs is közelben, egy jó kis kifőzde van, nem is drága, de "csirkések" és a párom nem rajong a szárnyasokért.

Miután kifogytunk anyu főztjéből, egyik nap zacskós csibelevest "csináltam", beleöntöttem egy répa-borsó bébikonzervet, egész jó lett, fagyasztott szilvás derelye volt a második. Ma olasz paradicsomleves (zacskós), a másodikhoz főzött zacskós rizsből beledobva egy kis sürüség, és szintén elősütött halrudacskák tartárral, rizzsel. A múlt héten elősütött sajttal,sonkábval töltött pulykamellett sütöttem, nagy hasábburgonyával. Csináltam milánói makarónit, mindenféle tésztát nagyon szeretek, én minden nap képes lennék azt enni, de nemm vagyok egyedül...

890. Kattka (válaszként erre: 889. - N.diamond)
2013. febr. 26. 07:12

Azért nálam az a nagyobb probléma, hogy csavargás terén egyedül vagyok. S a hirdetések elsősorban 2 főre szólnak :-( Úgy meg módfelett sokba kerül hogy kettőt fizet egyet kap :-)

Tudod mit mondok? Jól teszed! Nálunk a pici lányomék nem vezetnek hagyományos háztartást. Nekem először furcsa volt. A lánykám sem volt, de nem is akart soha egy konyhatündér lenni. Mondjuk szerencséje is van, mert a párja is azt mondja, hogy mennyi hasznosabb dolgot tud csinálni mint hogy a konyhába töltse az idejét! Így házon kívül esznek, viszont nagy érték a szemükben amikor hazajönnek és itthon hazai kaja van! Szintén szerencse, hogy ezt anyagilag is megtehetik. Előfordul hogy egy-egy hétvégén együtt és közösen főznek otthon. Bár ilyenkor fellendül a telefon forgalmunk :-D Nekik ez hétvégi program. Nekem rutin :-))

Végül is mit főztél??

Várom az élménybeszámolót. :-)

2013. febr. 25. 11:26

Nem tudom, mennyi a nyugdíjad, de nekünk a ceglédi 3nap2éjszaka -nem számítva az uti költséget- cakli-pakli, nassolással, szobai drink bárral együtt 40.000,-ft volt. A szolnoki út kapásból több lesz, mert az alapdíj 32000,-Ft, de nyilván szinvonalasabb, több szolgáltatást nyújt.

Oda majd viszem a laptopot, és naponta learom, miket csinálunk. OK ?

Az első húslevesem harminc évvel ezelőtt, amikor önállő lettem, anyu szerint finom volt, de olyan pocsékul nézett ki, mint a mosogatólé, a villanytűzhely nekem új volt, nem tudtam lassan főzni. Ez volt az utolsó levesem. A rántott húson túlvagyok, a rakott krumplihoz sütő kell.

AZ meg már csak elméleti probléma, hogy én a páromnak még mikor külön laktunk megmondtam, nem tudok és nem is akarok főzni. Amikor néhány éve összeköltöztünk, megbeszéltük, ha anyu már nem lát el minket, ételfutár, kifőzde !!! Persze , jó pár dolgot meg tudok csinálni, de nem akarom bevezetni, és a délelőttjeimet a konyhában tölteni. Ma úgyis feldühített, amikor bekészítettem neki a kávét, ült és olvasott, aztán rámszólt, hogy kifőtt a kávé.... Na , nem pampogok tovább, nekem is vannak rossz szokásaim, amiért nem szól. Kivéve, hogy két nem tud aludni a horkolásomtól, ez új :)

888. Kattka (válaszként erre: 887. - N.diamond)
2013. febr. 24. 07:51

Mesélj kérlek, milyen egy wellness hétvége? Látod, tudom hogy van de hogy részletesebben milyen lehet, azt nem tudom. Áraikat elnézve általában megállapítom, hogy majd egy hónapi nyugdíjamba kerülne és lapozok tovább :-)

Szerencsés vagy anyukáddal! Ha nem az erősséged a konyha akkor olyan főzzél amit nem lehet elrontani. Pl. húsleves cérnametélttel, kirántotthús burgonyával. Vagy rakottburgonyát.

Én mióta itthon vagyok élvezem a főzést. Ma már szeretek olyanokat főzni amiket korábban soha. Sőt. Ma már sütök is! Korábban kizárólag karácsonykor volt ilyen csoda nálam.

887. n.diamond (válaszként erre: 885. - Kattka)
2013. febr. 23. 13:28

Én már azt is élvezem, hogy nem kell folyamatosan valamiért idegeskedni,aggódni. (lekopogom,mert azért bármelyik nap jöhet valami baj).

A párommal tavaly kétszer ,az idén már egyszer voltunk akciós "wellness"ezni. És két hét múlva ismét megyünk. Kaparós sorsjegyen nyertem mindegyiket. Az Aushanban időnnként megjelenik egy csapat, élménysziget néven, és örül, ha minél több utat elosztogat, perzse nem ingyen. 1980-ban voltam utoljára "nyaralni".

Segíthetsz nekem. Tényleg nem tudik főzni, eddig anyukám majdnem egy hétre előre főzőtt nekünk, most a jövő héten nekem kell produkálni valamit.

Nagyon egyszerű kaját kellene csinálnom. Sütő kizárva.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook