Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyolc hónapos baba hány ml tápszert kaphat egyszere? fórum

Nyolc hónapos baba hány ml tápszert kaphat egyszere? (beszélgetős fórum)


5. aa35c27f5c (válaszként erre: 5. - Vadasztmaria)
2010. jún. 15. 04:51

Szia!

Szerintem egy abszolút gyerekenként változó, nem pedig nemenként. Sosem szabad egy másik egyén étkezési szokásaihoz beállítani egy gyerkőc étkezését, még akkor sem, ha életkoruk megegyezik. A táblázat jó irányadó, viszont következő babánál felejtsd el :D

2010. ápr. 23. 11:59
Kösz a tanácsokat:)
3. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - B.Laura)
2010. ápr. 23. 05:11

Szia!

Amennyit igényel-szerintem. Nyilván ne több literben gondolkodj, de ha éhes, és a szilárd ételt nem nagyon fogadja el, akkor adhatsz neki. Bár hiába mondják, hogy a manapság kapható tápszerek nem hízlalnak, én nem ezt tapasztaltam, ezért kiegészítettem rizstejjel, amit házilag is el lehet készíteni. Nekem szerencsém volt, kb 8-9 hónapos korától kapott rendszeresen nagyobb mennyiségben tápszert, mert bukós volt a kisfiam, és minden szopi előtt AR tápszert kellett adni neki, hogy besűrítse az anyatejet. Aztán szépen lassan sajnos átszokott erre.

2010. ápr. 22. 22:14

Az én lányom most 13. De már sok -sok hónapja 210-et eszik... hamarosan átállunk ugyan a tejre, de ami még van, azt elhasználjuk.


Szóval, semmi sincs kőbe vésve, de én 210-et mondanék, aztán legfeljebb kicsit meghagy belőle... Ki kell tapasztalni. HA néhány alkalommal látod, hogy meghagy 30-at vagy többet, akkor utána kevesebbet csinálsz neki. Majd a baba eldönti, mennyit akar megenni.


(A 210 ml-hez 7 kanál tápszer kell. Ha nem eszik ennyit, akkor 180 ml és 6 kanál)


Ennyit tudnék mondani saját kútfőből. :)) És ne aggódj, ne mentegetőzz, van ez így sajnos!

2010. ápr. 22. 16:33
Sajnos muszály volt a szopit abbahagyni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook