Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíj előtakarékosság fórum

Nyugdíj előtakarékosság (beszélgetős fórum)


22. Karmolka (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2016. nov. 1. 19:47
Na itt jött nekem is a 'kisördög', mivel nyugdíjbiztosítást fizetgetünk havi hússzal. Akartam még egyet kötni, hogy mindkettőnknek legyen és elkezdtem véleményeket olvasgatni. Életbiztosításokra sorra ez jött le (itt a net-en és néhány ismerősnél is), hogy alig kaptak annyit, amit befizettek, DE: az életük biztosítva volt. Ha pl. meghaltak volna a szerződés lejárata előtt, akkor az örökösük sokkal többet kapott volna, mint ami be lett fizetve. Itt raktam össze, hogy a nyugdíjbiztival is kb. ez lesz mert ügyesen-okosan ahhoz is tartozik életbizti rész. Oké, gondoltam nézek inkább NYESZ-t vagy önkéntest. Ekkor jött az újabb felismerés: ezekre semmi garancia nincs, amit az előző válaszomban pl. az LTP-re leírtam.
21. Karmolka (válaszként erre: 19. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 19:39

OBA=Országos Betétbiztosítási Alap. Ha a pénzed olyan 'cégnél' van, amelyik ennek a tagja, akkor a betéted cca. 30 millióig biztosítva van. Ha ne adj Isten becsődöl a pénzintézeted, az OBA fizet helyette. [link]

Ha megnézed a link-et, a lakástakarékpénztárak köztük - a Fundi is ott van :-) Ez háborít fel, hogy nyugdíj önkéntes pénztárak betétjeire nincs ilyen garancia.

20. moonlight13 (válaszként erre: 16. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 19:26
Nekem volt életbiztosításom, közel sem kaptam annyit, mint amennyit ígértek. Igencsak levonták belőle az életbiztosítás kockázatát, mellesleg közölték, hogy örüljek, hogy az infláció nem úgy alakult, ahogy ők azt akkor jósolták, amikor kötöttem az életbiztosításomat, és amikor jóval többet ígértek a végére.
19. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 18. - Karmolka)
2016. nov. 1. 19:03
igen ezt én sem ismerem. lakástakarékom nekem is van , nekünk Fundamenta ebben pld. nagyon megbízom mert sok jót hallottam róla, de az OBA-s is jó állítólag.
18. Karmolka (válaszként erre: 16. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 18:54
Látod ez az, ha van előtted valaki, akinek már 'bevált' nyugodtabb vagy. Pl. a lakástakarékkal én is így vagyok, van, volt, lesz - mert működik és OBA-s. Ez a nyugdíj előtakarékosság dolog a 20 % állami támogatás miatt jónak tűnik, a sokat hangoztatott 'öngondoskodás' miatt is fontos lenne számomra, de mégis elbizonytalanít, hogy az ember a sorsára lesz bízva, mert ezekre a kvázi lakossági betétekre nincs garancia.
2016. nov. 1. 16:53
bocs rosszul írtam 4 éve fizetem és 6 év van hátra
16. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 15. - Karmolka)
2016. nov. 1. 16:53
nekem több kolléganőmnek volt ilyen és bevált. persze 20-30 éves futamidőre én sem merném de én 6 éve fizetem és már csak 6 évem van hátra, addig meg remélhetőleg kibírja az Uniqa biztosító
15. Karmolka (válaszként erre: 14. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 16:38
Az életbiztosítás sem garantált az OBA/BEVA által, de ezt tudjuk.A biztosítók saját kockázatukra kezelik a pénzed, de ettől függetlenül szoktak fizetni. Sajnos nincs az ismeretségi körömben senki, aki ilyesmivel maximálisan elégedett lett volna. Olyan igen, aki végül a befizetett pénzt sem kapta meg teljes összegben, de biztosítva volt az élete, erre ez a válasz többnyire. A kérdésem a nyugdíj előtakarékosságra vonatkozott, amit mindenki afféle betétként kezel, közben hasonlóan kockázatos, mint egy életbizti.
2016. nov. 1. 14:43
nekm van egy elég jó biztosításom, mondjuk nem kifejezetten nyugdíj, de az UniQa biztosítónál van egy olyan, amibe havi 10.000.- Ft-ot teszek és 10 év múlva 1.800.000.- Ft-ot kapok illetve mivel életbizt. is ha bármikor eközben meghalok megkapja egyösszegben ezt a családom. 10 év alatt igaz hogy 1.2-t így befizetgetek de még így is jó kamat és ezt a havi 10-et nem annyira érezzük meg.
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Karmolka)
2016. nov. 1. 11:20
Az a korosztály, akinél majd kiderül, hogy mennyi az annyi, még nem ment nyugdíjba.
2016. okt. 31. 09:14
Az I-betűvel kezdődőnél vagyok, attól stabilabb nem kell.Azonban sajnos azt tehet, amit akar mind.Az, hogy ne gondolkozzak (akár a jogutódján is), nem megy. Szüneteltetés mellett döntöttem.Magyarországon vagyunk,itt sok minden megtörténhet, ami nyugatabbra talán nem.Azért jó lett volna, ha írnak páran, hogy nekik milyen jól bejött, hogy időben megtakarítottak és most élvezik, azt kapták, amire számítottak v. ilyesmi...
11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Karmolka)
2016. okt. 27. 22:52
Ne a cég jogudján gondolkozz! Olyat nézz, aki talán stabil.
10. Karmolka (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2016. okt. 26. 21:59
Két éve fizetem, de most hajlok rá, hogy szüneteltessem inkább. Az, hogy ezeket az önkéntes megtakarításokat nem garantálja pénzügyi szervezet v. az állam, csak most tudatosul bennem.
9. Karmolka (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2016. okt. 26. 21:56
Persze, bizonyára. Ha meg véletlenül az 'utód' cég nem lesz olyan sikeres, akkor ott leszünk öregen, kiszolgáltatva, pénz nélkül.
8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Karmolka)
2016. okt. 26. 21:49
Nekem a munkáltatóm fizetett oda, én minimálisat fizettem, most viszont már évek óta szüneteltetem. Reméljük, hogy marad belőle nyugdíjig valami.
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Karmolka)
2016. okt. 26. 21:44
Ha eladja, akkor gondolom, folytatja az, akinek eladta.
6. Karmolka (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2016. okt. 26. 21:42
Persze, értem, választom a 'standard'-ot, mert az kockázatmentes. Elfogadom, hogy ez jóval kevesebbet hoz majd, nem kockáztatok.DE: hol van a garancia az egész mögött? X év múlva, ha a biztosítóm/önkéntes pénztáram kiszáll a 'buliból' v. átalakul, netán a Mo.-i érdekeltségeit eladja, akkor se OBA, se BEVA, se nyugdíjkiegészítés?
5. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Karmolka)
2016. okt. 26. 21:36
Szerintem válthatsz nyugdíjpénztárat is, ha az egyikben nem bízol, a másikban jobban.
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Karmolka)
2016. okt. 26. 21:34
Többféle portfolió közül választhatsz, van amelyik nagyobb kockázatot rejt magában, van amelyik stabilabb.
3. Karmolka (válaszként erre: 2. - Spann)
2016. okt. 25. 21:49
Van egy ilyenem, mert én is így gondoltam. Ez a neves, tőkeerős kivonult, eladta a magányugdíjpénztári érdekeltségeit (igaz ez nem önkéntes nyp. volt) egy ismeretlennek. A-betűvel kezdődőnek... Innentől?Persze, tudom, az új viszi tovább. De, ha én abban a neves tőkeerősben bíztam, öreg koromra majd 'túlad' rajtam is?
2. spann (válaszként erre: 1. - Karmolka)
2016. okt. 25. 21:45
Neves, régi, tőkeerős biztosítónál kell kötni, aminek külföldi a tulajdonosa.
2016. okt. 25. 21:42

Sziasztok,

Hozzáértő segítségét kérem.Önkéntes nyugdíj megtakarítást tervezek, de nem látok rá semmi garanciát, hogy a letett pénzem 15 év múlva meglesz. Olvasgattam a témában és azt látom, hogy ezekre a megtakarításokra nincs OBA/BEVA garancia, de van állami támogatás, ami szerintem megtéveszt sokakat. Az ügynököm azt mondta, hogy maga a biztosító rá a garancia. Nem tudom, ki hogy van vele, nekem ez kevés. Láttunk már biztosítót kivonulni, átalakulni. Várom azok tapasztalatát is a témában, akik esetleg már részesülnek úgy nyugdíjból, hogy magánnyugdíjpénztár is érintett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook