Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nystagmusról tud vki információt? fórum

Nystagmusról tud vki információt? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 13. 17:36
Nem tudom,hogy él-e még a fórum,de nekem is lenne néhány kérdésem.6 hónapos a kisfiam és neki is nystagmusa van. Milyen tornára és fejlesztésre jártatok?
2011. máj. 17. 22:17

Szia!


A kislányomnak horizontális nystagmusa van. Most 2 éves.

A létező összes vizsgálaton voltunk már. (koponya UH, VEP, MRI, genetika, sok-sok vérvétel, kromoszóma vizsgálat stb.)Minden eredménye negatív.

Nála 10-11 hetesen diagnosztizálták hypotóniával együtt. A hypotónia jóformán eltűnőben van, a nystagmus rengeteget javult, de nem múlt el. A kettő összefüggésben lehet nála és asok fejlesztés és gyógytorna hozott eredményt a szemtekerezgésnél.

Eleinte (3-8 hónapos korában) "úszott" a szeme jobbra-balra. Most már "csak" remeg, de szépen fixál.

Bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok, ha tudok. Sajnos sok a tapasztalatom...

2011. ápr. 18. 16:13

Sziasztok!

Most 5 hónapos a kisfiam,3hónaposan a csípőszűrésen figyelt fel a doki kisfiam szemtekerezgésére.addig egy orvosnak se tűnt fel!Én láttam,de nem hittem,hogy ez gond lehet!Azóta voltunk neurológián kétszer,és szemészeten is,de sehol nem találtak semmit!május végén vissza kellene mennünk szemészetre,aztán megint neurológiára,de már nem látjuk ennek értelmét,hisz nem mondanak semmit!

Amúgy szépen fejlődik,nincs más probléma,leszámítva hogy háromszor vettem már észre hogy remegett a feje kb fél percig,nem nagyon de azért észrevehetően!

Ha valaki tud erről valamit kérem segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook